Έκτρωση: Η γνώμη σας;

Θα κάνατε ποτέ έκτρωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 361)
  • Είμαι γυναίκα και κατά της έκτρωσης

    Ψήφοι: 93 25.8%
  • Είμαι γυναίκα και υπέρ της έκτρωσης

    Ψήφοι: 93 25.8%
  • Είμαι άντρας και κατά της έκτρωσης

    Ψήφοι: 60 16.6%
  • Είμαι άντρας και υπέρ της έκτρωσης

    Ψήφοι: 86 23.8%
  • Δεν ξέρω, δεν το έχω σκεφτεί ποτέ σοβαρά

    Ψήφοι: 29 8.0%

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,721 μηνύματα.
Η θέση του @larry18 είναι τέρμα σωστή. Εκτός από το αναφαίρετο δικαίωμα της αυτοδιάθεσης του σώματος που έχει ο καθένας, ιστορικά πάντα γίνονταν εκτρώσεις ακόμα και όταν ήταν παράνομες απλά με αμφιβόλου αξιοπιστίας γιατρούς που πολλές φορές οδηγούσαν στον θάνατο των γυναικών.

Δεν πρέπει να το συζητάμε καν το συγκεκριμένο θέμα, είναι ευθύνη του καθενός το τι θα κάνει με το σώμα του και εφόσον ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας έχει θέσει ορισμένα χρονικά πλαίσια στα οποία επιτρέπονται οι γυναίκες να προχωρήσουν σε άμβλωση και ξεκάθαρα διακηρύσσει πως πρέπει σε όλες τις χώρες να έχουν οι γυναίκες αυτό το δικαίωμα, εμείς δεν έχουμε παρά να το σεβαστούμε. Πρέπει πάντα να εμπιστευόμαστε την επιστήμη πρώτα.
 

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Γιατί μιλούσαμε εμείς για την εικόνα που ανέβασες?
:upside:
Μην προσπαθείς να το παίξεις έξυπνος, δεν μίλησα καν σε εσένα, και δεν έχει καμία σχέση το ένα θέμα με το άλλο. Αν δεν μπορείς να τα ξεχωρίσεις, δεν σου φταίω εγώ.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Σου μίλησα εγώ για τα κουτάβια; Εξέφρασα την άποψη μου πάνω σε αυτό; Ποιος σου έδωσε λοιπόν το δικαίωμα να με τσουβαλιαζεις σε μια άποψη που δεν έχω εκφράσει ποτέ;
Σταματήστε να τα μπερδεύετε όλα μετάξυ τους, και αντιληφθείτε επιτέλους ότι μέχρι το χρονικό σημείο που επιτρέπεται η έκτρωση, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΝ. Ρωτήστε τους γιατρούς που είναι ειδικοί και ενημερωθείτε.
ποια είναι η άποψη σου για τον παππού με τα κουτάβια?
 

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Η θέση του @larry18 είναι τέρμα σωστή. Εκτός από το αναφαίρετο δικαίωμα της αυτοδιάθεσης του σώματος που έχει ο καθένας, ιστορικά πάντα γίνονταν εκτρώσεις ακόμα και όταν ήταν παράνομες απλά με αμφιβόλου αξιοπιστίας γιατρούς που πολλές φορές οδηγούσαν στον θάνατο των γυναικών.

Δεν πρέπει να το συζητάμε καν το συγκεκριμένο θέμα, είναι ευθύνη του καθενός το τι θα κάνει με το σώμα του και εφόσον ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας έχει θέσει ορισμένα χρονικά πλαίσια στα οποία επιτρέπονται οι γυναίκες να προχωρήσουν σε άμβλωση και ξεκάθαρα διακηρύσσει πως πρέπει σε όλες τις χώρες να έχουν οι γυναίκες αυτό το δικαίωμα. Πρέπει πάντα να εμπιστευόμαστε την επιστήμη πρώτα.
Είπαμε πολλούς καλούς λόγους γιατί πρέπει να γίνεται συζήτηση στο θέμα.

εσύ που έχεις τσουτσουνι είσαι παρθένος και θα κάνεις σεξ μόνο όταν είναι να τεκνοποιήσεις;
Μην προσπαθείς να το παίξεις έξυπνος, δεν μίλησα καν σε εσένα, και δεν έχει καμία σχέση το ένα θέμα με το άλλο. Αν δεν μπορείς να τα ξεχωρίσεις, δεν σου φταίω εγώ.
Εσύ είσαι αυτή που έπιασε πρώτη το τσουτσούνι μου στο στόμα της :angry:
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Η θέση του @larry18 είναι τέρμα σωστή. Εκτός από το αναφαίρετο δικαίωμα της αυτοδιάθεσης του σώματος που έχει ο καθένας, ιστορικά πάντα γίνονταν εκτρώσεις ακόμα και όταν ήταν παράνομες απλά με αμφιβόλου αξιοπιστίας γιατρούς που πολλές φορές οδηγούσαν στον θάνατο των γυναικών.

Δεν πρέπει να το συζητάμε καν το συγκεκριμένο θέμα, είναι ευθύνη του καθενός το τι θα κάνει με το σώμα του και εφόσον ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας έχει θέσει ορισμένα χρονικά πλαίσια στα οποία επιτρέπονται οι γυναίκες να προχωρήσουν σε άμβλωση και ξεκάθαρα διακηρύσσει πως πρέπει σε όλες τις χώρες να έχουν οι γυναίκες αυτό το δικαίωμα, εμείς δεν έχουμε παρά να το σεβαστούμε. Πρέπει πάντα να εμπιστευόμαστε την επιστήμη πρώτα.
Δεν ειναι αμιγως θεμα επιστημης αυτο. Ειναι θεμα κοινωνικης και προσωπικης ηθικης
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,721 μηνύματα.
Είπαμε πολλούς καλούς λόγους γιατί πρέπει να γίνεται συζήτηση στο θέμα.
Συζήτηση να γίνεται αλλά κυρίως να μην χρησιμοποιούνται αντιεπιστημονικές εκφράσεις όπως φόνος και έγκλημα. Μπορεί να υπάρχουν εδώ άνθρωποι που έχουν κάνει έκτρωση και να αισθάνονται φονιάδες. Δεν είναι φόνος αυτό, επιστημονικά τεκμηριωμένο. Γενικά, δεν θεωρώ ότι είναι άξιο συζήτησης κάτι τέτοιο γιατί πλέον επρόκειτο για ένα κατοχυρωμένο δικαίωμα.

Δεν ειναι αμιγως θεμα επιστημης αυτο. Ειναι θεμα κοινωνικης και προσωπικης ηθικης
Ποιος ορίζει το τι είναι ηθική;
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Η θέση του @larry18 είναι τέρμα σωστή. Εκτός από το αναφαίρετο δικαίωμα της αυτοδιάθεσης του σώματος που έχει ο καθένας, ιστορικά πάντα γίνονταν εκτρώσεις ακόμα και όταν ήταν παράνομες απλά με αμφιβόλου αξιοπιστίας γιατρούς που πολλές φορές οδηγούσαν στον θάνατο των γυναικών.

Δεν πρέπει να το συζητάμε καν το συγκεκριμένο θέμα, είναι ευθύνη του καθενός το τι θα κάνει με το σώμα του και εφόσον ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας έχει θέσει ορισμένα χρονικά πλαίσια στα οποία επιτρέπονται οι γυναίκες να προχωρήσουν σε άμβλωση και ξεκάθαρα διακηρύσσει πως πρέπει σε όλες τις χώρες να έχουν οι γυναίκες αυτό το δικαίωμα, εμείς δεν έχουμε παρά να το σεβαστούμε. Πρέπει πάντα να εμπιστευόμαστε την επιστήμη πρώτα.
Να' σαι καλά Γιάννη. Αν και διαφωνούμε συνήθως σχεδόν στα πάντα, σήμερα οι απόψεις μας ταυτίζονται 😂
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,721 μηνύματα.
Η κοινωνια κατα το δοκουν
Κάποτε η κοινωνία όριζε και ανήθικες τις θεατρίνες μιας που για χρόνια θεωρούνταν πόρνες. Ακόμα πιο παλιά η κοινωνία όριζε ανήθικο να υπάρχει γυναίκα με κόκκινα μαλλιά ( = μάγισσα ).
 

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Αμά διαβάσετε τα προηγούμενα επιχειρήματα πείτε μου πού ειναι παράλογα.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,564 μηνύματα.

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Είπαμε πολλούς καλούς λόγους γιατί πρέπει να γίνεται συζήτηση στο θέμα.



Εσύ είσαι αυτή που έπιασε πρώτη το τσουτσούνι μου στο στόμα της :angry:
Εσύ είσαι αυτός που προσπαθεί να κάνει κουμάντο στην μήτρα μου, ακόμα και στο αν θα κάνει μια γυναίκα που δεν θέλει να αποκτήσει παιδί σεξ ή όχι!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ποια είναι η άποψη σου για τον παππού με τα κουτάβια?
Μιλάς για γέννηση, μιλάω για μη σχηματισμό καν του όντος. Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε τις ντομάτες με τα πορτοκάλια.
 

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Εσύ είσαι αυτός που προσπαθεί να κάνει κουμάντο στην μήτρα μου, ακόμα και στο αν θα κάνει μια γυναίκα που δεν θέλει να αποκτήσει παιδί σεξ ή όχι!
Πως γίνεται να μήν καταλαβαίνεις τίποτα απο ότι έχω πεί, τόσο σε έχω ταράξει ? :upside:

Μιλάς για γέννηση, μιλάω για μη σχηματισμό καν του όντος. Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε τις ντομάτες με τα πορτοκάλια.
Και τα δύο είναι φρούτα, γιατι να μην μπορούμε?
 

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Όταν τους λες ότι πρέπει να εμβολιαστούν, όχι για τον εαυτό τους αλλά για το κοινωνικό σύνολο, σου λένε «σώμα μου είναι το κάνω ότι θέλω». Όταν τους μιλάς για το δικαίωμα μιας γυναίκας να κάνει ότι θέλει το σώμα της, που δεν αφορά κανέναν άλλο, γίνονται χριστιανοί τζιχαντιστές.
 

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Πως γίνεται να μήν καταλαβαίνεις τίποτα απο ότι έχω πεί, τόσο σε έχω ταράξει ? :upside:


Και τα δύο είναι φρούτα, γιατι να μην μπορούμε?
Συνέχισε να κάνεις τον ανηξερο, εγώ δεν πρόκειται. 😊
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Όταν τους λες ότι πρέπει να εμβολιαστούν, όχι για τον εαυτό τους αλλά για το κοινωνικό σύνολο, σου λένε «σώμα μου είναι το κάνω ότι θέλω». Όταν τους μιλάς για το δικαίωμα μιας γυναίκας να κάνει ότι θέλει το σώμα της, που δεν αφορά κανέναν άλλο, γίνονται χριστιανοί τζιχαντιστές.
Οταν σου λενε οτι δεν εχεις δικαιωμα να εκφραζεις αποψη για την εκτρωση επειδη δεν ειναι το σωμα σου ολα καλα. Οταν σου λενε οτι πρεπει να εμβολιαστεις υποχρεωτικα και τους απαντας οτι ειναι το σωμα σου και κανεις οτι θελεις γινονται ταλιμπαν
 

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Οταν σου λενε οτι δεν εχεις δικαιωμα να εκφραζεις αποψη για την εκτρωση επειδη δεν ειναι το σωμα σου ολα καλα. Οταν σου λενε οτι πρεπει να εμβολιαστεις υποχρεωτικα και τους απαντας οτι ειναι το σωμα σου και κανεις οτι θελεις γινονται ταλιμπαν
δε νομιζω να σε υποχρεωσε κανεις να εμβολιαστεις.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δε νομιζω να σε υποχρεωσε κανεις να εμβολιαστεις.

Οχι, σε υποχρεωνουν απλά να φοράς μάσκα και σου κοπανάνε 300αρια. Λελ


Μαρεσει που ακόμα κοπανάμε το my body my choice λες και αυτο δεν παραβιάζεται συνεχώς από το κράτος και την κοινωνία γενικότερα όταν απλά συμφέρει.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top