Netflix

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,415 μηνύματα.
Πολυ καλο,και βασισμενο σε αληθινη ιστορια..μεγαλο ενδιαφερον.

42 μερες στο σκοταδι.

 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,415 μηνύματα.
Την εχετε δει; Λεει;
Λεω να την δω σημερα...
ΘΑ ΧΥΘΕΙ ΑΙΜΑ..
Παιζει ο λατρεμενος μου Ντανιελ ντει Λουις..
Το εχει δει κανεις;
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Το έχω δει στο σινεμά. Αντιδημοφιλής άποψη, αλλά ως ιστορία δεν με συνεπήρε, αν και εκτιμώ αυτό που θέλησε να πει ο Άντερσον. Οι ερμηνείες, βέβαια, είναι αναμενόμενα σε υψηλό επίπεδο, ιδίως του Ντέι Λιούις.
edit. Ο Πολ Ντέινο, επίσης εξαιρετικός σε διπλό ρόλο.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,582 μηνύματα.
Βγαίνει νέα σεζόν Squid Game άκουσα :hmm:
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Βγαίνει νέα σεζόν Squid Game άκουσα :hmm:

Ισχύει. Βγήκε και το πρώτο τιζεράκι σήμερα, ως επίσημη επιβεβαίωση από το ίδιο το Νετφλιξ (αν και όλοι το ξέραμε ότι θα υπάρξει συνέχεια - ο δημιουργός είχε αφήσει υπονοούμενα σε συνεντεύξεις του ότι έχει υλικό κι ιδέες). Μην το περιμένετε σύντομα, πάντως. Το σενάριο δεν έχει καν ολοκληρωθεί ακόμα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,415 μηνύματα.
Ναι...''...ηταν δικαιο και εγινε πραξη...'' :hehe:

Ήταν δίκαιο, και έγινε πράξη. Το Παιχνίδι του Καλαμαριού, ή αλλιώς Squid Game, πήρε το πράσινο φως για τη σεζόν 2, που ανακοινώθηκε επίσημα από το Netflix.


Το Netflix ανανέωσε λοιπόν την μεγαλύτερη επιτυχία και σειρά του, το Παιχνίδι του Καλαμαριού (Squid Game), για δεύτερη σεζόν. Η συνέχεια της σειράς βρισκόταν μέχρι σήμερα σε στάδιο συζητήσεων και ανάπτυξης, καθώς και ο συγγραφέας, και ο σκηνοθέτης αλλά και ο εκτελεστικός παραγωγός της σειράς, Hwang Dong-hyuk, όπως και το κύριο καστ, ήθελαν όλοι τους την επιστροφή της σειράς, μετά την απίστευτη επιτυχία της πρώτης σεζόν.


Η δεύτερη σεζόν έχει πάρει πλέον πράσινο φως και σε μια επιστολή – ανάρτηση για τους θαυμαστές, ο Cheol-su επιβεβαίωσε το νέο κεφάλαιο της σειράς και αποκάλυψε ποιος χαρακτήρας μπορεί να επιστρέψει και ποιος νέος χαρακτήρας θα ενταχθεί σε αυτήν.


«Ο Γκι-χουν επιστρέφει», είπε. «Ο άντρας με το κοστούμι ddakji μπορεί να επιστρέψει. Θα γνωρίσετε επίσης το αγόρι του Young-hee, Cheol-su.» «Χρειάστηκαν 12 χρόνια για να ζωντανέψει η πρώτη σεζόν του Squid Game πέρυσι». «Αλλά χρειάστηκαν μόνο 12 ημέρες για να γίνει το Squid Game η πιο δημοφιλής σειρά».

Με 1,65 δισεκατομμύρια προβολές στις πρώτες 28 ημέρες κυκλοφορίας του, το Squid Game κατέχει επί του παρόντος το ρεκόρ για τις σειρές με τις περισσότερες προβολές του Netflix – αγγλόφωνη ή μη – με μεγάλη διαφορά. Εδώ είναι το γράμμα του Hwang Dong-hyuk και ένα teaser της σεζόν 2.
[Στην πηγη]
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,415 μηνύματα.
Ότι το τελειωσα.ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ και αληθινη ιστορια!
Να το δειτε,αξιζει!
The spay .
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,415 μηνύματα.
Τελειωνω την 1η σεζον και ειναι φα-ντα-στι-κο!
Να το δειτε...αξιζει πραγματικα!
''Εξ αιματος''
 

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
1658863959766.png


Τελείωσα το young royals, πολυυυυ δράμα. Ευτυχώς εγώ ζω για να βλέπω εφήβους σε απόγνωση, οπότε από εμένα παίρνει 8/10. Η πλοκή τρέχει, γυρνάς το κεφάλι σου για μισό λεπτό να σχολιάσεις κάτι και μετά δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Ίσως επειδή έχει μόνο 6 επεισόδια. Το τέλος ήταν πολύ καλό, ρεαλιστικό και όχι υπέρ το δέον αισιόδοξο. Γλυκούλης ο πρωταγωνιστής
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Τελειωνω την 1η σεζον και ειναι φα-ντα-στι-κο!
Να το δειτε...αξιζει πραγματικα!
''Εξ αιματος''

Το αναζήτησα και διαπίστωσα ότι το έχω προσθέσει ήδη στη λίστα μου, αλλά ακόμα δεν έχω φιλοτιμηθεί να το δω. Είμαι κι εγώ ένας από εκείνους που κάνουν κανά μισάωρο να αποφασίσουν τι θα ξεκινήσουν στο νέτφλιξ και στο τέλος βαριούνται και πέφτουν για ύπνο.
Αν είναι τόσο καλό, να το βάλω στο πρόγραμμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Lucifer.
Τελειωμενη σειρά, για κάποιο λόγο πάντα την απαξίωνα, αλλά στην περίοδο της εξεταστικής (oops) είπα να την ξεκινήσω. Έτσι από βαρεμάρα. Τελικα, κατέληξα στο ότι ειναι μια πολυ ωραια σειρά, αρκετά κωμική κιόλας θα έλεγα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,415 μηνύματα.
Το αναζήτησα και διαπίστωσα ότι το έχω προσθέσει ήδη στη λίστα μου, αλλά ακόμα δεν έχω φιλοτιμηθεί να το δω. Είμαι κι εγώ ένας από εκείνους που κάνουν κανά μισάωρο να αποφασίσουν τι θα ξεκινήσουν στο νέτφλιξ και στο τέλος βαριούνται και πέφτουν για ύπνο.
Αν είναι τόσο καλό, να το βάλω στο πρόγραμμα.
Aκριβως το ιδιο ειμαι και εγω! Κια μαλιστα ειμαι σε μια φαση που ξεκιναω σειρα και την παραταω..διοτι τιποτα δεν με τραβαει.Ε..αυτο με κραταει και βλεπω σερι επεισοδια! Θα το καταλαβεις απο την αρχη οτι ειναι πολυ καλο!
Ξαναπεω,δεν ξερω πως θα κινηθει η 2η σεζον...διοτι βασικα δεν ξερω αν θα ειναι με τους ιδιους ή με αλλα προσωπα.Μου μενει το τελευταιο επεισοδιο της 1ης να το δω.Αλλα ειναι φοβερη η πρωτη που βλεπω!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ΥΓ,Δεν παιζονται τα αβαταρ σου βρε! :jumpy:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,415 μηνύματα.
Το αναζήτησα και διαπίστωσα ότι το έχω προσθέσει ήδη στη λίστα μου, αλλά ακόμα δεν έχω φιλοτιμηθεί να το δω. Είμαι κι εγώ ένας από εκείνους που κάνουν κανά μισάωρο να αποφασίσουν τι θα ξεκινήσουν στο νέτφλιξ και στο τέλος βαριούνται και πέφτουν για ύπνο.
Αν είναι τόσο καλό, να το βάλω στο πρόγραμμα.
Ειδα και τη 2η σεζον.ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ! Αγωνιαααααααααα!
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,582 μηνύματα.
Ξεκίνησα το Stranger Things πριν 2 ημέρες και εκτός από το ότι I’m totally hooked, τώρα σκιάζομαι κάθε φορά που τα φώτα στο σπίτι μου κάνουν flickering για οποιονδήποτε λόγο :hehe:
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Ξεκίνησα το Stranger Things πριν 2 ημέρες και εκτός από το ότι I’m totally hooked, τώρα σκιάζομαι κάθε φορά που τα φώτα στο σπίτι μου κάνουν flickering για οποιονδήποτε λόγο :hehe:
Ναι, είναι πολύυυ ωραία η πρώτη σεζόν, αν και δε θυμάμαι σχεδόν τίποτα. :popcorn:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,415 μηνύματα.
Δεν το περιμενα,παιδια φοβερη αγωνια και ανατριχιαστικο!:scare2:Την 1η σεζον βλεπω τωρα.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Δεν το περιμενα,παιδια φοβερη αγωνια και ανατριχιαστικο!:scare2:Την 1η σεζον βλεπω τωρα.

Το έχω δει πέρσι, είναι πολύ καλό, συμφωνώ απόλυτα! Θέλω τώρα να δω την δεύτερη σεζόν, αλλά δυστυχώς δεν θυμάμαι κάποιες λεπτομέρειες από την πρώτη, που είναι απαραίτητες για την παρακολούθηση. Πρέπει μάλλον να ξαναδώ τα τελευταία έστω επεισόδια από την πρώτη.
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Δεν το έχω δει αλλά η πρωταγωνίστρια μου είναι πολύ συμπαθής. Τη θυμάμαι από την Avenida Brasil. Εκεί ο ρόλος της ήταν περισσότερο κωμικός.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,415 μηνύματα.
Δεν το έχω δει αλλά η πρωταγωνίστρια μου είναι πολύ συμπαθής. Τη θυμάμαι από την Avenida Brasil. Εκεί ο ρόλος της ήταν περισσότερο κωμικός.
Δεστο.Θα τρως τα νυχια σου απο την αγωνια! Δεν του φαινεται στην αρχη..με το που τελειωνει το πρωτο επεισοδιο καταλαβαινεις οτι παιζει πολυ πραγμα!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top