Slang εκφράσεις

giotapn

Νεοφερμένος

Η giotapn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παιδιά,
Πρόσφατα άκουσα μια έκφραση που δεν γνωρίζω και ήθελα να ρωτήσω..
Την λένε άντρες για γυναίκες. Η έκφραση είναι :"είναι τεσσάρι"
ξέρει κανείς τι σημαίνει??

Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
αν εισαι 4αρι στα 5 πας καλα. αν εισαι 4αρι στα 10 κλαφτα χαραλαμπε.
γενικά είναι μια καργα καφρικη φραση και αμα την ακουσεις μην ρίξεις δευτερη ματια ιν ενι κεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotapn

Νεοφερμένος

Η giotapn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
xaxa!!! Ευχαριστώ για την απάντηση...
Αλλά επειδή ήταν σε συζήτηση για το μέγεθος στήθους περίμενα να ναι σχετικό με το νούμερο του σουτιέν.
Όχι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
χμμ δεν ξερω τα συμφραζομενα για να σου πω..
αυτο που ειπα εγω το χω ακουσει παντως σε αντροπαρεες:tongue:....

μου χουν ζητησει και να βαθμολογησω εγω αυτους:tongue::tongue:
(νταξ μετα απο αρκετα ποτηρακια ουζο βεβαια.. still..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Σήμερα το πρωί στο Radio ακουσα τον ένα από τους δύο ραδιοφωνικούς παραγωγούς να λεει ότι η λέξη ραμολί είναι slang έκφραση....
Το αστείο δεν ήταν η λέξη ραμολί ...το αστείο ήταν ότι ο δεύτερος παραγωγός δεν ήξερε καθόλου τι σημαίνει η λέξη....:P:P:P
Ετυμολογία : γαλλικά ramolli : ra- προθεμα + λατινικά mollire μαλακώνω, απαλύνω ( mollis εύκαμπτος, μαλακός).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Εμένα μ'αρέσει το "φίτσουλας"....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
https://www.slang.gr/
Το δέντρο της γνώσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitraKaran

Νεοφερμένος

Η dimitraKaran αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
α και ηθελα να ρωτησω... trollαρω τι ειναι? εδω μεσα το ειδα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
α και ηθελα να ρωτησω... trollαρω τι ειναι? εδω μεσα το ειδα....
Στη γλώσσα του Διαδικτύου, η λέξη τρολ ή τρολλ (troll) περιγράφει κάποιον χρήστη του Ίντερνετ με πονηρά προκλητικές, σκόπιμα ανόητες ή επιτηδευμένα εκτός θέματος θέσεις και απόψεις σε μία online ανοιχτή κοινότητα, όπως ένα φόρουμ συζήτησης, ταχυδρομική λίστα, chat room ή μπλογκ, με πρωταρχική πρόθεση να προκαλέσει και να ερεθίσει άλλους χρήστες[1] ή με κάθε τρόπο να επιφέρει διαταραχή σε μια διαδικτυακή συζήτηση για οποιοδήποτε θέμα και να πετύχει μια αλυσίδα αντιδράσεων από άλλους χρήστες[2]. Η συμπεριφορά αυτή πολλές φορές συνοδεύεται από αμφιλεγόμενη διαμάχη των υπολοίπων περί του σκοπού του.
Από Βικιπαίδεια!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Τεσσάρι φαντάζομαι είναι το μεγάλο νούμερο σουτιέν σε ιταλικό νούμερο (το 1 είναι η άβυζη, το 2 μικρό, το 3 μεσαίο, το 4 μεγάλο).
Ραμολί εγώ ξέρω το ραμολιμέντο (γέρος/γρια).
Φίτσουλας δεν ξέρω τι είναι, φαντάζομαι κάτι σαν λιμούτσης (γλοιώδης)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
λογικά αναφέρονταν σε cup σουτιέν.. δεν είμαι σίγουρη αλλά αυτό μου έρχεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Τσου, τα cup είναι Α, Β, C, D... cup είναι το πόσο μεγάλο είναι περιμετρικά, το "εξόγκωμα" μετριέται με νούμερα (π.χ. 75, 80, 85) τα οποία αλλάζουν από χώρα σε χώρα. Συνήθως στην Ελλάδα χρησιμοποιούν είτε το γαλλικό σύστημα (π.χ. 80Β) ή το ιταλικό που είναι πιό εύκολο και έχει μόνο νούμερα 1, 2, 3, 4 (και το cup είναι θεωρητικά ανάλογο του όγκου, για αυτό μερικές φορές βρίσκουμε σουτιέν που δεν μας κάθονται σωστά, είτε στη μπανέλα είτε στο ύφασμα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Τσου, τα cup είναι Α, Β, C, D... cup είναι το πόσο μεγάλο είναι περιμετρικά, το "εξόγκωμα" μετριέται με νούμερα (π.χ. 75, 80, 85) τα οποία αλλάζουν από χώρα σε χώρα. Συνήθως στην Ελλάδα χρησιμοποιούν είτε το γαλλικό σύστημα (π.χ. 80Β) ή το ιταλικό που είναι πιό εύκολο και έχει μόνο νούμερα 1, 2, 3, 4 (και το cup είναι θεωρητικά ανάλογο του όγκου, για αυτό μερικές φορές βρίσκουμε σουτιέν που δεν μας κάθονται σωστά, είτε στη μπανέλα είτε στο ύφασμα).

Εγώ νόμιζα ότι το cup μετριέται με Α, Β, C, D και πως το 75,80 κτλ, αφορούσε την πλάτη.
Βασικά και στα καταστήματα εσωρούχων αυτό μου χαν πει!
Με κορόιδεψαν.. :(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Εγώ νόμιζα ότι το cup μετριέται με Α, Β, C, D και πως το 75,80 κτλ, αφορούσε την πλάτη.
Βασικά και στα καταστήματα εσωρούχων αυτό μου χαν πει!
Με κορόιδεψαν.. :(:(:(

OXI

αυτό που λες είναι το σωστό.

Α,Β,C,D είναι το .... στήθος

Tα 75, 80 (ή πχ. 30,32 etc στο UK) είναι η περίμετρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
OXI

αυτό που λες είναι το σωστό.

Α,Β,C,D είναι το .... στήθος

Tα 75, 80 (ή πχ. 30,32 etc στο UK) είναι η περίμετρος.

Η περίμετρος της πλατης εννοείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Κορίτσια, εγώ ξέρω το νούμερο είναι όλο γύρω γύρω, μετρώντας στο σημείο με το μεγαλύτερο "εξόγκωμα". Οχι η πλάτη μόνη της δηλαδή, ΟΛΟ.
Τώρα μπορεί και να κάνω λάθος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κορίτσια, εγώ ξέρω το νούμερο είναι όλο γύρω γύρω, μετρώντας στο σημείο με το μεγαλύτερο "εξόγκωμα". Οχι η πλάτη μόνη της δηλαδή, ΟΛΟ.
Τώρα μπορεί και να κάνω λάθος...

Ναι η περίμετρος, μαζί με την πλάτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ε ναι βρε, αυτό έλεγα...Το "εξόγκωμα" σκέτο δεν μπορείς να το μετρήσεις με ακρίβεια έτσι κι αλλιώς. Κακή διατύπωση δική μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τεσσάρι φαντάζομαι είναι το μεγάλο νούμερο σουτιέν σε ιταλικό νούμερο (το 1 είναι η άβυζη, το 2 μικρό, το 3 μεσαίο, το 4 μεγάλο).
το αβυζαλεο ντεκολτε που λεμε..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Τεσσάρι φαντάζομαι είναι το μεγάλο νούμερο σουτιέν σε ιταλικό νούμερο (το 1 είναι η άβυζη, το 2 μικρό, το 3 μεσαίο, το 4 μεγάλο).
Ραμολί εγώ ξέρω το ραμολιμέντο (γέρος/γρια).
Φίτσουλας δεν ξέρω τι είναι, φαντάζομαι κάτι σαν λιμούτσης (γλοιώδης)?
Φιτσουλας ειναι περιπου σαν να λεμε χλιμιτζουρας!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top