Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι σας κάνει να δείτε κάποιον/α ερωτικά;

Τι πρέπει να έχει κάποιος οπωσδήποτε για να τον/την θεωρείτε sexy;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 257)
Πολύ καλή εξωτερική εμφάνιση
74
28,79%
Προκλητική εμφάνιση
18
7,00%
Δυναμισμός/Αυτοπεποίθηση
98
38,13%
Γλυκύτητα/Ευγένεια
137
53,31%
Ρομαντισμός
69
26,85%
Χιούμορ
124
48,25%
Εξυπνάδα
131
50,97%

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 12:43, 17-04-08:

Πάντως για να δω κάποιον ερωτικά πρέπει να αρχίσει να με βλέπει ο άλλος πρώτα... Να μου δείξει ή να καταλάβω ότι ενδιαφέρεται και μετά θα μπω στην διαδικασία να τον δω αλλιώς...

Και δεν το κάνω επίτηδες ή από ανασφάλεια-νομίζω ... αλλά κρίνοντας από τις σχέσεις μου ο άλλος ήταν ξεκάθαρος και ήξερε τι ήθελε από εμένα κι εγώ ήμουν στον κόσμο μου μέχρι να'ρθει με επιγραφή από νέον να αναβοσβήνει από πάνω του με τεράστια γράμματα το σε θέλω (και πάντα καταλήγω...ε...δεν μπορούσα ποτέ να φανταστώ ότι εμείς θα ήμασταν κάποτε μαζί )

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 13:25, 17-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Πάντως για να δω κάποιον ερωτικά πρέπει να αρχίσει να με βλέπει ο άλλος πρώτα... Να μου δείξει ή να καταλάβω ότι ενδιαφέρεται και μετά θα μπω στην διαδικασία να τον δω αλλιώς...
Kι εμένα σχεδόν πάντα έτσι είναι.
Οι εξαιρέσεις σπάνιες!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:28, 17-04-08:

Με λιγα λογια σας επιλεγουν και δεν επιλεγετε....
Μαλιστα...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 13:30, 17-04-08:

Toκάνεις να ακούγεται άσχημο ενώ δεν είναι!
Πολλοί άνθρωποι σε επιλέγουν, αλλά λίγους επιλέγεις.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:37, 17-04-08:

Εγω προτιμω να επιλεγω, απο το να με επιλεγουν καποιοι και απο αυτους να κανω ξεσκαρταρισμα...
Φροντιζω να γινεται εξ αρχης...επιλεγοντας εγω....
Το αν ακουγεται ασχημο ή οχι, δεν το ξερω...απλα ειναι και αυτη μια πραγματικοτητα...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 13:48, 17-04-08:

Καλά κάνεις, καθένας λειτουργεί διαφορετικά.

Το αν είναι «ξεσκαρτάρισμα» εξαρτάται και από το ποσό της προσφοράς όμως, έτσι δεν είναι?

Και τέλος, το αν τελικά επιλέγεις ή σε επιλέγουν μερικές φορές δεν είναι τόσο ξεκάθαρο.
Είναι σαν το... «δε με ενδιαφέρεις», αλλά με τη συμπεριφορά μου σε κάνω να ενδιαφέρεσαι και μετά με ενδιαφέρεις κι εσύ γιατί το αυτό επιθυμούσα
Εμένα αυτό με έμαθε η μαμά μου.
Αν δε σε διεκδικήσουν και λίγο δεν έχει πλάκα.

Τέλος, τις λίγες φορές που το διεκδίκησα εγώ, έχω να πω ότι έπεσα σε απίστευτους μαμακηδές που ψάχνανε μαμά και όχι σχέση.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:56, 17-04-08:

Το οτι εσυ επιλεγεις δε σημαινει οτι ο αλλος δε σε διεκδικει..σαφως και εχει πλακα, σαφως και ειναι απαραιτητο...
Απλα αυτος που επιλεγει απο την αρχη ξερει τι θελει ακριβως και δε συμβιβαζεται με κατι λιγοτερο...
Και ως γνωστον "λεγε λεγε το κοπελι, κανει τη γρια και θελει"...ε, προτιμω να μην ανηκω σε αυτην τη κατηγορια...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 14:04, 17-04-08:

Βασικά, επειδή δεν πιστεύω στις πρώτες εντυπώσεις, ακριβώς για αυτό το λόγο δε συμφωνώ μαζί σου.

Σε μία ανθρώπινη σχέση όλα είναι διαμορφώσιμα.
Και εκεί μπάινει και ο παράγοντας «διεκδίκηση».

Μου φαίνεται παιδικό να δηλώνει κάποιος σε ανθρώπινες σχέσεις ότι «ξέρει τι θέλει από την αρχή».
Το "λεγε λεγε το κοπελι, κανει τη γρια και θελει" μου φαίνεται το κανονικό αν το θέλεις έτσι, διότι αυτό είναι διαδραστική σχέση,
δίνεις και παίρνει και αλλάζεις μέσα από αυτό. Τώρα, αν τελικά η γρια μπορεί και να μη θέλει είναι άλλο ζήτημα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:33, 17-04-08:

Μα εσυ Εδαδ συμφωνησες με αυτο...
Αυτο τι σημαινει???! Οτι καποιος που σου ειναι μεχρι στιγμης αδιαφορος, επειδη εκδηλωνει ενδιαφερον, μπαινεις στη διαδικασια να τον δεις διαφορετικα...
Τι εχει να κανει με τις πρωτες εντυπωσεις?!...Σαφως και οι πρωτες εντυπωσεις δεν ειναι κριτηριο για να συναψει κανεις σχεση...Εννοειται πως δινεις και παιρνεις απο τον αλλο, ωστε να καταληξεις σε σχεση...
Εμενα η ενσταση μου αναφεροταν καθαρα στην παραθεση με την οποια συμφωνησες....Και σε αυτη την περιπτωση...σορρυ..αλλα δεν επιλεγεις, σε επιλεγουν....
Τωρα, εαν τα αντιλαμβανομαστε τοσο διαφορετικα, τι να πω...μη με παιρνεις και πολυ στα σοβαρα...ξανθια ειμαι

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 14:34, 17-04-08:

Το βλέμα του κυρίως και το νάζι του...

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 14:37, 17-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από nina21
Το βλέμα του κυρίως και το νάζι του...
Κάνουν και οι άντρες νάζια;;;

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 15:00, 17-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Τωρα, εαν τα αντιλαμβανομαστε τοσο διαφορετικα, τι να πω...μη με παιρνεις και πολυ στα σοβαρα...ξανθια ειμαι
Κι εγώ είμαι στη δουλειά, ετοιμάζοντας τα ποστς στο outlook.
Όλοι έχουμε τα προβλήματα μας :P

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 16:34, 17-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Μα εσυ Εδαδ συμφωνησες με αυτο...
Αυτο τι σημαινει???! Οτι καποιος που σου ειναι μεχρι στιγμης αδιαφορος, επειδη εκδηλωνει ενδιαφερον, μπαινεις στη διαδικασια να τον δεις διαφορετικα...
Τι εχει να κανει με τις πρωτες εντυπωσεις?!...Σαφως και οι πρωτες εντυπωσεις δεν ειναι κριτηριο για να συναψει κανεις σχεση...Εννοειται πως δινεις και παιρνεις απο τον αλλο, ωστε να καταληξεις σε σχεση...
Εμενα η ενσταση μου αναφεροταν καθαρα στην παραθεση με την οποια συμφωνησες....Και σε αυτη την περιπτωση...σορρυ..αλλα δεν επιλεγεις, σε επιλεγουν....
Καλέ λίγο έλειψα κι έγινε πανικός

For me αυτό συμβαίνει γιατί ποτέ δεν βλέπω κανέναν άντρα που γνωρίζω ερωτικά με την πρώτη... Οι εξαιρέσεις που έχει γίνει αυτό μετρούνται ούτε καν στα δάχτυλα του ενός χεριού
Είμαι πάντα μου ταιριάζει ή όχι η παρέα του...περνάω ή όχι καλά μαζί του σε φιλικό επίπεδο...
Το ερωτικό ακόμα κι αν υπάρχει είναι πάντα στο πολύ πίσω μέρος του κεφαλιού μου και δεν βγαίνει ποτέ με την πρώτη....

Η ίντριγκα και το ερωτικό στοιχείο ξεκινάει αφού αρχίζει το παιχνίδι και το φλερτ... Εκεί αν όντως νιώθω κάτι θα συμμετάσχω με μεγάλη χαρά και ευχαρίστηση και ας πέσω και με τα μούτρα κι ας τα φάω μετά... Δεν με αφορά

Εννοείται ότι αυτοί που θα με φλερτάρουν με επιλέγουν...αλλά εννοείται ότι κι εγώ από αυτούς που με φλερτάρουν θα επιλέξω σε ποιον θα δώσω το πράσινο φως... Δεν είμαι ποτέ "αυτός μου έκατσε ας κάνω κάτι μιας και κανένας άλλος δεν ενδιαφέρεται"

Απλά πάντα είμαι στον κόσμο μου...δεν με νοιάζει ποιος με θέλει και πως.... οπότε πολλές φορές όντως πρέπει να'ρθει κάποιος και να μου το τρίψει στα μούτρα και να μείνω με το στόμα ανοιχτό....(οπότε εκεί κολλά το "πρέπει" for me )

Παράθεση

panagiotis1988 (παναγιωτης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη panagiotis1988
Ο παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O panagiotis1988 έγραψε στις 14:38, 30-04-08:

για να ειμαι ειλικρινης θελω να τα εχει ολα εκτος απο προκλητικη εμφανιση αλλα κυριως να ειναι πολυ γλυκια και να εχει εξυπνο χιουμορ

Παράθεση

olibos2008 (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη olibos2008
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H olibos2008 έγραψε στις 02:01, 04-05-08:

Θα πρέπει να έχει αυτοπεποίθηση, χιούμορ και να είναι ευγενικός.

Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη commie
H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε στις 03:22, 04-05-08:

για να δω κάποιον ερωτικά καταρχήν πρέπει να είναι καλός χαρακτήρας, να μπορεί να με υπερασπιστή αν χρειαστεί, και να είναι όμορφος. Το ντύσιμο είναι το μόνο που ποτέ δεν με ένοιαζε αν μην μου άρεσαν τους έκανα δώρα και στο τέλος το καταλάβαιναν και τα άλλαζαν

Παράθεση

katerina_s

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina_s
H katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H katerina_s έγραψε στις 00:01, 07-08-08:

Κυριως προσεχω το προσωπο και ειδικα τα ματια!!!

[Σημείωση ΟΔ: Αυτό το μήνυμα προήλθε από άλλο θέμα και ενδέχεται να μην ταιριάζει ακριβώς στην ροής της συζήτησης]

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 08-08-08 στις 19:09. Αιτία: Σημείωση
Παράθεση

ice-girl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ice-girl
H ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H ice-girl έγραψε στις 10:12, 07-08-08:

Βασικά είναι δυσκολο να διαλέξεις ένα απ'αυτά!
Αλλα έτσι και ο αντρας έχει τέλεια μαλλιά τοτε με κάνει να προσέξω κ όλα τα υπόλοιπα.
(Οχι οτι αν είναι γουλί και έχει τελειο πρόσωπο δεν θα τον προσέξω..)

[Σημείωση ΟΔ: Αυτό το μήνυμα προήλθε από άλλο θέμα και ενδέχεται να μην ταιριάζει ακριβώς στην ροής της συζήτησης]

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 08-08-08 στις 19:10. Αιτία: Σημείωση
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 13:20, 07-08-08:

Δε κοιταω μονο προσωπο, αλλά βασικά το "wow" για το προσωπο θα το πω. Τα υπολοιπα ειναι πιο συχνα/λιγοτερο σημαντικα. (άλλο τωρα το τι θα τραβηξει στιγμιαια το ματι σου, που μπορει να ειναι οτιδηποτε σωματικο).

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 08-08-08 στις 19:15. Αιτία: Σημείωση
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tsipouro
Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 13:22, 07-08-08:

Ντεκολτέ! Όχι μόνο αυτό όμως.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 08-08-08 στις 19:15. Αιτία: Σημείωση
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 13:30, 07-08-08:

Δεν θα τρελαθώ εύκολα με κάποιον στον δρόμο, όσο κι αν τον θεωρώ ωραίο. Θέλω να μιλήσω λίγο μαζί του για να πω ''Τι γοητευτικός άντρας!'' αλλιώς δεν, όσο κάπως κι αν ακούγεται. Με ελκύουν τα σκούρα μαλλιά, μάτια (ή και πράσινα), η μελαμψή επιδερμίδα, οι μεγάλες πλάτες και το έντονο και χαρούμενο βλέμμα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 08-08-08 στις 19:10. Αιτία: Σημείωση
Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Tetragrammaton
Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε στις 13:31, 07-08-08:

Για μένα περισσότερο το βλέμμα. Να είναι έντονο, και να προδίδει δυναμισμό και έντονο συναισθηματισμό.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 08-08-08 στις 19:16. Αιτία: Σημείωση
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 13:38, 07-08-08:

Καταρχήν πρόσωπο, αλλά και γενικά το σύνολο. Θέλω να πω ότι τραβάει την προσοχή μου σαν σύνολο.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 14:07, 07-08-08:

Στην πρώτη ματιά, θα προσέξω το βλέμμα, το οποίο πρέπει να είναι 2 ειδών:

Η αετίσιο με την έννοια μου κόβονται τα γόνατα ή μεθυστικό με την έννοια να είναι γλυκό αλλά να αποχαυνώνομαι κοιτάζοντάς το.

Μετά πάνε τα μαλλιά και το στήθος. Τα πράγματα είναι λίγο δύσκολα όμως όσον αφορά τις αποφάσεις μου πλέον και γι αυτό θα πω πολύ δύσκολα ότι "θέλω αυτήν, εδώ και τώρα", σε σημείο που να προβληματίζομαι πραγματικά (δε σας δουλεύω ), μήπως έχω φτάσει τον πήχη στα όρια. Ένα συγκεκριμένο στυλ γυναίκας με ισοπεδώνει (φωτό 1), τι να πω, μάλλον ή έχω βρεί τι ζητάω ή είμαι πολύ περίεργος!

Φωτό 1 (Συγγνώμη για το μέγεθος):

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 08-08-08 στις 19:16. Αιτία: Σημείωση
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 22:07, 07-08-08:

Βλέμμα, τρόπος που στέκεται στο χώρο, χαρακτηριστικά προσώπου (αρχίζοντας από τη μύτη ) και η κατασκευή του προσώπου γενικότερα, αν είναι μελαχροινός αλλά όχι μαυριδερός (), αν είναι ψηλός και έχει ωραίες πλάτες. Δεν θα κοιτάξω με τίποτα κάποιον πιο κοντό από εμένα (το κακό είναι ότι υπάρχουν αρκετοί τέτοιοι ), που περπατάει σκυφτός και δε αποπνέει έναν αέρα αυτοπεποίθησης. Βασικά και σκέτο αέρα να έχει, και τίποτα από όλα τα άλλα, μπορεί να τον προσέξω γι' αυτό και μόνο!

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 00:28, 18-12-08:

Εγώ πάλι ψάχνω μια γλυκιά "τρελοκαμπερο" οπως λέω....

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 00:58, 18-12-08:

Να έχει πνεύμα. Ο τρόπος που κινείται στον χώρο να είναι ενδιαφέρων. Και πολύ σημαντικό : να μην είναι πέφτουλας, τύπου : εγκώ τέλει σε πάρει σε σπηλιά του, διαιωνίσει είδος με durex. Με ιντριγκάρει όταν ο άλλος δεν δείχνει απευθείας το ενδιαφέρον του ή όταν αυτό λανθάνει... Εμφανησιακά χαρακτηριστικά δεν είναι πάντα συγκεκριμένα...Και θα είμαι υποκειμενική εαν αναφέρω κάποια, γιατί θα είναι σαν να σας περιγράφω το αμορεμίο.

Παράθεση

paschouale

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη paschouale
Ο paschouale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O paschouale SEX,DRUGS AND ROCK'N'ROLL έγραψε στις 05:48, 14-12-09:

Όσο και αν ακούγεται κάπως,εμένα με τραβάνε πάρα πολύ τα όμορφα μάτια και το βλέμμα .Φυσικά και συμφωνώ ότι ο χαρακτήρας και το να ταιριάζεις με τον άλλον παίζει ρόλο αλλά τα το χρώμα των ματιών με παγιδεύει...και γενικά το έντονα εκφραστικό βλέμμα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 13:36, 14-12-09:

το χιουμορ και η εξυπναδα...

το μεγαλυτερο κολλημα μου, δεν μου αρεσε ιδιαιτερα εμφανισιακα ωστοσο, ηταν πανεξυπνος, και αυτο με εκανε να λιωνω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 13:06, 21-12-09:

εμενα μου αρεσει η γυναικα να ειναι γλυκια και τρυφερη ,,να εχει ισχυρο μητρικο ενστικτο ...
να ειναι μανα...

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 13:37, 21-12-09:

τα χέρια του......

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:28, 21-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
εμενα μου αρεσει η γυναικα να ειναι γλυκια και τρυφερη ,,να εχει ισχυρο μητρικο ενστικτο ...
να ειναι μανα...

Εσυ μαλλον ψαχνεις η μανα.. η μανα των παιδιων σου!

Εμενα μου αρεσουν οι ανθρωποι με χιουμορ( οχι απαραιτητα να λενε αστεια, αλλα καμια φορα και μονο οι κινησεις η ο τροπος τους εχει πλακα και με κανει να γελαω. Οποιος μου κοβει το χαμογελο αυτοματως συνειδητοποιω πως δεν ειναι για μενα)
Σιγουρα καποιος που με μαθαινει διαφορα, δειχνει ενδιαφερον και φροντιδα και σιγουρα αυτος που δε φλυαρει.

Λοιπον δε μπορω ακριβως να προσδιορισω τι μου αρεσει, σιγουρα ομως ξερω τι δεν μου αρεσει - φλυαρια, μιζερια, αντικοινωνικοτητα, μνησικακια, κομπλεξαρισματα. Θελω χαμογελα και σεξαπιλ, δυναμη και προσωπικοτητα, να ειναι πανω απο μενα!

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 15:34, 21-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Εσυ μαλλον ψαχνεις η μανα.. η μανα των παιδιων σου!

δε νομιζω να εννοει ακριβως αυτο ο αγγελος.

καποιοι αντρες θελουν η συντροφος τους να τους ''νταντευει'', να ειναι υπερπροστατευτικη, να τον φροντιζει σα να ειναι μωρο. οχι απαραιτητα να ναι καλη μανα για τα παιδια του.

(τετοιοι αντρες ειναι συνηθως, οι αντρες καρκινοι.)

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:38, 21-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel

καποιοι αντρες θελουν η συντροφος τους να τους ''νταντευει'', να ειναι υπερπροστατευτικη, να τον φροντιζει σα να ειναι μωρο. οχι απαραιτητα να ναι καλη μανα για τα παιδια του.

καλα λεω εγω δεν τους αντεχω τους καρκινους! (ταιριαζω σαν φιλη ομως πολυ!!)
τον καταλαβα τον αγγελο, τον πειραζω!

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 15:40, 21-12-09:

εγω παλι τρελαινομαι να τον νταντευω!!
να τον προσεχω! να τον φροντιζω!
το χω το μητρικο ενστιγκτο μεσα μου εγω!

δεν ειναι τυχαιο που η αση λεει πως η γυναικα καρκινος ειναι το συμβολο της μητροτητας!οκ το κοβω με τα ζωδια...

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 15:43, 21-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel

καποιοι αντρες θελουν η συντροφος τους να τους ''νταντευει'', να ειναι υπερπροστατευτικη, να τους φροντιζει σα να ειναι μωρα. οχι απαραιτητα να ναι καλη μανα για τα παιδια του.

Φρίκη το ντάντεμα κι οι μαμάδες πάσης φύσεως.

Πέτα τη μαμά από το τραίνο

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,295 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:47, 21-12-09:

Έχω κάνει σχέση και με μεγαλύτερο άντρα - η έλλειψη του πατέρα βλέπετε - και με μικρότερο και προσπαθώ να καταλάβω με ποια σχέση 'ημουν πιο ευτυχισμένη. Ο μεγαλύτερος με έκανε να νιώθω ηλίθια με τις γνώσεις και την εμπειρία, και τη σοφία που είχε. Ο μικρότερος με έκανε να νιώθω εγώ σοφή. Νομίζω οτι ο τέλειος άντρας συνδυάζει για μένα και τα δύο: ένα παιδί που θέλω να προστατεύσω και να φροντίσω, κι έναν άντρα που θέλω να κλειστώ στην αγκαλιά του στα δύσκολα - αναλόγως τη στιγμή λοιπόν.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:48, 21-12-09:

Γενικα το νταντεμα ειναι φρικη! Αλλο να χεις ενα προβλημα και να χρειαζεσαι παρηγορια κι αλλο καθε τρεις και λιγο να θες γουτσου γουτσου (κι εγω τα θελω στην ωρα τους). Μαρεσει ο αλλος να χει προσωπικοτητα ρε παιδι μου, να μη με επιβαρυνει ωστε να του βγαζω εγω μονιμως το φιδι απο την τρυπα, οπως κανω κι εγω αλλωστε. Ειναι υποχρεωμενος ο αλλος να ασχολειται μονιμως μαζι μου?
Ασε δινω χωρο μπας και παρω..

η απαντηση σου χιμελα μου αρεσε πολυ! Ετσι ειναι κι ετσι πρεπει, εναλλαγες ρολων και μαρεσουν! και θα προσθεσω, το ιδιο ισχυει και για τον αντρα απεναντι μας!

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 15:56, 21-12-09:

δε μπορω να καταλαβω...
ειναι τοσο ωραιο να φροντιζεις και να περιποιησαι τον αλλον...

δε ξερω.. εγω τη βρησκω!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 16:10, 21-12-09:

ένα παιδί που θέλω να προστατεύσω και να φροντίσω, κι έναν άντρα που θέλω να κλειστώ στην αγκαλιά του στα δύσκολα - αναλόγως τη στιγμή λοιπόν.
ξερεις τι θελεις..
αυτο ειναι και το δικο μου προτυπο απο το αντιστροφο...

να προστατευω τη γυναικα οπου μπορω,και να ειμαι συχνα ατακτο παιδι στα χερια και την αγκαλια της..
Μηη,κακο παιδιιιι,δεν ντρέεεπεσαιι...

ενα προτυπο ιπποτη -μπεμπη....
(και εσεις ειδατε,αγγελακο καταληξατε να με λετε....και οι γονεις μου ετσι με λενε...ειμαι ενα μεγάλο(πολλα κιλα+ μπολικες τριχες) παιδι...
με ολα τα θετικα και τα αρνητικα βεβαιως...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 21-12-09 στις 16:39.
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 16:11, 21-12-09:

Ναι ειναι ωραιο αλλα με μετρο αυτα, διοτι εγω απο ενα σημειο αν τον νταντευω ολη την ωρα σε καθε του προβλημα και του λυνω τα παντα πχ στη δουλεια του αμα εχει προβληματα(κι εγω οχι κι ολοι), τα οικογενειακα του(τι του πε ο ενας, τι εκανε ο αλλος), τα ετσι του ταλλιως(δεν ειμαι καλα σημερα ολα μου φταινε παλι, τι να κανω, πειναω, κατουριεμαι, βαριεμαι, βρες μου λυση σε ολα γιατι εισαι η γυναικα μου) ε αμα πεφτω στο κρεβατι μαζι του δε πεφτω με τον αντρα μου, πεφτω με το γιο μου!

ευελπιστω να ειμαι κατανοητη! ολοι μας εχουμε τα ευαισθητα μας και θελουμε φροντιδα, αλλωστε μια αγκαλια σου λυνει το μισο προβλημα, απλως δεν μπορω τις υπερβολες ουτε στους αντρες αλλα αυτο ισχυει για μενα και για τις γυναικες, γιαυτο συνηθως οι φιλες που επιλεγω ειναι λιγακι αντρακια..

Παράθεση

ellaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ellaki
H ellaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 97 μηνύματα.

H ellaki έγραψε στις 10:37, 22-12-09:

ψήφισα για το χιούμορ γιατί θεωρώ είναι δυνατό σημείο ενός ατόμου που πραγματικά το κατέχει. Γενικά όμως νομίζω πάει κατά περίπτωση το πράγμα, δλδ έχουν υπάρξει άτομα π μ άρεσαν επειδή ήταν κουκλάκια, ή πολύ πολύ ευγενικοί, ή απλά επειδή με κοιτούσαν στα μάτια και έλιωναν...ναι , δεν ξέρω αν είναι και τόσο φυσιολογικό αλλά σε περιπτώσεις αντρών που με λάτρευαν κατέληγα να τους γουστάρω κι εγώ ενώ διαφορετικά δε θα γυρνούσα ειλικρινά να τους κοιτάξω...βέβαια δε μιλάμε και για έρωτα..

Παράθεση

Malatesta

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Malatesta
Ο Malatesta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Malatesta έγραψε στις 11:46, 22-12-09:

εμ, το να ερωτευτείς είναι το δύσκολο...
ούτε να ενθουσιαστείς, ούτε να κολακευτείς, αυτά είναι άλλα συναισθήματα, που απλά θυμίζουν...

Παράθεση

kate! =]

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kate! =]
H kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H kate! =] έγραψε στις 20:18, 26-02-10:

το τι θα σου κανει κλικ και ποτε παιζεται γιατι υπαρχει περιπτωση να μην σου αρεσει καποιος και με μετα απο καιρο ετσι στο ασχετο να σε μαγνητησει και να σου κανει το "κλικ".να δεις πραγματα πανω του που παλιοτερα δεν ειχες παρατηρησει καν...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 20:24, 26-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από kate! =]
το τι θα σου κανει κλικ και ποτε παιζεται γιατι υπαρχει περιπτωση να μην σου αρεσει καποιος και με μετα απο καιρο ετσι στο ασχετο να σε μαγνητησει και να σου κανει το "κλικ".να δεις πραγματα πανω του που παλιοτερα δεν ειχες παρατηρησει καν...
όπως αυτό που φουσκώνει στην δεξιά του τσέπη...

το πορτοφόλι του εννοούσα ηρεμήστε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Audit01 (ΣΚΟΡΠΙΟΣ !!!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Audit01
Ο ΣΚΟΡΠΙΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 77 μηνύματα.

O Audit01 έγραψε στις 13:48, 27-02-10:

TI ΨΗΦΙΣΑ:
- Εξυπνάδα.
- Πολυ καλη εξωτερικη εμφανιση. (αν και με μια normal εμφανιση χωρις να ειναι και καμια κουκλαρα δεν εχω προβλημα)
- Δυναμισμο (η αυτοπεποιθηση δεν με ενδιαφερει και τοσο γιατι την εχουν και οι ψωναρες)
- Ρομαντισμο.
- Γλυκυτητα \ ευγενεια.

ΤΙ ΔΕΝ ΨΗΦΙΣΑ:
- Το χιουμορ και την προκλητικη εμφανιση.

Το χιουμορ δεν το βρισκω απαραιτητο για να μου αρεσει καποια γυναικα ασε που οσες γυναικες γελανε συνεχεια τις βρισκω αντιπαθητικες και χαζοχαρουμενες. Οσο για την προκλητικη εμφανιση την κανουν συνηθως οι τσ**λες, κατι που μισω θανασιμα...

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 20:44, 07-05-10:

Αν και ψήφισα "ΔΥΝΑΜΙΣΜΟ/ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ" νομίζω πως αυτά δεν αρκούν...Πρέπει να συμπεριληφθεί και το "ΧΙΟΥΜΟΡ" και η "ΕΞΥΠΝΑΔΑ".

+

Βαθιά βραχνή φωνή

=

Δε λοβ οφ μάι λάιφ!

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 20:47, 07-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Αν και ψήφισα "ΔΥΝΑΜΙΣΜΟ/ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ" νομίζω πως αυτά δεν αρκούν...Πρέπει να συμπεριληφθεί και το "ΧΙΟΥΜΟΡ" και η "ΕΞΥΠΝΑΔΑ".

+

Βαθιά βραχνή φωνή

=

Δε λοβ οφ μάι λάιφ!
Σου βρήκα τον ιδανικό, Γιώργος Μαργαρίτης

Παράθεση

Katerina192 (Κατερίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina192
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 266 μηνύματα.

H Katerina192 I'm safe, up high, nothing can touch me έγραψε στις 20:53, 07-05-10:

Πρεπει να είναι απλα Ε-Υ-Φ-Υ-Η-Σ.... Να με κάνει να τον θαυμάζω.... Ετοιμόλογος,σε σημείο που να γίνεται ελκυστικός....

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 20:53, 07-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Σου βρήκα τον ιδανικό, Γιώργος Μαργαρίτης

RESPECT λέμε, είναι και συμπατριώτης!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους