Onlyfans: Σύγχρονη πορνεία ή σημεία των καιρών;

Αδράστεια

Νεοφερμένος

Η Αδράστεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Κοινωνικός λειτουργός. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Τι κερδίζεις και τι χάνεις στις δύο περιπτώσεις;

Δεν χρειάζομαι να το ξανασκεφτώ, προς το παρόν. Ευχαριστώ.


Δηλαδή καμιά φορά πετυχαίνεις και γυναίκες που γουστάρουν αυτο που κάνουν και δινουν την ενττύπωση στον πελάτη οτι ειναι με τη γκομενα του.

Είναι μια επιτέλεση κι αυτό. Τι σημασία έχει αν είναι αυθεντικό ή όχι;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και για τον πελάτη ειναι κακό... μπορεί να μπλέξει και να εθιστεί και να νομίσει εσφαλμένα οτι όλο αυτο μπορεί να αντικαταστήσει την ερωτική του ζωή. Αυτο ειναι μόνο για ένα διάστημα αν εισαι ελεύθερος και όχι πέραν του ενός χρόνου(συνεχόμενα) και πολύ λέω.
Άλλο παλι αυτο. Πρέπει να είναι λίγο delusional για να εθιστεί ο άλλος σε μια τέτοια συνθήκη. Δικό του σφάλμα όμως…
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,019 μηνύματα.
Δεν χρειάζομαι να το ξανασκεφτώ, προς το παρόν. Ευχαριστώ.




Είναι μια επιτέλεση κι αυτό. Τι σημασία έχει αν είναι αυθεντικό ή όχι;

Έχει γιατι στον ερωτισμό ειναι ένα ακόμη + ωστόσο πάλι ειναι παγίδα καθως αυτες οι γυναίκες έχουν στο μυαλο τους επίσης και τα λεφτα μπορεί να γουστάρουν τον αλλον κ να μη λενε ωχ ηρθε ο μαλακας πάλι να με πηδήξει αλλα αυτο δεν αναιρεί οτι ειναι ευρορουφήχτρες... εκτος και απο ... ρουφηχτρες :D
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Άλλο παλι αυτο. Πρέπει να είναι λίγο delusional για να εθιστεί ο άλλος σε μια τέτοια συνθήκη. Δικό του σφάλμα όμως…

Εδω άλλοι και άλλες έχουν ψευδαισθήσεις οτι έχουν βρει τον συντροφο της ζωής τους και η σχέση ειναι σοβαρή!
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.
Άσχετα με το Only Fans για κάποιο λόγο θεωρείς οτι οι ερωτικές υπηρεσίες των ιεροδουλων ειναι μηχανικές και τυποποιημένες σου λέω εγω λοιπόν με παρελθοντική εμπειρία πως αυτό δεν υφίσταται στα καλά κορίτσια.

Δηλαδή καμιά φορά πετυχαίνεις και γυναίκες που γουστάρουν αυτο που κάνουν και δινουν την ενττύπωση στον πελάτη οτι ειναι με τη γκομενα του.
Ε λοιπόν αυτό ( το έχω δει σε πολλές ταινίες) είναι παγίδα. Άτομο μοναχικό, Καμμένο από τη ζωή αναπτύσσει φιλική σχέση με προεκτάσεις σεξουαλικής σχέσης με ιερόδουλη..
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,019 μηνύματα.
Ε λοιπόν αυτό ( το έχω δει σε πολλές ταινίες) είναι παγίδα. Άτομο μοναχικό, Καμμένο από τη ζωή αναπτύσσει φιλική σχέση με προεκτάσεις σεξουαλικής σχέσης με ιερόδουλη..

Και σου ξαναλέω - πρέπει να γνωρίζουμε τα ΌΡΙΑ αυτου του παιχνιδιού... εχει τύχει να πάρω 2 φορές τηλέφωνο με κάποια απο ενα τέτοιο μπάρ και να βρισκόμαστε χωρις έξτρα λεφτά σε ξενοδοχεία οι 2 μας και χωρις κανέναν περιορισμό χρόνου επειδη γούσταραν.

Το ένα όριο ειναι πως ειναι εντάξει να εκτονωθεί ένας άντρας μια περίοδο της ζωής του αν δεν βρισκει κάτι αλλο και χωρις να ενοχλεί τις έξω γυναίκες ή να γίνεται γλοιώδης. Αλλά δεν ειναι εντάξει να επαναπαύεται σε αυτό.

Επίσης εχει σημασία αν η άλλη το κάνει και το γουστάρει καθώς ικανοποιεί τις φαντασιώσεις κάποιων οτι ναι μέν μου ζητάει λεφτά και πληρώνω... επειδη τα έχω και επειδη δεν θέλω τωρα να τρέχω να προσπαθω να ψήσω κάποια απο κάποια εφαρμογή ή να βγω σε κάποιο κλάμπ να αναζητήσω one night stand... δεν ειναι του στυλ μου ρε αδερφέ και δεν θα το κάνω. Απόλυτα θεμιτό αυτο ΑΛΛΑ δεν ειναι με ξυνισμένη φάτσα και μούρη το οποίο ειναι και ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ. Δεν ειναι βιαστής ο καθε ένας και αν κάποια δεν μπορεί να μην το κάνει. Επίσης θεμιτό. Για να μιλήσουμε ανοιχτά.

Αλλωστε ειμαι σε μια ηλικία που δεν ντρέπομαι για κάτι ουτε εχω αναστολές οταν ειμαι ελεύθερος οπότε ας κανουμε μια σουρελιαστική συζήτηση χωρις ντροπές και μισόλογα.

Mην έχεις δηλαδή την εντυπωση οτι κάποια ειναι με το χρονόμετρο στο χέρι και σε κοιτάζει ετοιμη να σε δειρει... ετσι σέξ δε γινεται εγω τουλάχψιστον θα έφευγα.
 

Αδράστεια

Νεοφερμένος

Η Αδράστεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Κοινωνικός λειτουργός. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Έχει γιατι στον ερωτισμό ειναι ένα ακόμη + ωστόσο πάλι ειναι παγίδα καθως αυτες οι γυναίκες έχουν στο μυαλο τους επίσης και τα λεφτα μπορεί να γουστάρουν τον αλλον κ να μη λενε ωχ ηρθε ο μαλακας πάλι να με πηδήξει αλλα αυτο δεν αναιρεί οτι ειναι ευρορουφήχτρες... εκτος και απο ... ρουφηχτρες :D


Εδω άλλοι και άλλες έχουν ψευδαισθήσεις οτι έχουν βρει τον συντροφο της ζωής τους και η σχέση ειναι σοβαρή!

Δεν ξέρω τι γίνεται με τις ιεροδουλες. Μόνο το onlyfans έχω ψάξει. Αλλά για να το λες εσυ…
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,019 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι γίνεται με τις ιεροδουλες. Μόνο το onlyfans έχω ψάξει. Αλλά για να το λες εσυ…

Και στο OF ιερόδουλες έχει. Απλά ειναι φάτε μάτια ψάρια και κοιλιά περίδρομος. Κοροϊδια για όσους έχουν ζησει δυνατά σκηνικά.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.

Αδράστεια

Νεοφερμένος

Η Αδράστεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Κοινωνικός λειτουργός. Έχει γράψει 12 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,306 μηνύματα.
Αποτελεί ντροπή και τουλάχιστον θράσος για τους ανθρώπους που αγωνίζονται τίμια (όχι με τη νομική του έννοια μόνο) και αξιοπρεπώς στη ζωή τους, να λέγεται ότι επαγγέλματα σαν αυτό του Of είναι δύσκολα.
Ανέφερα ότι το "επάγγελμα" του only fans είναι δύσκολο με την ψυχολογική έννοια του όρου.

Ένα κανονικό επάγγελμα σε κουράζει σωματικά ή/και πνευματικά αλλά με την πάροδο του χρόνου σιγά σιγά ξεκουράζεσαι (εκτός αν σού μείνουν σωματικά προβλήματα οκ).

Το να πουλάς το σώμα σου για χρήματα είναι κάτι που θα κουβαλάς ψυχολογικά σε όλη σου τη ζωή.

Ακόμα κι αν αυτός ο άνθρωπος κάνει 180 μοιρών στροφή και γίνει ο πιο θεοσεβουμενος, ο πιο ηθικός, ο πιο σωστός άνθρωπος στην κοινωνία κάποια στιγμή, το στίγμα και η ενοχή που θα νιώθει μέσα του θα υπάρχουν για πάντα.

Αυτό εννοούσα δύσκολο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,019 μηνύματα.
Ανέφερα ότι το "επάγγελμα" του only fans είναι δύσκολο με την ψυχολογική έννοια του όρου.

Ένα κανονικό επάγγελμα σε κουράζει σωματικά ή/και πνευματικά αλλά με την πάροδο του χρόνου σιγά σιγά ξεκουράζεσαι (εκτός αν σού μείνουν σωματικά προβλήματα οκ).

Το να πουλάς το σώμα σου για χρήματα είναι κάτι που θα κουβαλάς ψυχολογικά σε όλη σου τη ζωή.

Ακόμα κι αν αυτός ο άνθρωπος κάνει 180 μοιρών στροφή και γίνει ο πιο θεοσεβουμενος, ο πιο ηθικός, ο πιο σωστός άνθρωπος στην κοινωνία κάποια στιγμή, το στίγμα και η ενοχή που θα νιώθει μέσα του θα υπάρχουν για πάντα.

Αυτό εννοούσα δύσκολο.

Αφου δεν υπάρχει επαφή πως πουλαει το σώμα του ; απλά το δείχνει. Αντί για μπικίνι κατεβάζει κ αυτό.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,580 μηνύματα.
Κάνετε γενικώς λάθος σύγκριση. Το πιο κοντινό στο Οφ είναι τα πορνοσαιτ και όχι η φυσική πορνεία. Όπως και αυτά τα σάιτ έχουν συνδρομές κτλ έτσι και αυτό έχει συνδρομή για να δεις ένα συγκεκριμένο άτομο που σ'αρέσει. Δεν έχει καμιά διαφορά, πέρα ότι είναι πιο εύκολα προσβάσιμο και ασφαλές για αυτούς που θέλουν να πουλήσουν υπηρεσίες. Οπότε μπορεί να συζητηθούν ορθά ερωτήματα για τις ψυχικές, σεξουαλικές κτλ επιπτώσεις αυτών των σαιτ στους χρήστες, αλλά να θυμόμαστε ότι αυτά υπάρχουν από δεν ξέρω και εγώ πότε. Και πριν το ίντερνετ σε έντυπη μορφή. Δεν είναι η περίπτωση του μπουρδέλου.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Και η πορνεία και το πορνό είναι πάθη και συμπτώματα της ανθρώπινης αδυναμίας.
Ο εθισμός σε αυτά, σίγουρος δρόμος προς την αυτοκαταστροφή, και εμπόδιο στην επιτυχία.
Δεν υπάρχει κανένας που να την έπαιξε μπροστά απο μια οθόνη και αφού τελείωσε να αισθάνθηκε περήφανος με τον εαυτό του. Το post nut clarity χτυπά και τον πιο κατεστραμμένο coomer.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,218 μηνύματα.
red pill jargon στο φουλ επιχειρηματολογια μηδεν. Απο ποτε λογιζεται αδυναμια η σεξουαλικη ελξη; Ο εθισμος ειναι αλλο πραγμα και η υπερεκθεση στο πορνο ειδικα απο μικρη ηλικια ειναι καταστροφικη..Αλλα αυτο ειναι τελειως αλλο θεμα
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,218 μηνύματα.
απο όταν την στερείσαι
Δε ξερω αν ειναι αυτο. Πιο πολυ απορροια μιας θρησκευτικης κοσμοθεωριας ειναι, η οποια ενδοσυστημικα βλεπει την ελξη ως αδυναμια αλλα αυτο ειναι απλα μια φιλοσοφικη θεωρηση στις εκατομμυρια που υπαρχουν. Εγω τη θεωρω απλα φυσικη ταση του ανθρωπου
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,019 μηνύματα.
red pill jargon στο φουλ επιχειρηματολογια μηδεν. Απο ποτε λογιζεται αδυναμια η σεξουαλικη ελξη; Ο εθισμος ειναι αλλο πραγμα και η υπερεκθεση στο πορνο ειδικα απο μικρη ηλικια ειναι καταστροφικη..Αλλα αυτο ειναι τελειως αλλο θεμα

Ελα ντε. Προφανώς κ θα νιώσεις περηφανος αν πηγες κ περασες καλά καθώς ξέρεις ότι είσαι σε έναν ενεργό σεξουαλικό δρόμο και πολυ συντομα θα κάνεις κ σχέση.

Από εκεί κ περα τώρα θρησκείες κ φιλοσοφίες ηθικής σε τέτοια θέματα είναι για κάτι ανθρώπους των χωριών που μια ζωή θα ζουν με τα κολλήματα τους κ βέβαια δεν θα παιρνουν παραπανω εμπειρίες λόγω αυτών.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,628 μηνύματα.
Δε ξερω αν ειναι αυτο. Πιο πολυ απορροια μιας θρησκευτικης κοσμοθεωριας ειναι, η οποια ενδοσυστημικα βλεπει την ελξη ως αδυναμια αλλα αυτο ειναι απλα μια φιλοσοφικη θεωρηση στις εκατομμυρια που υπαρχουν. Εγω τη θεωρω απλα φυσικη ταση του ανθρωπου
Μα είναι βασισμένη στο να δημιουργήσει ενα σύστημα στο οποίο θα περιορίζεται ο άνθρωπος σωματικά και ψυχικά. Τα πάθη και οι εκφράσεις τους είναι μέρος της ζωής του ανθρώπου και η καταπίεση αυτών με οποιονδήποτε τρόπο ακούσια ή εκούσια έχει οδηγήσει σε ενα σωρό ψυχοσωματικά προβλήματα που μας ταλανίζουν. Και το λέω με όλη την σοβαρότητα, είναι πολύ σημαντικό να βγάζεις το μέσα σου έξω και να απολαμβάνεις αυτό που θες χωρίς περιορισμό (με δεδομένο πως δεν γίνεται εις βάρος τρίτου ) αλλά ακόμα πιο σημαντικό να εκφράζεις τον θυμό σου.Όλα αυτά είναι άρρηκτα συνδεδεμένα με την υγεία του ανθρώπου physiologically.
Τέλος πάντων μεγάλη και άκρως ενδιαφέρουσα κουβέντα και δεν θα τη σπαταλήσω εδώ (δεν αναφέρομαι σε εσένα) για κανέναν λόγο.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,136 μηνύματα.
Ανέφερα ότι το "επάγγελμα" του only fans είναι δύσκολο με την ψυχολογική έννοια του όρου.

Ένα κανονικό επάγγελμα σε κουράζει σωματικά ή/και πνευματικά αλλά με την πάροδο του χρόνου σιγά σιγά ξεκουράζεσαι (εκτός αν σού μείνουν σωματικά προβλήματα οκ).

Το να πουλάς το σώμα σου για χρήματα είναι κάτι που θα κουβαλάς ψυχολογικά σε όλη σου τη ζωή.

Ακόμα κι αν αυτός ο άνθρωπος κάνει 180 μοιρών στροφή και γίνει ο πιο θεοσεβουμενος, ο πιο ηθικός, ο πιο σωστός άνθρωπος στην κοινωνία κάποια στιγμή, το στίγμα και η ενοχή που θα νιώθει μέσα του θα υπάρχουν για πάντα.

Αυτό εννοούσα δύσκολο.
Αναφέρθηκα σε αυτό που λες στη δεύτερη παράγραφο του κειμένου που έκανες παράθεση.
Οκ, υπάρχει και η γνώμη ότι στη ζωή δεν υπάρχει τίποτα απόλυτα εύκολο ή δύσκολο. Κάτι χάνεις, κάτι κερδίζεις, να ρίξουμε και την κλισεδιά μας.
Πάντως είμαι της άποψης ότι ο άνθρωπος αλλάζει. Κι αν μετανιώσει για αυτά που (θεωρεί ότι) ήταν λάθη, δεν χρειάζεται να τα κουβαλάει για όλη του τη ζωή. Μπορεί και πρέπει να κάνει δουλειά ώστε να τα ξεπεράσει. Δεν ωφελεί σε τίποτα το αυτομαστίγωμα. Εκτός, πια, κι αν προκάλεσε με τις πράξεις του ανεπανόρθωτο κακό σε άλλους.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,834 μηνύματα.
Η φυγοπονία που βλέπω καταδικάζεται , δεν με ενοχλεί τόσο προσωπικά . Και κάποιος μπορεί να σπούδασε για κάτι καλύτερο, φυγόπονος είναι και αυτός θεωρητικά, που δεν θέλει τον πόνο της καθαρίστριας ή το στιγματισμό της ιερόδουλης. Οι άνθρωποι φυγόπονοι είναι παρά μαζόχες, απλά τι είναι πόνος για τον κάθε έναν είναι σχετικό.
Υπαρχει και κατι που λεγεται μουρλια για ενα αντικειμενο...ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΩ! Ζωγραφικη; Ιστορια; Μαθηματικα; Ψυχολογια; ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ,...ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

Ελπιζω ΤΩΡΑ να καταλαβες τι πεταξες!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top