Άνοιγμα λογαριασμού μισθοδοσίας

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Σου παραθέτω τους πίνακες από τα επίσημα site των δυο τραπεζών.

•National Bank of Greece.


•Eurobank

Δεν κατάλαβα τίποτα είναι πολλά κ μπερδεύομαι!!! Τελικά 4,20 μου λείπουν που υποθέτω ότι τα χρεώθηκαν αυτοί κ μου τα αφαίρεσαν από το μισθό όπως είχαμε πει.
Προτιμώ να χρεωνομαι 7€ πάρα να έχω 100 λογαριασμούς ειδικά στη eurobank που έχω ακούσει τα χειρότερα
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα τίποτα είναι πολλά κ μπερδεύομαι!!! Τελικά 4,20 μου λείπουν που υποθέτω ότι τα χρεώθηκαν αυτοί κ μου τα αφαίρεσαν από το μισθό όπως είχαμε πει.
Προτιμώ να χρεωνομαι 7€ πάρα να έχω 100 λογαριασμούς ειδικά στη eurobank που έχω ακούσει τα χειρότερα
Από ότι κατάλαβα εσυ έχεις Εθνική και ο εργοδότης σου κάνει μεταφορά από την Eurobank??
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
IMG_7548.jpg

Το έμβασμα και η προμήθεια φαίνονται σε διαφορετικές εντολές. π.χ. Πάνω φαίνεται ένα έμβασμα που μου ήρθε από google και μετά καπάκι η προμήθεια. Για να φαίνονται στο έμβασμα λιγότερα σημαίνει ότι εργοδότης σου έδωσε λιγότερα και πρεπει να διαμαρτυρηθείς.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα τίποτα είναι πολλά κ μπερδεύομαι!!! Τελικά 4,20 μου λείπουν που υποθέτω ότι τα χρεώθηκαν αυτοί κ μου τα αφαίρεσαν από το μισθό όπως είχαμε πει.
Προτιμώ να χρεωνομαι 7€ πάρα να έχω 100 λογαριασμούς ειδικά στη eurobank που έχω ακούσει τα χειρότερα
Οι τράπεζες στην Ελλάδα έχουν αρκετά μειονεκτήματα σε σχέση με αυτές τους εξωτερικού. Γενικά είμαστε ακριβοί στις χρεώσεις χωρίς η ποιότητα των υπηρεσιών που προσφέρονται να είναι η ανάλογη. Εγώ προσωπικά συνεργάζομαι με την Εθνική καθώς είναι η πιο παλιά τράπεζα, έχει τεράστιο δίκτυο ATM και καταστημάτων, είναι η πιο φθηνή στις χρεώσεις και στα εμβάσματα, έχει το καλύτερο Ebanking στην Ελλάδα ενώ η εξυπηρέτηση πελατών είναι πολύ εξυπηρετική. Για Eurobank δεν ξέρω να σου πω καθώς δεν έχει κάποιος συγγενής ή φίλους μου. Η Πειραιώς είναι καλή τράπεζα ενώ η Alpha Bank η πιο ακριβή σε θέμα χρεώσεων.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
View attachment 119009
Το έμβασμα και η προμήθεια φαίνονται σε διαφορετικές εντολές. π.χ. Πάνω φαίνεται ένα έμβασμα που μου ήρθε από google και μετά καπάκι η προμήθεια. Για να φαίνονται στο έμβασμα λιγότερα σημαίνει ότι εργοδότης σου έδωσε λιγότερα και πρεπει να διαμαρτυρηθείς.
Ναι ναι έτσι μου το έβγαλε από την χρέωση της εθνικής!!! Αυτοί όμως όταν πήγαν να κάνουν την μεταφορά δεν χρεώθηκαν κάποιο ποσό ? Άρα μειώθηκε από το έμβασμα μου
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ναι ναι έτσι μου το έβγαλε από την χρέωση της εθνικής!!! Αυτοί όμως όταν πήγαν να κάνουν την μεταφορά δεν χρεώθηκαν κάποιο ποσό ? Άρα μειώθηκε από το έμβασμα μου
Yπάρχει επιλογή αν θέλεις να χρεωθείς εσύ ή ο άλλος ή ο καθένας τα δικά του. Η χρέωση γίνεται ξεχωριστά από τα λεφτά που έχεις στο λογαριασμό και όχι από το ποσό του εμβάσματος.

Αυτό που μπορεί να έγινε είναι να επέλεξε ο εργοδότης να χρεωθεί ο ίδιο στα δικά του και να αφαίρεσε manual από το ποσό του εμβάσματος.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μόλις προσπάθησα να πληρώσω μέσω Google pay(από το κινητό μου δηλαδή !!) στο σούπερ μάρκετ και δεν το δέχτηκε το POS :'( ενώ την κανονική μου κάρτα μετά μια χαρά τη δέχτηκε ! Τι συμβαίνει?
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Μόλις προσπάθησα να πληρώσω μέσω Google pay(από το κινητό μου δηλαδή !!) στο σούπερ μάρκετ και δεν το δέχτηκε το POS :'( ενώ την κανονική μου κάρτα μετά μια χαρά τη δέχτηκε ! Τι συμβαίνει?
Μήπως κάτι δεν έκανες σωστά; Μπορείς να μου πεις τι βήματα έκανες για να σου πω μετά;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Μόλις προσπάθησα να πληρώσω μέσω Google pay(από το κινητό μου δηλαδή !!) στο σούπερ μάρκετ και δεν το δέχτηκε το POS :'( ενώ την κανονική μου κάρτα μετά μια χαρά τη δέχτηκε ! Τι συμβαίνει?

Έχει NFC το smartphone σου;;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μήπως κάτι δεν έκανες σωστά; Μπορείς να μου πεις τι βήματα έκανες για να σου πω μετά;
Ναι απλά κατέβασα το Google wallet κ έβαλα μέσα την κάρτα ! Παλιά με το freedom pass μια χαρά πλήρωνα!!!
Έχει NFC το smartphone σου;;
Νομίζω ναι γτ παλιά που μπορούσες να πληρώσεις απλά με την εφαρμογή της εθνικής το έκανα , και προπερσι με το freedom pass
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Screenshot_2023-08-08-12-57-15-841_com.google.android.gms.jpg
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Ναι απλά κατέβασα το Google wallet κ έβαλα μέσα την κάρτα ! Παλιά με το freedom pass μια χαρά πλήρωνα!!!

Νομίζω ναι γτ παλιά που μπορούσες να πληρώσεις απλά με την εφαρμογή της εθνικής το έκανα , και προπερσι με το freedom pass
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

View attachment 119614
Τότε μάλλον έτυχε και είχε πρόβλημα το pos, τη επόμενη φορά προσπάθησε να πληρώσεις άλλου ξανα με google pay, απλά να κρατάς το κινητό πάνω στο pos σταθερά.
Αν συμβαίνει ξανά μάλλον έχει θέμα το κινητό σου ή η εφαρμογή Google pay
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Τοση αναλυση για καρτες και τραπεζες δεν εχω ξαναδει στη ζωη μου, δηλαδη καποιος μπορει να ρωτησει εναν λογιστη για το ποσα πρεπει να παρει και μετα να δει αν μπηκαν...

Ολες οι συναλλαγες μετα φαινονται στην εφαρμογη.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Τοση αναλυση για καρτες και τραπεζες δεν εχω ξαναδει στη ζωη μου, δηλαδη καποιος μπορει να ρωτησει εναν λογιστη για το ποσα πρεπει να παρει και μετα να δει αν μπηκαν...

Ολες οι συναλλαγες μετα φαινονται στην εφαρμογη.
Άλλο ρώτησα τώρα :)
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Επίσης σήμερα άνοιξα επιτέλους λογαριασμό στη Eurobank!!! Με το ζόρι θυμόμουν το ένα πιν, να δω τώρα με δύο τι θα κάνω , τέλος πάντων.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Επίσης σήμερα άνοιξα επιτέλους λογαριασμό στη Eurobank!!! Με το ζόρι θυμόμουν το ένα πιν, να δω τώρα με δύο τι θα κάνω , τέλος πάντων.
Σκότωμα τα 2 πιν.

Φαντάσου να πάρεις και 2η SIM στο κινητό, να γίνουν 2 τα πιν των καρτών και 2 των κινητών.

Θα φάς overvoltage limitation μαμίσιο από την Nvidia και θα αρχίσεις να ρίχνεις τα fps, δε σε βλέπω να πιάνεις πάνω απο 30 μέσα στην Orgrimmar.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Σκότωμα τα 2 πιν.

Φαντάσου να πάρεις και 2η SIM στο κινητό, να γίνουν 2 τα πιν των καρτών και 2 των κινητών.

Θα φάς overvoltage limitation μαμίσιο από την Nvidia και θα αρχίσεις να ρίχνεις τα fps, δε σε βλέπω να πιάνεις πάνω απο 30 μέσα στην Orgrimmar.
Και δε σε αφήνουν να διαλέξεις εσυ , σε όλα 1234 θα έβαζα.
Πέρυσι το είχα μπερδέψει τοσες φορές που την μπλοκαρα τελείως :'(
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Και δε σε αφήνουν να διαλέξεις εσυ , σε όλα 1234 θα έβαζα.
Πέρυσι το είχα μπερδέψει τοσες φορές που την μπλοκαρα τελείως :'(
Τι λες; Γίνεται να το αλλάξεις στο ebanking, για ψάξτο.

Απλά δεν ειναι ασφαλές να έχεις το ίδιο σε όλες και μάλιστα κατι τοσο απλό ή προφανές (πχ γενεθλια κλπ)
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Επίσης σήμερα άνοιξα επιτέλους λογαριασμό στη Eurobank!!! Με το ζόρι θυμόμουν το ένα πιν, να δω τώρα με δύο τι θα κάνω , τέλος πάντων.
τι να πω εγώ που θυμάμαι τα πιν και των γονιών μου :lol:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top