To laptop μου σβήνει ξαφνικά

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
ε ναι σου εξηγω πως ουτως ή αλλως εχει θεμα η μπαταρία και θελει αλλαγη..
σου ξαναεσβησε δηλαδη?το πας σε τεχνικο τι αλλο?γιατι αμα δεν ειναι θεμα μπαταριας?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μαν τελικά σβήνει ακόμα και αν αφαιρέσεις την μπαταρία έχοντας το παράλληλα συνδεμένο με την μπρίζα;

Τις RAM τις ξέκαρες με τον διαγνωστικό έλεγχο;

Επόμενο στάδιo κάρτα γραφικών. Αφαίρεσε τελείως τους drivers και βάλε αυτους που υπαρχουν στην σελίδα του κατασκευαστή.

Κατέβασε κάποιο βαρύ bechmark να δεις αν το κάνει όταν ζορίζεται.
Αν εννοεις το memory diagnostics που μου προτεινατε, το έκανα. Κανενα πρόβλημα!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

υπερθερμενεται ο υπολογιστης καθαρισε το ανεμιστηράκι..
είχα κάνει temperature check αλλα η θερμακρασία ήταν σε λογικά πλαίσια. Ευχαριστώ πάντως
 

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Είχα ρίξει νερό στο παλιό laptop. Με τον καιρό η φθορά έφτασε στην μπαταρία η οποία έπαψε να φορτίζει. Το laptop μετατράπηκε σε σταθερό υπολογιστή, αφού έπρεπε να το έχω συνεχώς στο ρεύμα. Έφτασα σε σημείο να αφαιρέσω την μπαταρία αφού δεν χρειαζόταν. Τελικά η φθορά έφτασε μέχρι το βύσμα του ρεύματος, το οποίο σταμάτησε εν τέλει να λειτουργεί.
Τα προβλήματα ξεκίνησαν 6-12 μήνες μετά το ατύχημα. Μήπως έχει γίνει κάτι τέτοιο;

επεξεργασία: Στην αρχή ο υπολογιστής έσβησε αν κουνούσα λίγο το βύσμα από τη θέση του. Στο τέλος έσβηνε συνεχώς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Είχα ρίξει νερό στο παλιό laptop. Με τον καιρό η φθορά έφτασε στην μπαταρία η οποία έπαψε να φορτίζει. Το laptop μετατράπηκε σε σταθερό υπολογιστή, αφού έπρεπε να το έχω συνεχώς στο ρεύμα. Έφτασα σε σημείο να αφαιρέσω την μπαταρία αφού δεν χρειαζόταν. Τελικά η φθορά έφτασε μέχρι το βύσμα του ρεύματος, το οποίο σταμάτησε εν τέλει να λειτουργεί.
Τα προβλήματα ξεκίνησαν 6-12 μήνες μετά το ατύχημα. Μήπως έχει γίνει κάτι τέτοιο
οχι, το λαπτοπ μου είναι στεγνό σε πρώτη φάση:dance2:
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Είχα ρίξει νερό στο παλιό laptop. Με τον καιρό η φθορά έφτασε στην μπαταρία η οποία έπαψε να φορτίζει. Το laptop μετατράπηκε σε σταθερό υπολογιστή,

Εμένα έχει μπαταρία αλλά όλο στο ρεύμα το έχω.

Και ναι , χάλασε το πληκτρολόγιο μετά από 5 χρόνια.

Το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση για γράψιμο και παλιότερα έπαιζα και παιχνίδια.

Θα χάλασε από την πολύωρη χρήση , λόγω σκόνης και από ψίχουλα από τροφές που ίσως έχουν εισχωρήσει,υγρασία κλπ και πολύ κράτησε.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
ε ναι σου εξηγω πως ουτως ή αλλως εχει θεμα η μπαταρία και θελει αλλαγη..

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αν εννοεις το memory diagnostics που μου προτεινατε, το έκανα. Κανενα πρόβλημα!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


είχα κάνει temperature check αλλα η θερμακρασία ήταν σε λογικά πλαίσια. Ευχαριστώ πάντως
αρα αλλαζεις μπαταρια :thumbup:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top