PC/Console Games (Συζήτηση)

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
Τι άλλες κασέτες έχεις;; :popcorn:
E18BA318-61F3-48CC-9B66-A6E512C8E639.jpeg

Μου πήρε λίγη ώρα να τις ξεθάψω αλλά αυτές έχω όλες κι όλες
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Τότε δεν θυμάμαι πόσο κόστιζαν, αλλά, από όσο γνωρίζω για το Switch, όντως είναι πολύ ακριβές. 🥲
και τότε αρκετά ακριβές ήταν. Το αστείο είναι πως εν συνόλω δεν ήταν και πολλές.

Στο DSi είχα 4 συνολικά, οι δυο εκ των οποίων ήταν δώρο. :D
Τα περισσότερα που είχα ήταν super mario. Super mario bros ( πρώτη κασσέττα μου ever ), Super mario 64 ( έξυπνο trade όπου έδωσα μία αθλιότητα που με χάρισε κάποιος που δεν την ήθελε για αυτό το μανάρι ), super mario party, super mario kart. Μετά μόνον το nintendogs ενθυμούμαι, ίσως με διαφεύγει καμμία ακόμα μη super mario.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Οι κασσέττες γενικώς στα Nintendo DSi ήτο επιεικώς απαράδεκτες από άποψη τιμών. Αυτό είναι κοινό πρόβλημα εις όλες τις κονσόλες ακόμα και σήμερα. Για δύο κασσέττες ξέρω γω έσκαγες τιμή ισάξια με την ίδια την κονσόλα.

Συνολικά εις όλη την διάρκεια πρέπει εν συνόλω να είχα 5 κασσέττες.
Η διαφορά της Νιντεντο με τις υπόλοιπες κονσόλες είναι ότι τα 1st party παιχνιδια δεν χάνουν την αξία τους.

Για παράδειγμα το breath of the wild στοιχίζει όσο το 2017 που βγήκε.

Αντίθετα αν δεις αποκλειστικότητες του ανταγωνισμού (π.χ. last of us, god of war) χάνουν τη μισή αξία τους στους 6 μήνες.

Συνεπώς δεν θα τα έλεγα ακριβά. Μπορείς να πάρεις κάτι και να το πουλάς και κάποιες φορές να κερδίζεις χρήματα αντί να χάνεις.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Εγώ είχα το DS το πρώτο, ως επόμενη κονσόλα μετά το Gameboy αλλά το DS δεν γέμιζε ποτέ τα παπούτσια του Gameboy...
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
Εγώ είχα το DS το πρώτο, ως επόμενη κονσόλα μετά το Gameboy αλλά το DS δεν γέμιζε ποτέ τα παπούτσια του Gameboy...
Βρηκα τωρα και το gameboy πατησα να ανοιξει και δεν ανοιγε, ευχομαι οταν φορτισει να ανοιξει γιατι θα ειναι κριμα. Στην καραντινα πριν 2 χρονια τα ειχα ανοιξει και τα 2 και επαιξα.
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
View attachment 105625
Μου πήρε λίγη ώρα να τις ξεθάψω αλλά αυτές έχω όλες κι όλες
Δυστυχώς, έχασα τη super mario bros, όταν το είχα δώσει στη μικρή μου ξαδέρφη 😭.
Μετά, οι άλλες (εκτός του Marioparty εννοείται) δυο μου ήταν σχετικά αδιάφορες, αφού δε ειχα κάποιον να συνδεθώ, για να παίξω…
0EE464E5-B3FF-49D1-A55D-418F1983BE60.jpeg
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.
Τις προάλλες που συζητάγαμε με έπιασε νοσταλγία και ξέθαψα το gameboy του αδερφού μου που χρησιμοποιούσα και γω. Μόνο που βρήκα ένα μόνο από τα παιχνίδια, αυτό που είχε ήδη μέσα :(

20220706_175508.jpg
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
Να το το δικο μου
 

Συνημμένα

  • 20220726_185639.jpg
    20220726_185639.jpg
    3.5 MB · Εμφανίσεις: 46

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Τις προάλλες που συζητάγαμε με έπιασε νοσταλγία και ξέθαψα το gameboy του αδερφού μου που χρησιμοποιούσα και γω. Μόνο που βρήκα ένα μόνο από τα παιχνίδια, αυτό που είχε ήδη μέσα :(

View attachment 105632
Αχχχ και βρήκες και το καλύτερο παιχνίδι, και εγώ μόνο πόκεμον έπαιζα αλλά είχα το λίγο πιο καινούριο απο αυτό... ο αδερφός πρέπει να είναι ολιγόν τι boomer ? :P
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Μ’αρέσει που οι περισσότεροι έχουμε Super Mario Bros και Marioparty και μετά δυο άκυρα.:lol:
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.
Αχχχ και βρήκες και το καλύτερο παιχνίδι, και εγώ μόνο πόκεμον έπαιζα αλλά είχα το λίγο πιο καινούριο απο αυτό... ο αδερφός πρέπει να είναι ολιγόν τι boomer ? :P
Αχαχαχα ναι έχουμε διαφορά, ντριανταρίζει :P
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Βρηκα τωρα και το gameboy πατησα να ανοιξει και δεν ανοιγε, ευχομαι οταν φορτισει να ανοιξει γιατι θα ειναι κριμα. Στην καραντινα πριν 2 χρονια τα ειχα ανοιξει και τα 2 και επαιξα.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι το gameboy είχε καλύτερη ποιότητα στον σταυρό από ότι το DS παρότι παλαιότερο και περισσότερο παιγμένο, νταξει βέβαια αναρωτιέμαι πως δεν μου βγήκανε τα μάτια με τόσο μικρή οθόνη
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Τα Gameboys δεν είχαν ενσωματωμένα μέσα τους τα παιχνίδια;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.
Τα Gameboys δεν είχαν ενσωματωμένα μέσα τους τα παιχνίδια;
Είχαν από πίσω τους μία εσοχή και έβαζες κάθε φορά το παιχνίδι που ήθελες να παίξεις, τουλάχιστον το μοντέλο που είχα εγώ ήταν έτσι.

Υ. Γ Εννοείς αν κάναμε εγκατάσταση ή κάτι τέτοιο;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Είχαν από πίσω τους μία εσοχή και έβαζες κάθε φορά το παιχνίδι που ήθελες να παίξεις, τουλάχιστον το μοντέλο που είχα εγώ ήταν έτσι.
Και τα αγόραζες ξεχωριστά τα παιχνίδια;
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
Εγω στο gameboy αυτα βρηκα μεχρι τωρα αν και ο αδερφος μ μου ειπε οτι πρεπει να εχουμε και αλλα.
20220726_191117.jpg
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά, αλλά νομίζω πως ναι.
Τα αγόραζες και ήταν και ακριβά τότε, 50άρικα κάνανε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Pokemon-Emerald-Ruby-Sapphire-FireRed-LeafGreen-Version-GBA-Game-Pocket-Monster-Third-Party-Ca...jpg

Την emerald είχα εγώ και πραγματικά πρέπει να έχω παίξει πάνω απο 1000 ώρες, αλλά πόσο μπροστά ρε φίλε αυτοί οι ιάπωνες, όσο οι υπόλοιποι δημιουργοί παιχνιδιών δίνανε βάση στο αυτοκόλλητο στην δισκέτα, εκείνοι βάλανε και διάφανα χρωματιστά υλικά για την δισκέτα την ίδια, εμένα σαν παιδάκι 7-8 χρονών ακόμα και αυτό με είχε τραβήξει φουλ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top