PC/Console Games (Συζήτηση)

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Απάντησα εδώ
#44
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Τέλειωσα το Pathless.

Δανείζεται στοιχεία από Zelda breath of the wild αλλά έχει προτότυπα στοιχεία που δεν τα έχουμε ξαναδεί πουθενά. Είναι ανοιχτού κόσμου χωρίς time travelling hotspot, ούτε minimap. Μαθαίνεις μόνος σου που θα πας με την βοήθεια μιας ειδικής όρασης και έχει τη δυνατότητα να κινηθείς γρήγορα μετακινούμενος με το τόξο. Το παιχνίδι έχει εύκολα ως μεσαία puzzle με το τόξο και big boss που ίσως δυσκολέψουν κάποιους παίκτες. Η μουσική του παιχνιδιού και η ατμόσφαιρα ειναι φοβερή.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Game Awards σήμερα. Πιστεύω ότι το αξίζει το animal crossing αν και δεν καταλαβαινω τι ειναι αυτο που τους αρέσει

 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.

system seller και απο την στιγμή που θα είναι gamepass πωωωωω.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Τελικά συμπεράσματα για PS5. Πολύ βαρύ χειριστήριο. Η δόνηση ειναι καλή αλλά πολύ δυνατή εώς ενοχλητική και η μπαταρία του τελειώνει γρήγορα. Του switch μου φαίνεται αντικειμενικά καλύτερη. Το uncharted το έτρεχε τέλεια δίχως να θερμανθεί η κονσόλα και να ακουστεί

Βέβαια το xbox τώρα αρχίζει την επίθεση.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Τερμάτισα το πρώτο ori στο switch.


Παιχνιδάρα με προτότυπους μηχανισμούς. Το στήσιμο του θυμίζει Metroid, δηλαδή 2d λαβυρινθώδες τοπία που κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού ξεκλειδώνεις skills για να πας σε άλλες περιοχές. Εκπληκτική μουσική και επικές στιγμές (speed runs) που ταιριάζουν τέλεια. Η δυσκολία του ειναι όπως πρέπει να είναι.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.

Τι λέτε για αυτά ?καλός συνδυασμός ?(δεν ξέρω να χτίσω υπολογιστή 😂)
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.

Τι λέτε για αυτά ?καλός συνδυασμός ?(δεν ξέρω να χτίσω υπολογιστή 😂)
o cpu ειναι πολύ κακός. Core i5 2ης γενιάς. Η GT1030 είναι 80 ευρώ κάρτα. Παλιά επίσης. Δεν έχει ούτε usb3.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.

Τι λέτε για αυτά ?καλός συνδυασμός ?(δεν ξέρω να χτίσω υπολογιστή 😂)
αν το θέλεις για παιχνίδια είναι πιο vfm μια κονσόλα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Παίξτε Factorio. Εθιστικό και καλοφτιαγμένο. Το βλέπω στον ύπνο μου.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δείτε και αυτο,
Στο πρώτο ξενοδοχείο Atari δεν προβλέπεται game over.

 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Άρχισα το 2ο ori.


Πιο πολύπλοκο από το πρώτο, με περισσότερους μηχανισμούς αλλά είναι εκπληκτικό. Το budget εχει μεγαλώσει και το έχουν απογειώσει. Η μουσική δένει με το παιχνίδι. Τα big boss αρκετά challenge χωρίς να είναι ακατόρθωτα.

Με εκνευρίζει που το θεωρούν indy. Δεν είναι indy αλλά υπερπαραγωγή ακόμα και το πρώτο ori. Είναι το καλύτερο 2d platform που έχω παιξει στη ζωή μου. Παίρνει τη λογική το Metroid χτίζει πάνω τους.

Όσοι έχετε xbox μην το παιξετε στο gamepass. Πάρτε το retail σε φυσική μορφή να βρίσκεται στη gaming βιβλιοθήκη σας.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Δείτε εδώ τι γίνεται https://psnprofiles.com/Warrior_3311 Εχω 12 πλατίνες.

Για την ώρα έχω ένα σωρό videogames να παίξω.

Assassin's Creed 3 Remastered (περιλαμβάνει και το Liberation)
Last of Us Remastered
Last of Us Part 2
Ratchet and Clank
Nathan Drakes Collection (περιλαμβάνει τρία παιχνίδια) κλπ κλπ

Δεν έχω λόγο να αγοράσω άλλα παιχνίδια,αφού αυτά που έχω και δεν έχω παίξει,είναι υπεραρκετά.

Επίσης έχω ένα σωρό στο PC από προσφορές που δίνει το Epic Games και το GOG κατά διαστήματα όπως και το Uplay.

Ενδεικτικά

Witcher 2007
Alien Isolation
Metro Redux
AC Unity
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Άρχισα το 2ο ori.


Πιο πολύπλοκο από το πρώτο, με περισσότερους μηχανισμούς αλλά είναι εκπληκτικό. Το budget εχει μεγαλώσει και το έχουν απογειώσει. Η μουσική δένει με το παιχνίδι. Τα big boss αρκετά challenge χωρίς να είναι ακατόρθωτα.

Με εκνευρίζει που το θεωρούν indy. Δεν είναι indy αλλά υπερπαραγωγή ακόμα και το πρώτο ori. Είναι το καλύτερο 2d platform που έχω παιξει στη ζωή μου. Παίρνει τη λογική το Metroid χτίζει πάνω τους.

Όσοι έχετε xbox μην το παιξετε στο gamepass. Πάρτε το retail σε φυσική μορφή να βρίσκεται στη gaming βιβλιοθήκη σας.

Τέλειωσα το ori 2. Εκπληκτικό gameplay, μουσική, story, cutscenes. Έχοντας τα skills από το 1o μου φάνηκε πολύ πιο εύκολο. Τα speed run του πρώτου ήταν πιο δύσκολα. Το δεύτερο είχε πιο δύσκολα bosses αλλά ειχαν σταθερό pattern που όσο έπαιζες μαζί του τα μάθαινες. Τo σύστημα μάχης του δεύτερου πιο ωραίο. Ειδικά το hammer έκανε τη ζωη εύκολη.

Το καλύτερο πλατφόρμ που έχω παίξει ποτέ μου.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Άρχισα το Fantasian στο Αpple Arcade.


Θυμίζει Final Fantasy. Πολύ καλό σύστημα μάχης και story. Για μένα το καλύτερο παιχνίδι αυτή τη στιγμή στο Apple Arcade με δεύτερο το Pathless και τρίτο το Oceanhorn 2.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top