Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
ναι ρε σας λέω.... και αν δε με πιστεύετε, δοκιμάστε και εσείς μια μύγα, να δείτε πως θα βρωμάει η αναπνοή σας, όταν αρχίσετε και την χωνεύετε.... :hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
για να μην απαντάτε..., πάει να πει, ότι δοκιμάσατε κιόλας.... :hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evaggelia x

Νεοφερμένος

Η Evaggelia x αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
:sick:Πω πω,κρίμαα. Τι γεύση είχε;:hehe:
Καλά τι μύγα ήτανε και βρώμαγε η αναπνοή σου 2 μέρες; :confused:


Ούτε εγώ χονεύω τα κουνούπια, μου έχουνε μείνει σημάδια στην κοιλιά από πέρσι.:mad2:
Α, πέρσι ή πρόπερσι είχαμε και εμείς ποντίκι! Ε, και οι γονείς μου δεν μου είπανε τίποτα,:s ακούς εκεί σαν δεν ντρέπονται! Ε, και εγώ στα καλά καθούμενα είδα όνειρο ένα γκρι ποντίκι στο σπίτι, είδα και από που μπήκε το άτιμο, την επόμενη μέρα που ξύπνησα πάω στους γονείς μου και τους είπα το όνειρο. :P Τότε μου είπαν ότι έχουμε επισκέπτη στην κουζίνα, είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό :blink:
Τους λέω "να μάθετε άλλη φορά να μη μου τα λέτε" :)
Εννοείται ότι όταν πήγαινα στην κουζίνα κοιτούσα παντού σα ζαβλακωμένο μήπως πεταχτεί από καμιά γωνιά ο ποντικομικρούλης.:hehe: Ε, μετά από 2-3 μέρες το σκότωσε ο μπαμπάς και καθαρίσαμε κάθε γωνιά, ντουλαπάκι, συρτάρι και γενικά ότι υπήρχε μεσα στην κουζίνα. Αηδία. Όλο μικρόβια :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
:sick:Πω πω,κρίμαα. Τι γεύση είχε;:hehe:
Καλά τι μύγα ήτανε και βρώμαγε η αναπνοή σου 2 μέρες; :confused:


Ούτε εγώ χονεύω τα κουνούπια, μου έχουνε μείνει σημάδια στην κοιλιά από πέρσι.:mad2:
Α, πέρσι ή πρόπερσι είχαμε και εμείς ποντίκι! Ε, και οι γονείς μου δεν μου είπανε τίποτα,:s ακούς εκεί σαν δεν ντρέπονται! Ε, και εγώ στα καλά καθούμενα είδα όνειρο ένα γκρι ποντίκι στο σπίτι, είδα και από που μπήκε το άτιμο, την επόμενη μέρα που ξύπνησα πάω στους γονείς μου και τους είπα το όνειρο. :P Τότε μου είπαν ότι έχουμε επισκέπτη στην κουζίνα, είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό :blink:
Τους λέω "να μάθετε άλλη φορά να μη μου τα λέτε" :)
Εννοείται ότι όταν πήγαινα στην κουζίνα κοιτούσα παντού σα ζαβλακωμένο μήπως πεταχτεί από καμιά γωνιά ο ποντικομικρούλης.:hehe: Ε, μετά από 2-3 μέρες το σκότωσε ο μπαμπάς και καθαρίσαμε κάθε γωνιά, ντουλαπάκι, συρτάρι και γενικά ότι υπήρχε μεσα στην κουζίνα. Αηδία. Όλο μικρόβια :mad:

τσε τσε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evaggelia x

Νεοφερμένος

Η Evaggelia x αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
:laugh: :laugh: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Μπα λέω να μην δοκιμάσω να φάω μύγα για να δω αν όντως βρωμάει μετά η αναπνοή μου!
Πάντως μια φορά εκεί που έκανα ποδήλατο έφαγα μυγάκι:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evaggelia x

Νεοφερμένος

Η Evaggelia x αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
:lol:
Και εγώ μια φορά στο σχολείο είχα φάει μυγάκι!:confused:
Ήτανε και πικρό :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Μπα λέω να μην δοκιμάσω να φάω μύγα για να δω αν όντως βρωμάει μετά η αναπνοή μου!
Πάντως μια φορά εκεί που έκανα ποδήλατο έφαγα μυγάκι:redface:

:hehe::hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.

t@nia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
τωρα που καλοκαιριαζει εχω τρομερο προβλημα με τα κουνουπια. οσα εντομοαπωθητικα και να βαλω, ταμπλετες , υγρα ή να ψεκαστω με σπρει, οτι κουνουπι κυκλοφορει σε περιμετρο 5 χιλιομετρων θα ερθει να με τσιμπησει. ελεος! δεν ξερω πλεον τι να κανω.... υπαρχει κατι αλλο να δοκιμασω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εμενα ουτε που με πλησιαζουν τα κουνουπια:D
..γενικα ολο γυνακες συνηθως κυνηγανε τα κουνουπια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ina10039

Νεοφερμένος

Η ina τη περιμενεις? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νεάπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Η πιο αηδία συνάντηση που είχα ποτέ μου με κατσαρίδα ήταν πέρσι το καλοκαίρι … :sick:Είχα πάει να κοιμηθώ ένοιωσα κάτι παράξενο να αγγίζει το πόδια μου νόμιζα πως ήταν κουνούπι ...πήγα να το σκοτώσω...:ropalo: αλλά ήταν κατσαρίδα τότε με έπιασε πανικός!!:jumpy:!Άρχιζα να χορεύω :bounce:και να τρέχω… μετά από εξαντλητικό χορό έφυγε …. (μετά έπλενα τα πόδια και τα χεριά μου 2 ώρες…:loltooth:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
εγω εχω λυσει παντως το προβλημα μου με καθε ειδους εντομο με απολυτα φυσικο τροπο :P Μολις εμφανιστει ακομα και το πιο μικρο μυγακι, οπως πχ μια fruit fly, θα εμφανιστει ο κυνηγος γατος μου, θα ασχοληθει μαζι του για λιγη ωρα μεχρι να το αποτελειωσει και τελος. Αλλες φορες οταν βλεπει καμια αραχνη στο ταβανι νιαουριζει βλεποντας το ταβανι οποτε ανακαλυπτω και εγω την αραχνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,141 μηνύματα.
diatomaceous earth. Η λυση στο προβλημα σου. Δεν ειναι δηλητηριο και δεν επιβαρυνεται η υγεια σου. Απο την στιγμη που θα πατησει πανω στο diatomaceous earth η κατσαριδουλα, της απομενουν το πολυ 24 ωρες ζωης. Ειναι το πιο υπουλο εντομοκτονο που εχω συναντησει. Κολλαει πανω τους (ειναι σκονη) και απομακρυνει το κερι απο τον εξωσκελετο τους με αποτελεσμα να αφυδατωνονται και να βρισκουν αργο θανατο.

Ερώτηση: αυτή η σκόνη θα προκαλέσει κάποιο πρόβλημα αν τη γλύψει ή τη φάει ο σκύλος μου κατά λάθος;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μολις βγηκε και σπρευ αουταν....γυναικες ορματε..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Ερώτηση: αυτή η σκόνη θα προκαλέσει κάποιο πρόβλημα αν τη γλύψει ή τη φάει ο σκύλος μου κατά λάθος;:hmm:

δε νομιζω. Αλλωστε δεν ειναι δηλητηριο, ειναι ενα απολυτα φυσικο προιον που παραγεται απο κατι μικροοργανισμους που ζουν στο νερο (diatoms). Χρησιμοποιειται και για τα εξωπαρασιτα στα κατοικιδια και σε αλλα ζωα, οποτε μαλλον ειναι ασφαλες. Ισως επηρεαστει λιγο το τριχωμα τους και γινει καπως πιο στεγνο αν κυλιουνται πανω στην σκονη. Ο γατος μου παντως δεν επηρεαστηκε που ηταν εκτεθειμενος σε αυτη τη σκονη για μια μερα. Btw, αυτη η σκονη χρησιμοποιειται και στην αμμο για γατες. Δεν προλαβαινω να ψαξω για επιστημονικα αρθρα, αλλα μπορεις να δεις αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
10 μερες το σπιτι κλειστο, δυο πτωματα κατσαριδων μετρησα με το που μπηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Εγώ παλιά είχα πρόβλημα με τα κουνούπια γιατί τα μάζευα όλα. Το πρόβλημα το έλυσα με κάτι που δεν θυμάμαι πως λέγεται, είναι σαν λάμπα και τραβάει τα κουνούπια και μόλις το αγγίξουν παθαίνουν ηλεκτροπληξία. Με τις μύγες όμως τι κάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Mεγαλο προβλημα παιδια το κουνουπια και ειδικα τωρα που εχουν ηδη κανει την εμφανιση τους ειμαι με το autan στο χερι..:mad:Αλλα προσεξα γινανε πολυ ανθεκτικα και ερχονται ολη την ωρα χωρις μαλλον να τα ενοχλει και τοσο η μυρωδια..:hmm::hmm:Οσο για τις κατσαριδες τις συχενομαι υπερβολικα ευτυχως που ποτε δεν εχω βρει μεσα στο σπιτι ως τωρα..:P:P

Εγώ παλιά είχα πρόβλημα με τα κουνούπια γιατί τα μάζευα όλα. Το πρόβλημα το έλυσα με κάτι που δεν θυμάμαι πως λέγεται, είναι σαν λάμπα και τραβάει τα κουνούπια και μόλις το αγγίξουν παθαίνουν ηλεκτροπληξία. Με τις μύγες όμως τι κάνω?
Τετοια συσκευη ειχαμε εμεις παλια αλλα ουτε εγω ξερω πως λεγεται!!:P:PΗταν ομως πολυ αποτελεσματικο!!;)Οσο για τις μυγες ,τη μυγοσκοτωστρα στο χερι και πολλη υπομονη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Με τις μύγες όμως τι κάνω?



:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top