Tι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας;

Tι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
  • Windows 7

    Ψήφοι: 39 54.2%
  • Windows Vista

    Ψήφοι: 8 11.1%
  • Windows XP

    Ψήφοι: 19 26.4%
  • Linux (Ubuntu, Fedora, Mint, Debian, etc)

    Ψήφοι: 18 25.0%
  • MacOS

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Άλλη έκδοση των Windows (NT, 95, 98, 98 SE, ME, 2000, Server)

    Ψήφοι: 2 2.8%
  • Άλλο OS

    Ψήφοι: 2 2.8%
  • Windows 8

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows 10

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Nikoz

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Κουφάλια (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Windows Xp..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Οντως mmpf χτυπας εναν υπερκορεσμενο κατα τη γνωμη μου τομεα του Ιντερνετ.Παντως με οτι και να κανεις ολα να σου πανε καλα και να εκληρωθουν οι φιλοδοξιες σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
εγω χρησιμοποιω windows xp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasakas

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Triple Boot συστημα με:
Ubuntu
Mandriva
MS Windows xp pro

Τα windows τα εχω μονο για κανα παιχνιδακι (που χρονος για παιχνιδια....).
Ολη τη χρηση την κανω συνηθως σε ubuntu.

Το 80% των posts εχουν να κανουν με ενα απο τα πολλα εγχειρήματα του mmpf.Ο αγαπητος Παρις ασχολειται με αυτο το project αν δεν κανω λαθος.
Μαλλον παρατησε την ιδεα που για 10 σελιδες διαβαζα προσπαθωντας να βρω απαντησεις σχετικες με το θεμα.
Ας κανατε ξεχωριστο thread! Παντως ποτε δεν ειναι αργα (ακουτε mods?).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
εγω εχω windows xp prof.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
αγαπητέ tasakas το project linuxellschoo
l δουλεύει ρολόι με οργανόγραμμα. Έχουμε ακριβείς χρόνους και δουλεύουμε όλοι με open project. Σε περίπου ένα μήνα ενάμισι η διανομή θα είναι downloadable
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Στο desktop έχω ΧΡ και Fedora και στο laptop freeBSD.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
αγαπητέ tasakas το project linuxellschoo
l δουλεύει ρολόι με οργανόγραμμα. Έχουμε ακριβείς χρόνους και δουλεύουμε όλοι με open project. Σε περίπου ένα μήνα ενάμισι η διανομή θα είναι downloadable

Τι έγινε με τα schedules σου ξιπασμένο :P;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanoumi

Νεοφερμένος

Ο xanoumi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Χρησιμοποιώ UBUNTU και VISTA. Αλλά προτείνω τα MS WINDOWS μόνο για κανένα παιχνίδι. Για οποία άλλη δουλειά LINUX. Ζήτω τα LINUX κάτω τα VISTA.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Το Linux.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Τι έγινε με τα schedules σου ξιπασμένο :P;

Έχουμε ήδη ανακοινώσει την καθυστέρηση της διανομής, λόγω του ότι προσθέσαμε αρκετά χαρακτηριστικά, πολλά από αυτά πρωτόγνωρα για το Linux, και επίσης, θέλαμε να έχουμε κάτι έτοιμο 100% και όχι να τρέχουμε με updates. Θα μπορούσαμε απλώς να αλλάξουμε logos, wallpapers, themes, boot images, να βάλουμε προ εγκατεστημένα μερικά προγράμματα και τέλος. Εμείς όμως έχουμε αναλυτική βοήθεια στα ελληνικά, προ εγκατεστημένα tutorials, εξειδικευμένο πρόγραμμα διαχείρισης υπολογιστών ενός δικτύου, το σύστημα active support που αντιλαμβάνεται μόνο του πότε χρειάζεσαι βοήθεια, και στην παρέχει και πολλά πολλά άλλα. Από την άλλη, είχαμε πολλά οργανωτικά προβλήματα και κυρίως δεν είχαμε standard ομάδα. Τώρα έχουμε λύσει τα οργανωτικά προβλήματα, έχουμε μια ενθουσιώδη και απίστευτα δημιουργική ομάδα, και όλοι εργαζόμαστε πυρετωδώς για να βγάλουμε ότι καλύτερο μπορούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Παράλληλα με το διάβασμά σου για το ΜΙΤ όλα αυτά :P; Btw, Linux χωρίς συνεχές updating δεν παίζει για κανένα λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Μα έχουμε ήδη δικό μας αποθετήριο που ο χρήστης θα κατεβάζει ενημερώσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konfou

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Φάρσαλα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Εγώ έχω dual-boot σύστημα Linux/Windows, ωστόσο τώρα τελευταία χρησιμοποιώ μόνο Linux.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Αν θες να κάνεις την αλλαγή αλλάζεις με τη μία, όχι dual boot, είναι πάντα η καλύτερη λύση. Εγώ το 2006 μπαμ έκανα την αλλαγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lak100

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης (Μητσος) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βίτσι (Καστοριά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
win vista ultimate 64 bit και XP 32 bit σε dual boot
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πλέον xp sp3! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Πλέον fedora core 9 και στο laptop :clapup:. Έβγαλα τα 8 λόγω του προβλήματος με την rm αν και έχω ένα προβληματάκι στο boot loader τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konfou

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Φάρσαλα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Εγώ έχω dual-boot Ubuntu Linux/Windows, αν και τα Windows έχω αρκετό καιρό να τα χρησιμοποιήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
win vista ultimate 32 bit με sp1 από εδώ και στο εξής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top