Nτύνεστε βάσει εποχής ή βάσει καιρού;

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
συμφωνα με τον καιρο...ειδικα ετσι οπως εχει γινει πια το κλιμα...δεν ξερεις τι μηνας ειναι...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jeanjean

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Βασει ρευστού! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Βάσει διάθεσης κυρίως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfool

Νεοφερμένος

Η wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
βάσει καιρού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
καιρος ρε παιδια τι βαση εποχης δλδ αν ειναι χειμωνας και εξω βαλει 25βαθμους τι θα κανετε????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Ανάλογα, π.χ αμα ειναι καλοκαιρι και εχει ψοφοκρυο θα βαλω κανα μπουφαν και συνηθος αναλογα τι καιρό εχει... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Βαση εποχης, γι'αυτο εχω αρρωστησει 10 φορες φετος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
βαση διαθεσης....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Bάσει κιλών. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Βασικα,βασει ολων μαζι.Λιγο τα λεφτα,λιγο τα κιλα,λιγο ο καιρος,λιγο ο μηνας,λιγο συγκεκριμενες ωρες τη μερα σου επιτρεπουν καθε φορα να ντυνεσαι διαφορετικα.
Μου χουν τυχει φορες που παιρνω το πρωι μια ζακετα και μετα δεν εχω τι να την κανω,γιατι εξω εχει 30 βαθμους,η που το πρωι κανει ζεστη και μετα θες ομπρελα και παλτο.Ε συνηθως βεβαια,ειδικα οι γυναικες ειμαστε πιο προνοητικες σ αυτα.
Παντως,παρατηρωντας τον καιρο και το κλιμα που εχει αλλαξει αρδην ,σε λιγο δε θα ταξινομουμε τα ρουχα σε καλοκαιρινα και χειμωνιατικα,αλλα θα λεμε :Δευτερα αυτο,Τριτη αυτο..Χμμ Τεταρτη,κατσε να δω το μετεο να δω τι θα φορεσω :p και Πεμπτη:''δεν εχω λεφτα ,τα ιδια θα βαλω,καλοκαιρινα η χειμωνιατικα''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
με βαση τι εχει στην ντουλαπα και στα σιδερομενα! :P :lol: :upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Μαρεσει να φοραω γουνες τον Ιουλιο :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,760 μηνύματα.
Ξυπνάω αυτό το θέμα.
Βάσει καιρού, εννοείται. Οι εποχές έχουν μετακινηθεί πλέον. Σημερα ποιος φόρεσε ας πούμε με τέτοιο καιρό στις πόλεις μπουφάν το μεσημέρι;

Ποτε μου όμως δεν θα μπορέσω να κατανοήσω μερικές κοπέλες που λόγω styling μου βάζουν τις αρβύλες καλοκαιρινους μήνες..

ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΦΩΤΙΑ ΤΟ ΠΟΔΙ;

Αυτοί που φοράνε κοντομάνικα το χειμώνα πιο φυσιολογικοί μου φαίνονται, τοσα αυτοάνοσα κυκλοφορούν, προκαλούν φουντωση :P

Αλλά το μποτακι καλοκαίρι;
 

Fernando_A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 372 μηνύματα.
Ξεκάθαρα βάση καιρού. Ειδικά όπως έχει γίνει μπουρδέλο ο καιρός.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Βασικά κατά την εποχή. Δεν μπορείς λ.χ. να έχεις μαγιό πρόχειρο για τον Γενάρη, ούτε χοντρά μάλλινα και μπουφάν το καλοκαίρι.
Η μόνη διαφορά από τα πριν, είναι οτι πλέον έχω πάντα stand-by στη ντουλάπα μου λίγα ρούχα όλων των εποχών ( για παράδειγμα 1-2 κοντομάνικα τον χειμώνα, ελαφριές μακό μπλούζες, λεπτό μάλλινο), ούτως ώστε να είμαι καλυμένη...παντός καιρού.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,814 μηνύματα.
Κατά την εποχή.
Όπως είπε και η Αλέξα από πάνω, από ότι βλέπω είμαι από τους λίγους που έχω ρούχα όλων των εποχών στη ντουλάπα και όχι τα καλοκαιρινά στο πάνω μέρος της ντουλάπας όταν έχουμε χειμώνα και το ανάποδο το καλοκαίρι.
Όσο μεγάλωνα και άκουγα ότι το κάνουν μου φαινόταν περίεργο γιατί δεν το κάναμε ποτέ στο σπίτι μου, τελικά από ότι βλέπω στο σπίτι μου έχουμε μεγάλες ντουλάπες και χωρούσαν όλα τα ρούχα και το πάνω μέρος ήταν για να φυλάμε βιβλία, παιχνίδια, φακέλους κτλ.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,445 μηνύματα.
Βάσει καιρού
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτοί που φοράνε κοντομάνικα το χειμώνα πιο φυσιολογικοί μου φαίνονται, τοσα αυτοάνοσα κυκλοφορούν, προκαλούν φουντωση :P
Λευτεριά έκφρασης στις γυναίκες με κλιμακτήριο....
Γούνα την άνοιξη και κοντομάνικο στα χιόνια , ανθρωποι ειναι και αυτοι ας δειξουμε κατανοηση :lol: :lol: :P

Πλεον δεν υπάρχουν εποχές όλα τα ρούχα είναι στην ντουλάπα!

Αλλά για τα παπούτσι έχεις δίκιο!

Μπότα το καλοκαίρι αλλά και αυτό το πέδιλο που είδα φέτος μέσα στο καταχείμωνο δεν λέει...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,770 μηνύματα.
Γενικά προσπαθώ να φορώ όσα λιγότερα ρούχα γίνεται. Ακόμα και τον χειμώνα. Προχθές έκανα το λάθος να φορέσω μπλούζα και ίδρωσα. Αγόρασα μια σως από ένα κατάστημα και έβαλα την μπλούζα μέσα στην σακούλα.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Ως πιο "αρχαία" ηλικιακά, δεν θυμάμαι σε άλλες εποχές να φορούσαν πέδιλο το καταχείμωνο.
Τώρα βλέπεις τα πιο (υποτίθεται) καλοντυμένα πρότυπα που προβάλλονται, με βραδυνές μάξι τουαλέτες, γούνα αποπάνω και κάτω 12ποντο πέδιλο (οκ με καλσόν, αλλά δεν έχει τόση διαφορά), στη θέση της γόβας (άντε, το πολύ να ήταν εξώφτερνη).
'Ομως κάποιος θα μπορούσε να αντιτείνει: και οι νυχούδες (οι οποίες αυξάνονται και πληθύνονται) πώς θα επιβιώναν;
Κλέφτρες θα γίνονταν; :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top