Σχετικά με τα κινούμενα σχέδια!

Πώς σας αρέσουν τα κινούμενα σχέδια;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 76)
  • Ζωγραφιστά

    Ψήφοι: 39 51.3%
  • CGI (ψηφιακά)

    Ψήφοι: 9 11.8%
  • Δεν έχω πρόβλημα

    Ψήφοι: 28 36.8%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πωπω, τι μου θυμίζετε τώρα.... Πολλά, πάρα πολλά. Αλλά το αγαπημένο μου ήταν το Ducktales. Αν και ήμουν μόλις τριών, θυμάμαι κάποια πράγματα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Θυμάμαι πολλά παιδικά:D

Transformers, GIJOE, Alladin, Χελωνονιντζάκια, Τα αρκουδάκια της αγάπης(τα θυμάται κανείς?, αυτά που είχαν κάτι σχέδια στην κοιλιά τους και όταν ανοιγαν τα χέρια κάναν ένα τεράστιο ουράνιο τόξο), το μπιπ-μπιπ, Τhundercats(κορυφαίο), ένα άλλο "ιππότες του διαστήματος" νομίζω λεγόταν.
edit: και Batman

Αν θυμηθώ και άλλα θα επανέλθω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Τα αρκουδακια της αγαπης ,καποιος,καπου,καποτε τοκουτι με τα παραμυθια,πολυ ωραια εκπομπη αυτη ,χελωνονιτζακια ,βαβουροπαπατατες, κι μετα ερχονται ο καμπαμαρου κι καποιο αλλο με κατι παιδια που ταξιδεψαν σττην χωρα των δεινοσαυρων (ακομα ψαχνω τα επε8ισοδια απο αυτο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Απίστευτο! που τα θυμάστε? Όταν τα διάβαζα τα θυμήθηκα κι εγώ, αλλά πριν...μόνο τα στρουμφάκια επιεδή τα βλέπω ακόμα και τον αστυνόμο Σαίνι!
Α! και ένα ακόμα που δεν θυμάμαι πως το λέγαν, δεν ηταν καρτούν, με μια παρέα παιδιών που είχε ένα zeppelin...

υγ: Το Καπαμαρού δεν το είδα ποτέ, δεν ξέρω ποιο είναι και με κράζει ο φίλος μου (απίστευτα κολλημένος με τα καρτουν)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Προσθέτω στρουμφάκια(τα βλέπω ακόμα καμιά φορά), καμπαμαρού, και Scubby Doo
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Το μικρό σπίτι στο λιβάδι, Μικρό μου Πόνυ, Στρουμφάκια, Το μπιπ-μπιπ, Κάντυ, Καρουζέλ και Γυμνάσιο Ντεγκράσι.:P :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Degrassi Junior High!!! Τι λες τώρα!!!!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drteddy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Αλήθεια, θυμάται κανείς το "Μια φορά κι έναν καιρό ήταν ο άνθρωπος;"

Προβαλλόταν στην κρατική τηλεόραση το 1982-85 περίπου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Προσθέτω στρουμφάκια(τα βλέπω ακόμα καμιά φορά), καμπαμαρού, και Scubby Doo​

που μπορώ να βρώ το καπαμαρού; τον ψάχνω χρόνια.


Οσο για το τί έβλέπα. Τα πάντα ότι είναι σε ζωγραφιά που κινείτε μέχρι ψηφιακά. απο μπάρμπι μέχρι μπομπ το μάστορα μέχρι αξιον μαν, σαμουράι Τζάκ, όλα. και δέν το κρίβω ακομα και τώρα βλέπω τα πάντα.:baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Maik85 Saiber Rider λεγόταν.

Που τα θυμάστε όλα? Μιλάμε βλέπω τίτλους και τα έχω δει όλα αλλά δεν τα θυμάμαι καν. Πάντως για μένα η επανάσταση ήρθε τότε που ξεκίνησε η δορυφορική που στις 8 το πρωί δική μας ώρα ένα κανάλι τότε το Super ξεκίναγε το ατελείωτο λιώσιμο.

Ας κάνω και εγώ μια προσπάθεια αν και θα βάλω μόνο animated
Ηάιντι
Looney Tunes
Nils Hongerson
Ducktales
Mick Mouse
Popai (τώρα μου ήρθε)
Στρουμφάκια
Οδύσεια του διαστήματος! ή κάπως έτσι. Ένα με τον Οδυσσέα στο διάστημα. Λίγο παρανοικό.
Σπορ Μπίλυ.
Thundercats
GI Jo
Υποβρύχιο Κεραυνός
Robotech (μεγάλη σειρά)
Ράμπο
Area 81 με κάτι μισθοφόρους πιλότους
Voltron
Mazinga
Inspector Gadget
Ένα με μια ομάδα που τα οχήματα τους ενωνόντουσαν ή αλλάζαν σχήμα.Νομίζω λεγόταν M.A.N.
Καπαμαρού
Τσουμαρού
Transformers
Tiny Toons
Johnny Bravo (αυτό δεν πρέπει να το ξέρει κανένας μάλλον)
Spiderman
Superman
Fantastic Four
Ένα με ένα κλασικό σουπερήρωα με πράσινη στολή που το remake του ήταν κορυφή.
Batman και τα τρία animated
X-Men
Χ-Men Evolutions αν και είναι ολοκαίνουργιο
HiMan και το remake του

Οκ μερικά είναι 2000+ αλλά δεν πειράζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Demelene...βλέπω τα ξέρεις όλα…με ενδιαφέρει γιατί αρχίζει και ο γιος μου και βαριέται με τα Disney που του βάζω…άρχισε να ζητήσει Spiderman. Αναπόφευκτα θα μάθει τι είναι βία…:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ρουμάνα υπάρχουν σειρές animated που είναι μια χαρά και καθόλου βία. Αυτές που λάτρεψα και εγώ.
Πως είναι τα Looney Toons. Απλά χαβαλές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Tην "Υγρή Τηλεοραση" στο SevenX την έβλεπε κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Μα κανείς δεν εκτιμούσε την Aeon Flux, τον Μr House, τον Master Bates και τον Seaman Stains?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αν το καλοσκεφτουμε και τα θρυλικα παιδικα του Walt Disney ηταν μεσα στην βια,απλως παρουσιαζοταν με τετοιον τροπο που δεν ειχε κανενα αλλο αντικτυπο περαν απο το γελιο και την ψυχαγωγια.

Αγαπημενα μου ηταν:
Τransformers
Thundercats

Τοm & Jerry
Roadrunner
D.Duck
Kapamaru
Φρουτοπία

Του κουτιου τα παρμυθια(;).Εκεινο με τον Ρουχλα,την Μελια,Σεβαστιανος κτλ κτλ.
Καπου καπως καποτε.(Εκπληκτικο και μαλιστα καμια φορα ηταν τοσο ατμοσφαιρικο που "χανομουν")
He-man
Γουάλας & Γκρόμιτ
Ενα αλλο με κατι παιδια που ειχαν βρει ολοι απο ενα μαγικο δαχτυλιδι κι εξουσιαζαν ενα στοιχειο της φυσης.
the muppet show
Ενα αλλο (απο τιτλους...αστο καλυτερα), οπου ειχαν απο ενα μηχανικο ζωο και εφτιαγναν ενα μεγαλο ρομποτ οταν ενωνονταν αυτα.
Και πολλα αλλα, αλλα τωρα δεν τα θυμαμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μικρο μου πονυ!
και βαβουροπατατες, και φλινστόουνς και ενα αλλο... με ενα πολιτισμο στο διαστημα..οι δρομοι της χωρας αυτης ηταν τα δαχτυλιδια (οπως αυτα του πλανητη κρόνου) και ειχε και μαυρες τρυπες.. απο τις οποιες εμπαιναν οι κακοι, αν τις αφηναν ανοιχτες! θυμαται κανεις ποιο ειναι? τα ανθρωπακια ηταν πολυ ομορφα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
ΜΕ καταστρέψατε και άλλαξα Avatar.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Με καλυψε απολυτα ο Demelene

Αν και θα προσθεσω και την Candy Candy.:redface:

Το μονο παιδικο σαπουνοπερα που με εκανε να κλαψω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν εκτώς απο τα παλιά τύπου χάιντι καπαμαρού και ότι άλλο κυκλοφωρούσε υπάρχουν και τώρα που τρελένομαι με τον Σαμουράι Τζάκ είναι φοβερό μικι μάους άλλα η βλακεία είναι ότι το έκοψαν, πάντος μπορώ να πώ ότι δεν υπάρχει κινούμενο σχέδιο που να μην έχω δεί έστω 15 επισόδια απο το καθένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top