Onlyfans: Σύγχρονη πορνεία ή σημεία των καιρών;

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,019 μηνύματα.
Και γενικά μπορείς και αυτό να το έχεις τσάμπα αν σου αρέσει κάτι τέτοιο, γιατί να πληρώσεις, αφού ενώ σωρό εφαρμογές on line dating προσφέρουν δυνατότητα αλληλεπίδρασης μεταξύ ατόμων που ψάχνουν κάτι τέτοιο;

Σωστό και αυτό... ακόμη καλύτερα.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παλαιότερα ειχα δεί πολλές αγγελίες στο κάνε σέξ που έλεγαν για κάμερες και για μισή ωρα με 30 ευρώ. Ειναι δηλαδή γνωστή τακτική. Σου λεει η αλλη θα σου ανοιξω κάμερα εσυ θα τη βαράς και θα μ περάσεις 30 ευρω μεσω pay pal. Για μένα ανούσιο ακομη και αυτό.

Μπορω να το έχω τσάμπα. Μιλάμε για ελευθερους πάντα.
Εδώ βρε Κωστα μου υπάρχει ολόκληρο σαιτ που παντρεμένοι πληρώνουν για να βρουν άλλους παντρεμένους μόνο και μόνο για να υπάρξει εχεμύθεια και κατανόηση.

Ακόμα και αυτό εξαγοράζεται τι συζητάμε τώρα..
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,019 μηνύματα.
Όλοι τελικά έχουμε διαπράξει απιστία έστω μια φορά στη ζωή μας λοιπόν σύμφωνα με τις απόψεις σας !

Άρα; κατά πόσο μπορούμε να κρίνουμε την απιστία όταν όλοι εμείς συμμετεχουμε σε κατι τετοιο κυρίως με το μυαλό;

Ξέρω σας έκαψα σήμερα με τις φιλοσοφικές μου αναζητήσεις αλλά πραγματικα με αυτά τα ερωτήματα θα δείτε πως ένας άνθρωπος μπορεί να διαφοροποίηση τις απόψεις του όταν το όλο θέμα περιλαμβάνει και τον ίδιο!

Εγω όχι ! Μαζευομαι οταν έχω σχέση. Οταν ειμαι ελευθερος yolo... mporei k ενα βράδυ να μου τη βιδώσει εκει που κάθομαι στο λάπτοπ να έχω ορεξεις και να φυγω απευθειας σε κανα κωλόμπαρο. Επειδη έτσι μου ήρθε....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εδώ βρε Κωστα μου υπάρχει ολόκληρο σαιτ που παντρεμένοι πληρώνουν για να βρουν άλλους παντρεμένους μόνο και μόνο για να υπάρξει εχεμύθεια και κατανόηση.

Ακόμα και αυτό εξαγοράζεται τι συζητάμε τώρα..

χαχαχα swingers. Τα ήξερα απο παλιά αλλα δεν έμπλεκα. Εχουν ενα κλάμπ το 2+2 στον Πειραιά.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.
Σωστό και αυτό... ακόμη καλύτερα.
Γενικά εγώ είμαι αντίθετη με τις πληρωμένες υπηρεσίες, δεδομένου πως ζούμε σε μια εποχή άκρατης σεξουαλικής απελευθέρωσης και στα δυο φύλα, τουλάχιστον στο δυτικό κόσμο. Ο καθένας μπορεί και δωρεάν να βρει αυτό που ψάχνει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγω όχι ! Μαζευομαι οταν έχω σχέση. Οταν ειμαι ελευθερος yolo... mporei k ενα βράδυ να μου τη βιδώσει εκει που κάθομαι στο λάπτοπ να έχω ορεξεις και να φυγω απευθειας σε κανα κωλόμπαρο. Επειδη έτσι μου ήρθε....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



χαχαχα swingers. Τα ήξερα απο παλιά αλλα δεν έμπλεκα. Εχουν ενα κλάμπ το 2+2 στον Πειραιά.
Όλα τα κωλόμπαρα τα ξέρεις πια. Ειδικός και επί αυτών
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,019 μηνύματα.
@Katia@ αμα ειμαι σε σχέση ουτε σε πμ viber δεν μιλάω τι μου λές για σεξτινκ εσύ τωρα!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γενικά εγώ είμαι αντίθετη με τις πληρωμένες υπηρεσίες, δεδομένου πως ζούμε σε μια εποχή άκρατης σεξουαλικής απελευθέρωσης και στα δυο φύλα, τουλάχιστον στο δυτικό κόσμο. Ο καθένας μπορεί και δωρεάν να βρει αυτό που ψάχνει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εξαρτάται , αν ο άλλος δεν μπαίνει σε τέτοιες εφαρμογές και θέλει κάτι άμεσα δεν ειναι κακό αρκει να μη γίνει εθισμός γιατι μετά χάνεις την επαφή με τις "κανονικές" γυναικες κ αποκτά ο εγκεφαλος ενα ειδος διαστροφής οτι πρέπει να πληρώσεις κ σε φτιάχνει αυτο για να κάνεις σέξ. Ειναι ομως "ευκολία" οποιαδηποτε στιγμή θες και εισαι ελευθερος πηγαίνεις μια βόλτα και εκτονώνεσαι.

Όλα τα κωλόμπαρα τα ξέρεις πια. Ειδικός και επί αυτών

χα χα χα χα
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@Katia@ αμα ειμαι σε σχέση ουτε σε πμ viber δεν μιλάω τι μου λές για σεξτινκ εσύ τωρα!
Μιλησα για μυαλο Κωστα μου :P

Κάποιος θεωρεί απιστία το να δει μια ωραία κοπέλα στο δρόμο και να κάνει πέντε σκέψεις παραπάνω στο μυαλό του ...

Αντε πρωί πρωί το κάναμε εδώ μέσα ,ωραίο καφέ ήπια ας δουλέψω και λίγο μέχρι να ξυπνήσουν και οι υπόλοιποι να δεις με τα ίδια σου τα μάτια πόσες οπτικές υπάρχουν στο θέμα τι θεωρείτε από τον καθένα απιστία και τι όχι, να μας μεταφέρει και η @Himela γιατί νομίζω κάπου το είχα δει σαν θέμα αλλά δεν το βρίσκω...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,019 μηνύματα.
Ναι ναι φτιάξτε κ ενα για κωλόμπαρα να τα πουμε αναλυτικά χα χα χα πλακιτσα.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,942 μηνύματα.
Κάπου διάβασα ότι είναι λάθος το εύκολο χρήμα και πρέπει να είμαστε υπέρ του κόπου και του μόχθου για να αποκτήσουμε πράγματα.
Δεν συμφωνώ, δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο απ' το εύκολο χρήμα. :beach:
Αλλά...εύκολο και τίμιο, γίνεται;

Το onlyfans είναι ανήθικο γιατί ως άλλο ένας υποπροϊόν του καπιταλισμού συμβάλλει αρνητικά στον εκμαυλισμό της κοινωνίας και μας αλλοτριώνει όλους, συμμετέχοντες και μη.
Γιατί λέμε π.χ. είναι ανήθικο και παράνομο να βλέπεις πορνογραφικό περιεχόμενο με ανήλικα παιδιά;
Μα γιατί συμμετέχεις στον κύκλο εκμετάλλευσης.
Το ίδιο ισχύει και στο onlyfans, μόνο που εκεί ο πραγματικά εκμεταλλευόμενος είναι αυτός που πληρώνει για τα virtual προϊόντα του βάλτου.
Τι σόι άνθρωποι είναι δηλαδή αυτοί που πληρώνουν εκατομμύρια για να βλέπουν γυμνά κορμιά σε μια οθόνη;
Τι είναι τα λεφτά να τα πετάς σε βλακείες; Από μια υπεραξία βγήκαν, απ' τον εργάτη που σαπίζει στις κινέζικες φάμπρικες και το αφρικανάκι που λιώνει στα ορυχεία.
Διάβασε και κανένα βιβλίο ρε αδερφέ, κάνε γυμναστική, αγωνίσου για ένα κοινό καλό σκοπό.

Ακόμα κι αυτοί που το ανέχονται και το δικαιολογούν με σοφίσματα είναι αίολοι ηθικά κατά τη γνώμη μου. Δεν θέλουν τίποτα να αλλάξει.

Δεν θέλουν έναν καλύτερο άνθρωπο, βολεύονται με την επιφανειακή ευμάρεια διαιωνίζοντας τα προβλήματά του.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Κάπου διάβασα ότι είναι λάθος το εύκολο χρήμα και πρέπει να είμαστε υπέρ του κόπου και του μόχθου για να αποκτήσουμε πράγματα.
Δεν συμφωνώ, δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο απ' το εύκολο χρήμα. :beach:
Αλλά...εύκολο και τίμιο, γίνεται;
Ο καθένας με τη γνώμη του, εγώ προσωπικά έτσι έχω μάθει από την οικογένεια μου και το τηρώ μέχρι και σήμερα ;)
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,136 μηνύματα.
Είδα πως αναφέρατε πως είναι δύσκολη δουλειά αυτή του onlyfans. Δύσκολη δουλειά είναι αυτή του ανθρώπου που δουλεύει στο μεροκάματο και τρέχει να προλάβει τις υποχρεώσεις του, που αναγκάζεται να δουλέψει και σε δεύτερη δουλειά, που κάνει τη μία θυσία μετά την άλλη, ειδικά αν έχει να θρέψει την οικογένειά του. Αυτή ή αυτός -γιατί κάποιοι αναφέρατε ότι δεν το κάνουν μόνο γυναίκες- που μπαίνουν στο onlyfans είναι απλά τεμπέληδες και ψάχνουν την εύκολη λύση. Αποτελεί ντροπή και τουλάχιστον θράσος για τους ανθρώπους που αγωνίζονται τίμια (όχι με τη νομική του έννοια μόνο) και αξιοπρεπώς στη ζωή τους, να λέγεται ότι επαγγέλματα σαν αυτό του Of είναι δύσκολα.

Σαν δυσκολίες τώρα, αναφέρονται -κατά κύριο λόγο- ο στιγματισμός του επαγγέλματος από την κοινωνία, όπως επίσης ότι ένας που είναι στο of μπορεί να έχει θέμα σε μια μελλοντική του σχέση αν μαθευτεί αυτό που κάνει κ.α. Ε, η άποψή μου είναι πως είναι καλό να υπάρχει αυτός ο στιγματισμός, ώστε να αποτρέπει περισσότερο κόσμο από το να το κάνει. Το βλέπω, όπως ανέφερε και ο @Zukov, ωφελιμιστικά. Προσωπικά, δεν με απασχολεί το κάθε άτομο που το κάνει ειδικά, αλλά ότι στο πλαίσιο της μη κριτικής στάσης που έχω αναφέρει, οδηγούμαστε σε μια εκλογίκευση κάθε μορφής συμπεριφοράς και αυτό, με τη σειρά του, οδηγεί νομοτελειακά σε μία άνευ προηγουμένου εκτράχυνση των ηθών. Είμαι της άποψης ότι, ναι, όλα επιτρέπονται (εφόσον δεν ενοχλείς τους άλλους), αλλά και όλα πρέπει να αξιολογούνται.

Τέλος, επειδή η αλήθεια είναι ότι η κριτική γίνεται σχεδόν απόλυτα μονόπλευρα, να πω ότι, κατά τη γνώμη μου, φαινόμενα σαν το of υπάρχουν όχι γιατί υπάρχει προσφορά, αλλά κυρίως γιατί υπάρχει ζήτηση. Αν δεν υπήρχαν οι φελλοί (συγγνώμη, αλλά έτσι τους θεωρώ) που κάθονται και δίνουν χρήματα για να βρουν, ούτε καν σεξ, αλλά τα υποκατάστατα αυτού, δεν θα έμπαινε στη διαδικασία η άλλη (ή ο άλλος, χρησιμοποιώ θηλυκό φύλο γιατί νομίζω ότι περισσότερες γυναίκες ανεβάζουν υλικό και περισσότεροι άντρες πληρώνουν, μπορεί να κάνω και λάθος, δεν ξέρω) να το δώσει. Σαφώς και δικαίωμά τους να το κάνουν αμφότεροι, αλλά το βρίσκω θλιβερό. Αυτά.

Υ.Γ.: Το θεωρώ αυτονόητο, αλλά για όσους δεν το καταλαβαίνουν, έχω να δηλώσω ότι το να συζητώ περί ηθικής δεν σημαίνει πως πιστεύω ότι είμαι κι εγώ τέρας ηθικής. Ούτε καν. Προφανώς και έχω κάνει (και συνεχίζω να κάνω) βλακείες. Και η κριτική είναι αυστηρότερη προς τον εαυτό μου. Αυτό, πιστεύω, πως είναι το σωστό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ο καπιταλισμος γιατι σου φταιει και οχι η σεξουαλικη απελευθερωση?
Αμφότερα μου «φταίνε.» Δεν μπορείς να μην βάλεις τον καπιταλισμό στην εξίσωση. Η θέαση του ίδιου του ανθρώπου σαν προϊόν μου φέρνει αποστροφή. Και δεν στο λέω κομμουνιστικά, στο λέω τελείως ανθρώπινα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.
Στην πλειοψηφία τους όλες οι ελευθεριακες σχέσεις και αλληλεπιδράσεις ,με ή χωρίς τη συνδρομή των social ,αντιμετωπίζουν το άτομο ως προϊόν αναλώσιμο . Σε μια εποχή υπερπροσφοράς της ηδονής και αναζήτησης της χωρίς δεσμεύσεις τα άτομα παρακάμπτουν ζητήματα ηθικής και λειτουργούν καταναλωτικά, υπερκατανάλωνοντας εμπειρίες και αδιαφορώντας για την κενότητα που τις συνοδεύει
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάπου διάβασα ότι είναι λάθος το εύκολο χρήμα και πρέπει να είμαστε υπέρ του κόπου και του μόχθου για να αποκτήσουμε πράγματα.
Δεν συμφωνώ, δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο απ' το εύκολο χρήμα. :beach:
Αλλά...εύκολο και τίμιο, γίνεται;

Το onlyfans είναι ανήθικο γιατί ως άλλο ένας υποπροϊόν του καπιταλισμού συμβάλλει αρνητικά στον εκμαυλισμό της κοινωνίας και μας αλλοτριώνει όλους, συμμετέχοντες και μη.
Γιατί λέμε π.χ. είναι ανήθικο και παράνομο να βλέπεις πορνογραφικό περιεχόμενο με ανήλικα παιδιά;
Μα γιατί συμμετέχεις στον κύκλο εκμετάλλευσης.
Το ίδιο ισχύει και στο onlyfans, μόνο που εκεί ο πραγματικά εκμεταλλευόμενος είναι αυτός που πληρώνει για τα virtual προϊόντα του βάλτου.
Τι σόι άνθρωποι είναι δηλαδή αυτοί που πληρώνουν εκατομμύρια για να βλέπουν γυμνά κορμιά σε μια οθόνη;
Τι είναι τα λεφτά να τα πετάς σε βλακείες; Από μια υπεραξία βγήκαν, απ' τον εργάτη που σαπίζει στις κινέζικες φάμπρικες και το αφρικανάκι που λιώνει στα ορυχεία.
Διάβασε και κανένα βιβλίο ρε αδερφέ, κάνε γυμναστική, αγωνίσου για ένα κοινό καλό σκοπό.

Ακόμα κι αυτοί που το ανέχονται και το δικαιολογούν με σοφίσματα είναι αίολοι ηθικά κατά τη γνώμη μου. Δεν θέλουν τίποτα να αλλάξει.

Δεν θέλουν έναν καλύτερο άνθρωπο, βολεύονται με την επιφανειακή ευμάρεια διαιωνίζοντας τα προβλήματά του.
Εύκολο και τιμιο ας μην γελιόμαστε δεν υπάρχει!

Κανένας πλέον ειδικά στις μέρες μας δεν δίνει τόσο εύκολα τα χρήματα του σε υπηρεσίες που θα του παρέχει ο άλλος με γνώμονα την τιμιότητα και μόνο , ειδικά στην χώρα που βρισκόμαστε.

Μπορούμε να σκεφτούμε πόσα επαγγέλματα υπάρχουν που προσπαθούν να κανουν την δική μας ζωή πιο εύκολη, σε οποιοδήποτε τομέα, δεν μιλάω μόνο το σεξ ...
Τους πληρώνεις αδρά μονο και μόνο επειδή έχουν παραπάνω γνωριμίες και θα σου τελειώσουν γρήγορα μια δουλειά που εσύ μπορεί να παιδεύεσαι για μια ζωή και αποτέλεσμα να μην βλέπεις..(Εύκολο χρήμα για κάποιους)

Εκεί τι λες ;
Ναι είναι ηθικό αυτό; Είναι τίμιο;
Εσύ τι θεωρείσαι που επιλέγεις σαν πελάτης τέτοιες επαγγελματικές υπηρεσίες;

Μπορεις να λεγεσαι ηθικός ή τιμιος όταν επιλέγεις να γίνει η οποιαδήποτε δουλειά σου με τέτοιο τρόπο;

Όταν εσύ ο ίδιος συντηρης με την επιβράβευση και "θρεφεις " όλη αυτή την παρακμή δεν έχεις μέρος στην ανηθικότητα όλου αυτού;

Επειδή δεν πουλά το σώμα του σ εσένα τον ίδιο ( μπορεί να το πουλά αλλού για να εξασφαλίζει πρόσβαση) είναι ηθικά αποδεκτό αυτό που κανει ;

Δύο μέτρα και δύο σταθμά πάλι εδώ..
Ανήθικη δεν θεωρείται μόνο μια δουλεια που άμεσα καποιοις επιλέγει να πουλήσει το σώμα του στον πελάτη..
Ανήθικη μια δουλειά την κάνει και ο έμμεσος τρόπος που επιλέγει ο οποισδηποτε να προσφέρει τις επαγγελματικές τους υπηρεσίες στον πελάτη του !
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.
Εύκολο και τιμιο ας μην γελιόμαστε δεν υπάρχει!

Κανένας πλέον ειδικά στις μέρες μας δεν δίνει τόσο εύκολα τα χρήματα του σε υπηρεσίες που θα του παρέχει ο άλλος με γνώμονα την τιμιότητα και μόνο , ειδικά στην χώρα που βρισκόμαστε.

Μπορούμε να σκεφτούμε πόσα επαγγέλματα υπάρχουν που προσπαθούν να κανουν την δική μας ζωή πιο εύκολη, σε οποιοδήποτε τομέα, δεν μιλάω μόνο το σεξ ...
Τους πληρώνεις αδρά μονο και μόνο επειδή έχουν παραπάνω γνωριμίες και θα σου τελειώσουν γρήγορα μια δουλειά που εσύ μπορεί να παιδεύεσαι για μια ζωή και αποτέλεσμα να μην βλέπεις..(Εύκολο χρήμα για κάποιους)

Εκεί τι λες ;
Ναι είναι ηθικό αυτό; Είναι τίμιο;
Εσύ τι θεωρείσαι που επιλέγεις σαν πελάτης τέτοιες επαγγελματικές υπηρεσίες;

Μπορεις να λεγεσαι ηθικός ή τιμιος όταν επιλέγεις να γίνει η οποιαδήποτε δουλειά σου με τέτοιο τρόπο;

Όταν εσύ ο ίδιος συντηρης με την επιβράβευση και "θρεφεις " όλη αυτή την παρακμή δεν έχεις μέρος στην ανηθικότητα όλου αυτού;

Επειδή δεν πουλά το σώμα του σ εσένα τον ίδιο ( μπορεί να το πουλά αλλού για να εξασφαλίζει πρόσβαση) είναι ηθικά αποδεκτό αυτό που κανει ;

Δύο μέτρα και δύο σταθμά πάλι εδώ..
Ανήθικη δεν θεωρείται μόνο μια δουλεια που άμεσα καποιοις επιλέγει να πουλήσει το σώμα του στον πελάτη..
Ανήθικη μια δουλειά την κάνει και ο έμμεσος τρόπος που επιλέγει ο οποισδηποτε να προσφέρει τις επαγγελματικές τους υπηρεσίες στον πελάτη του !
Η ανηθικότητα σε μια πραγματικότητα που βιώνει ακραία πτώση αξιών τροφοδοτειται και από τις δυο πλευρές σε μια επαγγελματική δοσοληψία, ας μη δαιμονοποιουμε μόνο τις σεξουαλικές υπηρεσίες.
Ανήθικο είναι να είσαι πχ γιατρός και να κάνεις αφαίμαξη του αρρώστου για μια επέμβαση ρουτίνας ή να απασχολείσαι σε κάποιο τεχνικό επάγγελμα και να ζητάς ποσά παράλογα για τα εργατικά σου και τροφή της ανηθικότητας σου αποτελεί η ανάγκη του πελάτη εξαιτίας της οποίας θα δείξει ανοχή στην εκμετάλλευση
 

Αδράστεια

Νεοφερμένος

Η Αδράστεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Κοινωνικός λειτουργός. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Οι «αξιολύπητοι» creators του onlyfans ψάχνουν και την επιβεβαίωση μεταξύ άλλων, ειπώθηκε πιο πάνω.

Ως προς αυτό, κι εσύ OP, και οι υπόλοιποι βασικά που συμμετέχουν σε ένα φόρουμ καλή ώρα, το ίδιο δεν κάνετε; Ψάχνετε επιβεβαίωση για τις απόψεις σας. Ποιά η διαφορά λοιπόν;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Είναι ένα πολύ δύσκολο θέμα και δεν έχω καταφέρει να φτάσω σε συμπέρασμα.

Θεωρώ όμως ως μια πολύ γενική άποψη οτι αυτό που ενοχλεί είναι το θέμα του σεξ. Το σεξ πιστεύω πως είναι για πολλούς ένα βρώμικο πράγμα όταν δε γίνεται με κάποιον που αγαπάς. Νομίζω αυτή είναι η βάση που ξεκινάει κάποιος και θεωρεί οτι η πορνεία σε οποιαδήποτε μορφή της είναι κακή.

Υπάρχουν βίντεο που δείχνουν κοπέλες να κάνουν τα πάντα. Να τρώνε, να κοιμούνται, να διαβάζουν, να βάφονται, να μαγειρεύουν, ό,τι μπορεί να φανταστεί κανείς υπάρχει εκεί έξω. Τη στιγμή που θα δείξουν σημεία του κορμιού τους ή γυρίσει γενικότερα το θέμα στο σεξ, ξαφνικά όλα γίνονται λάθος, απαγορευμένα, ξεδιάντροπα, ανήθικα.

Και εκεί είναι για μένα το ζουμί.

Η γλυκειά μου @Joji είπε μια πολύ σοφή κουβέντα και ήθελα να την παραθέσω για έμφαση:

Είναι εύκολο χρήμα πράγματι όταν πουλάς την ψυχή σου στο διάολο; Όταν κάνεις κάτι για το οποίο (κανονικά θα έπρεπε να) ντρέπεσαι; Όταν τα χρήματα που θα βγάλεις σήμερα και θα αγοράσεις το χ πράγμα, μετά από λίγα χρόνια θα τα θυμάσαι σαν ντροπιασμένα χρήματα; Όταν έγινες περίγελως αγνώστων;
Μα πέρα από το σεξ. Θα προτιμούσες κάποιον που πληρώνει γυναίκες να κάνει σεξ ή που είναι ζιγκολό και πληρώνεται ; Το δεύτερο δείχνει πιο ποταπό για μένα.

Και θυμάμαι που το συζητούσαμε με την @Πουπουλίνα , είναι πιο ποταπό να διακινείς πορνογραφία με κίνητρο τα λεφτά ή επειδή είσαι ηδονοβλεψίας ; και έλεγε η πουπουλίνα ότι το ίδιο ποταπό είναι , έχουν ένα πάθος και οι δυο , ο ένας τα χρήματα, ο άλλος το σεξ . Εμένα το κίνητρο με τα λεφτά που φαίνεται χειρότερο. Τα χρήματα βέβαια είναι ένα μέσο να καλύπτεις τα πάθη σου . Αλλά το χρήμα για το χρήμα είναι ηλίθιο.

Η φυγοπονία που βλέπω καταδικάζεται , δεν με ενοχλεί τόσο προσωπικά . Και κάποιος μπορεί να σπούδασε για κάτι καλύτερο, φυγόπονος είναι και αυτός θεωρητικά, που δεν θέλει τον πόνο της καθαρίστριας ή το στιγματισμό της ιερόδουλης. Οι άνθρωποι φυγόπονοι είναι παρά μαζόχες, απλά τι είναι πόνος για τον κάθε έναν είναι σχετικό.
 

Αδράστεια

Νεοφερμένος

Η Αδράστεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Κοινωνικός λειτουργός. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Πιστεύω ότι οι περισσότερο απαντούν προσωπικά, με την έννοια ότι, προφανώς και θα σε ενοχλήσει αν ξαφνικά ανακάλυπτες ας πούμε ότι ο/η σύντροφος ασχολείται με το onlyfans. Κατά τ´άλλα το βρίσκω λάθος να κρίνεις την ηθική ποιότητα ενός ανθρώπου από αυτό και μόνο το γεγονός.

Για εμένα το πιο επικίνδυνο και αποκρουστικό σε αυτόν τον κλάδο, είναι τα άτομα -άνδρες- συνήθως, που φέρονται σαν κρίπουλες και μπορούν να φτάσουν σε σημείο να εκβιάζουν/απειλούν για περισσότερο περιεχόμενο.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.
Οι «αξιολύπητοι» creators του onlyfans ψάχνουν και την επιβεβαίωση μεταξύ άλλων, ειπώθηκε πιο πάνω.

Ως προς αυτό, κι εσύ OP, και οι υπόλοιποι βασικά που συμμετέχουν σε ένα φόρουμ καλή ώρα, το ίδιο δεν κάνετε; Ψάχνετε επιβεβαίωση για τις απόψεις σας. Ποιά η διαφορά λοιπόν;
Η διαφορά είναι εμφανής.. Ο άνθρωπος που διατυπώνει μια άποψη δεν προσδοκει να ικανοποιήσει κάποιο υλικό κίνητρο πλην ίσως της επιβεβαίωσης που ανέφερες, δεν εκμεταλλεύεται το πάθος κάποιου για λαγνεία ,να σου τω πω αλλιώς, για να βγάλει κάποιο οικονομικό κέρδος .
 

Αδράστεια

Νεοφερμένος

Η Αδράστεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Κοινωνικός λειτουργός. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Η διαφορά είναι εμφανής.. Ο άνθρωπος που διατυπώνει μια άποψη δεν προσδοκει να ικανοποιήσει κάποιο υλικό κίνητρο πλην ίσως της επιβεβαίωσης που ανέφερες, δεν εκμεταλλεύεται το πάθος κάποιου για λαγνεία ,να σου τω πω αλλιώς, για να βγάλει κάποιο οικονομικό κέρδος .

Οκ, αλλά θεωρείς εκ των προτέρων ότι όλες οι σχέσεις εξουσίας/εκμετάλλευσης είναι αρνητικές και άδικες; Επίσης, γιατί η όλη διάδραση δημιουργού-πελάτη νοείται αποκλειστικά ως τέτοια σχέση; Δεν το βλέπω έτσι...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,248 μηνύματα.

Αδράστεια

Νεοφερμένος

Η Αδράστεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Κοινωνικός λειτουργός. Έχει γράψει 12 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top