Vodafone / CU dual SIM;

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,839 μηνύματα.
Υπάρχει καμία ελπίδα αυτή τη στιγμή που μιλάμε να μπορώ να κάνω dual sim σε Vodafone / CU;
Δηλαδή ο ίδιος αριθμός και παροχές, σε δύο συσκευές, ακόμα κι αν δεν λειτουργούν ταυτόχρονα.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Δηλαδή να έχεις δύο κάρτες sim με το ίδιο τηλέφωνο; Δε νομίζω. Αν πχ τους πεις ότι έχασες την κάρτα και σου βγάλουν άλλη, η πρώτη ακυρώνεται.
 

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Υπάρχει καμία ελπίδα αυτή τη στιγμή που μιλάμε να μπορώ να κάνω dual sim σε Vodafone / CU;
Δηλαδή ο ίδιος αριθμός και παροχές, σε δύο συσκευές, ακόμα κι αν δεν λειτουργούν ταυτόχρονα.
Αυτό δεν επιτρέπεται, εκτός από την περίπτωση που την χρειάζεσαι για τηλεφωνική συσκευή αυτοκινήτου. Στο δικό μου μου έδωσαν ένα "κλώνο" της κάρτας sim μου, αλλά όταν την ενεργοποιώ, αυτή του κινητού μου βγαίνει εκτός δικτύου, αυτόματα. Δεν την ξεγελάς, με τίποτα!
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,839 μηνύματα.
Ναι δεν με πειράζει Η άλλη συσκευή να βγαίνει Εκτός σύνδεσης απλά θέλω να μεταβαίνει από τη μία συσκευή στην άλλη χωρίς να βάζω και να βγάζω τη SIM λες αν πάω και τους πω ότι το θέλω για αυτοκίνητο να το δεχτούν
 

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Αν είναι ακόμη ενεργή η υπηρεσία αυτή, (γιατί πια τα αυτοκίνητα χρησιμοποιούν Bluetooth) θα το κάνουν.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Ναι δεν με πειράζει Η άλλη συσκευή να βγαίνει Εκτός σύνδεσης απλά θέλω να μεταβαίνει από τη μία συσκευή στην άλλη χωρίς να βάζω και να βγάζω τη SIM λες αν πάω και τους πω ότι το θέλω για αυτοκίνητο να το δεχτούν
Οπότε ουσιαστικά θες δύο sim. Μπορείς να το ζητήσεις, πελάτης είσαι, θα πληρώσεις, έχεις δικαίωμα να έχεις δεύτερη σιμ.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Η Cosmote δίνει αυτή τη δυνατότητα με την υπηρεσία multi sim, για τη Vodafone δεν βρίσκω κάπου να αναφέρεται κάτι αντίστοιχο.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,839 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι στο CU έχω το όφελος των φοιτητικών πακέτων (ναι ακόμα! ) και άλλες εταιρίες που παρέχουν twin sim όπως η Cosmote που αναφέρθηκε, έχουν πολύ κακά προγράμματα από άποψη κόστους :/:
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,273 μηνύματα.
Το κινητό σου υποστηρίζει e-Sim?
Ακομα κι αν δε γινεται να σου «τυπωσουν» νεα physical sim ( που δεν βρισκω λογο γιατι οχι) ισως μπορουν να στο κανουν για την e-sim

επισης αν δοκιμαζες να κανεις call forwarding? δεν ξερω τι συσκευη εχεις αλλα στο iphone γινεται
 
Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,839 μηνύματα.
Όχι δεν παίρνει esim.
Θέλω να έχω τις παροχές μου και στις δύο συσκευές (ακόμα κι αν η μία δεν δέχεται τα SMS / που λένε μερικοί).

Αν έχουν εντολή από "τους πάνω" στη Vodafone να μην κλωνοποιούν κάρτες sim δε μπορεί να κάνει κάτι ο υπαλληλάκος.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top