Tι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας;

Tι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
  • Windows 7

    Ψήφοι: 39 54.2%
  • Windows Vista

    Ψήφοι: 8 11.1%
  • Windows XP

    Ψήφοι: 19 26.4%
  • Linux (Ubuntu, Fedora, Mint, Debian, etc)

    Ψήφοι: 18 25.0%
  • MacOS

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Άλλη έκδοση των Windows (NT, 95, 98, 98 SE, ME, 2000, Server)

    Ψήφοι: 2 2.8%
  • Άλλο OS

    Ψήφοι: 2 2.8%
  • Windows 8

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows 10

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
windows xp...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Windows 7 RTM Ultimate 32bit GR/EN... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Win Seven / Backtrack 4 FINAL (ναι, επιτέλους βγήkε :)/ Ubuntu / Mac Os X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Hacintosh;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Windows Vista Home Premium 32bit without SP's. :up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Ubuntu 9.10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Φανατικά UBUNTU LINUX!!!!!! Μπορεί αργότερα να το γυρίσω σε debian και ο καινούριος υπολογιστής μου θα είναι σίγουρα MAC. Τα windows δεν τα αγγίζω πλέον!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πλέον, λόγω προβλήματος του σταθερού μου υπολογιστή χρησιμοποιώ το laptop μου που έχει φορτωμένο Linux. :)
Και συγκεκριμένα Mint γιατί είμαι ολίγον αρχάριος ακόμα. :P

Προσωπικά το βρίσκω πολύ πιο απλό και εύχρηστο από τα Windows, φορτώνει γρήγορα, ο firefox επιτέλους δεν κολλάει, τα πολλαπλά desktops με βολεύουν απίστευτα γιατί έχω ανοιγμένα μονίμως 42 processes. Μου αρέσει να ξέρω ότι έχω τον πλήρη έλεγχο του συστήματός μου σε ό,τι πραγματικά θελήσω.

Αυτό που βέβαια είναι ένα πρόβλημα είναι ότι στο linux κάτι είτε θα δουλέψει με την πρώτη είτε θα σου φάει τα άντερα για να μπορέσεις να το φτιάξεις. :P

Σε windows έχω πάρα πολύ καιρό να μπω πλέον. Έχω και ένα 2ο partition με Vista στο laptop, στο οποίο δεν μπαίνω σχεδόν ποτέ. Βέβαια σε Windows αναγκαστικά μπαίνω όταν θέλω να τρέξω κάποιους προσομοιωτές, κακά τα ψέματα. Γιατί σ' αυτό το θέμα δυστυχώς πολλοί open-source simulators "χάνουν".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
στο ενα λαπτοπ win 7 και στο αλλο vista...οι σταθεροι εχουν xp:P
γενικα ασχολουμαι με τα λαπτοπ αρα με 7 και βιστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Windows Vista SP 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μου αρέσει να ξέρω ότι έχω τον πλήρη έλεγχο του συστήματός μου σε ό,τι πραγματικά θελήσω.
Χρειάζεσαι ΤΟΣΟ έλεγχο στο σύστημα σου; Εμένα με ενόχλησε μόνο και μόνο το γεγονός ότι χρειάστηκε να ψάξω πως το page file θα είναι πιο αποδοτικό.
Φαντάζεσαι να έπρεπε να πεις στον ΜΟ χρήστη του facebook ότι πρέπει να κρίνει τι swap file χρειάζεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Septagram

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Windows 7 Ultimate ( 32 Bit ) και Fedora Core 12 Gnome ( 64 bit ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JunKa

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Windows 7 Ultimate 64-bit.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
laptop 1: Win 7, desktop 1: win xp, desktop 2: linux kubuntu 9.10, laptop 2: linux mint 8 (με kde 4.4.1), laptop 3: linux mint 7 (με gnome).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos7

Νεοφερμένος

Ο vaggos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Mac Mini: Mac OS X Snow Leopard.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Droidlock

Νεοφερμένος

Ο Droidlock αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Windows 7
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisnats16

Νεοφερμένος

Ο chrisnats16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Στο laptop έχω τα vista και στο σταθερό τα xp. Κάποτε είχα και linux αλλά τα διέγραψα. Ίσως στο μέλλον να τα ξαναπεράσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
laptop 1: Win 7, desktop 1: win xp, desktop 2: linux kubuntu 9.10, laptop 2: linux mint 8 (με kde 4.4.1), laptop 3: linux mint 7 (με gnome).
Εύγε! :D

Linux Mint 8 (Helena) στο Laptop, σε gnome.
Έχει και Vista, στα οποία δεν μπαίνω παρά μόνο όταν χρειάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Εύγε! :D

Linux Mint 8 (Helena) στο Laptop, σε gnome.
Έχει και Vista, στα οποία δεν μπαίνω παρά μόνο όταν χρειάζεται.

θα βγω λιγο εκτος θεματος...
αν δεν εχεις Opera με τα mint χανεις!!! Το εβαλα προχθες και διαπιστωσα οτι ο firefox ειναι ακομα πολυυυ πισω :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top