Smartwatch: Χρήσιμο ή όχι;

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,564 μηνύματα.
Είπα να ανοίξω ένα θέμα και για τα smartwatches, έψαξα και δε βρήκα κάτι άλλο.

Πιστεύετε ότι είναι χρήσιμο gadget; Έχετε; Αν ναι, το συστήνετε; Αν όχι, θα σκεφτόσασταν ποτέ να πάρετε;
 

οθεσσαλονικιος

Νεοφερμένος

Ο οθεσσαλονικιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ως κάτοχος Apple Watch μπορώ να πω ότι είναι μια καλή επιλογή,παρέχει λειτουργίες αλλά κατά κόρον ενδείκνυται θεωρώ για αυτούς που ασχολούνται με γυμναστική,αθλητισμό(λεπτομερης καταγραφή καυσης θερμίδων,βήματα,παλμοί).Ωστόσο είναι χρήσιμο και για αυτόν που δεν θέλει να είναι όλη την ώρα με<<το κινητό στο χέρι >>καθώς μπορεις να απαντήσεις μηνύματα να δεχτείς κλήση να κανεις κλήση ,να ακούσεις μουσική κτλ.Τώρα για τα υπόλοιπα smartwatches υποθέτω ότι ισχύουν τα ίδια με τις αντίστοιχες παραλλαγές της εκάστοτε εταιρείας(προσοχή στο θέμα συνδεσιμότητας με την συσκευή κινητού που διαθέτετε)
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι για κάποιο λόγο δείχνει πολλα παραπάνω χιλιόμετρα κλπ από αυτά που κάνω . Δεν νομίζω ότι είναι τοσο αξιόπιστες οι μετρήσεις τους
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Είχα Apple Watch το πρώτο που βγήκε αλλά χάθηκε :|. Όσο το είχα βόλευε πολύ. Διάβαζα τα notification χωρίς να ανοίξω το κινητό. Στην οδήγηση συνεργαζόταν άψογα με το Apple Maps και λίγο πριν την στροφή κουδούνιζε, ξεκλείδωνε το MacBook με αυτό. Τα καινούρια έχουν επίσης και Apple Pay που είναι όλα τα λεφτά.

Δυστυχώς κανένας πάροχος στην Ελλάδα δεν υποστηρίζει esim για το Apple Watch για να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις αυτόνομα.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
ναι και οχι. Ναι μεν σε διευκολυνει αλλα απο ενα σημειο και μετα οι ειδοποιησεις σε τρελαινουν και σε αγχωνουν. Αναγκαζομαι να βαζω το κινητο μου στο αθορυβο για να μη μου δονειται συνεχως το χερι και να μην ακουω συνεχεια beep.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,818 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,023 μηνύματα.
Δε θα έλεγα πως είναι απαραίτητο...εξαρτάται βέβαια και τον χρήστη. Εγώ πχ το δικό μου smartwatch το χρησιμοποιώ σε sync με το κινητό μου για σωματική άσκηση (καταγραφή χιλιομέτρων, θερμίδων, καρδιακών παλμών κτλπ)
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δύο-τρεις φορές το έβαλα και το ξέχασα.
Όπως το πλασάρουν ακούγεται πολύ εντυπωσιακό αλλά στην πράξη για μένα δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο και το βαρέθηκα .
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,023 μηνύματα.
Βασικά Mi Band έχω
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,023 μηνύματα.
Έχουν τρομερή αυτονομία αυτά βέβαια αν δεν έχεις on το Bluetooth
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ναι ναι και η μπαταρία διαρκεί πάρα πολύ.
Σαν ποιότητα καλά είναι. Απλά στην πράξη δεν είναι τόσο εντυπωσιακα .
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,564 μηνύματα.
Εγώ πήρα το Apple Watch Series 7 πριν λίγες μέρες, έχω να πω πάντως πως με τον έναν ή τον άλλο τρόπο με έβαλε σε πρόγραμμα ύπνου :lol: Δείχνω και το πιστοποιητικό εμβολιασμού από τον καρπό, μετράω παλμούς και ξεμουχλιάζω και από το κρεβάτι για να πετύχω τον στόχο ορθοστασίας...

Τώρα για να απαντήσω και στον θεματοθέτη, σε εμένα δηλαδή, δεν είναι και κανένα γκατζετ που δε μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτό, αλλά εντάξει, το βρίσκω χαριτωμένο. :P
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,023 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,023 μηνύματα.
Δείχνω και το πιστοποιητικό εμβολιασμού από τον καρπό
Έχει οθόνη που μπορείς να δείχνεις και pdf;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αξεσουάρ μήπως 🤣;;
ωχ τι έγραψα ναι:laugh:.. Τ9
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,564 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,023 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top