Xiaomi: Ποια είναι η άποψή σας για την ποιότητα των προϊόντων της συγκεκριμένης εταιρίας;

akikos

Well-known member

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,664 μηνύματα.

Agaphbou

Well-known member

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 1,623 μηνύματα.
2ετή εγγύηση? Αν πέρασαν τα 2 χρόνια το πιθανότερο ήταν ότι ήθελε αλλαγή μπαταρίας.

Ναι αλλά όταν το πήγα να μου το ελέγξουν, η μπαταρία ήταν υγιέστατη. Το πρόβλημα ξεκίνησε στην αρχή με μια νεκρη ζώνη στην αφή και μετά έφτασε σε σημείο να παίρνει τηλέφωνα μόνο του όποιον να ναι.

akikos

Well-known member

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,664 μηνύματα.
Ναι αλλά όταν το πήγα να μου το ελέγξουν, η μπαταρία ήταν υγιέστατη. Το πρόβλημα ξεκίνησε στην αρχή με μια νεκρη ζώνη στην αφή και μετά έφτασε σε σημείο να παίρνει τηλέφωνα μόνο του όποιον να ναι.
Που πήγες να την ελέγξουν;

CiNeFiL

Well-known member

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,880 μηνύματα.
Το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ και το πήρα φάση τζάμπα
Είχα και Samsung και Huawei και μου είχαν βγάλει την πίστη ειδικά με την μπαταρία
Δεν διαφημίζω αλλά totally worth it

Agaphbou

Well-known member

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 1,623 μηνύματα.

Nelliel

Well-known member

Η Nelliel αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Στο iRepair στη Θεσσαλονίκη, μου το είχε ξαναφτιάξει όταν μου έσπασε την οθόνη ένας βλακας. :Ρ

Βλακεια σου. Οταν χαλαει κατι το πας πρωτα στην αντιπροσωπεια. Στην δικη σου περιπτωση, σε apple store.

Agaphbou

Well-known member

Βλακεια σου. Οταν χαλαει κατι το πας πρωτα στην αντιπροσωπεια. Στην δικη σου περιπτωση, σε apple store.

Ε αν είναι να το πάω στο iStorm, οικονομικά με συμφέρει να τσονταρω άλλα λίγα και να πάρω καινούργιο. Που εν τέλει αυτό έκανα και δεν το μετάνιωσα κιόλας, μου άρεσε πολύ περισσότερο το λογισμικό του.

akikos

Well-known member

Στο iRepair στη Θεσσαλονίκη, μου το είχε ξαναφτιάξει όταν μου έσπασε την οθόνη ένας βλακας. :Ρ
Ότι λέει η @Nelliel από πάνω. Φαινομενικά τσιμπάει λίγο η τιμή στα εξουσιοδοτημένα 170 ευρώ αλλά παίρνεις το κινητό σου σαν καινούριο καθώς αλλάζει όλο το πάνω πλαίσιο. Στο repair είναι 80 ευρώ αλλά δεν σου επαναφέρουν το κινητό στη εργοστασιακή του κατάσταση.

Λέω φαινομενικά γιατί από τα 170 τα μισά είναι φόρος και από τα υπόλοιπα πληρώνεις τον εξουσιοδοτημένο τεχνικό που τον απασχολείς για μισή ώρα, το κόστος του ανταλλακτικού καθώς και το κέρδος του επιχειρηματία. Αντίθετα στα 80 ευρώ η οθόνη που χρησιμοποίησαν δεν κάνει ούτε 20 ευρώ.

Aξίζει να σημειωθεί ότι το εξουσιοδοτημένο service της apple υποστηρίζει ένα χρόνο τα κινητά όπου και να αγοράστηκαν στο πλανήτη. Η Xiaomi υποστηρίζει στην Ελλάδα (infoquest) μόνο τα κινητά που εισήχθηκαν από τον όμιλο. Αν πάρεις το Xiaomi σου από το εξωτερικό (π.χ. gear best) πρέπει να το στείλεις εξωτερικο αν χρειαστεί service εντός εγγύησης. Αυτές οι υποδομές στοιχίζουν και επειδή η Xiaomi δεν τις έχει, αποκτά την ευχέρεια να ρίξουν την τιμή των προιόντων της.

Volkswagen Fan

Well-known member

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8,665 μηνύματα.
Ε αν είναι να το πάω στο iStorm, οικονομικά με συμφέρει να τσονταρω άλλα λίγα και να πάρω καινούργιο. Που εν τέλει αυτό έκανα και δεν το μετάνιωσα κιόλας, μου άρεσε πολύ περισσότερο το λογισμικό του.

Ποιο έχεις τώρα;

Agaphbou

Well-known member

Volkswagen Fan

Well-known member

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8,665 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,993 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ πήρα τον Ιούνιο του 2017 ένα xiaomi mi4 (έχει android 4.4 τώρα) και με καθημερινή χρήση τύπου παιχνίδια, βίντεο, podcast κλπ δεν έχει πάθει τίποτα σοβαρό. Πολύ σπάνια μπορεί να υπερθερμανθεί και να κάνει μόνο του μια επανεκκίνηση το οποίο το θεωρώ νορμάλ. Η μπαταρία αντέχει τουλάχιστον 1,5 μέρα με όλη αυτή τη χρήση. Το είχα πάρει τότε 138 ευρώ. Αυτή τη στιγμή είμαι σε φάση να θέλω να χαλάσει για να πάρω xiaomi redmi note 8 με μεγαλύτερη οθόνη και android 9 που κάνει γύρω στα 160 ευρώ. Δε νιώθω οτι χρειάζομαι πιο ακριβό κινητό και δε μού έχει λείψει τίποτα από αυτό το κινητούλι.

akikos

Well-known member

Δυστυχώς σε τόσο παλιά λειτουργικά όπως το Android 4 υπάρχει πρόβλημα στο Privacy των χρηστών καθώς το διαδίκτυο είναι γεμάτο botakia που σκοπό έχουν να συλλέξουν πληροφορίες και να προωθήσουν προιόντα.

Ο τόπος έχει γεμίσει με πατίνια Xiaomi https://www.skroutz.gr/s/12849024/Xiaomi-Mi-Electric-Scooter-Black.html. Καλή αρπακτή από την εταιρεία που εκμεταλεύτηκε τον πανικό για τα πατίνια αυτά παγκοσμίως.

Vold

Well-known member

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,577 μηνύματα.
Δεν έχω κανένα παράπονο ούτε από το κινητό Mi A1 που εξακολουθεί μάλιστα να παίρνει security updates μετά από 2+ χρόνια κυκλοφορίας του, ούτε από το laptop Mi Air.

Placebo!

Active member

Η Placebo! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Εκανα δώρο ένα κ είναι εξαιρετικό. Στα μείον θα έβαζα την τραγικά γρήγορη ευαισθησία στην αφη. Ελπίζω να το βρω.

Επίσης,όταν το βάζεις στο αυτί,μπαίνει η κλήση σε αναμονή κ καλεί άλλους. Ξέρετε κάτι?

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 60 μέρες:
  • Φορτώνει...