Netflix

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,319 μηνύματα.
Τ
Το Squid Game αν ήταν Αμερικάνικη παραγωγή δεν πιστεύω ότι θα είχε αυτό το hype. Θα ήταν γεμάτο κλισέ και θα χαρακτηριζόταν ως αμερικανιά. Αντίθετα στις Κορεατικές σειρές δεν είμαστε εξοικιωμένοι και τα ανεχόμαστε.
Το περιεργο θα ηταν να μην πεις τον αντιλογο οταν βλεπεις πολλοι να συμφωνουν σε κατι.Ειναι το χαρακτηριστικο ΣΑΣ/Των αδελφων φοκο/ακικο εννοω.
:empathy:
Καλε πρωτοτυπησε και καμια φορα.:P
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Τ

Το περιεργο θα ηταν να μην πεις τον αντιλογο οταν βλεπεις πολλοι να συμφωνουν σε κατι.Ειναι το χαρακτηριστικο ΣΑΣ/Των αδελφων φοκο/ακικο εννοω.
:empathy:
Καλε πρωτοτυπησε και καμια φορα.:P
Δεν είπα ότι δεν μου αρεσε η σειρα αλλά το όλο concept δεν θα είχε την ιδια αποδοχή αν ήταν αμερικάνικο. Η Κορεατική αισθητική απογείωσε τη σειρά.

Στο review μου έδωσα 8/10
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Υπέκυψα και είδα και εγώ το squid game.
7/10, δεν το μετάνιωσα αλλά δεν ήταν και κατι φοβερο, θα ελεγα οτι ο ντορος προερχεται πιο πολυ απο το αΝιΣοΤηΤα παρα την ιδια τη σειρα
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,319 μηνύματα.
Οταν δεις το παιχνιδι του καλαμαριου μονος σου,οπως καποιοι απο εμας ΠΡΙΝ δηλαδη γινει τοσος ντορος...ετσι ...επειδη ειπαμε να το δουμε μας φαινεται εξαιρετικο!

Απλα μετα τον ντορο,αν δουμε κατι ΠΑΝΤΑ μας φαινεται λιγοτερο απο αυτο που περιμεναμε,καθαρη ψυχολογια.
Στο μεταξυ το φοβερο ειναι οτι αν τα ΜΜΕ δεν εκαναν τοσο θορυβο,δεν θα ξεραμε οτι ειχε τοση επιτυχια,οποτε τα ΜΜΕ κλασσικα το διαφημισαν υπερογκα και το εκαναν να το συζητουν οι παντες.
Και παραπονιουνται κιολας οτι ειναι λεει επικινδυνο για τα μικρα παιδια οταν οι ΙΔΙΟΙ το διαφημισαν τοσο αποτελεσματικα! Οι ιδιοι το εκαναν υπερπαραγωγη!
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Οταν δεις το παιχνιδι του καλαμαριου μονος σου,οπως καποιοι απο εμας ΠΡΙΝ δηλαδη γινει τοσος ντορος...ετσι ...επειδη ειπαμε να το δουμε μας φαινεται εξαιρετικο!

Απλα μετα τον ντορο,αν δουμε κατι ΠΑΝΤΑ μας φαινεται λιγοτερο απο αυτο που περιμεναμε,καθαρη ψυχολογια.
Στο μεταξυ το φοβερο ειναι οτι αν τα ΜΜΕ δεν εκαναν τοσο θορυβο,δεν θα ξεραμε οτι ειχε τοση επιτυχια,οποτε τα ΜΜΕ κλασσικα το διαφημισαν υπερογκα και το εκαναν να το συζητουν οι παντες.
Και παραπονιουνται κιολας οτι ειναι λεει επικινδυνο για τα μικρα παιδια οταν οι ΙΔΙΟΙ το διαφημισαν τοσο αποτελεσματικα! Οι ιδιοι το εκαναν υπερπαραγωγη!
Ναι, μονο που υπαρχουν και σειρες που ειχαν τρελο ντορο, οπως τo Breaking Bad, και οντως τον αξιζαν 100%.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,319 μηνύματα.
Ναι, μονο που υπαρχουν και σειρες που ειχαν τρελο ντορο, οπως τo Breaking Bad, και οντως τον αξιζαν 100%.
Δεν ειπα το αντιθετο.
Εγω απλα σχολιαζω οτι παραπονιουνται τα ΜΜΕ οτι ερχει γινει τεραστιο θεμα με το καλαμαρι και η αληθεια ειναι οτι ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ.Αυτο λεω.
 

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Οταν δεις το παιχνιδι του καλαμαριου μονος σου,οπως καποιοι απο εμας ΠΡΙΝ δηλαδη γινει τοσος ντορος...ετσι ...επειδη ειπαμε να το δουμε μας φαινεται εξαιρετικο!

Απλα μετα τον ντορο,αν δουμε κατι ΠΑΝΤΑ μας φαινεται λιγοτερο απο αυτο που περιμεναμε,καθαρη ψυχολογια.
Στο μεταξυ το φοβερο ειναι οτι αν τα ΜΜΕ δεν εκαναν τοσο θορυβο,δεν θα ξεραμε οτι ειχε τοση επιτυχια,οποτε τα ΜΜΕ κλασσικα το διαφημισαν υπερογκα και το εκαναν να το συζητουν οι παντες.
Και παραπονιουνται κιολας οτι ειναι λεει επικινδυνο για τα μικρα παιδια οταν οι ΙΔΙΟΙ το διαφημισαν τοσο αποτελεσματικα! Οι ιδιοι το εκαναν υπερπαραγωγη!
Ας κρατήσουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας ότι κάποια πράγματα είναι και υποκειμενικά
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευτυχώς τα σχολεία πρόλαβαν και έστειλαν επιστολές πριν γίνει όλος αυτός μεγάλος ντόρος και δεν το κάνουν πολυ συχνά ,οπότε ας είμαστε λιγάκι ποιο προσεκτικοί εμείς οι ίδιοι αρχικά στο τι πλασαρουμε και όχι να ρίχνουμε πάλι το μπαλάκι των ευθυνών αλλού 😜
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
421-4219978_homem-tendo-infarto-png-heart-attack-man-meme.jpg
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Έλα, ας είμαστε ειλικρινείς. Καλή σειρά, ποιοτική, δε λέω, αλλά ο συνήθης διάλογος που γίνεται είναι κάπως έτσι:

- Το Brba είναι ΤελΕιΟοΟΟΟοΟοο
- Εγώ που είδα τις πρώτες 2 σεζόν δεν ενθουσιάστηκα και το παράτησα
- Ναι ξεκινάει λίγο αργά αλλά απ την 4η (από τις σύνολο 5) σεζόν και μετά γίνεται ΤελΕιΟοΟΟΟοΟοο
- ...


Από εμένα ένα 7.5/10
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ακολουθεί spoiler για τρίτη σεζόν you
Τι σεζόν ήταν αυτή. Δεν άφησαν κανέναν να την γλιτώσει. Σε κάποια φάση είχε καταντήσει γελοίος ο αριθμός των φόνων με τους οποίους πήγαν να μπλέξουν αν και εν τέλει δεν πέθαναν και τόσοι πολλοί. Ήθελα να 'ξερα τι θα δείξουν στην 4η σεζόν. Εννοείται πως θα την δω αλλά φοβάμαι πως σιγά σιγά θ' αρχίσει να κουράζει.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αύριο επιστρέφει το "the office" στο Netflix! Επιτέλους θα έχω ένα καλό sitcom να δω σε πρώτη προβολή :)
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,319 μηνύματα.
Απο ταινιες ειδα το ΕΝΟΧΟΣ.
Πολυ καλη και πρωτοτυπη! Την συνιστυω ανεπιφιλακτα.Σε κραταει απο το πρωτο μεχρι το τελευταιο λεπτο .
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,813 μηνύματα.
Εγώ άρχισα τη κορεατική σειρά το My Νame, είμαι στο πρώτο επεισόδιο και από ότι φαίνεται θα με κρατήσει ως το τέλος της σειράς.
Πάω να δω τα υπόλοιπα επεισόδια και θα πω αν είναι καλή σειρά αργότερα
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,319 μηνύματα.
Εγώ άρχισα τη κορεατική σειρά το My Νame, είμαι στο πρώτο επεισόδιο και από ότι φαίνεται θα με κρατήσει ως το τέλος της σειράς.
Πάω να δω τα υπόλοιπα επεισόδια και θα πω αν είναι καλή σειρά αργότερα
Και εγω ειδα το πρωτο επεισοδιο,Καλη μου φαινεται..
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Έλα, ας είμαστε ειλικρινείς. Καλή σειρά, ποιοτική, δε λέω, αλλά ο συνήθης διάλογος που γίνεται είναι κάπως έτσι:

- Το Brba είναι ΤελΕιΟοΟΟΟοΟοο
- Εγώ που είδα τις πρώτες 2 σεζόν δεν ενθουσιάστηκα και το παράτησα
- Ναι ξεκινάει λίγο αργά αλλά απ την 4η (από τις σύνολο 5) σεζόν και μετά γίνεται ΤελΕιΟοΟΟΟοΟοο
- ...


Από εμένα ένα 7.5/10
Ή απλα δεν εχεις γουστο
88b4e722ca63593f31deaf4d636fe119.jpg
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Απο τα καλύτερα που έχω δει..
ο εθισμός του smartphone και η επίδραση των social media στην κοινωνία και τον ψυχισμό των ατόμων
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top