Xiaomi: Ποια είναι η άποψή σας για την ποιότητα των προϊόντων της συγκεκριμένης εταιρίας;

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Όσους γνωστούς έχω με προϊόντα της συγκεκριμένης εταιρείας είναι απόλυτα ικανοποιημένοι από την σχέση ποιότητα-τιμή.

Κάποιος που ενδιαφέρεται για ένα κινητό με καλά χαρακτηριστικά και απόδοση, μπορεί να βρει σίγουρα συσκευή από τη συγκεκριμένη εταιρεία φθηνό που να του καλύπτει όλες τις ανάγκες του.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δεν ξέρω γιατί, αλλά έχω μία έμφυτη απέχθεια προς την εν λόγω εταιρεία χωρίς να έχω αγοράσει ποτέ προϊόν της. Έχω δει βέβαια πολλούς γνωστούς να έχουν, ξέρω πως είναι, αλλά για κάποιον απροσδιόριστο λόγο από την πρώτη στιγμή που τα είδα τα μίσησα :lol: Γενικά δεν είμαι φαν των κινέζικων brands.

Νομίζω σαφώς καλύτερες είναι οι Apple και Samsung, αυτές τις εταιρείες έχω προτιμήσει σε όσα προϊόντα τεχνολογίας έχω και δεν έχω κανένα παράπονο.
Συμφωνω κι εγω το ειχα πάρει το 2019 μαζι με ενα προγραμμα δωρεαν κιολας και ενω φαινοταν γρηγορο, δεν ειχε την ιδια προσαρμοστικοτητα που έχουν τα σαμσουνγκ.
Τα απλ δεν τα εχω δοκιμασει ποτε δεν ξερω.
Και μετα το ξιαομι εβγαλε προβλημα με καμερα θαμπες εικονες και εγινε αργο στο να σερφαρεις κλπ.
Πιστευω πως θελουν να κοπιαρουν τις πρωτοπορους και βγαίνουν λιγο προβληματικα.
Σαφως και αναλογα τη χρηση.
Σαφως και μπορει να ήταν το δικο μου μοντελο αν θες μονο.
Παντως μια επιφυλαξη την εχω κι εγω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πες τα ρε άνθρωπε!! ΜΑΚΡΙΑ απο Xiaomi.
Κανόνας απαραβατος:hehe:βεβαια θα ελεγα ας το δοκιμασουν και ας δουν για να ειμαστε δικαιοι😊👍
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,683 μηνύματα.
Εγώ πάντως παρατηρώ από γνωστούς όλο και κάτι θα δυσλειτουργεί. Σχεδόν κοινός παρονομαστής σε όλους είναι το γεγονός ότι πολλές ειδοποιήσεις δεν πηγαίνουν ποτέ.

Αφήστε που πρόσφατα διάβασα και αυτή την είδηση:

Ναι, και μοντέλο των Samsung είχε παρόμοιο θέμα στο παρελθόν και πολύ συχνότερο, αλλά εγώ βρήκα τροφή για... θάψιμο.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εγώ πάντως παρατηρώ από γνωστούς όλο και κάτι θα δυσλειτουργεί. Σχεδόν κοινός παρονομαστής σε όλους είναι το γεγονός ότι πολλές ειδοποιήσεις δεν πηγαίνουν ποτέ.

Αφήστε που πρόσφατα διάβασα και αυτή την είδηση:

Ναι, και μοντέλο των Samsung είχε παρόμοιο θέμα στο παρελθόν και πολύ συχνότερο, αλλά εγώ βρήκα τροφή για... θάψιμο.
Ναι καπου "χανουν" αν θες στο ολο κονσεπτ.
Εχω δει κι εγω παραδειγματα φιλων και απο φορουμς που εψαχνα να βρω λυση με την καμερα σε ξενα σαιτ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,644 μηνύματα.
Μόνο Samsung. 😁😁
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Λοιποοον, ας βγω λίγο of topic στην αρχή. Το κινητό ή γενικά οι ηλεκτρονικές συσκευές είναι μια επένδυση καλώς ή κακώς. Το να επενδύσεις χρήματα σε ένα εργαλείο που εξυπηρετεί τη δουλειά σου ή τις ανάγκες σου γενικότερα το θεωρώ αρκετά έξυπνο και απαραίτητο από τη στιγμή που όντως τό χρειάζεσαι και όταν έχεις την οικονομική δυνατότητα να τό αγοράσεις. Που θέλω να καταλήξω; Στο ότι βλέπω άπειρα άτομα να αγοράζουν ακριβά κινητά και laptops επειδή είναι στη μόδα και μετά να γκρινιάζουν επειδή δε μπορούν να καλύψουν βασικές ανάγκες τους ή δε μπορούν να πάνε διακοπές (και αναρωτιούνται πώς καί γιατί πήγα εγώ :P ).

H Xiaomi είναι μια εταιρεία από την οποία έχω αγοράσει τρία κινητά, και τα τρία μου έχουν βγεί πολύ καλά για την τιμή τους και έχουν αντέξει . Σαν, πρώην πλέον, φοιτήτρια η μόνη ανάγκη που είχα ήταν να βγάζω όμορφες φωτογραφίες, αποθηκευτικό χώρο καί διπλή κάρτα sim. Και θεωρώ ότι πολλοί σαν εμένα έχουν παρόμοιες ανάγκες. Όταν με το καλό θα βγάζω περισσότερα χρήματα ίσως να επενδύσω σε ένα πιο ακριβό κινητό, χωρίς στην πραγματικότητα να το χρειάζομαι, απλά σε καμία περίπτωση δε θά ήθελα να επιβαρύνω οικονομικά τους δικούς τη δεδομένη χρονική στιγμή και επίσης τα χρήματα που μπορούσαν νά μου δώσουν τα αξιοποιούσα αλλού (πχ ταξίδια). Οπότε ναι τα θεωρώ εξαιρετική λύση αν ψάχνει κανείς για κάτι value for money
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top