«Έκανα σεξ με τον πατέρα μου»

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
εμπόριο εννοεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
σούπερ αηδίαααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena.pao13

Νεοφερμένος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ελεος..τι αλλο θα δουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
νταξει......καλα παμεε:stars:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
eleos......... ti alo 8a doume......

πάντα γίνονταν αυτά τα γεγονότα....:(
απλά παλιά καλύπτονταν υπό το πέπλο της σοβαροφάνειας, της ηθικοφάνειας και της έντονης θρησκευτικής πίστης (αγράμματης θρησκοληψίας)

ο άνθρωπος είναι πάντα ο ίδιος σε όλες τις χρονικές περιόδους...όπως λέει και ο Θουκυδίδης...η ανθρώπινη συμπεριφορά δεν αλλάζει

τώρα, απλά προβάλλονται και δημοσιοποιούνται...μέσω του τύπου

ας μην μας φαίνονται παράξενα...
ας κοιτάμε και πίσω από την βιτρίνα....:P


προσωπικά, πιστεύω ότι ο άνθρωπος κρύβει μέσα του ένα άγριο ζώο...με μια ζωώδη συμπεριφορά που ελέγχεται και καλύπτεται υπό της λογικής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
πάντα γίνονταν αυτά τα γεγονότα....:(
απλά παλιά καλύπτονταν υπό το πέπλο της σοβαροφάνειας, της ηθικοφάνειας και της έντονης θρησκευτικής πίστης (αγράμματης θρησκοληψίας)

ο άνθρωπος είναι πάντα ο ίδιος σε όλες τις χρονικές περιόδους...όπως λέει και ο Θουκυδίδης...η ανθρώπινη συμπεριφορά δεν αλλάζει

τώρα, απλά προβάλλονται και δημοσιοποιούνται...μέσω του τύπου

ας μην μας φαίνονται παράξενα...
ας κοιτάμε και πίσω από την βιτρίνα....:P


προσωπικά, πιστεύω ότι ο άνθρωπος κρύβει μέσα του ένα άγριο ζώο...με μια ζωώδη συμπεριφορά που ελέγχεται και καλύπτεται υπό της λογικής...
Σωστα...Απο τον Οιδιποδα βασικα που ηταν ο mother-fucker της οικογενειας.Νομιζω ηταν η 1η αιμομιξια χρονικα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Σωστα...Απο τον Οιδιποδα βασικα που ηταν ο mother-fucker της οικογενειας.Νομιζω ηταν η 1η αιμομιξια χρονικα:P


1η?? δεν νομιζω...εδω παντρευοντουσαν τις μαναδες τους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
ε ελεος..............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
προσωπικά, πιστεύω ότι ο άνθρωπος κρύβει μέσα του ένα άγριο ζώο...με μια ζωώδη συμπεριφορά που ελέγχεται και καλύπτεται υπό της λογικής...
ναι οπως ακριβως ειπε και ο Αριστοτελης... χωρις τη λογικη ο ανθρωπος ειναι το χειροτερο ζωο που υπαρχει στις ερωτικες απολαυσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ναι οπως ακριβως ειπε και ο Αριστοτελης... χωρις τη λογικη ο ανθρωπος ειναι το χειροτερο ζωο που υπαρχει στις ερωτικες απολαυσεις...

ο Αριστοτελης εχει πει πολλες μπαρουφες...

(τουλαχιστον πραγματα που δεν ισχυουν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ένα παράδειγμα για το μέχρι πού μπορούν να σε ωθησουν τα ναρκωτικά. Προφανώς η όλη φάση ξεκίνησε λόγω ναρκωτικών, και προφανώς συνεχίστηκε μέσα σε μια έξαλλη κατάσταση μαστούρας, και αδυναμίας συγκράτησης ορμών.

Και επειδή κάπου παραπάνω διαβασα, ότι γούστο της ήτανε, συμφωνώ, αν δεν το επεδίωκε κατά κάποιο τρόπο δε θα το συνέχιζε και η ίδια, δεν επρόκειτο σε καμία περίπτωση για βιασμό. Δε μπορούμε να την κρίνουμε αυτήν άμεσα, και την ολη κατάσταση για το γεγονός, καθώς δε γνωρίζουμε τις άλλες συνθήκες που επικρατούσαν και οδήγησαν σε αυτό, ή οτιδήποτε άλλο.

Αλλά δε μπορώ να ακούω ότι δεν το βρίσκετε κακό, γενικά, γιατί έλεος δηλαδή. Με τον πατέρα της? Και υπαρχουν άτομα που δεν το βρίσκουν κακό? Ε, εντάξει, να είμαστε προχωρημένοι και απελευθερωμένοι αλλα αυτό ΄ξεπερνάει τα όρια της ανωμαλίας και της διαστροφής. Ηρεμήστε λίγο.

Δηλαδή ίου. Ίου, ίου, ίου.

Εξάλλου, αυτό ούτε η φύση δεν το θέλει. Και εξελικτικά αν το δείτε, οι απόγονοι των αιμομικτών έχουν πολλά προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Προφανώς η όλη φάση ξεκίνησε λόγω ναρκωτικών, και προφανώς συνεχίστηκε μέσα σε μια έξαλλη κατάσταση μαστούρας, και αδυναμίας συγκράτησης ορμών.
Πως βγαίνει αυτό το "προφανές" συμπέρασμα ακριβώς;

Τα όρια της διαστροφής και της ανωμαλίας ποιος τα θέτει; Δεν ενόχλησαν κανέναν οι άνθρωποι, δε βλέπω λόγο να μην τη βρουν όπως θέλουν οι ίδιοι.

Εξάλλου, αυτό ούτε η φύση δεν το θέλει. Και εξελικτικά αν το δείτε, οι απόγονοι των αιμομικτών έχουν πολλά προβλήματα.
Μάλλον για ευχαρίστηση το έκαναν, όχι για να δημιουργήσουν απογόνους.

Το "ιου" είναι το πιο απεχθές επιφώνημα που υπάρχει νομίζω. Μου φέρνει στο μυαλό νοητικά στείρες, κλειστόμυαλες κυράντζες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
αφου εκανε και εκτρωση
με τη λογικη σου η φυση δε θελει να γινονται παιδια οχι σεξ :P μας δινει τα οργανα κ τα χρησιμοποιουμε οπως θελουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Πως βγαίνει αυτό το "προφανές" συμπέρασμα ακριβώς;

Τα όρια της διαστροφής και της ανωμαλίας ποιος τα θέτει; Δεν ενόχλησαν κανέναν οι άνθρωποι, δε βλέπω λόγο να μην τη βρουν όπως θέλουν οι ίδιοι.


Α, ναι, τη μαστούρωνε την κόρη του από μικρή, και για το ότι κατεληξαν εκεί δεν έχει καμία σχέση με τα ναρκωτικά...
Η γυναίκα είχε και έχει σοβαρό πρόβλημα με τα ναρκωτικά, λες να οδηγήθηκε στη σχέση αυτή τυχαία? Λες τα ναρκωτικά να ενήργησαν μόνο την πρώτη φορά? Ε, προφανέστατο δεν είναι?

Την πρώτη φορά τη βίασε, και έπειτα το συνέχισε και η ίδια, και σε αυτό συνέβαλλαν και τα ναρκωτικά. Όταν έχεις καθαρό μυαλό,αντιδράς έτσι?

Οκ, επιλογή της, την ευχαριστούσε, δε θα την κατηγορήσω συγκεκριμένα ως προς το πού έβρισκε την ευχαρίστησή της, δεν ενόχλησε κάποιον άμεσα, αλλά αυτό είναι αιμομιξία. Η ίδια, όπως είπε δε συγχώρησε τον πατέρα της μέχρι λίγο πριν το θάνατό του. Γνώριζε πως ήταν λάθος αυτό.

Μπορεί σε κοινωνίες αφρικανικες, ασιάτικες, απομακρυσμένες παντελώς από τη δυτική κουλτούρα, να επιτρέπεται, όπως συνέβαινε και στην Αρχαία Ελλάδα, αλλά εδώ είμαστε στο 2009, πάμε στο 2010, θεωρούμαστε δυτικός κόσμος, και όχι, εμένα αυτή η σχέση, όση ευχαρίστηση και αν της προσέφερε, δε μου φαίνεται καθόλου φυσιολογική.

Δηλαδή για να καταλάβω, εσύ αυτό το θεωρείς σωστό? Και μη επιλήψιμο? Να το κάνει μια κόρη με τον πατέρα της? Ή μια μάνα με το γιο της?


Το ότι η αιμομιξία είναι κάτι το διαστροφικό, το καταδεικνύει το γεγονός ότι το παρόν θέμα έγινε είδηση, άρα είναι κάτι πρωτοφανές. Επίσης τιμωρείται από το νόμο. Όσο για το ποιος το ορίζει τι είναι ανωμαλία και τι διαστροφή, η ίδια η δυτική κοινωνία το κάνει. Μπορεί κάποια όρια και περιορισμοί που θέτει να είναι παντελώς γελοία, αλλά σε αυτήν την περίπτωση, δεν έχω παρά να συμφωνησω με την αντίληψη. Προσωπικά δε μου φαίνεται φυσιολογικό.

Δεν ήταν έρωτας, ήταν ευχαρίστηση και μόνο, και περίεργη ψυχολογική σχέση.

Και πριν αρχίσει κάποιος τα περί κοινωνίας και ότι είμαστε πρόβατα, έχω να πω, ότι η απαξίωση, ωφελεί, αλλά η πολλή απαξίωση ως προς αυτά που ορίζει η κοινωνία, μας κάνει ζώα, που δε μπορούμε να συγκρατηθούμε. Αν ήταν έτσι, θα μπορούσαμε ελεύθερα να σκοτώσουμε για να εκτονωθούμε. Και αυτό ευχαρίστηση προκαλεί.

Και στο κάτω κάτω δηλαδή, κάνε σεξ με όποιον άλλο θες, κάνε με το γείτονα, γιατί πρέπει σώνει και καλά, να το κάνει με τον πατέρα της? Και πρέπει σώνει και καλά να το βγάλετε σωστό επειδή τόλμησαν να διαφωνήσουν κάποιοι, τα πρόβατα της κοινωνίας?

Μάλλον για ευχαρίστηση το έκαναν, όχι για να δημιουργήσουν απογόνους.

Το "ιου" είναι το πιο απεχθές επιφώνημα που υπάρχει νομίζω. Μου φέρνει στο μυαλό νοητικά στείρες, κλειστόμυαλες κυράντζες.

Την άφησε έγκυο. Έκανε έκτρωση.

Το πιο πιθανό ήταν το παιδί να βγει με πρόβλημα υγείας. Είπα απλώς, ότι εξελικτικά, οι απόγονοί τους δεν ευνοούνται ιδιαίτερα. Γενικά μίλησα. -.-'


Το "ιου" είναι το πιο απεχθές επιφώνημα που υπάρχει νομίζω. Μου φέρνει στο μυαλό νοητικά στείρες, κλειστόμυαλες κυράντζες.

Ίου αναφώνησα μόλις το διάβασα το συγκεκριμένο θέμα. Άρα, ναι μου προκαλεί απέχθεια η όλη φάση. Άρα, ναι είμαι μια "στείρα κλειστόμυαλη κυράντζα". Αν και δεν το είπα μόνο εγώ στο τόπικ αυτό. Τόσοι αναφώνησαν με παρόμοιο τρόπο. Μάλλον το quote έγινε σε μένα, λόγω αυτών που έχω γράψει στο θέμα της θρησκείας, υποθέτω. Μπορεί να κάνω και λάθος.
Whatever...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
ο Αριστοτελης εχει πει πολλες μπαρουφες...

(τουλαχιστον πραγματα που δεν ισχυουν)
ναι εχει πει... αλλα αυτο δεν ειναι μπαρουφα ...ειναι αληθεια..
-----------------------------------------
Οκ, επιλογή της, την ευχαριστούσε, δε θα την κατηγορήσω συγκεκριμένα ως προς το πού έβρισκε την ευχαρίστησή της, δεν ενόχλησε κάποιον άμεσα, αλλά αυτό είναι αιμομιξία. Η ίδια, όπως είπε δε συγχώρησε τον πατέρα της μέχρι λίγο πριν το θάνατό του. Γνώριζε πως ήταν λάθος αυτό.

Μπορεί σε κοινωνίες αφρικανικες, ασιάτικες, απομακρυσμένες παντελώς από τη δυτική κουλτούρα, να επιτρέπεται, όπως συνέβαινε και στην Αρχαία Ελλάδα, αλλά εδώ είμαστε στο 2009, πάμε στο 2010, θεωρούμαστε δυτικός κόσμος, και όχι, εμένα αυτή η σχέση, όση ευχαρίστηση και αν της προσέφερε, δε μου φαίνεται καθόλου φυσιολογική.



Δεν ήταν έρωτας, ήταν ευχαρίστηση και μόνο, και περίεργη ψυχολογική σχέση.

Και πριν αρχίσει κάποιος τα περί κοινωνίας και ότι είμαστε πρόβατα, έχω να πω, ότι η απαξίωση, ωφελεί, αλλά η πολλή απαξίωση ως προς αυτά που ορίζει η κοινωνία, μας κάνει ζώα, που δε μπορούμε να συγκρατηθούμε. Αν ήταν έτσι, θα μπορούσαμε ελεύθερα να σκοτώσουμε για να εκτονωθούμε. Και αυτό ευχαρίστηση προκαλεί.
+100000000 στη Δεσποινα!!!!:no1::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν έχω δει καν τι έγραψες στο θέμα της θρησκείας, το quote έγινε σε σένα επειδή ήσουν η τελευταία που το είπε απλά. Ο χαρακτηρισμός δεν πήγαινε σε κανέναν προσωπικά, δε σας ξέρω άλλωστε, απλά είπα τι μου έρχεται στο μυαλό όταν ακούω (ή βλέπω) το συγκεκριμένο επιφώνημα.

Δεν είπα ότι το θεωρώ σωστό, αλλά δε το θεωρώ και λάθος, αν είναι ελεύθερη επιλογή. Δεν το κρίνω καν απλά, δε μου πέφτει λόγος κιόλας.

Επίσης, οτιδήποτε ενστικτώδες μου φαίνεται σαφώς πιο φυσιολογικό από κάτι που επιβάλλει η κοινωνία, αν και, έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ, δεν έχει νόημα η λέξη "αφύσικο" μιας και ο,τι εμφανίζετια στη φύση, της οποίας μέρος είναι τα πάντα ουσιαστικά, είναι εξ'ορισμού φυσιολογικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
"Οκ, επιλογή της, την ευχαριστούσε, δε θα την κατηγορήσω συγκεκριμένα ως προς το πού έβρισκε την ευχαρίστησή της, δεν ενόχλησε κάποιον άμεσα, αλλά αυτό είναι αιμομιξία. Η ίδια, όπως είπε δε συγχώρησε τον πατέρα της μέχρι λίγο πριν το θάνατό του. Γνώριζε πως ήταν λάθος αυτό."

Το καταλαβαινεις ελπιζω οτι αντιφασκεις σε αυτη την προταση ε; Απο τη μια λες οτι ειναι επιλογη της και δε θα την κατηγορησεις απο την αλλη λες οτι ηταν αιμομιξια και δεν επρεπε να το κανει. Και επισης λεει οτι τον συγχωρεσε γιατι ενιωθε προδοσια και καταχρηση εξουσιας απο μερους του οχι οτι θεωρει την αιμομιξια ως κατι κακο.

Μπορει να ηταν ερωτας μπορει να μην ηταν τι λογος σου πεφτει;

"Και στο κάτω κάτω δηλαδή, κάνε σεξ με όποιον άλλο θες, κάνε με το γείτονα, γιατί πρέπει σώνει και καλά, να το κάνει με τον πατέρα της? Και πρέπει σώνει και καλά να το βγάλετε σωστό επειδή τόλμησαν να διαφωνήσουν κάποιοι, τα πρόβατα της κοινωνίας?"

Αφου λες κανε σεξ με οποιον θες γιατι μετα βαζεις το οριο οχι με τον πατερα της;

"Δεν ήταν έρωτας, ήταν ευχαρίστηση και μόνο, και περίεργη ψυχολογική σχέση."

Ε και; Πρεπει ολες οι ανθρωπινες σεξουαλικες σχεσεις να σχετιζονται με τον ερωτα;


"Την άφησε έγκυο. Έκανε έκτρωση.

Το πιο πιθανό ήταν το παιδί να βγει με πρόβλημα υγείας"


Αν διαβασεις το αρθρο λεει οτι δεν ξερει ποιανου ηταν το παιδι και γι'αυτο εκανε εκτρωση.


Κι εγω θεωρω αισχρο να κανεις σεξ με γονιο σου, αδερφο-η σου ή γενικα καποιο (κοντινο) συγγενη καθως οι σχεσεις συγγενειας (οχι απαραιτητα εξ αιματος-δεν εχει να κανει με τα γονιδια αυτο) εχουν μια ιδιαιτερη συσταση (αν και διαφερει απο οικογενεια σε οικογενεια), και απορω πως μπορουν καποιοι και το κανουν αλλα στην τελικη δε μου πεφτει και κανενας λογος. Ο βιασμος απο γονεις ειναι ακομα πιο αισχρο αλλα αφου η γυναικα αυτη λεει οτι εγινε συναινετικη απο μια στιγμη δεν με απασχολει ιδιαιτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
"Οκ, επιλογή της, την ευχαριστούσε, δε θα την κατηγορήσω συγκεκριμένα ως προς το πού έβρισκε την ευχαρίστησή της, δεν ενόχλησε κάποιον άμεσα, αλλά αυτό είναι αιμομιξία. Η ίδια, όπως είπε δε συγχώρησε τον πατέρα της μέχρι λίγο πριν το θάνατό του. Γνώριζε πως ήταν λάθος αυτό."

Το καταλαβαινεις ελπιζω οτι αντιφασκεις σε αυτη την προταση ε; Απο τη μια λες οτι ειναι επιλογη της και δε θα την κατηγορησεις απο την αλλη λες οτι ηταν αιμομιξια και δεν επρεπε να το κανει. Και επισης λεει οτι τον συγχωρεσε γιατι ενιωθε προδοσια και καταχρηση εξουσιας απο μερους του οχι οτι θεωρει την αιμομιξια ως κατι κακο.

Μπορει να ηταν ερωτας μπορει να μην ηταν τι λογος σου πεφτει;

"Και στο κάτω κάτω δηλαδή, κάνε σεξ με όποιον άλλο θες, κάνε με το γείτονα, γιατί πρέπει σώνει και καλά, να το κάνει με τον πατέρα της? Και πρέπει σώνει και καλά να το βγάλετε σωστό επειδή τόλμησαν να διαφωνήσουν κάποιοι, τα πρόβατα της κοινωνίας?"

Αφου λες κανε σεξ με οποιον θες γιατι μετα βαζεις το οριο οχι με τον πατερα της;

"Δεν ήταν έρωτας, ήταν ευχαρίστηση και μόνο, και περίεργη ψυχολογική σχέση."

Ε και; Πρεπει ολες οι ανθρωπινες σεξουαλικες σχεσεις να σχετιζονται με τον ερωτα;


"Την άφησε έγκυο. Έκανε έκτρωση.

Το πιο πιθανό ήταν το παιδί να βγει με πρόβλημα υγείας"

Αν διαβασεις το αρθρο λεει οτι δεν ξερει ποιανου ηταν το παιδι και γι'αυτο εκανε εκτρωση.


Κι εγω θεωρω αισχρο να κανεις σεξ με γονιο σου, αδερφο-η σου ή γενικα καποιο (κοντινο) συγγενη καθως οι σχεσεις συγγενειας (οχι απαραιτητα εξ αιματος-δεν εχει να κανει με τα γονιδια αυτο) εχουν μια ιδιαιτερη συσταση (αν και διαφερει απο οικογενεια σε οικογενεια), και απορω πως μπορουν καποιοι και το κανουν αλλα στην τελικη δε μου πεφτει και κανενας λογος. Ο βιασμος απο γονεις ειναι ακομα πιο αισχρο αλλα αφου η γυναικα αυτη λεει οτι εγινε συναινετικη απο μια στιγμη δεν με απασχολει ιδιαιτερα.

1. Είπα, δε θα την κατηγορήσω αυτή συγκεκριμένα, ως προς το πού έβρισκε την ευχαρίστηση. Και η ίδια το κατάλαβε ότι έκανε λάθος, κυρίως με τα ναρκωτικά, και την πίεση που δεχόταν από τον πατέρα της. Θα κατηγορήσω για το΄λόγο αυτό τον πατέρα της. Άρχικά, βιάστηκε, επομένως ίσως μετά ένιωθε αδύναμη να πει όχι. Ο πατέρας της είναι άξιος, αξιότατος όλων των κατηγοριών. Και είμαι κάθετη σε αυτό, γιατί αυτός το ξεκίνησε.
Κατηγορώ την πράξη της αιμομιξίας. Γενικά. Δε μου φαίνεται ως κάτι το σωστό, ή το φυσιολογικό.


2. Αν διαβάσεις καλά, είπα "κάνε σεξ με όποιον άλλον θες".
(εκτός από τον πατέρα εννοούσα με το άλλον).

3. Το κατάλαβα αυτό που έλεγε στο άρθρο με την έκτρωση. Τα ίδια διαβάζουμε.
ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΛΑΩ.
Τα γονίδια που προέρχονται από συγγενείς, δημιουργούν μεγαλύτερες πιθανότητες εμφάνισης ασθενειών, επειδή ακριβώς προέρχονται από συγγενείς. Αντί να είναι κάποιος απλώς φορέας, τώρα η πιθανότητα αυξάνεται να είναι ασθενής. Αυτό ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Την άφησε έγκυο. Έκανε έκτρωση.

Το πιο πιθανό ήταν το παιδί να βγει με πρόβλημα υγείας. Είπα απλώς, ότι εξελικτικά, οι απόγονοί τους δεν ευνοούνται ιδιαίτερα. Γενικά μίλησα. -.-'
Δεν ειναι σιγουρο πως την αφησε εγκυο ,δεν γνωριζε ποιανου ητανε το παιδι.
Δεν εχει σχεση η εξελιξη με το θεμα , βιολογικα θες να πεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top