PC/Console Games (Συζήτηση)

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
Εγώ έκανα χρυσούς τους δικούς μου για να με πάρουν το DSi, τι 3D να τους έλεγα όταν βγήκαν.
XAXAXAXA, ισχύει. Και εγώ τάμα έπρεπε να κάνω. Μη συζητήσω τι έγινε όταν τους είπα ότι θέλω ΚΑΙ παιχνίδι μαζί. Μου είπαν «Δεν έχει μόνο του μέσα;» :laugh:

Βγήκε και το Nintendo Switch Lite, που είναι πολύ χαριτωμένο, θα το έπαιρνα είναι η αλήθεια.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.
Ρε παιδιά όντας γενικά «ερασιτέχνης» συλλέκτης παλαιών αντικειμένων, γενεών που δεν πρόλαβα, με έχει καρφωθεί η ιδέα έτσι για το γ@...το να πάρω ένα Game Boy να δω πως ήταν τα παλιά. Βρήκα ένα υπερβολικά φθηνό και για αυτό ρωτάω τη κρίση ιδίως όσων τα πρόλαβαν αν αξίζει.

View attachment 104660
Eίχα/έχω του αδερφού μου και ειλικρινά το είχα λιώσει. Έπαιζα pokemon (το αγαπημένο μου :P), tetris, super mario και πολλά άλλα που δε θυμάμαι τώρα. Στα 8-13 που έπαιζα μου άρεσε τώρα δεν ξέρω αν αξίζει ακόμα.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,843 μηνύματα.
Θα μπω σφήνα στην αναζήτησή σας για φθηνά βιντεοπαιχνίδια παραμένοντας on topic, λέγοντας ότι κάπου Νοέμβρη που ίσως θα έχω τελειώσει κάτι δόσεις που δίνω, ετοιμάζομαι, να πάρω με δόσεις αυτό.
OLED!
HDR!
4K!
47.53''!
1ms!

Η χρήση θα είναι κυρίως για ταινίες, καθημερινή χρήση και ελαφρύ gaming.
Ανυπομονώ να δω την εμπειρία OLED και να φύγω επιτέλους από τη μίζερη 43ρα Philips των 600 ευρώ :lol:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ρε παιδιά όντας γενικά «ερασιτέχνης» συλλέκτης παλαιών αντικειμένων, γενεών που δεν πρόλαβα, με έχει καρφωθεί η ιδέα έτσι για το γ@...το να πάρω ένα Game Boy να δω πως ήταν τα παλιά. Βρήκα ένα υπερβολικά φθηνό και για αυτό ρωτάω τη κρίση ιδίως όσων τα πρόλαβαν αν αξίζει.

View attachment 104660
Μπορείς να τα παίξεις μέσω emulator από pc.

Βγήκε και το Nintendo Switch Lite, που είναι πολύ χαριτωμένο, θα το έπαιρνα είναι η αλήθεια.
Δεν αξίζει το lite. Χάνεις τη σύνδεση σε tv και το local multiplayer για 98 ευρώ παραπάνω (που κάνει η έκδοση του 2019).

Βασικά δεν αξίζει κανένα switch τώρα. Βγήκαν οι φήμες για switch pro άρα περιμένεις να τσιμπίσεις αυτό.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να το έχω στην TV :P Το ήθελα σε μικρή συσκευή. Βέβαια δεν ξέρω τι προσφέρει από παιχνίδια. Ποια δηλαδή υποστηρίζει.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Eίχα/έχω του αδερφού μου και ειλικρινά το είχα λιώσει. Έπαιζα pokemon (το αγαπημένο μου :P), tetris, super mario και πολλά άλλα που δε θυμάμαι τώρα. Στα 8-13 που έπαιζα μου άρεσε τώρα δεν ξέρω αν αξίζει ακόμα.
καλά προφανώς δεν θα το αγοράσω για να παίξω στα σοβαρά. Περισσότερο συλλογή είναι και μία επαφή με κάτι της προηγούμενης γενιάς. Μιας που του 2000 για λίγο δεν τα προλάβαμε τα game boys. Είχαν ξεπεραστεί. Εμείς ήμασταν η γενιά των Nintendo vs PSP κυρίως και εννοείται Play Station (2 , 3 ) vs XBOX X.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μπορείς να τα παίξεις μέσω emulator από pc.
Ναι το ξέρω αλλά δεν λέει. Είναι σαν να διαβάζεις βιβλίο ή εφημερίδα διαδικτυακά. Άλλη φάση το ένα άλλη το άλλο.

με emulator παίζω σε pc το wonderboy της sega μιας που τη κονσόλα sega master system 2 δεν την έχω και θέλει 100+ ευρώ για να την βρεις μεταχειρισμένη. Τόσα λεφτά δεν έχω, στο μέλλον ελπίζω.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να το έχω στην TV :P Το ήθελα σε μικρή συσκευή. Βέβαια δεν ξέρω τι προσφέρει από παιχνίδια. Ποια δηλαδή υποστηρίζει.
773B6EF5-5D2C-4759-914E-403C01849E63.jpeg
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
Το Super Smash Bros είναι κάτι σαν, mix;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Το Super Smash Bros είναι κάτι σαν, mix;
mortal kombat με γλυκουλοχαρακτήρες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

reqwrw.png

Πριν λίγο ανακοινώθηκε νέο god of war για PS4/PS5. Στην συλλεκτική δεν θα έχουν cd μέσα αλλά κωδικό να το κατεβάσεις ψηφιακά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
@Joji είχες πει θυμάμαι ότι ήθελες στο Nintendo αυτό με τα σκυλιά και τα γατιά και τυχαία βρήκα αυτή τη δισκέτα για το Nintendo μου στο γραφείο μου. Βέβαια έχει μόνον σκυλιά. Αυτό και με τα γατιά ήταν μόνο για 3Ds.

IMG_20220720_143348.jpg
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
@Joji είχες πει θυμάμαι ότι ήθελες στο Nintendo αυτό με τα σκυλιά και τα γατιά και τυχαία βρήκα αυτή τη δισκέτα για το Nintendo μου στο γραφείο μου. Βέβαια έχει μόνον σκυλιά. Αυτό και με τα γατιά ήταν μόνο για 3Ds.

View attachment 105579
Ωωω

happy dog GIF

Σε ευχαριστώ που το θυμήθηκες! Ultimate νοσταλγία…
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Αυτό και αν θα πει παιδικά χρόνια τώρα. Είχα ( και έχω αλλά δεν το χρησιμοποιώ πια ) Nintendo DSi. Ίσως στο μέλλον το ανεβάσω σε φώτο. Ε ρε τι γίνονταν στις εκδρομές στα λεωφορεία στο δημοτικό όταν όλοι οι έχοντες nintendo μπαίναμε super mario kart και κάναμε διαγωνισμούς. Ζήσαμε τη κόντρα Nintendo vs PSP και είμαι ευγνώμον για αυτό.
Ξέρεις μήπως πώς μπορώ να μεταφέρω τις φωτογραφίες σε υπολογιστή;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
Αν ξέρει κανείς που μπορώ να βρω φορτιστή για Nintendo DSi, since we are talking about it, να μου πει διότι από internet μόνο σε κανένα amazon βρίσκω :lol:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Αν ξέρει κανείς που μπορώ να βρω φορτιστή για Nintendo DSi, since we are talking about it, να μου πει διότι από internet μόνο σε κανένα amazon βρίσκω :lol:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

θεωρητικά μπορεί να γίνει με την ίδια διαδικασία του από κινητό σε υπολογιστή. Πρέπει να υπάρχει θύρα USB που να μπορείς με καλώδιο USB να συνδέσεις κινητό και nintendo ( όπως με το κινητό ) και από εκεί στους DCIM φακέλλους να τραβήξεις τις φωτογραφίες στο desktop.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υ.Γ. τα links πατήστε τα και θα σας βγάλει το προϊόν που θέλετε αμφότερες. Απλά για κάποιο λόγο δεν εμφανίζει τον πλήρη σύνδεσμο και προς αποφυγήν παρεξηγήσεως δεν είναι γενικά links που σας οδηγούν στον διαδικτυακό ιστότοπο του Public γενικά και αόριστα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


θεωρητικά μπορεί να γίνει με την ίδια διαδικασία του από κινητό σε υπολογιστή. Πρέπει να υπάρχει θύρα USB που να μπορείς με καλώδιο USB να συνδέσεις κινητό και nintendo ( όπως με το κινητό ) και από εκεί στους DCIM φακέλλους να τραβήξεις τις φωτογραφίες στο desktop.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υ.Γ. τα links πατήστε τα και θα σας βγάλει το προϊόν που θέλετε αμφότερες. Απλά για κάποιο λόγο δεν εμφανίζει τον πλήρη σύνδεσμο και προς αποφυγήν παρεξηγήσεως δεν είναι γενικά links που σας οδηγούν στον διαδικτυακό ιστότοπο του Public γενικά και αόριστα.
Που το ξέθαψες ρε θηρίο :lol: Σε ευχαριστώ πολύ :star: I greatly appreciate it. Άντε ίσως καταφέρω ένα resurrection. Μου μένει να βρω και το nintendogs και θα ταΐσω τα σκυλούνια μου ΧΑΧΑΧΑΧΑ…
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Που το ξέθαψες ρε θηρίο :lol: Σε ευχαριστώ πολύ :star: I greatly appreciate it. Άντε ίσως καταφέρω ένα resurrection. Μου μένει να βρω και το nintendogs και θα ταΐσω τα σκυλούνια μου ΧΑΧΑΧΑΧΑ…
Τι άλλες κασέτες έχεις;; :popcorn:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Οι κασσέττες γενικώς στα Nintendo DSi ήτο επιεικώς απαράδεκτες από άποψη τιμών. Αυτό είναι κοινό πρόβλημα εις όλες τις κονσόλες ακόμα και σήμερα. Για δύο κασσέττες ξέρω γω έσκαγες τιμή ισάξια με την ίδια την κονσόλα.

Συνολικά εις όλη την διάρκεια πρέπει εν συνόλω να είχα 5 κασσέττες.
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Οι κασσέττες γενικώς στα Nintendo DSi ήτο επιεικώς απαράδεκτες από άποψη τιμών. Αυτό είναι κοινό πρόβλημα εις όλες τις κονσόλες ακόμα και σήμερα. Για δύο κασσέττες ξέρω γω έσκαγες τιμή ισάξια με την ίδια την κονσόλα.

Συνολικά εις όλη την διάρκεια πρέπει εν συνόλω να είχα 5 κασσέττες.
Τότε δεν θυμάμαι πόσο κόστιζαν, αλλά, από όσο γνωρίζω για το Switch, όντως είναι πολύ ακριβές. 🥲
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στο DSi είχα 4 συνολικά, οι δυο εκ των οποίων ήταν δώρο. :D
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top