Samsung thread

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,236 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,980 μηνύματα.

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,441 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,980 μηνύματα.

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,441 μηνύματα.
Καλά ας ξεκινήσει με κάτι πιο απλό πρώτα καθώς μπορεί να μην της αρέσει τελικά.
Πλάκα έκανα προφανώς :P Είναι πολύ ακριβά ρε ‘συ αυτά τα μοντέλα. Δεν τα παίρνεις εύκολα από την μια ώρα στην άλλη. Αλλά επειδή είμαστε στo Samsung thread, δεν έχει νόημα να μιλάμε για iOS.

Και τα Samsung είναι πολύ οικονομικά και αντέχουν, οπότε εγώ είμαι υπέρ και των δυο. Απλώς αν είχε το budget και για τα δυο, εγώ θα της έλεγα κατευθείαν άλμα στην Apple. Αλλά επειδή ρώτησε συγκεκριμένα για Samsung, ας μείνουμε εκεί. Πολύ χαριτωμένο το πρώτο.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Επειδή το διάβασα μόλις ξαναγυρίζουμε στα αναδιπλουμενα κινητά?Ποια η γνώμη σας? Θα τα δοκιμαζατε? Θέλω να δω πόσο θα αντέξουν σε σχεση με τα υπόλοιπα κινητά. Θα τα δοκίμαζα μόνο για την αναδιπλουμενη οθόνη. Από μένα είναι ναι🥳🥳

axfts6r3e3l91.jpg



Βέβαια έχουν και τα αρνητικά τους
Όπως μικρές ρωγμές με τη χρήση.
Βέβαια θέλω να πιστεύω ότι θα βελτιωθούν αυτά τα σφάλματα κατασκευής μελλοντικά.


 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
59FA395C-E00B-4E76-A6DB-04DD7C12E84D.jpeg

Το νέο μου smartphone
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,980 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Χρησιμοποιώ το S Pen για να μεταφράζω λέξεις σε ένα αγγλικό βιβλίο pdf/epub που διαβάζω στο tablet μου.
Υπάρχει καμία λειτουργία ή app που να σώζει αυτόματα αυτές τις - άγνωστες σε εμένα - λέξεις ώστε να τις μελετήσω μετά; Δίνω και για C2 σε λίγους μήνες και θα με έσωζε μια τέτοια λειτουργία :P

Η λειτουργία έχει ως εξής: αιωρείται η μύτη του S Pen πάνω από τη λέξη και σου βγάζει την ελληνική μετάφραση! Το θέμα είναι να κρατάει και αρχείο...
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Αρκετά τίμιο το A13. Το πήρα δώρο από την Cosmote επειδή ανανέωσα πρόγραμμα. Όταν πάνε να εμφανιστούν πολλές πληροφορίες το κινητό κολλάει και έχει frames drops αλλά όχι σε ενοχλητικό βαθμό. Δεν έχω δοκιμάσει παιχνίδια κ.λπ. και σκοπός απόκτησής του είναι για να παίζω στο android studio. H αφή υστερεί σε σχέση με ένα iPhone καθώς και η αξιοποίηση του χώρου στο ui.

Προτιμώ το κύριο κινητό μου (iPhone 7), αν εξαιρέσω την αυτονομία, που πλέον δεν υποστηρίζεται και θα το αντικαταστήσω σύντομα. Μικρότερο μέγεθος, πιο συμπυκνωμένο interface, ποιο smooth, πιο φυσικά animation.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,980 μηνύματα.
Αρκετά τίμιο το A13. Το πήρα δώρο από την Cosmote επειδή ανανέωσα πρόγραμμα. Όταν πάνε να εμφανιστούν πολλές πληροφορίες το κινητό κολλάει και έχει frames drops αλλά όχι σε ενοχλητικό βαθμό. Δεν έχω δοκιμάσει παιχνίδια κ.λπ. και σκοπός απόκτησής του είναι για να παίζω στο android studio. H αφή υστερεί σε σχέση με ένα iPhone καθώς και η αξιοποίηση του χώρου στο ui.

Προτιμώ το κύριο κινητό μου (iPhone 7), αν εξαιρέσω την αυτονομία, που πλέον δεν υποστηρίζεται και θα το αντικαταστήσω σύντομα. Μικρότερο μέγεθος, πιο συμπυκνωμένο interface, ποιο smooth, πιο φυσικά animation.

Εσυ δεν έλεγες ότι θα πας σε iphone 13 Mini??😜😜
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,980 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,980 μηνύματα.
Χρησιμοποιώ το S Pen για να μεταφράζω λέξεις σε ένα αγγλικό βιβλίο pdf/epub που διαβάζω στο tablet μου.
Υπάρχει καμία λειτουργία ή app που να σώζει αυτόματα αυτές τις - άγνωστες σε εμένα - λέξεις ώστε να τις μελετήσω μετά; Δίνω και για C2 σε λίγους μήνες και θα με έσωζε μια τέτοια λειτουργία :P

Η λειτουργία έχει ως εξής: αιωρείται η μύτη του S Pen πάνω από τη λέξη και σου βγάζει την ελληνική μετάφραση! Το θέμα είναι να κρατάει και αρχείο...

Ερώτηση . Σου δίνει την δυνατότητα η εφαρμογή να κανείς copy ?? Αν ναι θα μπορούσες να κανείς copy paste την λέξη στο Samsung notes και έτσι να φτιάξεις ένα αρχείο με όλες τις λέξεις εκεί.


Ψάχνω και εφαρμογή που λες , αν βρω θα την παραθέσω εδώ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,980 μηνύματα.
Η Samsung ανακοίνωσε αδύναμα αποτελέσματα για το 3 τρίμηνο του 2022 (July- September period) λόγω της απότομης πτώσης για Smartphones όσο και για Chips. Η Νοτιοκορετατικη εταιρεία ανακοίνωσε ότι τα κέρδη της για το τρίτο τρίμηνο μειώθηκαν κατά 32% στο χαμηλότερο επίπεδο από το πρώτο τρίμηνο του 2021. Είναι η πρώτη μείωση κερδών που ανακοινώνει η εταιρεία από το πρώτο τρίμηνο του 2020. Οι αναλυτές αναμένουν εκ νέου επιβράδυνση των οικονομικών αποτελεσμάτων και για τα επόμενα 2 τρίμηνα καθώς η αγορά smartphones δέχεται πιέσεις ενώ η αγορά chips έχει προβλήματα ανεφοδιασμού.

Αναλυτικά για το Γ τρίμηνο η εταιρεία είχε τα εξής αποτελέσματα.

•Revenues: 54 billion dollars (Rose by 2,7%)

•Net profits : 7,67 billion dollars (fell by 32%)

•Smartphones sales : 65 million units (down 5,7%)

Τα τελικά αποτελέσματα της εταιρείας θα ανακοινωθούν στις 27/10.

 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Λοιπόν, είδα πρόσφατα στα Media Markt το Z Fold 4.
Ωραία η μεγάλη οθόνη, δε λέω, όμως όχι αρκετά μεγάλη.
Σαν ιδανικό Fold φαντάζομαι ένα S22 Ultra που ανοίγει στα δύο και έχεις διπλή οθόνη και κυρίως, σε μικρότερο ακόμα πάχος από το τωρινό Z Fold 4.

Θα παραμείνω με το 11 ιντσο Tab S7 μου ακόμα, μέχρι να έρθει το Tab S9. :)

ΥΓ: Δοκίμασα να μπω iSchool από το Z Fold 4 και είδα ένα σοβαρό styling bug στην ανάλυσή του, το οποίο διόρθωσα σήμερα :P
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,980 μηνύματα.
Η Samsung Electronics ανακοίνωσε τα οικονομικά της αποτελέσματα για το τρίτο τρίμηνο του έτους (July - September period) τα ποια δέχθηκαν ισχυρές πιέσεις λόγω της μειωμένης ζήτησης για Chips και Smartphones. Αναλυτικότερα είχαμε τα εξής:

•Revenue: 54,1 billion dollars (Slide by 5,2% over the Q3 2021)

•Net profits: 6,7 billion dollars (Declined by 23% over the same period of 2021)

•Smartphone sales : 67 million units (down by 4,2% comparing to the Q3 2021).

 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,444 μηνύματα.
Αξίζει η αναβάθμιση από το S9 στο S22 Ultra? Το έχω 4 χρόνια κοντά και η μπαταρία δε μου κρατάει και κάπου κάπου μου λαγκάρει. Διάβασα κιόλας ότι πλέον δεν υποστηρίζει security updates. Είναι πολλά τα λεφτά όμως ρε γμτ
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,444 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top