Netflix

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ την ξεκίνησα γιατί όλοι έλεγαν οτι είναι τέλεια και στο τέταρτο επεισόδιο την παράτησα γιατί μού έφερνε ύπνο.
Πιο πολύ με ενδιάφερε η μαμά της παρά αυτή και το σκάκι της...
Η αλήθεια είναι ότι απευθύνεται ως επί το πλείστον σε ανθρώπους που ξέρουν από σκάκι. Αυτοί πιστεύω ότι πραγματικά το απόλαυσαν.
Εγώ δεν έχω ιδέα οπότε η αλήθεια είναι ότι όλα αυτά τα ονόματα και οι τακτικές, σε αρκετά σημεία μου φάνηκαν βαρετά.
Η ιστορία της πρωταγωνίστριας ενδιαφέρουσα. Το τέλος ήταν αναμενόμενο. Η επιμέλεια της ταινίας σε όλα τα επίπεδα, πολύ καλή.
΄Ολο το suspense ήταν στις παρτίδες του σκακιού που εγώ δεν καταλάβαινα.
Το ταλέντο της πρωταγωνίστριας, αδιαμφισβήτητο.
Anya Taylor-Joy λοιπόν, a star is born!
΄Επαιζε και στο Peaky Blinders αυτή αλλά δεν μου είχε κινήσει το ενδιαφέρον.
 

Ace of Spades

Νεοφερμένος

Η Ace of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Το λατρεψα το the queen's gambit. Πολυ προσεγμένη σειρά, μικρή και χωρίς κανένα ανούσιο plot twist ή εξτρα δράμα για να κρατήσει περισσότερο σε διάρκεια.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εγώ τώρα θα ήθελα να ξεκινήσω μια νέα σειρά στο νετφλιξ αλλά δεν ξέρω ποια. Είμαι ανάμεσα σε:

1. The people v. O.J. Simpson
2. Ozark
3. When they see us
4. Unorthodox
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
Ozark πολύ καλή και γεμάτη σειρά.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Εγώ τώρα θα ήθελα να ξεκινήσω μια νέα σειρά στο νετφλιξ αλλά δεν ξέρω ποια.
Εγώ θα πρότεινα το The assassination of Gianni Versace. Είχα συγκλονιστεί με το πόσο καλά παίζει ο πρωταγωνιστής. Είναι μια σειρά ψυχογράφημα, δεν είναι αστυνομική. Είναι μια δύσκολη σειρά που θέλει προσοχή και ψυχολογική αντοχή για να την παρακολουθήσεις, αλλά άξιζε.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Είδα τη νέα σεζόν του the crown χωρίς να έχω δει τα προηγούμενα, απλά και μόνο από ενδιαφέρον για την όλη ιστορία με τη Ντιανα.

Συμπάθησα πάρα πολύ τη Μαργαρίτα και δευτερευόντως το Φίλιππο που σε όποια σκηνή ήταν έκλεβαν την παράσταση και έλεγαν σωστά πράγματα. Ειδικά εκεί που συζητούσαν για τον επερχόμενο γάμο και η Μαργαρίτα επεσήμανε σχεδόν προφητικά πόσο λάθος θα ήταν. Γενικά ένα spin off όπου η Μαργαρίτα θα σχολιάζει την επικαιρότητα θα το έβλεπα ευχαρίστως. :P

Το παλικάρι που έπαιζε τον Κάρολο γιατί του είπαν να στέκεται σαν βλαμμένος καμπούρης κακομοίρης? :look:

Η Θάτσερ αντιπαθέστατη και ολίγον σαν καρικατούρα ήταν, δεν ξέρω αν μιλούσε / φερόταν και η κανονική έτσι.

Γενικά πολύ καλή σειρά τη βρήκα και σίγουρα θα δω τα επόμενα που έχουν και το μεγαλύτερο ενδιαφέρον κατά τη γνώμη μου ενώ κάποια στιγμή θα βάλω και τα προηγούμενα. :popcorn:
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Κι εγώ τελειώνω τον 4ο κύκλο του Στέμματος. Αισίως θα δω το τελευταίο επεισόδιο απόψε. Συμφωνώ ότι ο Φίλιππος και η Μαργαρίτα είναι ενδιαφέρουσες προσωπικότητες και με κέντρισαν από τους προηγούμενους κύκλους. Η Θάτσερ δεν μιλούσε τόσο περίεργα όσο η Αντερσον. Το παρακάνει και με ξενίζει κι εμένα κάπως.

Πάντως γενικά ο Κάρολος μέσα στα χρόνια είχε βγει ο κακός της υπόθεσης. Νομίζω ότι δεν ήταν ακριβώς έτσι. Αναγκάστηκε να παντρευτεί αυτή που του πρότεινε η οικογένειά του και να παραβλέψει τις επιθυμίες του. Άρα βρέθηκαν δυο άνθρωποι αταίριαστοι με διαφορά ηλικίας, ο ένας ερωτευμένος με την Καμίλα κι η άλλη πολύ νέα και αφελής. Πιστεύω πως την Νταιανα την έφαγε η επιθυμία της να ζήσει το πριγκιπικό όνειρο, το οποίο ήταν τελικά εφιάλτης. Μπλέχτηκε σε μια αδιέξοδη σχέση, σε μια ψυχρή οικογένεια, σε τύπους και πρωτόκολλα, σε ένα ανελέητο παιχνίδι με τη δημοσιότητα που τελικά ήταν και μοιραίο.
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Σε άλλα νέα, έκανα το λάθος ν' ακούσω τον κολλητό μου και να δω Ratched. "Είναι τέλειο", μου λέει κι εγώ τον πιστεύω γιατί προτείνει καλά γενικά.

Ήταν τραβηγμένο όσο δεν πάει, γεμάτο plot holes, η συμπεριφορά των χαρακτήρων πολλές φορές δεν έβγαζε καν νόημα και η ηθοποιία χλιαρή, ειδικά της πρωταγωνίστριας. Έβαλα 5/10 λόγω φωτογραφίας, μουσικής κι επειδή, παρά το χάος που επικρατούσε, είχε ένα άλφα ενδιαφέρον μέχρι τη μέση περίπου. Μετά το αποτέλειωσαν.
Το είδα αυτές τις μέρες και μπήκα να δω τι πιστεύουν κι οι άλλοι. Ήταν καλή σειρά; Μεχ, όχι, όντως χλιαρή οριακά αχρείαστη.

ΧΑΟΥΕΒΕΡ, εκτίμησα πολύ που αποτέλεσε από τις πραγματικά ελάχιστες σειρές/ταινίες (ακόμη και βιβλία ε) που παρακολούθησα στη ζωή μου, όπου οι χαρακτήρες δεν είναι καλοί ή κακοί, είναι όλοι μακριά κι από τις δύο έννοιες, διαταραγμένοι, γιατί καθένας ζει μες στον απόλυτα δικό του αξιακό κόσμο! Η πρωταγωνίστρια είναι από τις πιο χειριστικές προσωπικότητες που έχω δει σε σειρά επίσης, όμως και πάλι δεν εμφανίζεται στο σενάριο να διατρανώνεται το στερεότυπο χειριστικός=κακός. Ο μόνος εντελώς μπέισικ και κάργα κακογραμμένος ρόλος ήταν της Ντόλι της ξανθιάς νοσοκόμας.

Τέλος, απ' όλη τη σειρά ξεχώριζε πάρα πολύ η ερμηνεία της Sophie Okonedo, την οποία πρώτη φορά είδα να παίζει και σκοπεύω να δω κι άλλους ρόλους της ελπίζοντας πως θα 'ναι το ίδιο καλή! Είναι καλό που τελείωσα το Ratched γιατί ξεκίνησα αμέσως μετά το Στέμμα επιτέλους. Μη μου κάνετε σπόιλερς θα σας σφάξω στον ύπνο.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Δείτε το ETHOS.. αξίζει

Τουρκική σειρά που δείχνει τις αντιθέσεις ανάμεσα στην κοσμική και την ισλαμική Τουρκία
Για κάποιο ανεξήγητο λόγο είδα και τα 8 επεισόδια σερί
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Δειτε Fargo και θα με θυμηθειτε
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
The Barrier και Midas, ειδικά η 1η πολύ ωραία.

Σύντομες και οι δύο, λίγα επεισόδια ένταση αρκετή κυρίως στο Barrier.
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Είναι από τις αγαπημένες μου σειρές. Οι δυο πρώτες season πιανουν κορυφη. Η τρίτη κατώτερη των πρωτων δυο αλλα επίσης καλή.

Bγήκε πρόσφατα s04 την εχεις δει;
2>1>3 παει, οι 2 πρωτες οπως το λες ειναι κορυφαιες, η τριτη λιγο πιο κατω αλλα και παλι πολυ καλη σαν ενιαια σεζον.

Τωρα ξεκινησα την 4η, στο τριτο επεισοδιο, καλη φαινεται.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
2>1>3 παει, οι 2 πρωτες οπως το λες ειναι κορυφαιες, η τριτη λιγο πιο κατω αλλα και παλι πολυ καλη σαν ενιαια σεζον.

Τωρα ξεκινησα την 4η, στο τριτο επεισοδιο, καλη φαινεται.
Παιδιά όσοι δεν έχετε δει Fargo τώρα τα χριστουγεννα ειναι ότι πρέπει. Έχει χιόνια και χριστουγεννιατικο κλίμα.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.

Για όσους είναι φαν του "Στέμματος"! Λέγεται ότι έπεισαν τον δημιουργό Peter Morgan και για έκτη σεζόν που θα φτάνει μέχρι το 11-12, αν και εκείνος επέμενε ότι πρέπει να περάσουν 20 χρόνια για να απαθανατιστεί κινηματογραφικά η ιστορία.

Φημολογείται ότι ο Dominic West θα γίνει ο πιο ώριμος Κάρολος. Καλός ηθοποιός, το χει με τις απιστίες :P , αλλά πολύ όμορφος για Κάρολος. Η Emma Corrin που μου άρεσε πολύ ως Diana θα δώσει τη σκυτάλη στην Elizabeth Debicky. Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να ξαναδώ την Corrin στο ρόλο αλλά φαίνεται πολύ πιτσιρίκα για να κάνει την όμορφη πριγκίπισσα στα 30 της.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.


Από τις αγαπημένες μου σειρές. Είδα τα πρώτα 2 επεισόδια. Άρχισε δυναμικά η season. Η σκηνή με το ποντίκι και την Cobra όλα τα λεφτά.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.


η καρδια μου που σπαραζει ακουγεται στο μπακραουντ
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγώ ξεκίνησα την sweet home και είναι μέχρι τώρα φοβερή. Έχει μόνο 10 επεισοδια. Ελπίζω να βγάλουν και άλλα. Έχει να κάνει με ζόμπι. Τα κόβουν, τα αφήνουν με μισό κεφάλι και δεν πεθαίνουν. Ότι πρέπει σειρά γιατί μετά το kingdom είδα ότι σειρά και ταινία με ζόμπι έπεσε στα χέρια μου και είχα ξεμεινει.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
πολύ όμορφος για Κάρολος
'Εκλαψα :rofl:

Και ναι έχοντας δει το affair δεν τον βρίσκω αρκετά ξενέρωτο και μαγκωμένο για να παίξει τον Κάρολο αλλά από την άλλη δεν έχω δει και άλλες δουλειές του που να θυμάμαι. Πάντως το κομμάτι 40αρης άπιστος θα το παίξει άριστα, δε μπορώ να πω. :P

Εγώ θα το έληγα όταν ο Γουιλιαμ γνωρίζει την Κειτ στο πανεπιστήμιο, να φανεί μια κάποια νεανική αισιοδοξία για το μέλλον και να υπάρχει και μια αρκετή απόσταση χρονικά. Μάλλον όπως τα λες θα τελειώσει κοντά στο γάμο τους και θα καλύψει όλη τη σχέση τους, με πόση ειλικρίνεια άραγε. :hmm:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top