Netflix

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Ευχαριστώ και τις 2.
Πούπι μου αρέσει πολύ το True Crime, ξεκίνησα μόλις την υπόθεση Ουτρό.
Θα ψαχτώ με τις τούρκικες και τις σκανδιναβικές που είπατε, αν σας έρθει στο ενδιάμεσο κι άλλη γράψτε την.
Μου αρέσουν τα θρίλερ, τα βαριά δράματα και τα horror.
Ρε συ εχω δει παρα πολλα εξαιρετικα προσφατα..και τα ξεχναω αμεσως τι ειναι αυτο; :hehe:
Θα σε ενημερωσω καταλληλα αγαπουλα!
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Έχει δεί κανείς κάτι καλό τον τελευταίο χρόνο+ στο Νέτφλιξ;
Αναρωτιέμαι γιατί συνεχίζω και το πληρώνω, δεν έχει τίποτα ούτε remotely ενδιαφέρον.
Αν έχει κάποιος καμιά πρόταση τελευταίας στιγμής να μας πεί, αλλιώς εγώ σκέφτομαι να το σουτάρω και να αγοράσω συνδρομή σε άλλη πλατφόρμα που τώρα δεν έχω :no:
Ξεκινησε να παιζει και ΝΑΙ.,..μου αρεσει πολυ και ειναι πολυ πρωτιτυπο αν δεν το εχεις παρει πρεφα,Ειδα 1/μιση επεισοδιο και μου αρεσει πολυ!


Το 3 Body Problem είναι η νέα σειρά των δημιουργών του Game of Thrones που υπόσχεται κάτι που δεν έχετε ξαναδεί (ΒΙΝΤΕΟ)

Η νέα blockbuster σειρά του Netflix
Το 3 Body Problem είναι η νέα σειρά των δημιουργών του Game of Thrones που υπόσχεται κάτι που δεν έχετε ξαναδεί (ΒΙΝΤΕΟ)

Το Netflix κυκλοφόρησε το επίσημο teaser βίντεο από τη νέα blockbuster sci-fi τηλεοπτική σειρά 3 Body Problem (Το Πρόβλημα των 3 Σωμάτων), η οποία έρχεται από τους δημιουργούς-showrunners του Game of Thrones.


Ο λόγος γίνεται για τους David Benioff και DB Weiss που έγραψαν το σενάριο της επιτυχημένης σειρά του HBO, φυσικά εμπνευσμένοι από τα βιβλία του George R.R. Martin. Η επόμενή τους δουλειά, λοιπόν, είναι για τη «συχνότητα» του Netflix και υπόσχονται ότι δεν έχετε ξαναδεί παρόμοια σειρά στο παρελθόν.


Πρόκειται για μία τεράστια παραγωγή με πρωταγωνιστές τους Jess Hong, Benedict Wong, Eiza González, Jovan Adepo, Alex Sharp, John Bradley, Saamer Usmani, Liam Cunningham, Rosalind Chao, Jonathan Pryce, Marlo Kelly, Sea Shimooka, Ben Schnetzer και Zine Tseng.


Η λεζάντα του βίντεο λέει τα εξής: Από τους δημιουργούς του "Game of Thrones" έρχεται μια εκπληκτική, νέα σειρά blockbuster που δεν θα σας θυμίσει τίποτα απ' ό,τι έχετε δει στο παρελθόν. Ρίξτε μια πρώτη ματιά στο "Το Πρόβλημα των 3 Σωμάτων".



Το 3 Body Problem είναι μια διασκευή από την τριλογία best seller βιβλίων του Cixin Liu και ακολουθεί μια νεαρή γυναίκα από την Κίνα κατά τη διάρκεια των ’60s.
Οι πληροφορίες λένε τα εξής: Η μοιραία απόφαση μιας νεαρής γυναίκας στη δεκαετία του 1960 στην Κίνα αντηχεί στον χώρο και στον χρόνο των λαμπρών επιστημόνων του σήμερα. Καθώς οι νόμοι της φύσης ξετυλίγονται μπροστά στα μάτια τους, πέντε πρώην συνάδελφοι επανενώνονται για να αντιμετωπίσουν τη μεγαλύτερη απειλή στην ιστορία της ανθρωπότητας.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,267 μηνύματα.
Ξεκινησε να παιζει και ΝΑΙ.,..μου αρεσει πολυ και ειναι πολυ πρωτιτυπο αν δεν το εχεις παρει πρεφα,Ειδα 1/μιση επεισοδιο και μου αρεσει πολυ!
Είναι βασισμένο στο βιβλίο του Liu Cixin' το πρώτο απο την τριλογία του οποίου την έχω διαβάσει όλη. Εξαιρετικός, θα με ενδιέφερε να δώ την μεταφορά στην σειρά.

Βέβαια αν μεταφέρουν και το Σκοτεινό Δάσος θα τρέχουμε να κρυφτούμε απο την φρίκη. :loltooth:

Ευχαριστώ Πουπουλίνα.
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
The Gentlemen, φοβερή σειρά 👌🏼.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Τέλειωσα το The Crown. Βλέπεις το παρασκήνιο από γεγονότα που θορύβησαν την ανθρωπότητα όπως τον θάνατο της Νταιάνα. Πολύ καλή σκηνοθεσία και ηθοποιοί. Στη τελευταία season που έδειχναν πιο πρόσφατα γεγονότα προσπάθησαν να προστατέψουν τα μέλη της βασιλικής οικογένειας ακόμα και το Χάρι που πρέπει να ήταν πολύ αλάνι.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ενδιαφέρον φαίνεται το 3 Body Problem. Έχω δει μόλις 2 επεισόδια. Λυπάμαι μόνο που τόσοι Φυσικοί πεθαίνουν.

Eiza Gonzalez GIF by NETFLIX
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
@Himela Δες,αν δεν εχεις δει το''ΑΠΑΓΩΓΕΣ ΣΤΟ ΚΛΙΒΕΛΑΝΤ'' ,Ειναι σε μορφη εντελως δραματοποιημενο.ταινια,αλλα βασισμενο σε αληθινα γεγονοτα.
ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ.Στο τελος εκλαιγα.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Είναι βασισμένο στο βιβλίο του Liu Cixin' το πρώτο απο την τριλογία του οποίου την έχω διαβάσει όλη. Εξαιρετικός, θα με ενδιέφερε να δώ την μεταφορά στην σειρά.

Βέβαια αν μεταφέρουν και το Σκοτεινό Δάσος θα τρέχουμε να κρυφτούμε απο την φρίκη. :loltooth:

Ευχαριστώ Πουπουλίνα.
Δεν βλεπεις οτι ηδη εχουν αρχισει να στηνουν χαρακτηρες και καταστασεις που συναντας στο δευτερο και τριτο βιβλιο? Ο τυπος πχ με το καρκινο που του αρεσει να λεει παραμυθια, δεν σου θυμιζει κατι αυτο?

Το 3 Body Problem είναι μια διασκευή από την τριλογία best seller βιβλίων του Cixin Liu και ακολουθεί μια νεαρή γυναίκα από την Κίνα κατά τη διάρκεια των ’60s.

Αυτο ειναι σαν να λεμε οτι η βιβλος ακολουθει την ιστορια δυο γυμνων τυπων σε ενα κηπο. Ενταξει τεχνικα ειναι σωστο αλλα ξες.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
Αξίζει να δείτε, όσοι δεν το έχετε δει, το..."Από το μηδέν" (From Scratch). Συγκλονιστική σειρά, βασισμένη σε αληθινή ιστορία. Μια ιστορία αγάπης που σπανίως συναντάς, αλλά όχι με καλό τέλος...

Πολύ ωραίες ερμηνείες, φωτογραφία, τα πάντα όλα...
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Καλα φοβερη αναπαρασταση εποχης.Με πολυ ενδιαφερον.Εξαιρετικο!
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
εμενα το You μου προτειναν να ξεκινησω ( νομιζω στο νετφλιξ ειναι ) , το εχει δει κανεις ;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
εμενα το You μου προτειναν να ξεκινησω ( νομιζω στο νετφλιξ ειναι ) , το εχει δει κανεις ;
To ξεκινησα..με κουρασε.
Αντιθετα το Μικρο ταραντακι..το ξεκινησα σημερα και ειναι πολυ καλο!
Είναι μίνι σειρά 8 επεισοδίων αν θυμάμαι καλά. Λένε πως θυμίζει λίγο το YOU. Εμένα με παραπέμπει και λίγο στο Misery. Eίναι πάρα πολύ δημοφιλές αυτήν την περίοδο. Το τρέιλερ για όποιον έχει περιέργεια.

 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
Εγώ είδα την ταινία "Πριν φύγω" και μου άρεσε αρκετά (εκτός από το τέλος). Δεν ξέρω αν θα σας άρεσε μια τέτοιου είδους ταινία, πάντως εμένα προσωπικά με προβλημάτισε αρκετά, ήδη από το πρώτο λεπτό, και για αυυό τη θεωρώ καλή.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Τυχαία μου εμφάνισε αυτή την ταινία που δεν ξέρω γιατί αλλά δεν την είχα δει και εντυπωσιάστηκα, δεν την είχα την Reese για δράμα. Πολύ με συγκίνησε.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Τυχαία μου εμφάνισε αυτή την ταινία που δεν ξέρω γιατί αλλά δεν την είχα δει και εντυπωσιάστηκα, δεν την είχα την Reese για δράμα. Πολύ με συγκίνησε.
Tην εχω δει..και εμενα μου αρεσε !
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,597 μηνύματα.
Εγώ πάντως τον τελευταίο καιρό αξιοποίησα μια συνδρομή cinobo και έχω δει ένα σωρό βραβευμένες ταινίες και ωραίες σειρές
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Τυχαία μου εμφάνισε αυτή την ταινία που δεν ξέρω γιατί αλλά δεν την είχα δει και εντυπωσιάστηκα, δεν την είχα την Reese για δράμα. Πολύ με συγκίνησε.
Αποκλειεται να μην σου αρεσει αυτο που θα σου πω.

ΥΠΟΘΕΣΗ ΑΣΟΥΝΤΑ.
Σειρα 6 επεισοδιων βασισμενο σε αληθινα γεγονοτα! Ειδα το πρωτο επεισοδιο...πολυ καλο!
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Αποκλειεται να μην σου αρεσει αυτο που θα σου πω.

ΥΠΟΘΕΣΗ ΑΣΟΥΝΤΑ.
Σειρα 6 επεισοδιων βασισμενο σε αληθινα γεγονοτα! Ειδα το πρωτο επεισοδιο...πολυ καλο!
Ναι βγήκε σήμερα και μπήκε κατευθείαν στη λίστα μου. Το μόνο που με εκνευρίζει είναι που δεν μπορώ for the love of me να ακούω ισπανικά και τα ανέχομαι ΜΟΝΟ για ντοκιμαντέρ. Ταινίες κλπ στα ισπανικά δεν μπορώ να δω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top