Έκτρωση: Η γνώμη σας;

Θα κάνατε ποτέ έκτρωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 361)
  • Είμαι γυναίκα και κατά της έκτρωσης

    Ψήφοι: 93 25.8%
  • Είμαι γυναίκα και υπέρ της έκτρωσης

    Ψήφοι: 93 25.8%
  • Είμαι άντρας και κατά της έκτρωσης

    Ψήφοι: 60 16.6%
  • Είμαι άντρας και υπέρ της έκτρωσης

    Ψήφοι: 86 23.8%
  • Δεν ξέρω, δεν το έχω σκεφτεί ποτέ σοβαρά

    Ψήφοι: 29 8.0%

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Περαιτέρω: Στο quote που παραθέτεις, εγώ γράφω:
......
Κι εσύ μου απαντάς:......
Τώρα τι να πω;:confused: Επίτηδες βρε το κάνετε για να με διαολίζετε; :hehe:

Δεν το αντέχω στην ηλικία μου, έλεος δηλαδής...:clapup:

Όχι βρε Χάος απλώς αναφερόμουνα αλλού. Στό:
"Επί της ουσίας θα ήθελα να πω, ότι κατά τη γνώμη μου εκείνος που θα πιάσει στα χέρια του ένα παιδί και δεν θα "αλλάξει", όπως το διατυπώνεις, δεν είναι ικανός ν' αγαπήσει ένα παιδί, ακόμη κι αν αργότερα το κάνει από επιλογή."

Ομολογώ επίσης ότι δεν είχα χρόνο να ξαναψάξω όλο το θέμα και δεν έχω βρει έναν γρήγορο τρόπο να ανοίγω μόνο τα μυνήματα που θέλω, οπότε αν κάπου έχω χρησιμοποιήσει το όνομα σου χωρίς να πρέπει ξαναζητώ συγγνώμη.

Επίσης δεν ήταν απολογία (μην μου αγχώνεσαι), απλώς παράθεση 2 προσωπικών διαφορετικών περιπτώσεων "έκτρωσης", μη τραγικών, με την καραγραφή των συναισθημάτων τους, γιατί χρειάζεται που και που τα πράγματα να μπαίνουν και σε προσωπική βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το παιδι δεν ανηκει στη γυναικα..ειναι μισο μισο..το dna..ετσι λεει η βιολογια..και χωρις την συγκαταθεση του ανδρα δεν πρεπει να επιτρεπει ο νομος η γυναικα να κανει εκτρωση..εκτος αν εκ προοιμιου ο ανδρας ειναι αφαντος και θεωρηθει ετσι οτι δεν θελει να εχει καμια ευθυνη για το μωρο..κατι που γινεται συχνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

negative

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο negative αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 398 μηνύματα.
το παιδι δεν ανηκει στη γυναικα..ειναι μισο μισο..το dna..
Το παιδί δεν είναι οικόπεδο να ανήκει πουθενά....δεν ξέρω τι λέει η βιολογία.....αλλά κανένα παιδί δεν ανήκει σε κανέναν .....απλά...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το παιδί δεν είναι οικόπεδο να ανήκει πουθενά....δεν ξέρω τι λέει η βιολογία.....αλλά κανένα παιδί δεν ανήκει σε κανέναν .....απλά...


τοτε γιατι λενε οι γυναικες οτι εχω δικαιωμα να κανω οτι θελω στο σωμα μου και οποτε μπορω να σκοτωσω το παιδι που αφου ειναι στην κοιλια μου μου ανηκει? ?

το παιδι ανηκει ως ενα σημειο στους γονεις..γιαυτο και εχουν ευθυνη γιαυτο μεχρι να ενηλικιωθει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

todesfuge

Νεοφερμένος

Ο todesfuge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 58 ετών, επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Θα γινω (για πολοστη φορα) συνηγοροσ του Διαβολου, ομωσ θελω πραγματικα να πιστεψω πωσ η πλειοψηφια των γυναικων που ψηφισε κατα τησ εκτρωσησ αναφεροταν σε καθαρα προσωπικο επιπεδο κ δεν θα στερουσε απο καποια αλη το δικαιωμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
τοτε γιατι λενε οι γυναικες οτι εχω δικαιωμα να κανω οτι θελω στο σωμα μου και οποτε μπορω να σκοτωσω το παιδι που αφου ειναι στην κοιλια μου μου ανηκει? ?

το παιδι ανηκει ως ενα σημειο στους γονεις..γιαυτο και εχουν ευθυνη γιαυτο μεχρι να ενηλικιωθει..


Δηλαδή βασίζεις την άποψή σου στην τρομερά λογική δήλωση "των γυναικών" που παρέθεσες; Ε τότε γιατί να μην το σκοτώσουν κι ενώ είναι 16; Ε; Δεν έχει ενηλικιωθεί ακόμα, άρα σύμφωνα με τα λεγόμενά σου τους ανήκει "μισό-μισό". "Πάρε εσύ τα πόδια, θα πάρω εγώ το από πάνω". Το παιδί δεν ανήκει σε κανέναν, δεν είναι ζευγάρι παντόφλες, άνθρωπος είναι. Δεν είναι καν ταψί παστίτσιο να πεις "το φτιάξανε και οι δυο" για να το μοιράσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χριστινουλα10494

Νεοφερμένος

Η χριστινουλα10494 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αυτό που λες δεν είναι καθόλου σωστό,και καλύτερα να μην λες τετοια πράγματα γιατί ποτέ δεν ξέρεις τη σε περιμένει και εκτός αυτού δεν θα κρίνεις εσύ την κοπέλα δεν ξέρεις πως πέρασε και πως ένιωσε και ποιος ήταν ο λόγος και αν το πάμε έτσι και εγώ ευχομαι εσυ που λες πολλα να ερθεις καποια στιγμη στην θεση αυτης της κοπελας... που εισαι εσυ αξιος να ευχηθεις να μην μπορουν να κανει παιδια. και μην λετε βλακειες τοθσ πρωτουσ μηνεσ δεν εχι δημιουργηθει τπτ αλλιωσ γιατι να γενναει η γυναικα στουσ 9 μηνες αν απο τησ πρωτεσ ωρες εχει ζωη????δεν λεω οτι ειναι καλο αλλα γτ να το φερεισ και να μην εχεισ την δυνατοτητα να του δωσεισ οτι ζητα και να μην μπορεισ να του προσφαιρεισ μια ωραια ζωη??εσεις ειστε εγωιστεσ που θελετε να φερεται μια ζωη και να υποφερει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsoutsouba

Νεοφερμένος

Η Tsoutsouba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εγω ειμαι υπερ της εκτρωσης!
Καποιες φορες ειναι δυσκολο η και τελειως λαθος για μια γυναικα να φερει στον κοσμο ενα παιδι, και ειναι δικαιωμα της να παρει την δυσκολη αποφαση να το ριξει. Καμμια γυναικα δεν το κανει χωρις να θρυνησει, και το τελευταιο που χρειαζεται ειναι να την καταδικαζουν και οι ανθρωποι που την "αγαπουν".
Ανθρωποι που δεν θα βουρκωσουν καν!... Γιατι την θεση τους στον παραδεισο την κλεισανε, παλευοντας για το... ηθικο...

Ας ευθυμησουμε λιγο...
Οσον αφορα το θεμα μισο-μισο... ειναι γελοιο!
Οχι μονο για τους προφανης λογους (9 μηνες στην μια κοιλια, σωματικη και ψυχολογικη επιβαρρυνση του ενος, ευθυνη που επιβαρυνει -κυριως- τον εναν εφ'ορου ζωης κτλ) αλλα και γιατι οι αντρες εχουν γινει πολυ πονηροι... και μπορει να φανει υπερβολικο αλλα το "μενω εγκυος και σε καπαρωνω" που χρησιμοποιουσαν καποτε οι γυναικες... σαν να το εχουν βαλει σε εφαρμογη και τα αρσενικα...
Οχι, δεν θα παρω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
το "μενω εγκυος και σε καπαρωνω" που χρησιμοποιουσαν καποτε οι γυναικες... σαν να το εχουν βαλει σε εφαρμογη και τα αρσενικα...

Πώς ακριβώς το κάνουν αυτό;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsoutsouba

Νεοφερμένος

Η Tsoutsouba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ε δεν ειναι δυσκολο... Στις περισσοτερες σχεσεις πια, μετα απο καποια περιοδο η μεθοδος αντισυλληψης ειναι η διακοπτομενη επαφη... ποιος την διακοπτει??? :hmm:
Και για να μην παρεξηγηθουμε... ειπα "σαν να αρχισαν" ... αυτο σημαινει οτι εχω δει τετοιο κρουσμα και οχι οτι συνηθιζουν να το κανουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Μου φαίνεται πολύ παράξενο κάτι τέτοιο. Συνήθως οι γυναίκες θέλουν παιδιά και γάμο κι οι άντρες τρέχουν να σωθούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsoutsouba

Νεοφερμένος

Η Tsoutsouba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ναι συνηθως ετσι ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Εγω ειμαι υπερ της εκτρωσης!
Κι εγώ υπέρ του Άρη Θεσσαλονίκης!! :P:D Και λοιπόν;
Μήπως αυτή η διατύπωση σημαίνει "κάντε εκτρώσεις άφοβα, τσάμπα είναι"; Τότε γιατί θρηνούν οι γυναίκες, όπως λες; Γιατί πολλές που γνωρίζω θρηνούν κυρίως επειδή μετά την εγκυμοσύνη, εάν δεν τη διακόψουν δηλαδή, θα χαλάσει το υπέροχο και θεϊκό τους κορμί.

Οσον αφορα το θεμα μισο-μισο... ειναι γελοιο!
Μα φυσικά είναι γελοιοδέστατο, τι λες τώρα; Το παιδί ανήκει στη μάνα (mine, my own, my precious!!). Ο πατέρας είναι ο μαλάκας της υπόθεσης μάλλον, ε;

Οχι μονο για τους προφανης λογους (9 μηνες στην μια κοιλια, σωματικη και ψυχολογικη επιβαρρυνση του ενος,
Αυτοί οι εννέα μήνες είναι αρκετοί για να δώσουν τίτλους ιδιοκτησίας επί του παιδιού, εφ' όρου ζωής; Δεν έχεις φαίνεται παιδιά, γι' αυτό μπορείς και μιλάς τόσο αβασάνιστα για την ψυχολογική επιβάρυνση μόνο της μάνας, κατά την περίοδο της κύησης. Δεν ξέρεις, και φυσικά δεν σε νοιάζει να μάθεις, ποια είναι η επιβάρυνση του πατέρα κατά την ίδια περίοδο. Αυτός ο γυναικείος ναρκισσισμός με την τεκνοποίηση έχει παραγίνει τελικά...

ευθυνη που επιβαρυνει -κυριως- τον εναν εφ'ορου ζωης
Αυτό κι αν είναι απ' τ' άγραφα (όχι τα βουνά)!! Απαράδεκτη γενίκευση για να υποστηρίξεις την ιδιοκτησία της μάνας επί του παιδιού. Ο πατέρας είναι μάλλον διακοσμητικό στοιχείο, υπάρχει προφανώς μόνο για να πληρώνει τη διατροφή μετά το διαζύγιο (γιατί με τέτοια μυαλά, αυτή είναι η πιθανότερη κατάληξη της ιεράς μας οικογένειας, άλλωστε ο άντρας είναι χρήσιμος μόνο για την γονιμοποίηση, μετά μπορεί να πάει από 'κεί που ήρθε ο άχρηστος)...

Η γυναίκα είναι το παν, ζήτω η γυναίκα και η θεϊκή μητρική της υπόσταση...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Η γυναίκα είναι το παν, ζήτω η γυναίκα και η θεϊκή μητρική της υπόσταση...:/:
Μάλλον δεν είναι καθησυχαστικό, αλλά δε χρειάζεται να φοβάστε.
Το πέος δεν απειλείται όσο δεν είναι αιδοίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsoutsouba

Νεοφερμένος

Η Tsoutsouba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Θα απαντησω ενα προς ενα τα quote σου. :)

1.Η ερωτηση ηταν αν ειμαστε υπερ η κατα της εκτρωσης. Εγω σε αυτο απαντησα...
Εσενα παλι σε βρισκω εκτος θεματος....
Δεν φανταζομουν οτι επρεπε να το διευκρινησω, αλλα εννοω φυσικα οταν χρειαζεται! Και οσον αφορα τις γυναικες που λες, εγω δεν τις ξερω αλλα τις λυπαμαι ...!

2.Το παιδι οπως το εννοεις εσυ υπαρχει μετα απο τους 9 μηνες και πατερας τοτε γινεσαι, (πατερας ειναι αυτος που μεγαλωνει το παιδι και οχι ο "δοτης").
Εκτος και αν θες να σας ρωταμε πριν κατουρισουμε (καθαρισουμε-πεταξουμε) το σπερμα σας...

3.Οταν γνωρισω εστω και εναν αντρα μονο του με μωρο ή παιδι στην κοιλια ή στην αγκαλια (και οχι χηρο) θα το ξανασκεφτω σοβαρα. Και περαν αυτου, αν εγω δεν θελω να μπω στη διαδικασια (και να βαλω και εσενα) αυτη, δεν καταλαβαινω γιατι να εχεις το δικαιωμα να με υποχρεωσεις?! :hmm:

4. Παλι αναφερεσαι στο παιδι και οχι στο εμβρυο, οποτε και παλι θα συμφωνησω... ειναι απο τα αγραφα και δεν θεωρω οτι ο πατερας υπαρχει για να πληρωνει.

Και επι τη ευκαιρια... αρχισε να βλεπεις το παιδι σαν ευθυνη, οχι σαν αντικειμενο! Ιδιοκτησια κανενος δεν ειναι, μονο ευθυνη τους, και αναμεσα στα δυο φυλα θες δεν θες την κυρια ευθυνη ειχε και θα την εχει η γυναικα. Και αυτο μονο επειδη πολλοι αντρες (που θελουν να εχουν και λογο στην εκτρωση) δεν θα κατσουν να γινουν ποτε σωστοι πατερες.

Ελπιζω να σε καλυψα! :P
Και θα ηθελα να μην με κρινεις με βαση τις κυριες που ξερεις σε παρακαλω, γιατι το μονο που καταφερνεις ειναι να παρεξηγεις τα λογια μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Θα απαντησω ενα προς ενα τα quote σου. :)4. Παλι αναφερεσαι στο παιδι και οχι στο εμβρυο

Ειλικρινά, υπάρχει διαφορά μεταξύ παιδιού και εμβρύου;:confused:

Δε μπορώ να καταλάβω αυτή τη λογική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsoutsouba

Νεοφερμένος

Η Tsoutsouba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Δεν με προσεχεις...
2.Το παιδι οπως το εννοεις εσυ υπαρχει μετα απο τους 9 μηνες και πατερας τοτε γινεσαι, (πατερας ειναι αυτος που μεγαλωνει το παιδι και οχι ο "δοτης").
4. Παλι αναφερεσαι στο παιδι και οχι στο εμβρυο, οποτε και παλι θα συμφωνησω... ειναι απο τα αγραφα και δεν θεωρω οτι ο πατερας υπαρχει για να πληρωνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Να δω τί άλλο θα μάθω!

Όσο λοιπόν το παιδί είναι στην κοιλιά της μητέρας του, ανήκει μόνο σε αυτήν... Λες και ξεφύτρωσε εκεί μέσα μόνο του...

Ο «δότης» τί ακριβώς είναι; Επιβήτορας μήπως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsoutsouba

Νεοφερμένος

Η Tsoutsouba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Παρ'το οπως θες... ακρη δεν θα βγαλω.
Την αποψη μου την παρεθεσα!
Μπορεις να μου εκθεσεις την αποψη σου αν θες και να σου πω και εγω τη γνωμη μου! ;)

Ps. Nα υπενθυμησω στο αγαπητο κοινο οτι οι εκτρωσεις συνηθως (και ξερω καλα ποια λεξη χρησιμοποιω) γινονται επειδη τα αγορακια την απαιτουν, και τα κοριτσακια αν δεν εχουν λιγο τσαγανο, δεν εχουν και δικαιωμα γνωμης στο θεμα... Γι αυτο τα αγορακια ας κατσουν λιγακι καλα γιατι οταν ειναι αποφαση τους μια χαρα μας την επιβαλλουν, μονο εμεις θελουμε την αδεια τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Μάλλον δεν είναι καθησυχαστικό, αλλά δε χρειάζεται να φοβάστε.
Το πέος δεν απειλείται όσο δεν είναι αιδοίο.
Ωραίο το σεξιστικό σχολιάκι σου, δεν λέω. Ωστόσο, τα πράγματα στ' αλήθεια γίνονται επικίνδυνα, όταν το αιδοίο επιμένει να ζει μέσα στο μύθο του φολκλόρ του. Τότε περισσότερο απ' όλα κινδυνεύει ο εγκέφαλος...

Θα ήθελα να σημειώσω ότι ο μύθος της ιεράς μητρότητος είναι ο ακρογωνιαίος λίθος της μητριαρχίας και σε καμμία περίπτωση της ισότητας μεταξύ των δύο φύλων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top