Τι θέλουν οι γυναίκες;

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Αυτό είναι:
Άνοιξε στην Νέα Υόρκη ένα μαγαζί που πουλάει άντρες και πάει μία
Γυναίκα να βρει σύζυγο.
Στην είσοδο του μαγαζιού υπάρχει μια επιγραφή με τους κανόνες που
πρέπει να ακολουθούν οι πελάτες.
Ο πρώτος κανόνας λέει ότι μπορείς να μπεις στο μαγαζί μόνο μια φορά.
Υπάρχουν 6 όροφοι και σε κάθε όροφο μπορείς να επιλέξεις σύζυγο ή να
ανέβεις στον επόμενο.
Σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να κατέβεις όροφο παρά μόνο για να
βγεις από το κτίριο.
Μπαίνει λοιπόν η κυρία και ανεβαίνει στον πρώτο όροφο.
Η επιγραφή λέει:
* Άνδρες με δουλειά.
Η κυρία συνεχίζει στον δεύτερο όροφο:
* Άνδρες με δουλειά που αγαπάνε τα παιδιά.
Στον τρίτο όροφο η επιγραφή λέει:
* Άνδρες με λεφτά που αγαπάνε τα παιδιά και είναι όμορφοι.
Καλοί σκέφτεται η κυρία αλλά ανεβαίνει στον τέταρτο όροφο:
* Άνδρες με λεφτά που αγαπάνε τα παιδιά είναι όμορφοι και βοηθούν στις
δουλειές του σπιτιού.
Ας ανέβω έναν ακόμη όροφο λέει η κυρία και στον πέμπτο διαβάζει:
* Άνδρες με λεφτά που αγαπάνε τα παιδιά είναι όμορφοι βοηθούν στις
δουλειές του σπιτιού και είναι πολύ ρομαντικοί.
Η κυρία το έχει πάρει απόφαση θα πάρει άντρα από τον πέμπτο όροφο αλλά
δεν αντέχει να μην ανέβει στον έκτο.
Εκεί η επιγραφή λέει:
* Είστε η επισκέπτης 31.456.012 σε αυτόν τον όροφο.
* Δεν υπάρχουν άντρες εδώ.
* Ο όροφος αυτός υπάρχει μόνο ως απόδειξη ότι οι γυναίκες δεν είναι
ευχαριστημένες με τίποτα.


& ΓΙΑ ΑΝΤΡΕΣ…

Στο απέναντι 6όροφο κτίριο άνοιξε ένα μαγαζί που πουλάει γυναίκες.
Στον πρώτο όροφο η επιγραφή γράφει :
* Γυναίκες που τρελαίνονται για σεξ.
Στον δεύτερο όροφο η επιγραφή γράφει :
* Γυναίκες που τρελαίνονται για σεξ και έχουν λεφτά.
Στον τρίτο όροφο η επιγραφή γράφει :
* Γυναίκες που τρελαίνονται για σεξ έχουν λεφτά, μεγάλα βυζιά και φοβερό
κώλο.
Κανένας δεν έχει ανέβει στους πιο πάνω ορόφους!!!

Για να δώσω και μιά πιο χαρούμενη χροιά στο θέμα,γιατί πολύ σοβαρά το έχουμε πάρει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Wow... πόσο ένας άνθρωπος μπορεί να εκπλήξει, ράιτ;:P

Μήπως όμως οι γυναίκες ζητάνε υπερβολικά πολλά.
Απο μικρές γαλουχούνται με το να περιμένουν τον πρίγκηπα πάνω στο άσπρο άλογο.
Το τέλειο άντρα,που θα έχει το τέλειο κούρεμα,το τέλειο χαμόγελο,τους τέλειους κοιλιακούς,να τις ικανοποιεί όταν και όπως θέλουν,να έχει το τέλειο μυαλό,το τέλειο χιούμορ,να έχει μάτια μόνο για αυτήν,να έχει το τέλειο αυτοκίνητο,το τέλειο σπίτι,την τέλεια δουλειά και να λατρευει τα παιδιά.
Φίλε Μερκ, μήπως έμεινες κάποιες δεκαετίες (τουλάχιστον!) πίσω; Δεν ξέρω ποιανού αιώνα ή δεκαετίες τα δεδομένα είναι αυτά, όμως σήμερα δεν ισχύουν (τουλάχιστον - και ευτυχώς όχι - στην πλειονότητα του γυναικείου πληθυσμού). Λες παρακάτω, ότι οι γενικεύσεις δεν είναι μία σωστή πρακτική (για να παραφράσω τα λεγόμενά σου) αλλά εδώ βλέπουμε τη γενίκευση της γενίκευσης!!
Ποιο άσπρο άλογο;; Ποιον ιππότη;;:worry:

Κρίνοντας από συζητήσεις με τις φίλες μου, αυτά που αναζητάμε εμείς σε έναν άντρα πρώτα από όλα είναι να είναι ειλικρινής, δηλαδή να λέει αυτό που σκέφτεται από την πρώτη στιγμή, να λέει τι ακριβώς θέλει και να μας σέβεται. Αν δεν υπάρχουν αυτά για τι είδους σχέση μιλάμε?:/:


Και δεν είναι τόσο όσο το "Τί θέλουν οι γυναίκες" αλλά το "τι θέλει η συγκεκριμένη γυναίκα που έσυ θες".Οι γενικεύσεις(όπως μου έμαθε ένας καλός φίλος.)Είναι κακό.Κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική.Βέβαια δεν λέω πως πρέπει να αλλάξεις ο ίδιος για να σε θέλει και αυτή.Σε όποια αρέσουμε για τις άλλες δεν θα μπορέσουμε.
Πάντως, αν δεις τα δεδομένα της εποχής είναι οι γυναίκες οι οποίες πιέζονται περισσότερο για να γίνουν "αρεστές". Μήπως λοιπόν, δεν είναι τα πράγματα όπως τα παρουσιάζεις αλλά they're the other way around? :)

Για αυτό κυρίες μου,σταματήστε να περιμένετε τον τέλειο πρίγκηπα στο άσπρο άλογο,γιατί θα καταλήξετε στο ράφι με την Ματίνα Μανταρινάκη.
Κάποιος πρέπει να ελέγξει τα τελευταία επεισόδια:whistle::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Απο μικρές γαλουχούνται με το να περιμένουν τον πρίγκηπα πάνω στο άσπρο άλογο.
Το τέλειο άντρα,που θα έχει το τέλειο κούρεμα,το τέλειο χαμόγελο,τους τέλειους κοιλιακούς,να τις ικανοποιεί όταν και όπως θέλουν,να έχει το τέλειο μυαλό,το τέλειο χιούμορ,να έχει μάτια μόνο για αυτήν,να έχει το τέλειο αυτοκίνητο,το τέλειο σπίτι,την τέλεια δουλειά και να λατρευει τα παιδιά.
Και αυτό τον άντρα τον θέλουν πραγματικά, αλλά όχι τώρα, αλλά για τα 30φεύγα, που θα 'ναι σε ηλικία γάμου.
Στις μικρότερες ηλικίες απλώς αποζητείται ένας Khal Drogo που θα τις αλλάζει τα φώτα. :P

Κάποιες ξέρουμε και το βρήκαμε κιόλας. :D
Εσύ, αγαπητή μου, είσαι ξεχωριστή περίπτωση. Μιας και πιάσαμε τα ανέκδοτα, τον ξέρετε τον παραλληλισμό:
Women are like parking places. The good ones are occupied and the free ones are handicapped.

Κρίνοντας από συζητήσεις με τις φίλες μου, αυτά που αναζητάμε εμείς σε έναν άντρα πρώτα από όλα είναι να είναι ειλικρινής, δηλαδή να λέει αυτό που σκέφτεται από την πρώτη στιγμή, να λέει τι ακριβώς θέλει και να μας σέβεται.
Δεν αμφισβητώ σε καμία περίπτωση αυτό το πράγμα, ίσα-ίσα το επικροτώ. :)

Ποια όμως είναι η διαφορά μεταξύ των δύο φύλων;
Όταν εγώ λέω: θέλω μία Γυναίκα που να είναι ειλικρινής, να με σέβεται, να επικοινωνούμε και να έχει διάθεση να συζητά μαζί μου τα προβλήματά μας, εννοώ ότι αυτά ακριβώς είναι στο συμβόλαιο.

Όταν μία (μέση) κοπέλα λέει "θελω έναν άντρα που να με αγαπά και να με σέβεται", σαφέστατα και θέλει αυτά τα χαρακτηριστικά ... απλώς παραλείπει τα υπόλοιπα 4200 που είναι στα ψιλά γράμματα στην πίσω σελίδα. :P
Εκείνα στα βγάζει σταδιακά.

No personal offence, αναφέρομαι σε πράγματα που έχω δει εγώ, χωρίς γενίκευση.

Εγώ θα δώσω τροφή για σκέψη και για αυτοκριτική με αφορμή αυτό το τόπικ, και σε Άντρες και σε κοπέλες. Σκεφτείτε λίγο, αγαπητές μου φίλες, εάν η θεωρία (η πρώτη σελίδα του συμβολαίου) ταυτίζεται με τις πράξεις. Γιατί έχουν δει τα μάτια μου πραγματικά περιστατικά (και πολλά) όπου υπήρχε πραγματική αναντιστοιχία μεταξύ θεωρίας (πρώτης σελίδας του συμβολαίου) και πράξης (τα ψιλά γράμματα).

Δεν χρειάζομαι προφανώς εγώ κάποια απάντηση ... είναι καθαρά προσωπικό θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
είναι να είστε ο εαυτός σας. Αν είστε ευαίσθητοι δείξτε το, αν είστε τσιγκούνηδες δείξτε το. Μην το κρατάτε γι' αργότερα. Καλύτερα να ξέρουμε εξαρχής αν μας κάνετε και σας κάνουμε

συνηθως δεν ισχυει αυτο
πολλες γυναικες δεν αντεχουν ειλικρινια
οι περισσοτερες βασικα θελετε την παραμυθα σας,,και το ευγενες προσωπο και τους ψευτικους ρομαντισμους μπροστα ,και ας ειμαστε καθικια ή λαμογια απο πισω..

για να κατακτησεις ευκολα και πολες γυναικες ,ποτέ δεν ειναι η ειλικρινεια ο τροπος..

βεβαια η σοφρων γυναικα θα προτιμησει καποιον λιγο πιο ωμο αλλα ειλικρινη-αν την αγαπα- γιατι ξερει με τι εχει να κανει
και οχι τον ωραιο ευγενη-προοδευτικο φιλευθερο επιφανειακα που μπορει απο μεσα να ειναι σαδιστης και να βαραει σφαλιαρες. ή να την εχει χ@σμενη πχ..

η ειλικρινεια ειναι δυσκολο χαπι να καταπιεις..αλλα με αυτην βαδιζεις πιο σταθερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Μήπως όμως οι γυναίκες ζητάνε υπερβολικά πολλά.
Απο μικρές γαλουχούνται με το να περιμένουν τον πρίγκηπα πάνω στο άσπρο άλογο.
Το τέλειο άντρα,που θα έχει το τέλειο κούρεμα,το τέλειο χαμόγελο,τους τέλειους κοιλιακούς,να τις ικανοποιεί όταν και όπως θέλουν,να έχει το τέλειο μυαλό,το τέλειο χιούμορ,να έχει μάτια μόνο για αυτήν,να έχει το τέλειο αυτοκίνητο,το τέλειο σπίτι,την τέλεια δουλειά και να λατρευει τα παιδιά.

Για αυτό κυρίες μου,σταματήστε να περιμένετε τον τέλειο πρίγκηπα στο άσπρο άλογο,γιατί θα καταλήξετε στο ράφι με την Ματίνα Μανταρινάκη.

πας να το σώσεις στο ενδιάμεσο από τα quotaρισμένα, αλλά αρχή και τέλος το...μπιπ με το συμπάθειο.
Και δεν χρειάζεται ΚΑΝ να επιχειρηματολογίσω. Το αποδεικνύουν καθημερινά τα χιλιάδες αγαπημένα και ερωτευμένα ζευγάρια στα οποία ο άντρας δεν πληροί τις παραπάνω προϋποθέσεις (όπως αντίστοιχα και η γυναίκα δεν πληροί τα αντίστοιχα σαχλά, υπερφίαλα και κατάλληλα μόνο για ανέκδοτα δημοτικού στερεότυπα).


Και αυτό τον άντρα τον θέλουν πραγματικά, αλλά όχι τώρα, αλλά για τα 30φεύγα, που θα 'ναι σε ηλικία γάμου.
Στις μικρότερες ηλικίες απλώς αποζητείται ένας Khal Drogo που θα τις αλλάζει τα φώτα. :P
και επειδή μας έχεις 'τσακίσει' lately (και όχι μόνο) στο αντίστοιχο σχόλιο ...reference, please?. Διαφορετικά η άποψη σου αυτή έχει τόση αξία όση και τα σκουπίδια που πέταξα προ ολίγου στα σκουπίδια.
Εσύ, αγαπητή μου, είσαι ξεχωριστή περίπτωση.
Δόξα στο Δία και την Αθηνά (που είσαι ρε νερι και μου έχεις λείψει??) υπάρχουν και εξαιρέσεις!

Μιας και πιάσαμε τα ανέκδοτα, τον ξέρετε τον παραλληλισμό:
Women are like parking places. The good ones are occupied and the free ones are handicapped.
προσωπικά το είχα ακούσει το ανέκδοτο όταν ήμουν 10. Μετά οι φίλοι μου μεγάλωσαν.


Ποια όμως είναι η διαφορά μεταξύ των δύο φύλων;
Όταν εγώ λέω: θέλω μία Γυναίκα που να είναι ειλικρινής, να με σέβεται, να επικοινωνούμε και να έχει διάθεση να συζητά μαζί μου τα προβλήματά μας, εννοώ ότι αυτά ακριβώς είναι στο συμβόλαιο.

Όταν μία (μέση) κοπέλα λέει "θελω έναν άντρα που να με αγαπά και να με σέβεται", σαφέστατα και θέλει αυτά τα χαρακτηριστικά ... απλώς παραλείπει τα υπόλοιπα 4200 που είναι στα ψιλά γράμματα στην πίσω σελίδα. :P
Εκείνα στα βγάζει σταδιακά.

No personal offence, αναφέρομαι σε πράγματα που έχω δει εγώ, χωρίς γενίκευση.
Κι εγώ έχω δει το φίλο μου τον Χαραλάμπη ο οποίος μικροπαντρεύτηκε γιατί ήθελε να γίνει νέος μπαμπάς αλλά όχι και να γίνει μονογαμικός από τα 23! Στη Θοδωρούλα βέβαια ξέχασε να το πει, οπότε σήμερα, 10 χρόνια μετά, έχει φυτρώσει κάτι κέρατα η έρμη που νομίζω ότι ούτε στο καθαρό ουρανό δεν μπορεί να σταθεί.
Αρά το έβγαλα το πόρισμα. Ο μέσος άντρας (ή μήπως να υιοθετήσω κι εγώ αυτή τη σάχλα που βλέπω στο thread και να γράψω " ο μέσος Αντρας" (?)) είναι ένας μαλάκας που θέλει να κάνει τα παιδιά του με μια "οσία Πηνελόπη" και να εκτονώνεται με όποια 'τζούλια' βρεθεί στο δρόμο του.

No personal offence, αναφέρομαι σε πράγματα που έχω δει εγώ, χωρίς γενίκευση. :whistle:

Holy crap κι αυτό το σταμάτησα όταν αρχίσαμε να διδασκόμαστε έκθεση στο σχολείο (θα ήμουν 13 δλδ?) και έμαθα 2 πραγματάκια σχετικά με τα επιχειρήματα και τις απόψεις.

Εγώ θα δώσω τροφή για σκέψη και για αυτοκριτική με αφορμή αυτό το τόπικ, και σε Άντρες και σε κοπέλες. Σκεφτείτε λίγο, αγαπητές μου φίλες, εάν η θεωρία (η πρώτη σελίδα του συμβολαίου) ταυτίζεται με τις πράξεις. Γιατί έχουν δει τα μάτια μου πραγματικά περιστατικά (και πολλά) όπου υπήρχε πραγματική αναντιστοιχία μεταξύ θεωρίας (πρώτης σελίδας του συμβολαίου) και πράξης (τα ψιλά γράμματα).

Δεν χρειάζομαι προφανώς εγώ κάποια απάντηση ... είναι καθαρά προσωπικό θέμα.


Δεν έχω διάθεση να προσβάλω κανένα συνομιλητή, τις ιδέες που πρεσβέυουν αμφισβητώ και απορρίπτω μετα ..βδελυγμίας και μόνο ως απόψεις που εμπεριέχουν μια δόση (σεξιστικού) χιούμορ μπορώ να τις δεχτώ από μορφωμένους ανθρώπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αυτό που θέλουν οι γυναίκες
Μία γυναίκα, περισσότερο από οτιδήποτε άλλο, θέλει φροντίδα. Και θέλει να είναι με έναν άντρα που θα την φροντίζει, θα την εκτιμάει και θα την κάνει να αισθάνεται ασφάλεια.

Θέλει έναν άντρα που να μπορεί να εμπιστεύεται. Η εμπιστοσύνη της επιτρέπει να είναι ευάλωτη και ανοιχτή σε αυτόν.

Οι γυναίκες θέλουν πλάι τους έναν υπερήρωα, όπως τους χαρακτήρες στα κόμικς. Ένα άτομο δηλαδή λίγο ευαίσθητο, που δεν φοβάται να εκδηλώσει τα αισθήματα του και να παλέψει γι' αυτά αλλά ταυτόχρονα έχει και τις αδυναμίες του.

Οι υπερήρωες ξέρουν ότι έχουν αισθήματα και αισθάνονται καλά με αυτό. Έχουν αυτοπεποίθηση καθώς ξέρουν ότι έχουν τη δυνατότητα να παλέψουν για τις αξίες και τα ιδανικά και ιδίως τα πρόσωπα που είναι κοντά τους. Κάθε άντρας θα μπορούσε να είναι ένας υπερήρωας καθώς κάθε γυναίκα θέλει να κάνει τον άντρα της να φαίνεται μπροστά της ήρωας.

Οι περισσότερες γυναίκες θέλουν μία σχέση με ένα καλό παιδί, για να διατηρούν καθημερινή επαφή μαζί του. Λοιπόν ποια είναι τα στοιχεία που συνθέτουν ένα καλό παιδί;

Καλό παιδί είναι αυτός που:

έχει αρκετή αυτοπεποίθηση για να αντιμετωπίσει μία γυναίκα ως γυναίκα
είναι ειλικρινής, ακούει και δεν την διακόπτει όταν μιλάει
την προσέχει και την σέβεται
είναι ρομαντικός, δηλαδή δίνει αξία στο συναίσθημα και κάνει ότι μπορεί για να το βελτιώσει
της φέρεται καλά, την αγαπάει αληθινά και κάνει ότι μπορεί για να της το δείξει.

Αν και οι γυναίκες υποστηρίζουν το αντίθετο, κατά βάθος δεν τους αρέσουν τα υπερβολικά καλά παιδιά. Ποια είναι αυτά; Υπερβολικά καλό παιδί είναι ο υπερβολικά ευαίσθητος, πονόψυχος και πολύ συναισθηματικός τύπος. Οι γυναίκες θέλουν τους άντρες να είναι άντρες, να αισθάνονται ασφάλεια όταν βρίσκονται πλάι τους και να νιώθουν ότι μπορούν να τις προστατεύσουν. Γι' αυτό και το «καλό παιδί» είναι σχετικό. Στην πραγματικότητα, μία γυναίκα δεν ξέρει τι θέλει πραγματικά. Από τη μία θέλει τον άντρα ήρεμο αλλά και άγριο, καλό αλλά και κακό, άντρα καρδιοκατακτητή αλλά και πιστό σε αυτές.

Ο άντρας αρκείται συνήθως στο να ξέρει ότι η γυναίκα του τον εκτιμάει. Η γυναίκα από την άλλη, αλλάζει συχνά τις παραμέτρους που θέτει. Δηλαδή, κάποιες φορές μπορεί να αρκείται στο να ξέρει ότι ο άντρας την υπολογίζει και τη φροντίζει ενώ άλλες φορές θέλει έμπρακτα δείγματα της φροντίδας αυτής. Τελικά, ίσως θα πρέπει να μείνεις στο σοφό στίχο «Της γυναίκας η καρδιά είναι μία άβυσσος, πότε η κόλαση και πότε ο παράδεισος»!


Γιατί τα καλά κορίτσια προτιμούν τα κακά παιδιά;
Πολλοί το έχουν συζητήσει με τους φίλους τους και ακόμα περισσότεροι το έχουν σκεφτεί. «Πως είναι δυνατό αυτή να βγαίνει με αυτόν τον τύπο». Ή πόσες φορές δεν έχουμε δει μία καταπληκτική κοπέλα να βγαίνει με κάποιον που την υποτιμάει. Φυσικά, όλοι κάποια στιγμή δοκίμασαν το ρόλο του κακού παιδιού, αυτού που μπόρεσε να πληγώσει μία καρδιά.

Τι όμως είναι αυτό που ψάχνουν οι γυναίκες; Είναι δυνατόν να επιλέγουν αυτόν για το χαρακτήρα του οποίου παραπονιούνται περισσότερο; Είναι δυνατόν να θέλουν ρομαντισμό και όταν τους το προσφέρεις απλόχερα να γυρίζουν επιδεικτικά την πλάτη; Υπάρχουν ευχάριστα και δυσάρεστα νέα για όλα τα καλά παιδιά εκεί έξω. Η μέρα της ανταμοιβής είναι κοντά, απλά μπορεί να μην είναι σήμερα. Όλες οι γυναίκες περνούν μία φάση της ζωής τους που ελκύονται από ένα κακό παιδί. Τον μουράτο τύπο του σχολείου που τις παρατάει όταν βρίσκεται κάτι καλύτερο ή τον τύπο με τη Porche που από τη πρώτη γνωριμία τους λέει «αφού θα γίνει που θα γίνει, γιατί το καθυστερείς;». Γιατί όμως γίνεται αυτό ; Μήπως δεν το συνειδητοποιούν ;

Ο λόγος είναι απλός. Πολλές γυναίκες πιστεύουν ότι μπορούν να είναι αυτές που θα μετατρέψουν αυτόν τον άγριο τύπο σε κουταβάκι. Σε άλλες, αρέσει να δοκιμάζουν κάτι αν και ξέρουν ότι τους κάνει κακό (όπως ακριβώς συμβαίνει και με το τσιγάρο), γιατί τις ελκύει το άγνωστο, το επικίνδυνο και το απρόβλεπτο(Είναι ένα καλό παιδί απρόβλεπτο;!). Άλλες, απλά το κάνουν από απελπισία.

Η περίοδος που οι γυναίκες περνούν μία τέτοια φάση, διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα. Συνιθίζεται στις μικρότερες ηλικίες και λίγο πριν τα 25, όταν πλέον οι φίλες αρχίζουν και δεσμεύονται και αρχίζει η γυναίκα μία μικρή επανάσταση ενόψει και της δικής της δέσμευσης.

Η συμβουλή για τα καλά παιδιά:

Υπομονή! Δεν μπορείς να μεταμορφωθείς σε έναν τύπο, ο οποίος δεν σε εκφράζει. Μείνε ο εαυτός σου και προσπάθησε να βγάλεις ακόμα περισσότερο προς τα έξω ότι καλό έχεις μέσα σου. Αν προσπαθήσεις να κρύψεις τα καλά στοιχεία του χαρακτήρα σου, κινδυνεύεις να χάσεις κάθε ενδιαφέρον πάνω σου. Αυτό που χρειάζεται είναι περισσότερο δυναμισμός και σίγουρα δεν θα σου βγει σε κακό. Συμβουλεύσου τις ενότητες του Onlylove γύρω από το φλερτ, τις σχέσεις και τη γλώσσα του σώματος και είναι σίγουρο ότι οι κατακτήσεις σου θα φτάσουν στα ύψη!

Εσύ τι πιστεύεις; Οι γυναίκες προτιμούν τα καλά ή τα κακά παιδιά; Ισχύει τελικά το ρητό ότι «οι γυναίκες είναι σαν τα γραμματόσημα, όσο τις φτύνεις τόσο κολλάνε;»

Αυτό που θέλουν οι άντρες στη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
τα άρθρα που παραθέτεις είναι ανυπόγραφα και χωρίς καμία επιστημονική απόδειξη της ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ ΑΠΟΨΗΣ αυτού που τα ανέβασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δηλαδη αν ειχαν υπογραφη θα τα θεωρουσες ολα σωστα , ενω χωρις σταμπα τα θεωρεις εντελως λαθος?
να κοιταμε πρωτα την ουσια και μετα την σταμπα..;)

σαν ερεθισμα τα εβαλα..και λενε πολλες αληθειες,,ειδικα για τα κακα παιδια πχ λη για τα με μετρο καλά παιδια και οχι υπερβολικα..
πραγματα που εχω ακουσει και απο ψυχολογους κλπ και αν θελεις οντως ενυπογραφα κλπ,,να το ξεκινησουμε με ερευνες κλπ θελεις?:D

αλλα γιατι να παιδευομαστε τωρα?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
δηλαδη αν ειχαν υπογραφη θα τα θεωρουσες ολα σωστα , ενω χωρις σταμπα τα θεωρεις εντελως λαθος?
να κοιταμε πρωτα την ουσια και μετα την σταμπα..;)
καταρχήν όχι, αλλά σίγουρα θα ήταν καλύτερο.
Το πρόβλημα δεν είναι τόσο το αν ο blogger/συγγραφέας είχε το θάρρος της γνώμης του όσο το αν...λέει τη γνώμη του ή τη στηρίζει κάπου. Κάποια έρευνα? κάποια κοινωνική μελέτη?
Διαφορετικά το μόνο που μου αποδεικνύεις με τα παραπάνω Link είναι ότι εκτός από τον Mercury και το Γιώργο υπάρχουν και σε άλλα φόρουμ/ιστοσελίδες άνθρωποι που έκφράζουν τέτοιες απόψεις. Από τι είδους προσωπικά βιώματα καταλήγουν σε γενικεύσεις και το είδος της γλώσσας που επιλέγουν να χρησιμοποιούν λίγο με ενδιαφέρει.
"Χαιρω πολύ", κάτι μας είπες τώρα δλδ.

ΑΠΟΨΕΙΣ καυτηριάζω και ΔΙΑΦΩΝΩ με αυτές. Και όσο δεν υπάρχει καμιά κοινωνιολογική ή ό,τι άλλου είδους μελέτη να τις στηρίξει...

Well, απλώς "τις απορρίπτω μετά βδελυγμίας" (άλλωστε τις απορρίπτει και η ίδια η καθημερινή ζωή γύρω μας) , όπως ανέφερα και παραπάνω
;)

εδιτ: τώρα διάβασα το σχόλιο για του ψυχολογους. ΟΧΙ, δεν χρειάζεται να μου φέρεις κατεβατά ψυχολόγων αλλά θέλω να μου δείξεις έστω και ένα άρθρο ψυχολογίας (το οποίο να δέχεται ως έγκυρο/reference η επιστημονική κοινότητα) το οποίο να μιλάει για καθολικές συμπεριφορές και όχι για ΤΑΣΕΙΣ υπό ΔΙΑΦΟΡΕΣ συνθήκες (κοινωνικές, συναισθηματικές, πολιτικές ...) .
Γιατί εγώ δεν έχω δει ποτέ κανένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ΑΠΟΨΕΙΣ καυτηριάζω και ΔΙΑΦΩΝΩ με αυτές.
διαφωνεις με όλα που λεει στο μπλογκ?όλα?δεν σε πιστευω..;)

έστω και ένα άρθρο ψυχολογίας (το οποίο να δέχεται ως έγκυρο/reference η επιστημονική κοινότητα) το οποίο να μιλάει για καθολικές συμπεριφορές και όχι για ΤΑΣΕΙΣ υπό ΔΙΑΦΟΡΕΣ συνθήκες
δεν υπαρχει επιστημη με καθολικες συμπεριφορες,,ολοι οι κανονες και τασεις εχουν εξαιρεσεις-εστω και σε ελαχιστα ποσοστα,,οποτε ποτε δεν θα δεχτεις τιποτα..(εκτος και συμφωνεις με αυτο..)

ακους εκει καθολικες συμπεριφορες,,:confused:

οταν η επιστημη δεν συμφωνει με την αποψη μας τοσο χειροτερο για την επιστημη που λεμε-φεμινισμος και φασισμος εχουν σχεση οπως ειδα σε τοσα αρθρα στο νετ....δεν χρειαζονται καν επιστημονικη αποδειξη για να υπαρξουν..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
και επειδή μας έχεις 'τσακίσει' lately (και όχι μόνο) στο αντίστοιχο σχόλιο ...reference, please?. Διαφορετικά η άποψη σου αυτή έχει τόση αξία όση και τα σκουπίδια που πέταξα προ ολίγου στα σκουπίδια.
Προσωπική εμπειρία. Ναι, μιλάω εξ' ιδίων τα αλλότροια, το δείγμα μου δεν είναι ικανό για να βγάλει γενίκευση (δεν ειναι ούτε τριψήφιο). Σου λέω εγώ τι έχω δει και τι έχω περάσει. Έχω δει πολλές γκόμενες να διατείνονται "μου αρκεί ο σεβασμός και η ειλικρίνεια", αλλά φοβερή αναντιστοιχία στις πράξεις τους.

Και επειδή εσύ θα το καταλάβεις, έχω δει στο ίδιο άτομο απαίτηση: .
Άντε βρες τώρα άνθρωπο που την ικανοποιεί. :P

Το έχω δηλώσει πιο πάνω ότι δεν έχω στοιχεία να γενικεύσω. Ωστόσο, όταν κάτι μου τυχαίνει σε προσωπικό επίπεδο συνέχεια (και τις εμπειρίες δεν μπορείς να τις αμφισβητήσεις), θεμελιώνω δικαίωμα να στηρίξω μία άποψη που μπορεί, δυνητικά, να επεκταθεί σε ένα σημαντικό (ή μη) τμήμα του πληθυσμού.

So, bottom line, προσωπικά έχω απηυδήσει και έχω κουραστεί γιατί έχω δει ακόμα κι από μορφωμένα, κατά τα άλλα, άτομα να μην μπορούν να είναι συνεπείς σε βασικά ζητήματα της καθημερινότητας. Όταν απαιτείς , όταν σήμερα λες και αύριο , τότε δεν είσαι συνεπής μεταξύ θεωρίας και πράξης.

Σαφέστατα, αντίστοιχα πράγματα μπορούν να γίνονται κι από άντρες. Ωστόσο, εγώ με Γυναίκες ασχολούμαι, και αυτό το πράγμα δεν το έχω δει μία και δύο φορές ... μου συμβαίνει συχνά. Και δεν συμβαίνει μόνο σε μένα, βλέπεις και άλλα άτομα που παραθέτουν συγκεκριμένα πράγματα.

Και μπορώ να γίνω και πιο συγκεκριμένος, εάν θες περισσότερο citation, αλλά δεν έχει νόημα να εκθέτουμε σε δημόσια θέα άτομα και καταστάσεις, ακόμα και άγνωστα. Ωστόσο να ξέρεις, δεν μιλάω χωρίς στοιχεία. Και όταν το λένε και άλλα άτομα ... κάτι συμβαίνει. Άμα αρχίσω και εξιστορώ θα σου δημιουργηθεί εκ νέου μυωπία. :P
Χώρια που μπορώ να σου φέρω κοπέλες που παραδέχονται ότι δεν είναι ευχαριστημένες από την γενική (κατά μέσο όρο) συμπεριφορά του φύλου τους.

Από εκεί και πέρα ... σαφέστατα και γνωρίζω ότι υπάρχουν και κοπέλες που δεν είναι ... γκόμενες, αλλά τηρούν το λόγο τους. Και έχω συναντήσει και τέτοια άτομα. So, είναι στο χέρι της εκάστοτε κοπέλας να μην γίνει ένα με τη μάζα, αλλά να ξεχωρίσει.

Εάν θες να με κατηγοριοποιήσεις* σαν μισογύνη και μισάνθρωπο, be my ghost. Εάν πάλι θες να με ανακαλύψεις* και να μου αποδείξεις ότι πράγματι είσαι ξεχωριστή, ξέρεις τι θέλεις και μπορώ να βασιστώ στο λόγο σου, πράγματα βασικά για να προχωρήσει μία σχέση, εκεί ... θα δεις κατά πόσο ξέρω να εκτιμώ και να θαυμάζω Γυναίκες που ξεχωρίζουν και να προσφέρω πράγματα σε αυτές. :)

* ο β' ενικός είναι συμβολικός εδώ

Πίστεψέ με, έχουν δει πολλά τα μάτια μου. Ωστόσο, απ' την άλλη μεριά, μου έχουν προσφέρει πολύτιμες εμπειρίες και ξέρω επ' ακριβώς εγώ τι θέλω. Και άτομα που ξεχωρίζουν και το ΑΞΙΖΟΥΝ, trust me, τα έχω πολύ ψηλά στις προτεραιότητές μου. Ακριβώς επειδή είναι δύσκολο να βρεθούν τέτοια άτομα.

Για να σου φρεσκάρω και τις γνώσεις των ΣΑΕ (:P) εγώ λειτουργώ με βάση την ανατροφοδότηση, με συντελεστή 2. Ό,τι δίνεις το λαμβάνεις . Μου φέρεσαι καλά και μου αποδεικνύεις ότι πράγματι δεν είσαι σαν τη μάζα; Θα έχεις αρκετά πράγματα, που δεν θα τα πω εδώ, για να κρατήσω το σασπένς.
Μου παίζεις καμιά άσχημη πουστιά; Θα εύχεσαι να μην είχες γεννηθεί ποτέ.

Και ξέρεις πολύ καλά ότι ο λόγος μου είναι συμβόλαιο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Και ξέρεις πολύ καλά ότι ο λόγος μου είναι συμβόλαιο. :)
δεν το αμφισβητώ απλώς έχω να δώσω μια συμβουλή.


απεικονίζεται ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ στην ακόλουθη εικόνα.
Μυαλό έχεις και το ξέρω, figure it out. :)

https://xkcd.com/385/

δεν υπαρχει επιστημη με καθολικες συμπεριφορες

επιστήμες με καθολικές συμπεριφορές υπάρχουν (θετικές κυρίως).
Αλλά εφόσον ισχύει αυτό που λες, που συμφωνώ μαζί σου σε ότι αφορά κοινωνιολογικές και λοιπές επιστήμες τουλάχιστον, ΤΟΤΕ ΚΑΘΕ ΑΠΟΨΗ του στυλ "οι γυναίκες θέλουν το Α, οι άντρες το Β, τα παιδιά το Γ" είναι κατηγορίας ελληνικών ομολόγων (==junk).
Kαι ναι, ΣΕ ΚΑΘΕ θέμα στο οποίο εμφανίζονται ολοκληρωτικές απόψεις θα τις απορρίπτω και θα τις καυτηριάζω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
"οι γυναίκες θέλουν το Α, οι άντρες το Β, τα παιδιά το Γ" είναι κατηγορίας ελληνικών ομολόγων (==junk).
δεν ειπα όλες ειναι ετσι,,

αλλα οι περισσοτερες ,τασεις γενικος κανονας κλπ -ολοι οι ανδρες ειναι δυνατοτεροι σε μυες απο τις γυναικες?οχι,,αλλα οι περισσοτεροι ναι,,μεσοι οροι τασεις κλπ..-ετσι αναλογα ειναι και οι ψυχολογικες συμπεριφορες..λογω εγκεφαλου και διαφορετικης δομης,,(χωρις να ξεχναμε και το περιβαλλον βεβαια..)

ελεος τοση στατιστικη κανω συνεχεια στα τει,,μην την ξανακανω και δω τωρα..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
θα ήθελα να παρατηρήσεις ότι στο θέμα έγραψα όταν ειπώθηκαν 'ολοκληρωτικές' απόψεις και αρχίσαν οι κουβέντες για άντρες με Α και Γυναικές με Γ ,κοριτσάκια, αγοράκια, "Ματίνες Μανταρινάκη" και δεν συμμαζευεται από πουθενά.

so, please, let statistics at home και ναι, είναι το Α και το Ω σε μια (προφορική αλλά ιδιαίτερα γραπτή) συζήτηση, ΑΝ μιλάμε σοβαρά και δεν κάνουμε αστεϊσμους, να μιλάμε σωστά.

Αυτό είναι το μόνο που λέω και τίποτα παραπάνω.

Γιατί είναι εξίσου εύκολο να ανοίξω κι εγώ ένα θέμα "Τι θέλουν οι άντρες?"
Και να αρχίσω τις απόψεις του στυλ "εγώ μιλάω ως Γυναίκα και έχω γνωρίσει πολλά αγοράκια εκεί έξω και ξέρω ότι οι άντρες είναι σκουλικάκια που ψάχνουν να πηδήξουν και το μόνο που θέλουν είναι ένα μπούτι να το δουν πάνω στο τραπέζι και να κ*******. Όλα αυτά βέβαια μέχρι τα 35 τους οπότε και η μαμά τους (γιατί οι άντρες παραμένουν πάντα υποχείρια της μανούλας τους) τους επιβάλλει να παντρευτούν οπότε γίνονται μίζερα ανθρωπάκια που πάνε από τη φούστα της μαμάς τους στη φούστα της γυναίκας τους. Γι αυτό προσοχή αγόρια μην καταλήξετε έτσι".
Δλδ πόσο πιο ηλίθια μπορώ να εκφραστώ σε ένα τέτοιου είδους θέμα? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Δεν θα απαντήσω σε κάθε ανάρτηση ξεχωριστά(το βρίσκω εξαιρετικά κουραστικό),για αυτό θα κάνω μία γενικότερη τοποθέτηση.

Οι γενικεύσεις στο θέμα είναι αναπόφευκτες,καθώς όπως λέει ο τίτλος δεν λέμε "τι θέλει η κάθε γυναίκα ξεχωριστά" αλλά τι θέλουν στο σύνολό τους. Αλλίως θα είχαμε μία απάντηση για κάθε γυναίκα,αφού κάθε μία θέλει και κάτι διαφορετικό.

Για όνομα του superman,όσα είπα στις προηγόυμενες αναρτήσεις σαφώς και δεν αναφέρονται στο σύνολο του γυναικείου πληθυσμόυ.Άλλωστε θα ήταν αδύνατο αυτό χωρίς να τις γνωρίσω όλες.
Αλλά απο το δείγμα που έχω συναντήσει(εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων) αυτό μου έχει δείξει. Πως είτε δεν ξέρει τι θέλει,είτε θέλει υπερβολικά πολλά. Δεν ξέρω ίσως να φταίει και το δείγμα.
Όπως λένε,αν βάλεις ένα ποτήρι στην θάλασσα και δεν έχει κανένα ψάρι μέσα,δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν ψάρια στην θάλασσα.Απλώς πρέπει να ψάξεις πιο μέσα.

Δεν λέω,να χαμηλώσετε τον πήχη σε εξαιρετικά χαμηλό βαθμό,για να βρείτε σύντροφο τον κάθε λαλάκα.Άλλα να μήν ζητάτε τον ουρανό με τα άστρα.Να υπάρχουν υψηλά στάνταρ,γιατί έτσι πρέπει,σύντροφο,γκόμενο θα διαλέξετε,όχι χαλάκι για την εξώπορτα,αλλά(ενα μεγάλο αλλά)να μήν είναι εξωπραγματικές οι απαιτήσεις.

Το ξέρω ότι κάνω τσουβάλιασμα,αλλά δεν γίνεται αλλιώς,δεν μπορώ να ξέρω τι θέλει η Σάρα,η Μάρα και η Ιωάννα.
Όπως είπα κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή και θέλει ξεχωριστή μελέτη,και παίζει και μεγάλη σημασία το τί θέλει ο άντρας απο την γυναίκα που θέλει και κατα πόσον ταιριάζουν τα θέλω τους.

Για τους άντρες δεν θα μιλήσω καθώς όπως είπε και ο Γιώργος,εγώ με γυναίκες ασχολούμαι.Όχι πως και εμείς με την σειρά μας είμαστε καλύτεροι και ξέρουμε τι θέλουμε.Βασικά ξέρουμε τι θέλουμε,απλώς όπως με με μία σεβαστή μερίδα του γυναικείου πληθυσμού και εμείς έχουμε εξωφρενικές απαιτήσεις,την θέλουμε (για να συνεχίσω τους παραληρισμούς με το Κων/νου και Ελένης) και πουτ@ν@ και παρθένα.Και σεμνή αλλά και πρόστυχη. Ε δεν γίνεται...

Οπότε για να κλείσω και να μην μακρυγορώ,ας καταλάβουμε και τα δύο φύλα τί πραγματικά αποζητάμε σε μία σχέση,και μετά ας βουτήξουμε βαθιά στην θάλασσα για να το πιάσουμε.Και αν δεν πιάσουμε το σπάνιο ψάρι που θέλουμε να μήν απογοητευόμαστε και τα παρατάμε,απλώς πρέπει να ψάξουμε καλύτερα-βαθύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δλδ πόσο πιο ηλίθια μπορώ να εκφραστώ σε ένα τέτοιου είδους θέμα? ;)
οχ ηλιθια,,δικαιο εχεις,,λες αληθειες,,-(ειδες?εμενα δεν με ενοχλουν..εσενα γιατι σε ενοχλουν καποιες παρατηρησεις για τις γυναικες?;))

ετσι,,βγαλτα απο μεσα σου..

και μην ξεχνατε οτι η μανα γυναικα ειναι,,οποτε μην κατηγορειται εμας γιαυτες,,αλλα τον εαυτο σας στο μελλον
η μεγαλυτερη εχθρα προς γυναικες ειναι απο εσας τις ιδιες..-προσεχε μην σε τυλιξει καμια ,κλπ φοβιες,,οι γυναικες τις εχουν,,και τις περνανε στο γιο..

και οι γυναικες θελετε να εξαρτομαστε απο εσας ή οχι?ως συντροφοι ή ως μητερες?:worry:

πουτ@ν@ και παρθένα.Και σεμνή αλλά και πρόστυχη. Ε δεν γίνεται...
γιατι?τη θελουμε σεμνη προς τα εξω και ερωτικη και θηλυκο στις ιδιαιτερες προσωπικες στιγμες..και οι γυναικες ετσι δεν θελετε τους ανδρες?
να μην πολυκοιταζουν προς τα εξω,,αλλα στις προσωπικες στιγμες να βγαζουν ολον τον ερωτισμο..

φυσικο ειναι,,μια ρυθμιση χρειαζεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
οχ ηλιθια,,δικαιο εχεις,,λες αληθειες,,-(ειδες?εμενα δεν με ενοχλουν..εσενα γιατι σε ενοχλουν καποιες παρατηρησεις για τις γυναικες?;))

ετσι,,βγαλτα απο μεσα σου..
DISCLAIMER: δεν ενστερνίζομαι τις απόψεις που παρέθεσα, όμως τις έχω ακούσει από άλλες γυναίκες (γιατί σαφώς και οι γυναίκες έχουμε την τάση να τσουβαλιάζουμε, δεν είναι "προνόμιο" μόνο του ενός ή του άλλου φύλου!) και τέλος πάντων τα κλισέ είναι πασίγνωστα (και στο σύνολό τους βλακώδη) οπότε δεν ήταν δύσκολο να 'φτιάξω' ένα ποστ τίγκα στα κλισέ.

Εγώ τα "προβλήματά" μου τα έλυσα χωρίς να χρειάζεται να καταφύγω σε διαδικτυακούς "αφορισμούς" οπότε τπτ δεν έχω ανάγκη να βγάλω από μέσα μου ;)

εδιτ: και ναι, ακόμα κι αν είχα γνωρίσει κάποιον τέτοιο τύπο και μου είχε κάνει τη ζωή ποδήλατο (δεν μου έτυχε) το να κατηγοριοποιήσω όλους τους άνδρες και να πω "οι άντρες δεν ξέρουν τι θέλουν/δεν ξέρουν τι κάνουν/whatever ολοκληρωτικό" θα ήταν απλώς ηλίθιο και/ή ανώριμο κατά την ταπεινή μου άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αν και καθεμιά μας διαφέρει, νομίζω πως σαν κοινό τους, οι γυναίκες έχουν περισσότερο ανάγκη την επικοινωνία ειδικά στο κομμάτι των προβλημάτων. Συνήθως οι άνδρες κλείνονται- ως πιο εσωστρεφείς- όταν δυσκολεύονται σε κάποια θέματα, οχι απαραιτητα στην μεταξυ τους σχεση/ γενικότερα θέματα- ενώ η γυναίκα έχει ανάγκη περισσότερο την κουβέντα να το λύσει δηλαδή συνεργατικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Δε ξέρω για τις άλλες γυναίκες αλλά εγώ θέλω να μαγαπάει όπως τον αγαπάω, και να με κάνει να γελάω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οι γυναίκες έχουν περισσότερο ανάγκη την επικοινωνία ειδικά στο κομμάτι των προβλημάτων. Συνήθως οι άνδρες κλείνονται- ως πιο εσωστρεφείς- όταν δυσκολεύονται σε κάποια θέματα, οχι απαραιτητα στην μεταξυ τους σχεση/ γενικότερα θέματα- ενώ η γυναίκα έχει ανάγκη περισσότερο την κουβέντα να το λύσει δηλαδή συνεργατικά
Τιιιι?????στερεοτυπα...:worry:
το ξερετε το ανεκδοτο
"δεν εχω μιλησει με τη γυναικα μου για 6 μηνες
δεν θελω να τη διακοψω..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top