Σχετικά με τα κινούμενα σχέδια!

Πώς σας αρέσουν τα κινούμενα σχέδια;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 76)
  • Ζωγραφιστά

    Ψήφοι: 39 51.3%
  • CGI (ψηφιακά)

    Ψήφοι: 9 11.8%
  • Δεν έχω πρόβλημα

    Ψήφοι: 28 36.8%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ναι ; Δεν το εχω ψαξει (δε ξερω και Γαλλικα) εχεις μηπως κανενα λινκ ;
Αν αυτό πήγαινε σε εμένα, δες εδώ και απλά πάτα στην αγγλική σημαία...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Θυμάμαι τα αρκουδάκια της αγάπης, κλασσικά στρουμφάκια κι έβλεπα και μια εκπομπή κάθε Σάββατο και Κυριακή στο Mega που δε θυμάμαι πώς τη λέγανε όμως. Ήταν η αγαπημένη μου εκπομπή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
κι έβλεπα και μια εκπομπή κάθε Σάββατο και Κυριακή στο Mega που δε θυμάμαι πώς τη λέγανε όμως. Ήταν η αγαπημένη μου εκπομπή.


Μιλάς προφανώς για το Disney club, με τον Λυκούργο και την Καρολίνα (αναφέρθηκε και πιο πάνω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αν αυτό πήγαινε σε εμένα, δες εδώ και απλά πάτα στην αγγλική σημαία...:)
Nαι, ευχαριστω. :) Eνω φαινεται να χουν βγει και στα Αγγλικα, μονο σε Γαλλικα τα βρισκω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rudess f

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rudess f αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Χμμ... αναδρομή στο παρελθόν...
Φανατικά έβλεπα..Scoopy Doo, Flinstones, DisneyClub, Sailormoon, Lucky luke, Στρουμφακια, Spiderman... Ten ten... και το μκρό σπίτι στο λιβάδι..(θυμόμουν ου και που ότι ήμουν κοριτσάκι...χαχα..)
αλλά πειράζει που συνεχίζω ακάθεκτη να βλέπω παιδικά ακόμη και τώρα??:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
εεε? δεν το έπιασα αυτό. Μπορείς να το ξαναγράψεις? Φορούσε και μια κόκκινη σαλοπέτα:P:P:P
Η σαλοπέτα δεν ξέρω τι είναι!
Η εικόνα που έχω είναι αμυδρή. Θυμάμαι μια αγελάδα με περίεργη φωνή και κάτι σαν τσόκαρα σε χρώμα προς κόκκινη απόχρωση.

ητανε και ενα άλλο με τον οδυσσέα και τον γιό του τον Τηλέμαχο που ταξιδεύανε στο διαστημα και ειχανε και ενα ρομποτακι... ποιο ητανε αυτό το παιδικο?
Οδύσεια του διαστήματος λεγόταν και για μένα μόνο παιδικό δεν ήταν. πολύ ψυχανωμαλία ρε παιδί μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αλήθεια, θυμάται κανείς το "Μια φορά κι έναν καιρό ήταν ο άνθρωπος;"

Προβαλλόταν στην κρατική τηλεόραση το 1982-85 περίπου....

:thumbup: οι παλιοσειρές είναι εδώ! :D

Η ιδέα μου είναι ή δεν είπε κανείς την Ομάδα Τζι? Ε? ε? :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αφιερωμένο στο Μολκάκι. :D

Πείτε μου ότι δεν το πεθυμήσατε! :jumpy:




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Αφιερωμένο στο Μολκάκι. :D

Πείτε μου ότι δεν το πεθυμήσατε! :jumpy:

:clapup: :clapup:

Και ολίγη από Pinky and The Brain :D



Pinky: "Gee Brain, what do you want to do tonight?"
The Brain: "The same thing we do every night, Pinky—Try to take over the world."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
  • Tα στρουμφάκια
  • Μικρό πόνυ
  • Χαϊντι
  • Disney club
  • thundercats
  • ΚΑντι Καντι
  • Τομ και Τζερι και άλλα... θα τα γράψω μόλις τα θυμηθώ!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
  • Tα στρουμφάκια
  • Μικρό πόνυ
  • Χαϊντι
  • Disney club
  • thundercats
  • ΚΑντι Καντι
  • Τομ και Τζερι και άλλα... θα τα γράψω μόλις τα θυμηθώ!!!:D
Τι μου θυμησες τωρα...
Αυτα ήταν καρτουν οχι σαν τα καινουρια...
Ποκεμον, ντιτζιμον και ποσα αλλα μον...
Μηπως εχετε δει τα Τελεταμπις; :knife: Ή τα παιδακια χαζεψανε:crazy: (που το απευχομαι) ή εχουν αλλαξει πολυ τα πραγματα απο οταν ημουν μικρη(π.Χ.). Τοτε υπηρχε το Σουσαμι ανοιξε για τα μικρα παιδακια, οχι αυτες οι βλακιες!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
muahahahahahahahaaaaaaaaa



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Καλά, εκτός από τους Power Rangers, είχα ξετρελαθεί και με την πρώτη σεζόν του DragonBall!

:kill: :bot:
κάαααμεεεεεε
χάαααααααμεεεεεε
ΚΥΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ μέχρι πρόπερσι που έβλεπα κινούμενα σχέδια, μου άρεσαν όλα, εκτός των χαζών αμερικάνικων και γιαπωνέζικων κινουμένων σχεδίων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Όλα αυτά που αναφέρθηκαν προηγουμένως + το καρουζελ (αν κ αυτό δεν συγκαταλέγεται στα παιδικά).
Λόγω του οτι εχω μικρό αδερφάκι συνεχίζω να τα βλέπω ακόμα!!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Saber Rider and the Star Sheriffs
Batfink
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Ξέρει κανείς να μου πει κάποιο video club που να έχει Μιγιαζάκι και αν υπάρχουν άλλες ταινίες εκτός από την Μονονόκε και το Κινούμενο Κάστρο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σε ποια πολη ; :P

Στην Αθηνα ισως βρεις σε ενα στη Γλυφαδα, πανω στην Μεταξά. (ξεχναω το ονομα, θα το πει καποιο αλλο παιδι).

Απο Miyazaki εχω δει (και τα προτεινω, ολα ειναι καλα) :

Nausicaä of the Valley of the Wind, 1984 film
Laputa: Castle in the Sky, 1986 film
My Neighbor Totoro, 1988 film
Kiki's Delivery Service, 1989 film
Porco Rosso, 1992 film
Princess Mononoke, 1997 film
Spirited Away, 2001
Howl's Moving Castle, 2004

Αν δε τα βρεις, τοτε εναλλακτικα μεσω ίντερνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Χίλια ευχαριστώ, είναι από τις ταινίες που αρέσουν και σε εμάς και στα παιδιά, και έχουμε δει μόνο τις 3 τελευταίες. Θα το ψάξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eftychia

Νεοφερμένος

Η eftychia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Το spirited away ειναι η πιο ομορφη ταινια-animation που εχω δει! Οι εικονες ηταν μαγικες, και γενικα ολο το κλιμα δε σου "ξενιζε". Οταν ειδα μετα το"κινουμενο καστρο", δυστυχως, μου φανηκε πιο λιγο.

Αποθεωνω Simpsons που συνεχιζουν ακαθεκτοι την πορεια τους μετα απο 19 χρονια, να επανερχονται με υλικο όλο και πιο φρεσκο (σαφως επηρεασμενο απο την επικαιροτητα). Χομερ= ο πιο καλτ τυπος όλων των εποχων. Ολοι κριβουμε λιγο Χομερ μεσα μας!!!!
Δεν ειναι τυχαιο που την εκφραση Doh! (σημα κατατεθεν του Χομερ) την εχουν βαλει στο λεξικο της Οξφορδης.
Εκτος απο Simpsons παρακολουθβ και Southpark (φανατικα) αλλα και την "αντιγραφη" των Simpson Family Guy (για ενα διαστημα το επαιζε και το Μακεδονια)
Γενικα παντως ειμαι τρελη φαν των animation-cartoon, ειτε απο χαρτι (southpark) ειτε ψηφιακα (Νεμο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top