Onlyfans: Σύγχρονη πορνεία ή σημεία των καιρών;

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Είναι μια γενική τάση της κοινωνίας , που εντοπίζεται σε όλα σχεδόν τα επαγγέλματα. Δεν είναι ένα ιδιαίτερο χαρακτηριστικό των σεξεργατων
Όπως και να έχει, είτε σεξεργάτες , είτε influencers κτλ, οι εύκολες λύσεις και τ εύκολο χρήμα μόνο καλό δεν κάνουν.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,834 μηνύματα.
Είναι εύκολο χρήμα πράγματι όταν πουλάς την ψυχή σου στο διάολο; Όταν κάνεις κάτι για το οποίο (κανονικά θα έπρεπε να) ντρέπεσαι; Όταν τα χρήματα που θα βγάλεις σήμερα και θα αγοράσεις το χ πράγμα, μετά από λίγα χρόνια θα τα θυμάσαι σαν ντροπιασμένα χρήματα; Όταν έγινες περίγελως αγνώστων;
To τι ειναι ευκολο και τι δυσκολο πολλες φορες δεν ειναι το ΙΔΙΟ για ολους τους ανθρωπους και βεβαια εχει να κανει και με την αντιληπτικη τους ικανοτητα ή τον εθελοτυφλισμο τους.
Για σενα ας πουμε που το θεωρεις τοσο δυσκολο ειναι γιατι ΕΣΥ δεν θα το εκανες ποτε αυτο.
Για τον αλλον που το κανει μαλλον το θεωρει πιο ευκολο απο το να καθαριζει σκαλες και με περισσοτερα iphones απο οτι αν ηταν καθαριστριες.Οσο για τα υπολοιπα που λες μπορει καν να μην εχουν την ικανοτητα να τα αντιλαμβανονται ή να στρουθοκαμιλιζουν γιατι ετσι τους βολευει.

Δεν νομιζω να πιστευεις οτι ειπαν οκ θα κανουμε το πιο δυσκολο επαγγελμα ενω πιστευαν οτι θα μπορουσαν να κανουν κατι πιο ευκολο.
ΛΟΓΙΚΗ θελει .
Για αυτους ειναι πιο ευκολο για αυτο και το κανουν.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.
Αυτη η συγκεκριμένη ανάρτηση, παρόλο που είναι κάπως ατότομα εκπεφρασμένη, σαν ένα "που είστε εσείς που λέγατε αυτά"...

...εντούτοις έχει ένα point.

Ναι, εδω είμαστε αυτοί που τα λέγαμε αυτά, κι εγω είμαι ενας από αυτούς που τα έλεγα αυτά.

Εκανα δουλειές χθες και το σκεφτόμουν για ώρα.

Γιατί ναι στο ένα και όχι στο άλλο;


Αρχικά σκέφτηκα την έννοια της χρονικής επιμονής, τη διάρκεια. Αλλά δεν με έπεισα.

Άραγε είναι το οτι το άλλο (η φυσική πορνεία) είναι αρχαίο; Άρα τι; Οτι με αρκετό χρόνο λογικά θα γινει και αποδεκτό το Onlyfans;

Έχει μια βάση αυτό καθώς σε βάθος αιώνων, οι λαοί αντιστέκονται στην αλλαγή του τώρα, παροδικά, την ώρα που συμβαίνει, αλλά με αρκετή επιμονή και εδραίωση κάποιων αξιών, αυτές γίνονται αποδεκτές κάποτε από το συλλογικό υποσυνείδητο.

Δε νομίζω όμως ότι ειναι ο πραγματικός λόγος αυτός γιατί είπαμε από κει άλλα, κι απο δω λέμε άλλα. Περισσότερο μου φαίνεται σα να θέλω να βγάλω λειτούργημα εκείνο με τη δικαιολογία ότι ίσως κι αυτό εδω να γινει λειτουργημα σε καποια χρόνια.



Δευτερον, σκέφτηκα την έννοια του οικειοθελούς, αλλά και πάλι δεν με έπεισα τελείως.

Δηλαδή οτι το ένα (φυσική πορνεία) γίνεται πολλές φορές εξαναγκασμένα υπο πίεση και εκβιασμούς απο κυκλώματα (αληθές αλλά οχι απόλυτο), ενω το άλλο (Onlyfans) μπαίνεις και γράφεσαι με τη δική σου βούληση.

Αλλά ποιον κοροιδεύουμε; Το Onlyfans ειναι η εισαγωγικη μορφή της αληθινής πορνείας και υπάρχει οικειοθελής πορνεία και στον κανονικό κόσμο.

Οπότε δεν ειναι αυτό ο λόγος που διαχωρίζουμε τα πράγματα.


Τρίτη σκέφτηκα την αναγκη για υποκρισία και σεμνοτυφία, ότι κατι είναι καλό όσο δεν μας μπαίνει υπόθετο, για να το πω λαϊκά.

Κατα το Ιταλικό "Όλες οι γυναικες ειναι πουτάνες εκτός από τη μάνα μου και την αδερφή μου" (ψυχραιμία απλώς αναπαράγω το ρητό, δε σημαινει οτι το πιστεύω)


Μήπως είναι αυτή η πεποίθηση με άλλη μορφή όμως, υφέρπουσα χωρίς να το καταλαβαίνουμε; Δεν ξέρω, δεν δηλώνω, αναρρωτιέμαι όμως.

Μήπως είναι χαβαλές και καυλάντα να πας να "σκίσεις την πόρνη στα τέσσερα" και χα χα χα πουτσοχάμπερο, αλλά αμα η πόρνη γίνεται η μάνα σου και η αδερφή σου και η κόρη σου, εκει ξαφνικά δε σου αρέσει και τόσο η εικόνα να στη σκίζει κάποιος μαντραχαλος, γιατί υπάρχει μια σχέση; Γιατι μπορείς εκει ξαφνικα να το δεις και να ειναι σχετικο και με το άτομό σου, ενω για την ξένη αδιαφορείς, εύκολα μπορείς να πεις οτι κανει λειτούργημα.

Μήπως με το Όνλυφανς αλλάζει αυτη η πεποιθηση γιατι η πορνεία είναι πλέον μες το σπίτι σου, δίπλα σου με ενα κλίκ με μια επιλογή του δικού σου ανθρώπου;


Μπορεί! Αλλά και πάλι δεν με πείθει αυτό εντελώς.

Γιατί; Γιατι θα το πω κι ας ακουστώ παρανοικός!


Εαν η κόρη μου αυριο στα 20 της μου έλεγε πως θέλει να γινει έσκορτ, θα το κατάπινα ίσως πιο εύκολα από το να πάει να ανοίξει Όνλυφανς. Γιατί είναι μια συνειδητή επιλογή της να χρησιμοποιήσει το σώμα της, τον κόπο της και να καταλάβει τα ρισκα με τα οποια συνοδεύεται αυτό, χωρίς να αποτελεί κάποια τάση της εποχής που αντί για πορνεία θα τη γλυκαίνουμε βαφτίζοντάς την "πουλημα πίξελς".

Θα μου πείτε κάποιοι, είσαι σοβαρός; Δεν ξέρω, δεν έχω κόρη και μιλάω εκ του ασφαλούς.

Αλλά για κάποιο λόγο το βρίσκω πιο αποδεκτό να κάνει η γυναίκα ακριβώς αυτό που θέλει με τη δική της βούληση και με τον κόπο της, ειλικρινώς αποδεχόμενη και το ρόλο της ιερόδουλης απέναντί μου όταν συζητάμε, παρά να μου λέει ότι "πουλάω πίξελς δεν ειναι τίποτα, είμαι καλό κορίτσι, δεν μασάω στις τάσεις" και να ειναι ακριβώς αυτό, ένα θύμα, μια πόρνη εν τη γενέσει της που παριστάνει κατι που δεν ειναι και υποκρίνεται, βορά στις τάσεις της εποχής.


Και για να το παω παραπέρα, με μια συμπερασματική εξαγωγή από το ανωτέρω παρανοικό σενάριο, ίσως γι αυτό να δέχομαι την φυσική πορνεία αλλά όχι το Onlyfans. Όχι γιατι με ενοχλεί το δικαίωμα της γυναίκας να ανοιξει Onlyfans, αλλά γιατί διαφωνώ με την τάση, με την υποκρισία, και όλα τα άλλα που συμπαρασύρει μαζί του για εναν χαρακτήρα η τόσο ελαφρά τη καρδία έκθεση με ενα register και πεντε κλικ, στο internet.

Το άλλο, θέλει να φας π.... Κυριολεκτικά και μεταφορικά. Έχει κόστος, έχει θυσία.
Αυτό εδω ειναι η επιβεβαίωση ότι είσαι ηλίθιος, είτε ως πάροχος, είτε ως χρήστης.


Τα ανωτερω τα εκφράζω ως σκέψεις. Όχι ως βεβαιότητες. Επιφυλάσσομαι να ανασκευάσω την άποψή μου όσο περισσότερο με προβληματίσει το θεμα στο μέλλον καθώς δεν έχω κατασταλλάξει πεντακάθαρα ακόμα.
Με προβλημάτισαν οι σκέψεις σου, έχω να προσθέσω στους συλλογισμούς σου και το εξής :

ίσως να σας φαίνεται λειτούργημα η φυσική πορνεία γιατί απευθύνεται και σε ανθρώπους μοναχικούς. Πέρα απο το άτομο που θα επιλέξει την πόρνη για να ικανοποιήσει γούστα, υπάρχει και το άτομο που βιώνει απόρριψη στις διαπροσωπικές του σχέσεις με το άλλο φύλο, ακραία μοναχικότητα και αναζητεί έστω και αυτήν την ολιγόλεπτη ή όσο κρατήσει ψευδαίσθηση αποδοχής. Κάτω από αυτό το πρίσμα η πόρνη θα προσφέρει μεν αποφόρτιση ερωτική, αλλά θα λειτουργήσει και ως κυματοθραύστης της απελπιδας ανάγκης του άλλου να νιώσει αποδεκτός.

Παμε τώρα στην περίπτωση ΟΦ
Εκεί το πράγμα αλλάζει : έχεις μια κοπέλα ή ένα αγόρι που θα πλασάρει εαυτόν, την εικόνα του συγκεκριμένα σε "pixels" αισθησιασμού ή ώμου ερωτικού ρεαλισμού σε ηδονοβλεψίες που τη βρίσκουν με την ψηφιακή κλειδαρότρυπα και είναι τόσο ηλίθιοι που αντί να χρησιμοποιήσουν δωρεάν τις αμέτρητες διαδικτυακές εικόνες για αυτό το σκοπό.. Δέχονται οικειοθελώς να πληρώσουν.
Εκμετάλλευση του αφέλους πελάτη από ματαιόδοξο ,φιλαρεσκο ,έξυπνο πάροχο εικόνων και αυτό δίνει στη συναλλαγή μια χροιά άλλου τύπου ανηθικότητας
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
,
Είναι εύκολο χρήμα πράγματι όταν πουλάς την ψυχή σου στο διάολο; Όταν κάνεις κάτι για το οποίο (κανονικά θα έπρεπε να) ντρέπεσαι; Όταν τα χρήματα που θα βγάλεις σήμερα και θα αγοράσεις το χ πράγμα, μετά από λίγα χρόνια θα τα θυμάσαι σαν ντροπιασμένα χρήματα; Όταν έγινες περίγελως αγνώστων;
Κατά πόσο υπάρχει η έννοια της ντροπής σε αυτές τις περιπτώσεις;

Τα παραδείγματα αρκετά θα έλεγα καθώς με αφορμή τη δημοσιοποιησει βίντεο σεξουαλικου περιεχομένου ορισμένες γυναίκες κατάφεραν να γίνουν "διάσημες ".
Η δημοσιότητα θα τους φερει φήμη και χρήμα οπότε ποια η έννοια της ντροπής όταν η προσδοκία τους ειναι αυτή;

Η σεξουαλικοποιηση τους γίνετε μοχλός για να πετύχουν τον ενα και μοναδικο στόχο τους ,το χρημα !

Ανθρωπος που κανει τα παντα στο βωμό του χρηματος για ποια ντροπη μπορει να μιλα

να το παμε και λιγο παρακατω ;

Θυμηθείτε περιπτώσεις Τουνη ,Αλεξανδρακη αλλά και στο εξωτερικό Καρντασιανς..
Όλοι θυμόμαστε πως ξεκίνησαν αυτές οι γυναίκες να γινονται γνωστές.

Υπάρχει μετέπειτα ενοχή ή ντροπή σε αυτή την κατηγορία γυναικών;

Η σκέψη πολλών νέων κοριτσιών πλέον εμφανέστατη χωρίς ίχνος ντροπής...

"Ενα και μονο βιντεο σεξουαλικου περιεχομένου αρκεί για να γίνω διάσημη και να βγάζω εύκολα χρήματα!
Ένα μόνο τέτοιο βίντεο αρκεί να έχω μετά την ζωή που θελω ,τους άντρες που θέλω και φυσικά δεν πρέπει να ντρέπομαι εφόσον ήταν μια ερωτική πράξη η οποία βγήκε στη δημοσιότητα, τι πιο φυσιολογικό στις μέρες μας "

Δυστηχως δεν υπάρχει ή έννοια της ντροπής σε αυτές τις περιπτώσεις των γυναικών γιατί αν υπήρχε έστω και λίγο πολύ απλά θα προτιμούσαν να γίνουν κάτι άλλο !
Ισα ισα υπαρχουν πολλα προτυπα γυναικών σημερα και αντιστοιχα πολλα εξισου κοριτσια που θελουν να τις μιμηθουν,καθώς η ντροπη οπως και η ηθικη για πολλους ακομα και εδω μεσα δεν υπαρχει καν οπως ειπαν ...
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.
Κατά πόσο υπάρχει η έννοια της ντροπής σε αυτές τις περιπτώσεις;

Τα παραδείγματα αρκετά θα έλεγα καθώς με αφορμή τη δημοσιοποιησει βίντεο σεξουαλικου περιεχομένου ορισμένες γυναίκες κατάφεραν να γίνουν "διάσημες ".
Η δημοσιότητα θα τους φερει φήμη και χρήμα οπότε ποια η έννοια της ντροπής όταν η προσδοκία τους ειναι αυτή;

Η σεξουαλικοποιηση τους γίνετε μοχλός για να πετύχουν τον ενα και μοναδικο στόχο τους ,το χρημα !

Ανθρωπος που κανει τα παντα στο βωμό του χρηματος για ποια ντροπη μπορει να μιλα

να το παμε και λιγο παρακατω ;

Θυμηθείτε περιπτώσεις Τουνη ,Αλεξανδρακη αλλά και στο εξωτερικό Καρντασιανς..
Όλοι θυμόμαστε πως ξεκίνησαν αυτές οι γυναίκες να γινονται γνωστές.

Υπάρχει μετέπειτα ενοχή ή ντροπή σε αυτή την κατηγορία γυναικών;

Η σκέψη πολλών νέων κοριτσιών πλέον εμφανέστατη χωρίς ίχνος ντροπής...

"Ενα και μονο βιντεο σεξουαλικου περιεχομένου αρκεί για να γίνω διάσημη και να βγάζω εύκολα χρήματα!
Ένα μόνο τέτοιο βίντεο αρκεί να έχω μετά την ζωή που θελω ,τους άντρες που θέλω και φυσικά δεν πρέπει να ντρέπομαι εφόσον ήταν μια ερωτική πράξη η οποία βγήκε στη δημοσιότητα, τι πιο φυσιολογικό στις μέρες μας "

Δυστηχως δεν υπάρχει ή έννοια της ντροπής σε αυτές τις περιπτώσεις των γυναικών γιατί αν υπήρχε έστω και λίγο πολύ απλά θα προτιμούσαν να γίνουν κάτι άλλο !
Ισα ισα υπαρχουν πολλα προτυπα γυναικών σημερα και αντιστοιχα πολλα εξισου κοριτσια που θελουν να τις μιμηθουν,καθώς η ντροπη οπως και η ηθικη για πολλους ακομα και εδω μεσα δεν υπαρχει καν οπως ειπαν ...
Η ντροπή για τη σεξουαλική έκθεση της εικόνας μας σχετίζεται με τον κωδικα ηθικών αξιών που έχουμε ή δεν έχουμε ...προέρχεται από την αίσθηση της ταπείνωσης στα μάτια κάποιου ή κάποιων που θα μας αποδοκιμάσουν για την πράξη καθεαυτή. Τα άτομα αυτά στερούνται αυτού του συναισθήματος, μάλιστα ίσως είναι και περήφανα για την καπατσοσυνη τους να κερδοσκοπήσουν χωρίς κόπο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,018 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω έναν που μπαίνει σε αυτές τις παπαριες τα ονλυ fans

Αφου θα πληρωσει που θα πληρωσει γιατί να μην το κάνει κ από κοντά με πληρες πακετο;

Πραγματικά δε βρίσκω λογική πισω απο όλο αυτό.

Όπως λέει και ο @Valder όλες αυτές οι εφαρμογές είναι για time wasters. Απλά κάθονται και σκοτώνουν την ώρα τους με τη διαφορά ότι πληρωνονται αρκετά από τα κορόιδα αλλά για έναν που όντως θέλει να κάνει πραγματα κ δεν ειναι της αμπελοφιλοσοφιας είναι υπέρτατο time wasting.
 
Τελευταία επεξεργασία:

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω έναν που μπαίνει σε αυτές τις παπαριες τα ονλυ fans

Αφου θα πληρωσει που θα πληρωσει γιατί να μην το κάνει κ από κοντά με πληρες πακετο;

Πραγματικά δε βρίσκω λογική πισω απο όλο αυτό.
Να σου προτείνω κανα δυο λόγους :
τη βρίσκει μόνος του με το μπανιζειν, δε θέλει κάτι παραπάνω
Θεωρεί, στην περίπτωση που είναι παντρεμένος ,ότι με το διαδικτυακό οφθαλμόλουτρο δε διαπράττει μοιχεία
Ακολουθεί τη μάζα, τις σύγχρονες τάσεις χωρίς σκέψη
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η ντροπή για τη σεξουαλική έκθεση της εικόνας μας σχετίζεται με τον κωδικα ηθικών αξιών που έχουμε ή δεν έχουμε ...προέρχεται από την αίσθηση της ταπείνωσης στα μάτια κάποιου ή κάποιων που θα μας αποδοκιμάσουν για την πράξη καθεαυτή. Τα άτομα αυτά στερούνται αυτού του συναισθήματος, μάλιστα ίσως είναι και περήφανα για την καπατσοσυνη τους να κερδοσκοπήσουν χωρίς κόπο.
Σαφέστατα το έχουμε αναφέρει και πιο πάνω όταν μιλούσαμε για ηθική με βάση το αξιακο σύστημα του καθενός!

Οπότε για ποια ντροπη μπορούμε να μιλάμε για τα συγκεκριμένα άτομα και το κυριότερο;

Για ποιο σύστημα αξιών καθώς η νέα γενιά και όχι μόνο δυστυχώς, εφόσον ένας 25 plus δεν θεωρείται και τόσο νέος όσο αφορά την θέσπιση των αξιών του , δεν έχει καμία επαφή με ολο αυτό!

Το βλέπω και από τη επαφή μου με μεγάλη μερίδα αυτών μέσω της δουλειάς!

Δουλευοτας ενα κομματι του εαυτου απαραιτητα γινετε αναφορα στο αξιακο συστημα του καθενος την σημασια αυτου στην ζωη του αλλα και την μετεπειτα αναπροσαρμογη του αν θελει ν αλλαξει τα "σκοτεινα " κομματια του εαυτου ..

Εκεί υπάρχει μεγάλη σύγχυση...

Τι περιμένουμε δηλαδή όταν προβάλλονται τέτοιες εικόνες και τέτοιες ταινίες για να επανέλθουμε στο αρχικό ερώτημα και να το προσεγγίσουμε με την κοινή λογική και όχι με την προσωπική άποψη του καθενός περί "ηθικής "

Η αξία της ηθικής είναι ξεκάθαρη πλέον, είτε την αποδέχονται ορισμένοι είτε όχι!
Δεν υπάγεται στις αξίες που ο καθένας μπορεί να την ερμηνεύσει σύμφωνα με τις πεποιθήσεις του !
Η ντροπη σαν συναίσθημα μπορεί η αξιας όμως όχι!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,018 μηνύματα.
Να σου προτείνω κανα δυο λόγους :
τη βρίσκει μόνος του με το μπανιζειν, δε θέλει κάτι παραπάνω
Θεωρεί, στην περίπτωση που είναι παντρεμένος ,ότι με το διαδικτυακό οφθαλμόλουτρο δε διαπράττει μοιχεία
Ακολουθεί τη μάζα, τις σύγχρονες τάσεις χωρίς σκέψη

Μονίμως στο χειρογλυκανο ;;; να κάνει σεξ δε θέλει ;

Ε ρε τι τραβάμε σε αυτό το κόσμο.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω έναν που μπαίνει σε αυτές τις παπαριες τα ονλυ fans

Αφου θα πληρωσει που θα πληρωσει γιατί να μην το κάνει κ από κοντά με πληρες πακετο;

Πραγματικά δε βρίσκω λογική πισω απο όλο αυτό.

Όπως λέει και ο @Valder όλες αυτές οι εφαρμογές είναι για time wasters. Απλά κάθονται και σκοτώνουν την ώρα τους με τη διαφορά ότι πληρωνονται αρκετά από τα κορόιδα αλλά για έναν που όντως θέλει να κάνει πραγματα κ δεν ειναι της αμπελοφιλοσοφιας είναι υπέρτατο time wasting.
Έχει να κάνει καθαρά με την σεξουαλικη διέγερση του εγκαφαλου και κατά πόσο αυτό ειναι εφικτό από την άνεση του σπιτιού σου ή από την επιλογή να εκθέσεις τον εαυτό σου σε ένα περιβάλλον που ίσως με την κατ ιδιαν επαφή δεν θα έχεις το προσδοκουμενο αποτέλεσμα!

Το τι διεγείρει τον κάθε εγκέφαλο είναι ένα μυστηριο και γενικά το πως ανταποκρίνεται ο εγκέφαλος σε όλο αυτό είναι κάτι που ακόμα δεν μπορεί ν απαντηθεί με ακρίβεια ακόμα και από αυτούς που τον ερευνούν.

Σε αυτο που καταλήγουμε είναι ότι ο κάθε άνθρωπος λειτουργεί με βάση τον καθαρά προσωπικό του εγκεφαλικο αλγορυθμο και ειναι μάταιο να στο πω απλά να προσπαθείς να δώσεις μια " λογική " εξήγηση γιατί κάποιος επιλέγει αυτό τον δρόμο.

Προφανώς λοιπον γιατί αντλεί περισσότερη ευχαρίστηση , ηδονή που ειναι και το κοινο μας ζητούμενο σε τέτοιες περιπτώσεις.
Απλά διαφέρουμε στον τρόπο που θα το εισπράττει ο καθένας μας !
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,018 μηνύματα.
Ναι αλλά δεν πιάνεται σαν κανονική επαφή αυτο το πράγμα. Εγω δεν θα την μετρούσα. Και φαντάσου να δώσεις 50-80 ευρώ για μια κατάσταση την οποια δεν μετράς καν!!! Με τα ιδια χρήματα αμα θές κάνεις τα πάντα σε μασάζ κυριλέ κιόλας για καμιά ώρα όχι μπουρδελάκια του 20αρικου που πάει ο κάθε ενας.

Γιατι δηλαδή να παίξεις μονος σου να αυνανιστεις με τοσα λεφτά ενω υπάρχει τοσο περιεχομενο δωρεαν στο Ιντερνετ.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θεωρεί, στην περίπτωση που είναι παντρεμένος ,ότι με το διαδικτυακό οφθαλμόλουτρο δε διαπράττει μοιχεία
Καμία φορά ειναι και η αφορμή για ν ανταπεξέλθει ΚΑΙ στα συζυγικα του καθήκοντα εφόσον το παιχνίδι του μυαλού δύσκολα διατηρείται μέσα σε μια μακροχρόνια σχέση :)

Μην ξεχνάμε πως αυτό γίνεται ΚΑΙ από γυναίκες..
Μην πηραμε μονότερμα και μιλάμε μόνο για την ηθική των γυναικών, υπάρχουν και πάρα πολλοί άντρες που επιλέγουν να χρησιμοποιούν το σώμα τους γι αυτό τον σκοπό...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι αλλά δεν πιάνεται σαν κανονική επαφή αυτο το πράγμα.
Και εδώ μπαίνει το ερώτημα θεωρείται μοιχεια εφόσον δεν υπάρχει σωματική επαφή πάρα μόνο εγκεφαλική ή όχι;

Ανοίξτε ένα τέτοιο θέμα, δεν ξέρω αν υπάρχει και εκεί να δεις τι θα ακούσεις και πόσες κολοτουμπες θα δεις από ανθρώπους που το παίζουν δήθεν open mind :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,018 μηνύματα.
Θεωρείται απιστία ναί αλλα δεν πιάνεται σαν πήδημα. Προφανώς οτιδήποτε τέτοιο ειναι απιστία αλλά δεν ειναι απτό δεν αγγιζεις την άλλη δεν εχεις ουσιαστικα μια νορμάλ πραγματική σεξουαλική επαφή. Αυτα ειναι για οσους δεν τους σηκωνεται απο κοντά Μαργαριτα σορρυ κιολας. Απορω που πληρώνουν κιολας για αερα κοπανιστο.

Αμα εισαι τύπος που εχεις αναστολές και κολληματα κ ακομη δεν το χεις βρει κ έχεις θεματάκια στυσης λογω άγχους. Απλά το εχουν γιγαντώσει στο μυαλό τους και κρυβονται πισω απο οθόνες.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θεωρείται απιστία ναί αλλα δεν πιάνεται σαν πήδημα. Προφανώς οτιδήποτε τέτοιο ειναι απιστία αλλά δεν ειναι απτό δεν αγγιζεις την άλλη δεν εχεις ουσιαστικα μια νορμάλ πραγματική σεξουαλική επαφή. Αυτα ειναι για οσους δεν τους σηκωνεται απο κοντά Μαργαριτα σορρυ κιολας. Απορω που πληρώνουν κιολας για 'αερα".
Για εσένα θεωρείται για εμενα όχι ακριβώς επειδή δεν υπάρχει σωματική επαφή..

Ναι κάποιος άλλος θα έρθει να πει με βάση την εκκλησία μας ας πούμε οτι ειναι γιατί διαδραματιζετε στο μυαλό και ο άνθρωπος περισσότερο αμαρτάνει που λέμε με το μυαλό πάρα με το σώμα..

Για εμένα όμως ΔΕΝ θεωρείται απιστία ξεκάθαρα αλλά σέβομαι και την άποψη αυτού που θα πει ότι είναι!

Το θέμα ειναι της ίδιας πεποιθησης να ειναι και ο σύντροφος σου ώστε να υπάρχει αυτή η συνθήκη μέσα στο γάμο σας ή μέσα στη σχέση σας και να μην σας επηρεάζει.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,018 μηνύματα.
Ε τωρα το σεξτινκ δεν θεωρείται απιστία ; :P

θα αυνανιστούν μέσω κάμερας. Απλα εμπειρικά εμενα αυτο δεν θα μου προσέφερε τιποτα. Αν εισαι σε σχέση προφανως ειναι απιστια για μενα τουλάχιστον.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε τωρα το σεξτινκ δεν θεωρείται απιστία ; :P

θα αυνανιστούν μέσω κάμερας. Απλα εμπειρικά εμενα αυτο δεν θα μου προσέφερε τιποτα. Αν εισαι σε σχέση προφανως ειναι απιστια για μενα τουλάχιστον.
Άλλο αυτό !

Πολλά τα μέτρα και τα σταθμά και βλέπεις ότι ο καθένας μας τα έχει αλλιώς στο μυαλό του ,δεν αναφερόμουν μέσω κάμερας σε αυτό που είπα και κακώς δεν το διευκρίνησα έχεις δίκιο!
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.
Καμία φορά ειναι και η αφορμή για ν ανταπεξέλθει ΚΑΙ στα συζυγικα του καθήκοντα εφόσον το παιχνίδι του μυαλού δύσκολα διατηρείται μέσα σε μια μακροχρόνια σχέση :)

Μην ξεχνάμε πως αυτό γίνεται ΚΑΙ από γυναίκες..
Μην πηραμε μονότερμα και μιλάμε μόνο για την ηθική των γυναικών, υπάρχουν και πάρα πολλοί άντρες που επιλέγουν να χρησιμοποιούν το σώμα τους γι αυτό τον σκοπό...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Και εδώ μπαίνει το ερώτημα θεωρείται μοιχεια εφόσον δεν υπάρχει σωματική επαφή πάρα μόνο εγκεφαλική ή όχι;

Ανοίξτε ένα τέτοιο θέμα, δεν ξέρω αν υπάρχει και εκεί να δεις τι θα ακούσεις και πόσες κολοτουμπες θα δεις από ανθρώπους που το παίζουν δήθεν open mind :P
Ωραίο θέμα άνοιξε το!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θεωρείται απιστία ναί αλλα δεν πιάνεται σαν πήδημα. Προφανώς οτιδήποτε τέτοιο ειναι απιστία αλλά δεν ειναι απτό δεν αγγιζεις την άλλη δεν εχεις ουσιαστικα μια νορμάλ πραγματική σεξουαλική επαφή. Αυτα ειναι για οσους δεν τους σηκωνεται απο κοντά Μαργαριτα σορρυ κιολας. Απορω που πληρώνουν κιολας για αερα κοπανιστο.

Αμα εισαι τύπος που εχεις αναστολές και κολληματα κ ακομη δεν το χεις βρει κ έχεις θεματάκια στυσης λογω άγχους. Απλά το εχουν γιγαντώσει στο μυαλό τους και κρυβονται πισω απο οθόνες.
Μέγα μυστήριο devil η ανθρώπινη έκφραση σεξουαλικότητας.
Αν δεν έχεις επικοινωνήσει στη σύντροφο πως σου αρέσει η εγκεφαλική διέγερση μέσω εικόνων και αν δεν υπάρχει κοινή αποδοχή πως στα πλαίσια του μεταξύ σας παιχνιδιού είναι και αυτή μια πρακτική, τότε μια χαρά απιστία είναι, δεν έχει σημασία που δεν περιλαμβάνει στην πράξη τρίτο άτομο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,018 μηνύματα.
Άλλο αυτό !

Πολλά τα μέτρα και τα σταθμά και βλέπεις ότι ο καθένας μας τα έχει αλλιώς στο μυαλό του ,δεν αναφερόμουν μέσω κάμερας σε αυτό που είπα και κακώς δεν το διευκρίνησα έχεις δίκιο!

Παλαιότερα ειχα δεί πολλές αγγελίες στο κάνε σέξ που έλεγαν για κάμερες και για μισή ωρα με 30 ευρώ. Ειναι δηλαδή γνωστή τακτική. Σου λεει η αλλη θα σου ανοιξω κάμερα εσυ θα τη βαράς και θα μ περάσεις 30 ευρω μεσω pay pal. Για μένα ανούσιο ακομη και αυτό.

Μπορω να το έχω τσάμπα. Μιλάμε για ελευθερους πάντα.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όλοι τελικά έχουμε διαπράξει απιστία έστω μια φορά στη ζωή μας λοιπόν σύμφωνα με τις απόψεις σας !

Άρα; κατά πόσο μπορούμε να κρίνουμε την απιστία όταν όλοι εμείς συμμετεχουμε σε κατι τετοιο κυρίως με το μυαλό;

Ξέρω σας έκαψα σήμερα με τις φιλοσοφικές μου αναζητήσεις αλλά πραγματικα με αυτά τα ερωτήματα θα δείτε πως ένας άνθρωπος μπορεί να διαφοροποίηση τις απόψεις του όταν το όλο θέμα περιλαμβάνει και τον ίδιο!
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.
Παλαιότερα ειχα δεί πολλές αγγελίες στο κάνε σέξ που έλεγαν για κάμερες και για μισή ωρα με 30 ευρώ. Ειναι δηλαδή γνωστή τακτική. Σου λεει η αλλη θα σου ανοιξω κάμερα εσυ θα τη βαράς και θα μ περάσεις 30 ευρω μεσω pay pal. Για μένα ανούσιο ακομη και αυτό.

Μπορω να το έχω τσάμπα. Μιλάμε για ελευθερους πάντα.
Και γενικά μπορείς και αυτό να το έχεις τσάμπα αν σου αρέσει κάτι τέτοιο, γιατί να πληρώσεις, αφού ενώ σωρό εφαρμογές on line dating προσφέρουν δυνατότητα αλληλεπίδρασης μεταξύ ατόμων που ψάχνουν κάτι τέτοιο;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top