Netflix

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,320 μηνύματα.
Το πρόβλημα με τις σειρές όπου πρωταγωνιστούν παιδιά, είναι ότι αυτά μεγαλώνουν και μάλιστα πολύ πιο γρήγορα από όσο αλλάζει η σεζόν. Στο Stranger Things στην πρώτη σεζόν ήταν 12χρονα, αλλά στην τέταρτη (όπου μεσολάβησε ο covid) ήταν 20χρονα και παρίσταναν τα 15χρονα. Τώρα έχουμε την απεργία. Ελπίζω στην πέμπτη σεζόν να μην έχουμε ...σαραντάρηδες.
Netflix be like : "Θα παλιμπαιδίζουν τουλάχιστον:pardon:".
Ξεκίνησα το «All the light we cannot see” μέχρι στιγμής εχω mixed feelings, ψιλοβαριέμαι και ελπίζω να μην χάνω τον χρόνο μου.

Από την άλλη δεν έχει τίποτα άλλο η πλατφόρμα.
Προτείνετε αν βρήκατε τίποτα καλό
Θέλω να κάτσω να δω την σειρά : "A series of Unfortunate Events" αλλά δεν έχω βρει χρόνο ακόμα :(.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Το είχα παρατήσει λίγο το άθλημα τον τελευταίο καιρό και τώρα σκοπεύω να ξεκινήσω κάποια σειρά που να αξίζει. Οπότε, χρειάζομαι τα φώτα σας. Το bodies και το The fall of the house of Usher που είδα ότι κάνουν επιτυχία είναι καλά; τα έχει δει κανείς;
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,844 μηνύματα.
Το είχα παρατήσει λίγο το άθλημα τον τελευταίο καιρό και τώρα σκοπεύω να ξεκινήσω κάποια σειρά που να αξίζει. Οπότε, χρειάζομαι τα φώτα σας. Το bodies και το The fall of the house of Usher που είδα ότι κάνουν επιτυχία είναι καλά; τα έχει δει κανείς;
Μόλις τέλειωσα τη σειρά bodies σήμερα, αν είσαι λίγο της επιστημονικής φαντασιάς θα σου αρέσει πολύ.
Για το άλλο δεν το έχω ακουστά.Αλλά βλέπω και αυτή αστυνομική σειρά είναι όπως το bodies.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,377 μηνύματα.
The fall of the house of Usher που είδα ότι κάνουν επιτυχία είναι καλά; τα έχει δει κανείς;
Το είδα εγώ.
Είχα περισσότερες προσδοκίες απο τον Flanagan. Έχει κάνει τόσες ωραίες horror σειρές/ταινίες στο παρελθόν. Εδώ ήταν μια περίεργη μίξη απο διάφορα που χάλασαν το horror κλίμα τελείως. Δεν μου άρεσε.

Αλλά εγώ είμαι και πολύ απαιτητική, αν είσαι πιο easy going και δεν εχεις τι άλλο να δείς ισως και να σου αρέσει. :P
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,864 μηνύματα.

Squid game ριαλιτυ από το Netflix. Φοβερή παραγωγή. Σύντομα θα μιλάνε όλοι γι αυτό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Το είδα εγώ.
Είχα περισσότερες προσδοκίες απο τον Flanagan. Έχει κάνει τόσες ωραίες horror σειρές/ταινίες στο παρελθόν. Εδώ ήταν μια περίεργη μίξη απο διάφορα που χάλασαν το horror κλίμα τελείως. Δεν μου άρεσε.

Αλλά εγώ είμαι και πολύ απαιτητική, αν είσαι πιο easy going και δεν εχεις τι άλλο να δείς ισως και να σου αρέσει. :P
βλακειουλα ηταν. πολυ μεχ τελος.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,560 μηνύματα.
Λοιπον.Ειδα την Αγια οικογενενια..ισπανικο...και τη 2 σεζον..μου αρεσε..και με το τελος συγκινηθηκα πολυ!
Βλεπει κανεις το yelow zackets; Πως σας φαινεται; Το βλεπω..και αν και δεν θα επρπε να μου αρεσεθ..ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.. :hehe:

Το εξαιρετικο ομως ειναι το ΧΡΥΣΗ ΩΡΑ,.Με τρομοκρατοα στην Ολλανδια.Το πρωτο επεισοδιο βαρετο..μετα σε τρεχει...:hehe: Πολυ καλο!
 
Τελευταία επεξεργασία:

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,653 μηνύματα.
Λοιπον.Ειδα την Αγια οικογενενια..ισπανικο...και τη 2 σεζον..μου αρεσε..και με το τελος συγκιθηκα πολυ!
Βλεπει κανεις το yelow zackets; Πως σας φαινεται; Το βλεπω..και αν και δεν θα επρπε να μου αρεσεθ..ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.. :hehe:

Το εξαιρετικο ομως ειναι το ΧΡΥΣΗ ΩΡΑ,.Με τρομοκρατοα στην Ολλανδια.Το πρωτο επεισοδιο βαρετο..μετα σε τρεχει...:hehe: Πολυ καλο!
Άσχετο με Netflix, αλλά δες το" night manager "στο ερτφλιξ
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,560 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,820 μηνύματα.
Βλεπει κανεις το yelow zackets; Πως σας φαινεται; Το βλεπω..και αν και δεν θα επρπε να μου αρεσεθ..ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.. :hehe:
Γιατί καλέ; Πολύ ωράιο είναι! Τελείωσα πρόσφατα την 2η σεζόν! Ομολογώ πάντως, πως η 1η σεζόν ήταν αυτή που με καθήλωσε περισσότερο. Μέσα σε 2 μέρες την είχα δει θυμάμαι :loltooth:
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,653 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,560 μηνύματα.
Ηνωμένο Βασίλειο
Εγγυημενη ποιοτητα! :thumbup:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιατί καλέ; Πολύ ωράιο είναι! Τελείωσα πρόσφατα την 2η σεζόν! Ομολογώ πάντως, πως η 1η σεζόν ήταν αυτή που με καθήλωσε περισσότερο. Μέσα σε 2 μέρες την είχα δει θυμάμαι :loltooth:
Ναι αυτο σου λεω.Μου αρεσε πολυ..αν και δεν θα ρπεπε..λογω αμερικανιας!Δεν εχω τελειωσει την 2η..κοντευω..θα εχει και τριτη;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,111 μηνύματα.
Ενα κακο εχουν οι -κατα κανόνα πολύ καλές- βρετανικές σειρές, ότι ειναι μικρές σε αριθμό επεισοδίων και έχουν μια ασυνέπεια στο πόσο τακτικά βγαίνουν.

Και τη Βρετανια κατα τ άλλα δεν την πάω ούτε με βασανιστήρια να με αναγκαζαν.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,820 μηνύματα.
Ναι αυτο σου λεω.Μου αρεσε πολυ..αν και δεν θα ρπεπε..λογω αμερικανιας!Δεν εχω τελειωσει την 2η..κοντευω..θα εχει και τριτη;
Επειδή δεν θα'πρεπε να σου αρέσει όπως είπες, γι'αυτό το είπα. Ναι, θα εχει και 3η σεζόν! Πάντως, πιστεύω ότι αυτή η ας την πούμε παγανιστική διάθεση που έχει, θα σου εξιτάρει το ενδιαφέρον λογικά! Μικρές και μεγάλες δίνουν ρέστα, έτσι ;
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,653 μηνύματα.
Ενα κακο εχουν οι -κατα κανόνα πολύ καλές- βρετανικές σειρές, ότι ειναι μικρές σε αριθμό επεισοδίων και έχουν μια ασυνέπεια στο πόσο τακτικά βγαίνουν.

Και τη Βρετανια κατα τ άλλα δεν την πάω ούτε με βασανιστήρια να με αναγκαζαν.
Εμένα πάλι μου αρέσουν οι σειρές λίγων επεισοδίων ( αυτή που πρότεινα είχε 8) . Δεδομένου πως κολλάω άσχημα και τα βλέπω το ένα πίσω από το άλλο... Δεν είμαι για πολλές σεζόν .
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,820 μηνύματα.
Θα προτείνω το Dark Desire. Ερωτικό θρίλερ μυστηρίου. Η Άλμα με κάνει να αμφισβητώ την σεξουαλικότητα μου. :lol:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,111 μηνύματα.
Εμένα πάλι μου αρέσουν οι σειρές λίγων επεισοδίων ( αυτή που πρότεινα είχε 8) . Δεδομένου πως κολλάω άσχημα και τα βλέπω το ένα πίσω από το άλλο... Δεν είμαι για πολλές σεζόν .
Θα σου πω:

Οι σειρές με 4 εως 8 με αφήνουν ανικανοποίητο
Οι σειρές εως 20-22 (αμερικανικές-καναδικές) έχουν συνηθως αρκετα fillers αλλά αντέχω
Οι σειρές των 13 επεισοδίων (αμερικάνικες καλοκαιρινές FX, Starz, HBO κλπ) με κρατάνε καλά
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,560 μηνύματα.
Επειδή δεν θα'πρεπε να σου αρέσει όπως είπες, γι'αυτό το είπα. Ναι, θα εχει και 3η σεζόν! Πάντως, πιστεύω ότι αυτή η ας την πούμε παγανιστική διάθεση που έχει, θα σου εξιτάρει το ενδιαφέρον λογικά! Μικρές και μεγάλες δίνουν ρέστα, έτσι ;
Δεν το συζητω...μου αρεσουν παρα πολυ! Καλα εκεινη η μπουλα η δολοφονικια..ολα τα λεφτα./.ξερεις ποια..την καταλαβες!
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,613 μηνύματα.
Εγώ θα μπω στο Νέτφλιξ να δω τον άνδρα μου τον Berlin :redface:
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Εγώ θα μπω στο Νέτφλιξ να δω τον άνδρα μου τον Berlin :redface:

Τιτανοτεράστια πίπα. Το ξεκινήσαμε χθες με την παρέα μου και το μόνο που έχω να πω είναι ότι μέχρι και η συγχωρεμένη η Βουγιουκλάκη έπαιζε πιο φυσικά και όχι τόσο αυτάρεσκα όσο ο Πεδρίτο. Γενικά, η σειρά είναι εξωτερικά σαν το LCDP, αλλά με ελάχιστη πρωτοτυπία, ένταση, συγκίνηση κλπ. Δλδ του νοσοκομείου. Προσπεράστε.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top