Tι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας;

Tι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
  • Windows 7

    Ψήφοι: 39 54.2%
  • Windows Vista

    Ψήφοι: 8 11.1%
  • Windows XP

    Ψήφοι: 19 26.4%
  • Linux (Ubuntu, Fedora, Mint, Debian, etc)

    Ψήφοι: 18 25.0%
  • MacOS

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Άλλη έκδοση των Windows (NT, 95, 98, 98 SE, ME, 2000, Server)

    Ψήφοι: 2 2.8%
  • Άλλο OS

    Ψήφοι: 2 2.8%
  • Windows 8

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows 10

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

drovios

Νεοφερμένος

Ο drovios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 103 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
αν εχεις χωρο στον σκληρο δισκο μπορεις να προσθεσεις οσες διανομες λινουξ γουσταρεις.
Απλα θα πρεπει η εγκατασταση των windows σου να παρχει η να γινει πρωτα.

Το μονο που χρειαζεσε ειναι χωρο στο σκληρο.
Εδω θα βρεις οδηγιες για ubuntu,
https://forum.ubuntu-gr.org/viewtopic.php?f=9&t=859
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Εγω xp home στο λαπτοπ και λογικα vista home premium στο νεο desktop που θελω να παρω..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
windows vista home basic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suser

Νεοφερμένος

Ο suser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Linux βέβαια και όχι βέβαια ubuntu.Δουλεύω opensuse!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Dual boot:
1st OS: Windows Vista Home Premium 32bit
2nd OS: Ubuntu ultimate 2.1 32bit
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Windows vista!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisnats16

Νεοφερμένος

Ο chrisnats16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Στο κανονικό windows xp pro και στο λάπτοπ (το οπόιο θεωρητικά είναι του μπαμπά μου) vista. Για να πώ την αλήθεια, τα vista δείχνουν πολύ καλύτερα αλλά δεν είμαι σίγουρος για το αν είναι κιόλας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos17

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Εγώ παιδιά χρησιμοποιώ Windows Vista.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alchemia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alchemia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Μόνο linux. Εχω διάφορες διανομες..ubuntu, fedora, open suse, και ανα διαστηματα εχω χρησιμοποιησει slax, linux mint,mandriva κ.α :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Εγώ παιδιά χρησιμοποιώ Windows Vista.:P
Καλά κάνεις. Αυτό που λένε όλοι ότι είναι s(v)ista είναι λάθος
Το σωστό είναι. Πρώτα v(r)ist και μετά s(v)ista :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
:!::!:
wtf? Where the Heck is macintosh??? Έλεος έτσι... mac OSX ftw... (leopard θέλω, tiger έχω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Λοιπον εχω triple boot. Windows Xp x64 windows vista x64 και leopard
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Το οποίο leopard κατέχεις εντελώς νόμιμα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
vista αλλά είναι λίγο σVista:P, δεν τα συνιστώ, έχουν αρκετά bugs..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Windows XP Home Edition SP3 x32bit
Windows XP SP2 x64bit
Windows Vista Ultimate SP2 x64bit
Windows 7 Ultimate RC1 x64bit
Linux Ubuntu 9.04 x64bit

(αυτα τα ολιγα:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
εχω vista αλλα σε καμια εβδομαδα θα δοκιμασω ολες τις διανομες linux να δω ποια ειναι πιο καλη.αφου το laptop ειναι μονο για το internet θα ειναι καλυτερα με linux.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ Linux. Είναι καλά? Βολεύουν πιο πολύ απ' τα windows?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ Linux. Είναι καλά? Βολεύουν πιο πολύ απ' τα windows?:hmm:
Και εγω αυτο ηθελα να ρωτησω, μηπως ξερει κανενας? :what:

Windows Vista εχω btw.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
αναλογως για τι χρηση το θες το pc
γενικοτερα τα linux ειναι και δωρεαν και μια χαρα λειτουργικο και για να μαθεις στην αρχη υπαρχουν αρκετα καλα forums Που θα σου λυσουν τις αποριες και θα σε βοηθησουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Το Linux είναι ΤΖΑΜΠΑ και επιπλέον το πλέον ελαφρύ λειτουργικό που υπάρχει.Ακόμα και ένας υπολογιστής με pentium στα 500 mhz μπορεί να τρέξει την τελευταίκα έκδοση των Ubuntu.Το μόνο μειωνέκτημα για μένα είναι η ασυμβατότητα με ένα μέρος των hardware(κάρτες γραφικών κτλ) και επίσης δεν υπάρχει εγγύηση ότι όλα τα προγράμματα και το λειτουργικό θα λειτουργούν χωρίς κανένα πρόβλημα και πιθανόν αυτός που τα έχει να έχει αντιμετωπίσει πολλά προβληματα όπως crashes των προγραμμάτων κτλ.
Πάντος είναι ιδανικά για όλες τις λειτουργίες εκτός του gaming επειδή υπάρχουν ελάχιστα παιχνίδια που μπορεί κανείς να τρέξει μέσω του windows simulator(wine).Πάντως για απλές εργασίες(επεξεργασία κειμένου,ιντερνετ...κτλ) είναι μια χαρά λειτουργικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top