Άνοιγμα λογαριασμού μισθοδοσίας

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Αυτό.

Αν δεν σε ενδιαφέρουν ταξίδια (για την ώρα) ή αγορές από έξω σε διαφορετικό νόμισμα, μην ασχοληθείς με revolut.

Αυτή τη στιγμή, και οι 4 τράπεζες πια (Εθνική/Πειραιώς/Eurobank/Alpha), περνάνε σε GPay. Πέρνα όποια κάρτα τράπεζας θες εκεί.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Την Τετάρτη τα έβαλαν και ακόμα δεν μου έχουν έρθει ... Πόσες μέρες κάνει πια ? Να συννενόηθω με την Eurobank δεν μπορώ, τηλέφωνω κ να συνδεθώ με εκπρόσωπο δεν μπορώ .
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Την Τετάρτη τα έβαλαν και ακόμα δεν μου έχουν έρθει ... Πόσες μέρες κάνει πια ? Να συννενόηθω με την Eurobank δεν μπορώ, τηλέφωνω κ να συνδεθώ με εκπρόσωπο δεν μπορώ .
Συνήθως θέλει 2 εργάσιμες. Ζήτα από τον εργοδότη ή το λογιστήριο την απόδειξη της πληρωμής να δεις αν τα στοιχεία σου είναι περασμένα σωστά. Αν είναι σωστά απλώς περίμενε. Οι τράπεζες σαν δημόσιο είναι. Αφορμή θέλουν να λουφάρουν και η εντολή της κυβέρνησης για την μη απασχόληση λόγω του καύσωνα είναι η τέλεια αφορμή.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
Την Τετάρτη τα έβαλαν και ακόμα δεν μου έχουν έρθει ... Πόσες μέρες κάνει πια ? Να συννενόηθω με την Eurobank δεν μπορώ, τηλέφωνω κ να συνδεθώ με εκπρόσωπο δεν μπορώ .
Αυτό δεν το ΄χω ξανακούσει...

Σου έβαλαν, από τη δουλειά σου, τα χρήματα την Τετάρτη και ακόμα δεν έχουν "φανεί" ; Δε γίνονται αυτά τα πράγματα. Κάτι άλλο συμβαίνει...

Βεβαιώσου ότι έγινε η κατάθεση. Αποδεικτικό κατάθεσης έχεις στα χέρια σου ;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Αυτό δεν το έχω ξανακούσει...

Σου έβαλαν, από τη δουλειά σου, τα χρήματα την Τετάρτη και ακόμα δεν έχουν "φανεί" ; Δε γίνονται αυτά τα πράγματα. Κάτι άλλο συμβαίνει...

Βεβαιώσου ότι έγινε η κατάθεση. Αποδεικτικό κατάθεσης έχεις στα χέρια σου ;
Το έχει εξηγήσει πιο πάνω. Το έμβασμα έγινε από διαφορετική τράπεζα.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
Το έχει εξηγήσει πιο πάνω. Το έμβασμα έγινε από διαφορετική τράπεζα.
Eίδα ό,τι έγραψες...

Από Eurobank σε Εθνική θέλει 1 εργάσιμη, συνήθως. Δεν ξέρω βέβαια τί προτεραιότητα έδωσαν...

Άντε και να δεχθώ αυτό που λες (να το τραβήξουμε...). Και πάλι...δε βγαίνει. Θα έπρεπε από τις 11 ή 12 το μεσημέρι σήμερα να "έχουν φανεί", στην περίπτωση που η κατάθεση έγινε Τετάρτη πολύ αργά το βράδυ...(έχουμε και το ΣΚ, οπότε πάμε Δευτέρα...)...
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Αυτό δεν το ΄χω ξανακούσει...

Σου έβαλαν, από τη δουλειά σου, τα χρήματα την Τετάρτη και ακόμα δεν έχουν "φανεί" ; Δε γίνονται αυτά τα πράγματα. Κάτι άλλο συμβαίνει...

Βεβαιώσου ότι έγινε η κατάθεση. Αποδεικτικό κατάθεσης έχεις στα χέρια σου ;
Αν δεν έχουν φανεί αύριο το πρωί θα πάρω τηλέφωνο... Όχι αποδεικτικό δεν έχω , που να το βρω ;
Άντε και να δεχθώ αυτό που λες (να το τραβήξουμε...). Και πάλι...δε βγαίνει. Θα έπρεπε από τις 11 ή 12 το μεσημέρι σήμερα να "έχουν φανεί", στην περίπτωση που η κατάθεση έγινε Τετάρτη πολύ αργά το βράδυ...(έχουμε και το ΣΚ, οπότε πάμε Δευτέρα...)...
Μου είπαν 3-4 εργάσιμες άρα Πέμπτη Παρασκευή Δευτέρα , ίσως αύριο Τρίτη . Αν τα έβαλαν την Τετάρτη δεν ξέρω αν πιάνεται
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μου έβαλαν το ποσό και λέει από κάτω -3€ προμήθεια . Το θέμα είναι ότι από το συνολικό ποσό λείπουν 5€ και μου είπαν ότι είναι έξτρα προμήθεια !!! Ισχύει κάτι τέτοιο???? Συνολικά δηλαδή 8€ κράτησαν (??)
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,592 μηνύματα.
Μου έβαλαν το ποσό και λέει από κάτω -3€ προμήθεια . Το θέμα είναι ότι από το συνολικό ποσό λείπουν 5€ και μου είπαν ότι είναι έξτρα προμήθεια !!! Ισχύει κάτι τέτοιο????
Αν δεν κάνω λάθος, κρατάει ένα μικρό ποσό η τράπεζα.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Αν δεν κάνω λάθος, κρατάει ένα μικρό ποσό η τράπεζα.
Ναι τα 3€ τα οποία τα φαίνονται και στο e banking !!! Εκτός από αυτά όμως είναι κι άλλα 5€ που δεν τα βλέπω στις συναλλαγές !!! Κι αυτά τα 5€ η τράπεζα τα κράτησε????
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,592 μηνύματα.
Ναι τα 3€ τα οποία τα φαίνονται και στο e banking !!! Εκτός από αυτά όμως είναι κι άλλα 5€ που δεν τα βλέπω στις συναλλαγές !!! Κι αυτά τα 5€ η τράπεζα τα κράτησε????
Δεν το γνωρίζω :( Συνήθως ότι κρατάει η τράπεζα εμφανίζεται με τον τρόπο που είπες (-3€ προμήθεια). Μήπως να τους έπαιρνες τηλέφωνο για διευκρινίσεις;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Πήρα τηλέφωνο την Eurobank και άκρη δεν έβγαλα ... Λένε ότι αυτό που ρωτάω δεν με απασχολεί !!!! Ουσιαστικά λείπουν 5€ από τον μισθό μου κ θέλω να μάθω αν είναι η προμήθεια που τράβηξαν στην εταιρεία κ την χρεώθηκα εγώ .Ρωτάω στο τηλέφωνο ποιο είναι το ποσο της προμήθειας και μου λένε δεν ξέρουμε !!!!! Η εθνική με χρέωσε 3 ευρώ κ το βλέπω στο e banking μου
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Πήρα τηλέφωνο την Eurobank και άκρη δεν έβγαλα ... Λένε ότι αυτό που ρωτάω δεν με απασχολεί !!!! Ουσιαστικά λείπουν 5€ από τον μισθό μου κ θέλω να μάθω αν είναι η προμήθεια που τράβηξαν στην εταιρεία κ την χρεώθηκα εγώ .Ρωτάω στο τηλέφωνο ποιο είναι το ποσο της προμήθειας και μου λένε δεν ξέρουμε !!!!! Η εθνική με χρέωσε 3 ευρώ κ το βλέπω στο e banking μου
Δεν έμεινες στην Εθνική;;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Ναι !!!!!!!!!!! Όπως και αυτοί παρέμειναν στη Eurobank . Αλλο ρωτάω Φώτη.
Οι χρεώσεις για την μεταφορά είναι αυτές που αναγράφουν οι τράπεζες, αν σου τράβηξαν παραπάνω δεν είναι από την τράπεζα αλλά λάθος του εργοδότη.
IMG_9952.png

IMG_9953.png
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top