Netflix

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Είναι πολύ cute σειρά. Αν ήταν ζώο, θα ήταν ένα χνουδωτό γατάκι. :P
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Το είχα πάθει με μια γαλλική ταινία, μόλις τελείωσε διάβασα και είδα ότι ο πρωταγωνιστής της είχε πεθάνει. Με χάλασε πολύ. :(

 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Έχετε Netflix; :)

Εγώ το έβαλα προχθές και είμαι στη δωρεάν περίοδο του ενός μήνα, στο πρόγραμμα 4k.

Πείτε αν έχετε να προτείνετε κάποια καλή ταινία ή και σειρά από αυτές που διαθέτει!
Σειρές δεν θα αρχίσω ακόμα γιατί θα μου φάνε πολύ χρόνο, οπότε ψάχνομαι για ταινίες κυρίως.

Μέχρι στιγμής έχω δει:
Αφανισμός (Anihilation)
Εξόντωση
Πενήντα πιο σκοτεινές αποχρώσεις του γκρι
Η πεντάμορφη και το τέρας (το είχα δει στο cinema)
Η πλατφόρμα πολυυυ πρωτότυπη έχει πολύ αίμα είναι σπλατερ το σενάριο όμως πολυυυ πολυυυυυ προτοτυπο από το ματριξ είχα,να πω έλα ρε συυυ με το σενάριο:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,850 μηνύματα.
"Η πλατφόρμα" είναι ο τίτλος της ταινίας; :give_rose:
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Σπλάτερ θέλει να πει μήπως;

Παιδιά, εμένα δεν μου άρεσε η πλατφόρμα, σόρι.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,278 μηνύματα.

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
ελαααα μουυυυυυ;
Σπλατερ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πραγματικά
Πόσο βαρετή, τσάμπα το hype
Αλήθεια? Μου αρεσε γιατί αντικατωπτριζει την κοινωνία κ πως θα μπορούσαν τα πράγματα να είναι για όλους καλύτερα αν όλοι ήταν πιο ηθικοί...
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,278 μηνύματα.
Αλήθεια? Μου αρεσε γιατί αντικατωπτριζει την κοινωνία κ πως θα μπορούσαν τα πράγματα να είναι για όλους καλύτερα αν όλοι ήταν πιο ηθικοί...
Πάμε ρε λουλουδάκι έβγαλες Μανιφέστο, μ’αρέσεις. :P
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
Ούτε εμένα.. Καθόλου διαστροφική εντελώς( η πλατφόρμα)

Παραθέτω ταινίες που μου άρεσαν
The parademic, loving adults, black island, wild, black crab, kleo( mini γερμανική σειρά), bird box( το ισπανικό)
Ενδεικτικά έβαλα.. Βλέπω κυρίως αστυνομικές, ψυχολογικές, μυστηρίου
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Να πούμε επίσης ότι εκτός από τις "Σέρρες" από σήμερα είναι διαθέσιμο στο Νέτφλιξ και το "Σώσε Με" του Πιέρρου Ανδρακάκου, ένα αρκετά καλό αστυνομικό θρίλερ μυστηρίου. Όσοι αρέσκεστε στο συγκεκριμένο είδος, αξίζει να του ρίξετε μια ματιά.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Εντωμεταξύ σίγουρα θα το ξέρετε όσοι έχετε νέτφλιξ που μοιράζεστε με άλλους, έχει αρχίσει και στην Ελλάδα να περιορίζεται το μοίρασμα σε διάφορες τοποθεσίες. Πλέον η κύρια τοποθεσία θεωρείται ως Σπίτι Netflix και για να δεις σε άλλη τοποθεσία πρέπει να σου δώσει προσωρινό κωδικό για 14 μέρες ο κύριος κάτοχος ή να πας να κάνεις log in από τη συσκευή σου στην κύρια τοποθεσία και μετά στ δευτερεύουσα κάθε 30 μέρες.

Αν πχ εγώ έχω το σπίτι μου ως κύρια τοποθεσία και πάω στο εξοχικό μου, πρέπει να κάνω αυτή τη διαδικασία για να έχω και εκεί.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,278 μηνύματα.
Εντωμεταξύ σίγουρα θα το ξέρετε όσοι έχετε νέτφλιξ που μοιράζεστε με άλλους, έχει αρχίσει και στην Ελλάδα να περιορίζεται το μοίρασμα σε διάφορες τοποθεσίες. Πλέον η κύρια τοποθεσία θεωρείται ως Σπίτι Netflix και για να δεις σε άλλη τοποθεσία πρέπει να σου δώσει προσωρινό κωδικό για 14 μέρες ο κύριος κάτοχος ή να πας να κάνεις log in από τη συσκευή σου στην κύρια τοποθεσία και μετά στ δευτερεύουσα κάθε 30 μέρες.

Αν πχ εγώ έχω το σπίτι μου ως κύρια τοποθεσία και πάω στο εξοχικό μου, πρέπει να κάνω αυτή τη διαδικασία για να έχω και εκεί.
Ναι και δεν καταλαβαίνω γιατι πραγματικά, είμαι ένα άτομο και πληρώνω 4 οθόνες θεωρητικά που κάθονται.
Θα πρέπει να έχει φθηνότερο πλάνο με μία οθόνη αν θέλει ναναι εντελώς legit.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Ναι και δεν καταλαβαίνω γιατι πραγματικά, είμαι ένα άτομο και πληρώνω 4 οθόνες θεωρητικά που κάθονται.
Θα πρέπει να έχει φθηνότερο πλάνο με μία οθόνη αν θέλει ναναι εντελώς legit.
Δεν έχει συνδρομή για ένα προφίλ μόνο;
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Το BEEF στο Netflix ειναι πολυ ωραια και ενδιαφερουσα σειρα (1 κυκλος, 10 επεισοδια).
Περασε πολυ στα ψιλα επειδη δεν ειχε δυνατο μαρκετινγκ αλλα σαρωσε στις κριτικες και στα φετινα Emmy.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,278 μηνύματα.
Έχει δεί κανείς κάτι καλό τον τελευταίο χρόνο+ στο Νέτφλιξ;
Αναρωτιέμαι γιατί συνεχίζω και το πληρώνω, δεν έχει τίποτα ούτε remotely ενδιαφέρον.
Αν έχει κάποιος καμιά πρόταση τελευταίας στιγμής να μας πεί, αλλιώς εγώ σκέφτομαι να το σουτάρω και να αγοράσω συνδρομή σε άλλη πλατφόρμα που τώρα δεν έχω :no:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Έχει δεί κανείς κάτι καλό τον τελευταίο χρόνο+ στο Νέτφλιξ;
Αναρωτιέμαι γιατί συνεχίζω και το πληρώνω, δεν έχει τίποτα ούτε remotely ενδιαφέρον.
Αν έχει κάποιος καμιά πρόταση τελευταίας στιγμής να μας πεί, αλλιώς εγώ σκέφτομαι να το σουτάρω και να αγοράσω συνδρομή σε άλλη πλατφόρμα που τώρα δεν έχω :no:
Εχει πολλα καλα.
Αρκει να τα θυμηθω.. :hehe:
Λοιπον γα την ωρα αν σου αρεσουν τα ντοκιμαντερ εχει μια σειρα ντικιμαντερ φοβερη με παιδεραστια...που ειχε συγκλονισει την Γαλλια
ΥΠΟΘΕΣΗ ΟΥΤΡΟ.

Σου βαζω 4 τουρκικες που τις φτυνετε οι περισσοτεροι αλλα μιλαμε για κουλτουρα και οχι για σαχλαμαρες με φοβερες ηθοποιηες.

Απο τις σειρες πιστεψε με οτι ειναι φανταστικη μινι σειρα τουρκικη..ΚΑΜΙΑΣ ΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΗΔΙΕς ΤΟυ ΣΤΑΡ..μιλαμε για ηθοποιαρες και ψυχολογια και φοβερα ρεαλιστικη σκηνοθεσισα.

MASUM (αθωος) με τον τεραστιου μεγεθους ηθοποιοο χαλουκ μπιλγκινερ
Θα σου αρεσει λεμε ειμαι σιγουρη.


Η aνεπαναλιπτη τουρκικη σειρα Külüp (The Club),θα λατρεψεις τον ομοφυλοφιλο τραγουδιστη!


Το ΗΘΟΣ.Απλο..λιτο και φανταστικο



Και το ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΤΡΕΧΑΝΕ ΝΑ ΞΕΦΥΓΟΥΜΕ


Δες τα αυτα και μετα τα ξαναλεμε..:hehe:

ΑΞΙΖΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Έχει δεί κανείς κάτι καλό τον τελευταίο χρόνο+ στο Νέτφλιξ;
Αναρωτιέμαι γιατί συνεχίζω και το πληρώνω, δεν έχει τίποτα ούτε remotely ενδιαφέρον.
Αν έχει κάποιος καμιά πρόταση τελευταίας στιγμής να μας πεί, αλλιώς εγώ σκέφτομαι να το σουτάρω και να αγοράσω συνδρομή σε άλλη πλατφόρμα που τώρα δεν έχω :no:
Κι εγώ ήμουν σε αυτή τη φάση και μετά έκανα το μεγάλο βήμα να ξεκινήσω σκανδιναβικά που τα έφτυνα λόγω της γλώσσας και τώρα χαίρομαι που το έκανα. Μου αρέσουν οι γαλλικές ταινίες και οι σκανδιναβικές έχουν πολλές ομοιότητες. Οπότε θα πρότεινα να βρεις σκανδιναβικές ταινίες και σειρές.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Κι εγώ ήμουν σε αυτή τη φάση και μετά έκανα το μεγάλο βήμα να ξεκινήσω σκανδιναβικά που τα έφτυνα λόγω της γλώσσας και τώρα χαίρομαι που το έκανα. Μου αρέσουν οι γαλλικές ταινίες και οι σκανδιναβικές έχουν πολλές ομοιότητες. Οπότε θα πρότεινα να βρεις σκανδιναβικές ταινίες και σειρές.
Στηριζω Κια σκανδιναβικες ειδικα οι αστυνομικες και ολες σχεδον οι γαλλικες.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,278 μηνύματα.
Ευχαριστώ και τις 2.
Πούπι μου αρέσει πολύ το True Crime, ξεκίνησα μόλις την υπόθεση Ουτρό.
Θα ψαχτώ με τις τούρκικες και τις σκανδιναβικές που είπατε, αν σας έρθει στο ενδιάμεσο κι άλλη γράψτε την.
Μου αρέσουν τα θρίλερ, τα βαριά δράματα και τα horror.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top