Tι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας;

Tι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
  • Windows 7

    Ψήφοι: 39 54.2%
  • Windows Vista

    Ψήφοι: 8 11.1%
  • Windows XP

    Ψήφοι: 19 26.4%
  • Linux (Ubuntu, Fedora, Mint, Debian, etc)

    Ψήφοι: 18 25.0%
  • MacOS

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Άλλη έκδοση των Windows (NT, 95, 98, 98 SE, ME, 2000, Server)

    Ψήφοι: 2 2.8%
  • Άλλο OS

    Ψήφοι: 2 2.8%
  • Windows 8

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows 10

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Iraklis7

Νεοφερμένος

Ο Iraklis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Φυσικά Mac Os X
τέλεια σταθερότητα,πολλά προγράμματα,χωρίς ιους και crashes.Το απόλυτο λειτουργικό!

Ακριβώς! Και γω Mac Os X για τους παραπάνω λόγους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drovios

Νεοφερμένος

Ο drovios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 103 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John Ras

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Nlited Win xp sp3 για benching (όποιος κατάλαβε κατάλαβε.) και για καθημερινό Win Vista 32bit (και για κανά DirectX10 παιχνιδάκι ;) )

Κατά τη γνώμη μ,τα Vista 64bit άμα τα στήσεις σώστα (σώστα όμως) και τους χώσεις 4GB γίνονται το καλύτερο λειτουργικό so far;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Windows Vista GR 32bit :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinamamagi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
windows xp home edition
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
εγω εχω ΧΡ αλλα τωρα που θα παρω καινουργιο θα εχει νίsta
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bon Jovi

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Xp στον PC και Vista στο laptop. Προτιμώ όμως τα XP...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
windows 7 2η δοκιμαστική έκδοση (μου αναγνωρίζει πλήρως το laptop μου και τα προγράμματα μόνο το Daemon tools δεν μου τρέχει ... πριν είχα τα απογοητευτικά vista με dual boot με ubuntu
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John Ras

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
windows 7 2η δοκιμαστική έκδοση (μου αναγνωρίζει πλήρως το laptop μου και τα προγράμματα μόνο το Daemon tools δεν μου τρέχει ... πριν είχα τα απογοητευτικά vista με dual boot με ubuntu

Ειναι πιο γρήγορα από τα Vista? Σκέφτομαι να τα δοκιμάσω και γω:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Σαφώ πιο γρήγορα, αλλά είναι ακόμα beta version
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
linuxellschool κύριο λειτουργικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Καλο eru:lol:

Windows Vista 32 bit @laptop&XP Home edition@Desktop
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ειναι πιο γρήγορα από τα Vista? Σκέφτομαι να τα δοκιμάσω και γω:hmm::hmm:


είναι πλήρως λειτουργικό. Μου τρέχει όλα τα προγράμματα (office, msn, skype, games ) Oi drivers αναγνωρίζονται αυτόματα (τουλάχιστον στο λαπτοπ μου). Είναι πολύ πιο γρήγορα από τα vista (μάλιστα υπάρχουν και οι ακυκλοφόριτες εκδόσεις windows media player, internet explorer (αν και δεν το χρησιμοποιώ).
Υπάρχει ένα πρόβλημα γιατί θέλει activation σε δύο μέρες. Όμως υπάρχει το κατάλληλο κλειδί που λύνει το προβλημα. Επίσης που αφερει τα γράμματα που πρόκειται για beta. Εγώ τα πέρασα με σκοπό να ξαναπεράσω τα vista αργότερα αλλά τώρα θα μείνω στα στα 7 (είναι πολύ καλύτερα από τα προβληματικά vista)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Βιστα ειχε περασμενα ο λαπτοπας και βιστα εχω αν και συνηθισα τα xp τωρα μου καλοαρεσουνε και τα καινουρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
Xp Xp...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Πλέον με το Neo PC και Vista Home Premium
Και πάνε σφαίρα (προς το παρόν τουλάχιστον)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Στο laptop Vista Home Premium και το pc XP Home Edition. Καλα μου φαινονται τα Vista, μονο που αργει λιγο να ανοιξει το laptop. Κατα τα αλλα ok...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iasonsea

Νεοφερμένος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Στο σταθερό υπολογιστή χρησιμοποιώ τα xp και στο λάπτοπ τα vista... Τώρα πια συνήθησα τα vista και μου φαίνονται αρκετά καλά. Κυρίως σε θέματα ασφάλειας είναι πιο "αυστηρά" απο τα xp.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Στο σταθερό υπολογιστή χρησιμοποιώ τα xp και στο λάπτοπ τα vista... Τώρα πια συνήθησα τα vista και μου φαίνονται αρκετά καλά. Κυρίως σε θέματα ασφάλειας είναι πιο "αυστηρά" απο τα xp.

Ναι. Για να κάνεις copy paste πρέπει να υπάρξουν 3 επικυρώσεις. Πολύ χρήσιμο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Προσωπικά έχω vista. Ανέκαθεν χρησιμοποιούσα windows. Πιστεύετε ότι θα ήταν καλό αν είχα dual boot [windows, linux] ή θα έκανε το pc μου πιο αργό και θα παρουσίαζε προβλήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top