PC/Console Games (Συζήτηση)

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ακικό μάλλον ο καφετζής σου ξανάριξε όπιο στον καφέ.

Το παιχνίδι το έχω παίξει και εσύ όχι. Νομίζεις ότι θα λεγα κάτι τόσο εκτός τόπου;

Το παιχνίδι έχει score system που ευνοεί να δέρνεις πολλούς αντιπάλους χωρίς να παίρνεις dmg, ενώ είανι γεμάτο αντιπάλους με πολύ δύσκολα attack patterns. Πρέπει να φας το κεφάλι σου πολλές φορές για να καταφέρεις να αρχίσεις να μην τρως συνέχεια dmg. Το παιχνίδι παίζεται με μεγάλα combo με αρκετά δύσκολο timing που θέλουν πολλές ώρες εξάσκηση για να βγαίνουν με άνεση.
Το έχω τερματίσει σε coop στο χbox του fockou στο normal χωρίς καμία βοήθεια (extra lifes και λοιπες βλακειουλες που σου εμφανίζει το μενού πριν αρχίσεις το παιχνίδι).

H μόνη πίστα που δεν βγήκε με την πρώτη αλλά με την τρίτη ήταν η τελευταία.
άπο ότι είδα επικεντρώνεσαι στα online Τα περισσότερα τα θεωρώ σκουπίδια όποτε όπως τα εγκατέστησες να τα κανείς uninstall.
Το rocket league είναι πολύ ωραίο και έχει cross platform μεταξύ όλων των κονσολών.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το έχω τερματίσει σε coop στο χbox του fockou στο normal χωρίς καμία βοήθεια (extra lifes και λοιπες βλακειουλες που σου εμφανίζει το μενού πριν αρχίσεις το παιχνίδι).

H μόνη πίστα που δεν βγήκε με την πρώτη αλλά με την τρίτη ήταν η τελευταία.

Το rocket league είναι πολύ ωραίο και έχει cross platform μεταξύ όλων των κονσολών.
ακικο η nelliel ειπε οτι δεν ειναι gamer και παιζει που και που κανενα indy οχι οτι της αρέσουν indy.......
εσύ έκατσες και της πρότεινες beat em up ...

Όσο αφορά το rocket league ... δε θα σχολιάσω θα πω οτι το θεωρώ σκουπίδι....


εγώ προτείνω το psychonauts 2 το οποίο είναι ένα ωραίο παιχνιδάκι για έναν αρχάριο του gaming.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ρε παιδιά γιατί σκουπίδι το rocket league? 🤔
Θα μου πείτε, για να το παίζει ο πρώην μου, οντως πρέπει να είναι σκουπίδι 😆
Ποια η γνώμη σας για το trailmakers?
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ρε παιδιά γιατί σκουπίδι το rocket league? 🤔
Θα μου πείτε, για να το παίζει ο πρώην μου, οντως πρέπει να είναι σκουπίδι 😆
Ποια η γνώμη σας για το trailmakers?
δεν ειναι ακριβώς παιχνίδι αλλά προσωπικά προτιμώ τα single player ....
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
θυμαστε στο playstation1 που παιρναμε τα παιχνιδια αντιγραμμενα??καναμε boot πως λεγεται.θυμαμαι πηγαινε η μαμα μου και τα παιρνε οταν ημουνα δημοτικο:dance3:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
θυμαστε στο playstation1 που παιρναμε τα παιχνιδια αντιγραμμενα??καναμε boot πως λεγεται.θυμαμαι πηγαινε η μαμα μου και τα παιρνε οταν ημουνα δημοτικο:dance3:
Ναι, πέρα από το chipάκι υπήρχε και το boot cd :D
Και η τότε νεολαία 25ρηδων - 30ρηδων ιντερνετάδων με PC και μαγαζιά που πήγαινες και έπαιζες (είχαν nitendo, playstation κτλ που χρεώναν το να παίζεις με την ώρα), με CD-RW το παίζανε μάγκες και μας πουλούσαν τις αντιγραφές σε εμάς τα μικρά προς 5 ευρώ :lol:
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Ναι, πέρα από το chipάκι υπήρχε και το boot cd :D
Και η τότε νεολαία 25ρηδων - 30ρηδων ιντερνετάδων με PC και μαγαζιά που πήγαινες και έπαιζες (είχαν nitendo, playstation κτλ που χρεώναν το να παίζεις με την ώρα), με CD-RW το παίζανε μάγκες και μας πουλούσαν τις αντιγραφές σε εμάς τα μικρά προς 5 ευρώ :lol:
το θυμασαι ρε θηριο!!!ναι παιχνιδια των 50 ευρω τα δινανε σε τετοιες τιμες ρεζιλικια.το τσιπαρισμενο ηταν το μηχανημα νομιζω.σου λεγανε στο πουλαω τσιπαρισμενο ή μη κατι τετοιο.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
το θυμασαι ρε θηριο!!!ναι παιχνιδια των 50 ευρω τα δινανε σε τετοιες τιμες ρεζιλικια.το τσιπαρισμενο ηταν το μηχανημα νομιζω.σου λεγανε στο πουλαω τσιπαρισμενο ή μη κατι τετοιο.
Ναι, ή έπαιρνες από μαγαζί την κονσόλα και τους την πήγαινες να την chipάρουν. Θυμάμαι είχα πάρει το PlayStation One από τα One Way με δόσεις (50.000 δραχμές) και είχα στραφεί σε τέτοιο μαγαζί για τσιπάρισμα κτλ.
Πήγαινα τακτικά σε αυτά τα μαγαζιά που έπαιζες με την ώρα video games. Θυμάμαι παίζαμε Mega Man (το λάτρεψα), Tomb Raider Chronicles και Super Mario (3D έκδοση) στο Nitendo.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Ναι, ή έπαιρνες από μαγαζί την κονσόλα και τους την πήγαινες να την chipάρουν. Θυμάμαι είχα πάρει το PlayStation One από τα One Way με δόσεις (50.000 δραχμές) και είχα στραφεί σε τέτοιο μαγαζί για τσιπάρισμα κτλ.
Πήγαινα τακτικά σε αυτά τα μαγαζιά που έπαιζες με την ώρα video games. Θυμάμαι παίζαμε Mega Man (το λάτρεψα), Tomb Raider Chronicles και Super Mario (3D έκδοση) στο Nitendo.
super mario θυμαμαι να παιζω εν ετει 1998 στο master system.μιλαμε για πορωση και να κοβομαι ολο στην ιδια πιστα....
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μια χαρά είναι το rocket league αλλά ο fockos δεν ξέρει να παίζει.
Να σου πω δεν μου φαίνεται και ιδιαίτερα εύκολο. Μου πήρε 5 ώρες να μάθω να χειρίζομαι κάπως το όχημα. Έχω ακόμα πολύ δρόμο μπροστά μου για τα τρελά ακροβατικά στον αέρα
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Να σου πω δεν μου φαίνεται και ιδιαίτερα εύκολο. Μου πήρε 5 ώρες να μάθω να χειρίζομαι κάπως το όχημα. Έχω ακόμα πολύ δρόμο μπροστά μου για τα τρελά ακροβατικά στον αέρα
Ούτε εγώ ξέρω να παίζω καλά. Απλώς νικώ το Φόκο και χαίρομαι. Από κάτι fornite κ.λπ. προτιμώ rocket league.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Παίζει να είμαι και εγώ καλύτερη από τον φοκο έτσι όπως το θέτεις 😆
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

25 Μαρτίου κυκλοφορεί το νέο Kirby στο switch. Ετοιμάζομαι για προπαραγγελία.


Παράλληλα παίζω και αυτό
Υπάρχει στο steam, στο Apple Arcade (+ έκδοση), στο switch και αλλού. Metrovania παιχνίδι που παίζεται πολύ ευχάριστα.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Παίζω με κατηγορία champion στο rocket league ενώ είμαι μόνο σε level 5 για αυτό και νόμιζα ότι είμαι χάλια (έπαιζα με φίλο 2vs2). Όταν έπαιξα σε κατηγορία ίδια με το επίπεδο μου μου φάνηκαν αργοί οποτε όντως παίζει να είμαι καλύτερη από φοκο 🤣 Τώρα παίζω apex

Roblox παίζετε; Τι παίζει με αυτό; Έχει διάφορους κόσμους από ότι βλέπω αλλα δεν ξέρω τι να επιλέξω. Έχετε να προτείνετε κάποιο;
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Παίζω με κατηγορία champion στο rocket league ενώ είμαι μόνο σε level 5 για αυτό και νόμιζα ότι είμαι χάλια (έπαιζα με φίλο 2vs2). Όταν έπαιξα σε κατηγορία ίδια με το επίπεδο μου μου φάνηκαν αργοί οποτε όντως παίζει να είμαι καλύτερη από φοκο 🤣 Τώρα παίζω apex

Roblox παίζετε; Τι παίζει με αυτό; Έχει διάφορους κόσμους από ότι βλέπω αλλα δεν ξέρω τι να επιλέξω. Έχετε να προτείνετε κάποιο;
βάλε gamepass
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top