«Τύμπανα πολέμου» μεταξύ Ιράν και Ισραήλ

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
Εγω λεω να στηριξουμε το ΕΣΥ και τη δημοσια παιδεια που ειναι στα ορια να διαλυθουν παρα να δωσουμε και αλλα εκατομμυρια και ανθρωπινο δυναμικο σε πολεμο που δεν μας αφορα.
Η τρομοκρατία μας αφορά όλους. Πολλές φορές οι τρομοκράτες χακαρουν τα δεδομένα νοσοκομείων και αρρωστων και τα ραντεβού τους με γιατρούς, δημιουργώντας τεράστια δημόσια χρέη.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,836 μηνύματα.
Στηρίζω οποιονδήποτε είναι εναντίον της βαρβαρότητας του ισλαμιστικού εξτρεμισμου και της τρομοκρατίας. Ακόμα και τους αγενείς και τους υβριστικούς εναντίον μου.
Η Ουκρανία δέχεται πάντως εθελοντές στρατιώτες. Σίγουρα και το Ισραήλ δεν θα λέει όχι. Γιατί δεν το ψάχνεις να κάνεις πράξη τα ιδανικά σου; Αφού είσαι υπέρμαχος της δημοκρατίας των ελευθεριών, μαχητικός αντιϊσλαμιστής κλπ γιατί δεν πας; Είναι προτιμότερο αυτό από το να λες πως η Ευρώπη θα μετανιώσει αργότερα για την υποχωρητικότητα της (υπονοώντας να γίνει προληπτικός πόλεμος).

Ή μήπως τους πολέμους της αρεσκείας σου πρέπει να τους πληρώσει με το αίμα του ο κάθε άσχετος που θα συρθεί σε αυτό εκτός από εσένα που τον πιστεύεις;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
Η Ουκρανία δέχεται πάντως εθελοντές στρατιώτες. Σίγουρα και το Ισραήλ δεν θα λέει όχι. Γιατί δεν το ψάχνεις να κάνεις πράξη τα ιδανικά σου; Αφού είσαι υπέρμαχος της δημοκρατίας των ελευθεριών, μαχητικός αντιϊσλαμιστής κλπ γιατί δεν πας; Είναι προτιμότερο αυτό από το να λες πως η Ευρώπη θα μετανιώσει αργότερα για την υποχωρητικότητα της (υπονοώντας να γίνει προληπτικός πόλεμος).
Αν δεν είχα προσωπικές υποχρεώσεις και οικογένεια να φροντίσω, πιθανότατα θα το έκανα. Όπως το κάνουν πολλοί άλλοι.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,836 μηνύματα.
Αν δεν είχα προσωπικές υποχρεώσεις και οικογένεια να φροντίσω, πιθανότατα θα το έκανα. Όπως το κάνουν πολλοί άλλοι.
Άρα φτάνουμε στο συμπέρασμα πως όταν λες τέτοια βαρύγδουπα όπως το να γίνει ένας προληπτικός πόλεμος κατά του Ιράν για να μην αποθρασυνθεί στο μέλλον εννοείς να πάει ο κάθε καημένος 18χρονος.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,296 μηνύματα.
Αν δεν είχα προσωπικές υποχρεώσεις και οικογένεια να φροντίσω, πιθανότατα θα το έκανα. Όπως το κάνουν πολλοί άλλοι.
H προτροπή για εμπλοκή δηλαδή αφορά "εμάς" αόριστα αλλά ορισμένα κάποιους ταλαίπωρους που θα πάνε να σφαχτούν για να ζείς εσύ καλά στον καναπέ σου.

τέτοια περίσσεια μαγκιά ρε σύ, δεν έχω ξαναδεί
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,836 μηνύματα.
H προτροπή για εμπλοκή δηλαδή αφορά "εμάς" αόριστα αλλά ορισμένα κάποιους ταλαίπωρους που θα πάνε να σφαχτούν για να ζείς εσύ καλά στον καναπέ σου.

τέτοια περίσσεια μαγκιά ρε σύ, δεν έχω ξαναδεί
Λες και τα πόσα παιδιά διαχρονικά που χάθηκαν σε χαρακώματα δεν είχαν οικογένειες να φροντίσουν και όνειρα για το μέλλον τους. Ήταν στόχος τους να αφήσουν στη γη ένα νεαρό κουφάρι για να χαίρεται που πολεμάνε για την δημοκρατία ο κάθε ζουστ.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,034 μηνύματα.
Λες και τα πόσα παιδιά διαχρονικά που χάθηκαν σε χαρακώματα δεν είχαν οικογένειες να φροντίσουν και όνειρα για το μέλλον τους. Ήταν στόχος τους να αφήσουν στη γη ένα νεαρό κουφάρι για να χαίρεται που πολεμάνε για την δημοκρατία ο κάθε ζουστ.
Δεν ειναι αθωες περιστερες αυτοι
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
Λες και τα πόσα παιδιά διαχρονικά που χάθηκαν σε χαρακώματα δεν είχαν οικογένειες να φροντίσουν και όνειρα για το μέλλον τους. Ήταν στόχος τους να αφήσουν στη γη ένα νεαρό κουφάρι για να χαίρεται που πολεμάνε για την δημοκρατία ο κάθε ζουστ.
Θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,296 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,750 μηνύματα.
Θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία.


Τις οποίες αρετές εσύ προφανώς δεν έχεις. Άρα γιατί να την απολαμβάνεις ενώ δεν κάνεις τίποτα για αυτήν και μόνο δικαιολογείσαι; "Αα έχω οικογένεια, αα δεν μπορώ, αα ας πάνε άλλοι". Χαίρω πολύ, δεν είσαι ο μόνος, όλοι μας έχουμε και οικογένειες και όνειρα και στόχους. Άμα θες να μιλάς για το ύψιστο αγαθό της ελευθερίας, να μη μένεις στα λόγια, αλλιώς είσαι ένας υποκριτής που με αυτά που λέει μόνο μιάζει αυτή την έννοια.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Όσο γίνεται ανεκτή η κομματοσκυλιλα και η προπαγάνδα σ αυτή την χώρα λόγω αδιαφορίας μερικών, θα έχουμε την γνωστή πολιτική βοθριλα, και κατ επεκταση όλα τα υπόλοιπα νοσηρα φαινόμενα της νεοελληνικής πολιτικής σκηνής.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
Τις οποίες αρετές εσύ προφανώς δεν έχεις. Άρα γιατί να την απολαμβάνεις ενώ δεν κάνεις τίποτα για αυτήν και μόνο δικαιολογείσαι; "Αα έχω οικογένεια, αα δεν μπορώ, αα ας πάνε άλλοι". Χαίρω πολύ, δεν είσαι ο μόνος, όλοι μας έχουμε και οικογένειες και όνειρα και στόχους. Άμα θες να μιλάς για το ύψιστο αγαθό της ελευθερίας, να μη μένεις στα λόγια, αλλιώς είσαι ένας υποκριτής που με αυτά που λέει μόνο μιάζει αυτή την έννοια.


Θεωρώ ότι όλοι πρέπει να είμαστε ενάντια στην ισλαμιστική τρομοκρατία. Όσο μπορούμε. Και όσο αντέχουμε. Γιατί όλοι υφισταμεθα τις συνέπειες της. Είτε έμμεσα, είτε άμεσα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,464 μηνύματα.
Η τρομοκρατία μας αφορά όλους. Πολλές φορές οι τρομοκράτες χακαρουν τα δεδομένα νοσοκομείων και αρρωστων και τα ραντεβού τους με γιατρούς, δημιουργώντας τεράστια δημόσια χρέη.
Ναι..για αυτο σκοτωνονται ΗΠΑ και ΕΕ.
Τι γαλα πινεις;
1713198260280.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν δεν είχα προσωπικές υποχρεώσεις και οικογένεια να φροντίσω, πιθανότατα θα το έκανα. Όπως το κάνουν πολλοί άλλοι.
Φροντιζεις εσυ οικογενεια;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λετε;

 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,836 μηνύματα.
Το Ισραήλ λέει θα απαντήσει στο χτύπημα. Κ*λοτρώγονται αυτοί εκεί για ανάφλεξη του πολέμου στην Μέση Ανατολή. Σε άλλες περιπτώσεις θα έκαναν του κεφαλιού τους αλλά εδώ όντως είναι εξαρτημένοι από την στάση των ΗΠΑ καθώς μιλάμε για μια μεγάλη χώρα με την οποία δεν συνορεύουν κιόλας. Οι ΗΠΑ φαίνονται απρόθυμες να εμπλακούν σε πολεμικό σενάριο για την ώρα. Αυτό ίσως μόνο σώσει την κατάσταση.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,066 μηνύματα.
Όλοι οι χρηματοοικονομικοι δείκτες κλπ. συμπεριφορές και τάσεις που αντανακλούν τις προσδοκίες της αγοράς, δείχνουν συγκρατημένη, αλλά αρνητική όμως τάση.

Περιμένουν φούντωμα, φοβούνται ακόμα, χωρίς να ειναι 100% σίγουροι, όπως κανείς άλλωστε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
Εγώ εκείνο που ξέρω παντως ειναι πως κανένας ισλαμοφασίστας δεν κτυπησε την Ελλάδα από εκεί και περα τα συμπεράσματα δικά σας καθώς υπάρχουν πολλα από πισω που δε βλέπουμε. Οχι πως νόμιμοποιουνται να σκοτώνουν ανθρώπους αλλα μη βιάζεστε να παρετε το μέρος κανενός.

Δεν υπάρχει καπνός χωρίς φωτιά. Κάτι έχουν κάνει και οι άλλοι για να έχουν στοχοποιήθει οι χώρες τους.

Συντάσσομαι και εγώ με την πρόταση Μπάιντεν σωστός ο Κασελακης..

Ο Κουλης έχει τοποθετηθεί ; με τι είναι υπέρ ; να κτυπήσει το Ισραήλ;

Αμα έρθουν εδώ εμάς θα φωνάζουν να τον σώσουμε όμως.

Θα φυγει καμια ρουκέτα από τη Χεζμπολάχ και θα βαράει το κινητό στις 3 τα ξημερώματα να παμε στις μονάδες.

Αντε σοβαρευτείτε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,464 μηνύματα.
Εγώ εκείνο που ξέρω παντως ειναι πως κανένας ισλαμοφασίστας δεν κτυπησε την Ελλάδα από εκεί και περα τα συμπεράσματα δικά σας καθώς υπάρχουν πολλα από πισω που δε βλέπουμε. Οχι πως νόμιμοποιουνται να σκοτώνουν ανθρώπους αλλα μη βιάζεστε να παρετε το μέρος κανενός.
Σορυ...αλλα γνωμονας μου ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΕΜΑΣ.Ειναι το ποιος ειναι τρομοκρατης..ασχετα αν δεν ετυχε να κανουν κατι σε εμας.ΑΚΟΜΑ.Διοτι βασικα για τον πουτσο μας εχουν.Θελουν να χτυπανε ''σοβαρα κρατη'
Θα μου επιτρεψεις να εχω αλλα κριτηρια.
Τα αθρωπιστικα..ασχετα απο το αν χτυπουν την αφεντομουτσουναρα μου ή αλλους.
Ευχαριστω και γεια.
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΩΡΙΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.
Αλλα νεαντερνταλ ανθρωπου ή παιδιου.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
Σορυ...αλλα γνωμονας μου ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΕΜΑΣ.Ειναι το ποιος ειναι τρομοκρατης..ασχετα αν δεν ετυχε να κανουν κατι σε εμας.ΑΚΟΜΑ.Διοτι βασικα για τον πουτσο μας εχουν.Θελουν να χτυπανε ''σοβαρα κρατη'
Θα μου επιτρεψεις να εχω αλλα κριτηρια.
Τα αθρωπιστικα..ασχετα απο το αν χτυπουν την αφεντομουτσουναρα μου ή αλλους.
Ευχαριστω και γεια.
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΩΡΙΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.
Αλλα νεαντερνταλ ανθρωπου ή παιδιου.

Όταν θα έχεις εσυ τη κωλοπιλάλα με τους Τουρκους και δεν θα ενδιαφέρεται κανείς και θα έρχεται ο Γενς Τουρκενμπεργκ και θα λέει "βρειτε τα και ίσες αποστάσεις" θα σου πω εγω πως θα με καταλάβεις ;p

δεν ειπα να είμαστε με τους τρομοκράτες αλλα αναρωτήθηκες ποτέ εάν αυτοι οι τρομοκράτες πιο πρίν ηταν άλλοι άνθρωποι και έγιναν έτσι με τα χρονια καταπίεσης ;

εσυ εχεις ευρύτητα στη σκέψη αποκλειεται να μην το χεις σκεφτεί.

Αν η Β.Κορέα - το Ιράν και άλλοι δεν ειχαν μάθει απο το μάθημα του Ιράκ τωρα θα ειχαν τη τυχη του Ιράκ. Οι Αμερικανοι δεν αστειεύονται.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,464 μηνύματα.
Όταν θα έχεις εσυ τη κωλοπιλάλα και δεν θα ενδιαφέρεται κανείς και θα έρχεται ο Γενς Τουρκενμπεργκ και θα λέει "βρειτε τα και ίσες αποστάσεις" θα σου πω εγω πως θα με καταλάβεις ;p
Δεν θα ενδιαφερεται κανενας..ΔΙΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΣΚΕΠΤΙΚΟ
Γκεγκε;
Γκεγκε να λες.
Ενω αν ειχαν το δικο μου..θα ενδιαφερονταν.
Νανακια τωρα.
ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΜΕ.
Στο μεταξυ εγω δεν ειπα να συμμετασχουμε σε καμια συραξη
ΓΙΑ ΑΠΟΨΗ ΛΕΩ
ΝΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ.
ΕΣΥ ΚΟΙΜΗΣΟΥ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
Δεν θα ενδιαφερεται κανενας..ΔΙΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΣΚΕΠΤΙΚΟ
Γκεγκε;
Γκεγκε να λες.
Ενω αν ειχαν το δικο μου..θα ενδιαφερονταν.
Νανακια τωρα.
ΞΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΜΕ.

χαχα θα πάω σε λίγο όχι ακόμη.

Αν ενδιαφερθούν ποτέ μηπως στη πέσει ο Τουρκος έλα και πές μου.
 
Top