Έπεσαν όλες οι υπηρεσίες της meta (facebook, messenger, instagram κτλ)

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,269 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,838 μηνύματα.

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Με αφορμή τη διακοπή του φμπ, ινστα γκραμ χθες κλπ. Αν πέσουν όλα, το ιντερνετ για την ακρίβεια για μερικές μέρες, τι θα κάνετε; πως θα νιώσετε ; ποιες θα είναι οι αντιδράσεις σας ; θα ήθελα να το ζήσω προσωπικα
Μας έχουν κάνει κακό όλα αυτά τουλ της γενιάς μου τα άτομα
Τα πιο νέα έτσι βγήκαν με ένα κιν στο χέρι οπότε κακό δε νομίζω να τους έκαναν
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
Με αφορμή τη διακοπή του φμπ, ινστα γκραμ χθες κλπ. Αν πέσουν όλα, το ιντερνετ για την ακρίβεια για μερικές μέρες, τι θα κάνετε; πως θα νιώσετε ; ποιες θα είναι οι αντιδράσεις σας ; θα ήθελα να το ζήσω προσωπικα
Μας έχουν κάνει κακό όλα αυτά τουλ της γενιάς μου τα άτομα
Τα πιο νέα έτσι βγήκαν με ένα κιν στο χέρι οπότε κακό δε νομίζω να τους έκαναν
Υπομονή. Αφού θα ήξερα ότι θα ήταν για λίγες μέρες.
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Με αφορμή τη διακοπή του φμπ, ινστα γκραμ χθες κλπ. Αν πέσουν όλα, το ιντερνετ για την ακρίβεια για μερικές μέρες, τι θα κάνετε; πως θα νιώσετε ; ποιες θα είναι οι αντιδράσεις σας ; θα ήθελα να το ζήσω προσωπικα
Μας έχουν κάνει κακό όλα αυτά τουλ της γενιάς μου τα άτομα
Τα πιο νέα έτσι βγήκαν με ένα κιν στο χέρι οπότε κακό δε νομίζω να τους έκαναν

Όχι, δε θα ήθελες να το ζήσεις. Πολλά πράγματα εξαρτώνται σήμερα από το ίντερνετ.
Σκέψου κάτι πολύ απλό, η συνταγογράφηση φαρμάκων.
Αλλά δεν είναι και κάτι. Στο στρατό σε κάποιες μονάδες, πριν κάποια χρόνια, τους έπαιρναν το κινητό για τις 3 εβδομάδες εκπαίδευσης. Ζούσαν κανονικά. Προσωπικά θυμάμαι είχα πάει κάποια στιγμή σε ένα ξεχασμένο φυλάκιο, που με το ζόρι είχα σήμα για να πάρω τηλέφωνο. Επέζησα απ' ότι φαίνεται :D
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δεν είχα ίντερνετ για λίγες μέρες. Επιτέλους πήρα πτυχίο, έβαψα το σπίτι, πέρασα το αμάξι από ΚΤΕΟ, πήγα γυμναστήριο, επισκέφτηκα τους φίλους μου, παντρεύτηκα, έχασα 15 κιλά, διάβασα καμία 20αριά βιβλία, πήγα στο θέατρο, και έκανα μπάνιο.

Animation Loop GIF by Ryan Seslow
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Αν χάσατε τους κωδικούς τώρα με το χαμό σε Facebook και Instagram, ζητήστε τους από την Άννα Ασημακοπούλου, τους έχει όλους!
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.
Υπομονή. Αφού θα ήξερα ότι θα ήταν για λίγες μέρες.
Εκτός εαν χτυπούσε καμία ηλιακή καταιγίδα :oops:. Μέσα στην αισιοδοξεία είμαι όπως βλέπετε :bleh:.
Δεν είχα ίντερνετ για λίγες μέρες. Επιτέλους πήρα πτυχίο, έβαψα το σπίτι, πέρασα το αμάξι από ΚΤΕΟ, πήγα γυμναστήριο, επισκέφτηκα τους φίλους μου, παντρεύτηκα, έχασα 15 κιλά, διάβασα καμία 20αριά βιβλία, πήγα στο θέατρο, και έκανα μπάνιο.

Animation Loop GIF by Ryan Seslow
Πες το ψέματα...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,015 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,793 μηνύματα.
Στο ρεαλιστικό του πράγματος αρκετά σωστά απάντησε ο chaos, πολλά εξαρτώνται από το ίντερνετ και ένα απότομο blackout διαρκείας θα οδηγούσε σε τρομακτική σύγχυση μέχρι η ανθρωπότητα να ξαναβρεί τους ρυθμούς της στη νέα πραγματικότητα.

Στο φαντασιακό, πάρτυ που λέει και ο Βαλ. Δεν μας κάνει καλό κακά τα ψέματα. Οκέι όσοι είμαστε introverts δεν θα γίνουμε σε μια νύκτα party animals αλλά σίγουρα θα περνούσαμε τουλάχιστον πιο εποικοδομητικά τον ελεύθερο χρόνο μας. Θα διάβαζα ακόμα περισσότερα βιβλία, περισσότερος χρόνος στο γυμναστήριο και αναγκαστικά θα έβγαινα που και που και με κανέναν φίλο γιατί δεν θα μας καλύπτε πια το ίντερνετ την ανάγκη της κοινωνικοποίησης. Το πιο βασικό από όλα θα ήταν το τελευταίο γιατί πρακτικά τα άλλα τα κάνω και τώρα.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
Εκτός εαν χτυπούσε καμία ηλιακή καταιγίδα :oops:. Μέσα στην αισιοδοξεία είμαι όπως βλέπετε :bleh:.
Θα πάθεις τίποτα εσύ αν δεις τη θετική πλευρά των πραγμάτων για μία μόνο φορά; :laugh: Ούτως ή άλλως αυτό που λες σύμφωνα με τα δεδομένα που μας έδωσε η Αριάνα, όπου λέει ξεκάθαρα πως αυτό θα γινόταν για μερικές μόνο μέρες, δε στέκει η αιτιολογία της ηλιακής καταιγίδας που χτυπάει απευθείας τη γη. Αν συμβει αυτό ποτέ, ζήτω που καήκαμε (αν κάνω λάθος συγχώρα με, δεν τα ξέρω καλά και δεν έχω καμία όρεξη να διαβάζω πράγματα που αφορούν φυσική αυτή τη στιγμή).

Ειλικρινά πάντως, υπομονή θα έκανα. Θα έβγαινα και λίγο παραπάνω έξω μάλλον, θα διάβαζα τα βιβλία που θέλω γιατί δε θα είχα τι να κάνω, αλλά δε θα γινόταν κάτι διαφορετικό, και πιστεύω αυτό θα ίσχυε με όλο τον κόσμο. Είναι όπως στην καραντίνα. Ξαφνικά όλοι άρχισαν να βγαίνουν για σωματική άσκηση λόγω των συνθηκών, και παρατημένα μέρη γέμισαν ζωή. Και με το που έληξε, τα πάντα γύρισαν όπως ήταν και πριν. Και να πέσει το ίντερνετ για ένα διάστημα λοιπόν, δε θα αλλάξει κάτι τρομερά. Απλά είναι τα στάδια:
1. Πανικός, δημιουργία πολλών προβλημάτων (το πιο απλό σκεφτείτε, αν έχεις κάρτα και όχι μετρητά τότε φαϊ γιοκ, εκτός αν λειτουργούν οι τηλεφωνικές γραμμές, αλλά ας μην το υπεραναλύουμε)
2. Συνειδητοποίηση του προβλήματος από τους πιο ψύχραιμους
3. Και καλά όλοι ξαφνικά καταλαβαίνουν πόσο καλό είναι αυτό και κοιτάνε τη θετική πλευρά των πραγμάτων
4. Προσαρμοζόμαστε για λίγο στα νέα δεδομένα
5. Επιστρέφει το ίντερνετ και όλα γίνονται ΑΚΡΙΒΩΣ ίδια όπως με πριν.
Αυτό που θέλω να πω δηλαδή είναι ότι δε θα μας επηρέαζε κάπως στο να αλλάξουμε τρόπο σκέψης ή κάτι τέτοιο. Τίποτα δε θα άλλαζε, εφόσον θα επρόκειτο για κάτι εντελώς προσωρινό.
 

EcoClown

Νεοφερμένος

Ο EcoClown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
FB_IMG_1709692227956.jpg
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,838 μηνύματα.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Παιδιά, εμένα μου συμβαίνει το εξής:

Τις τελευταίες ημέρες συνδέομαι στο instagram από τον υπολογιστή και μου αποσυνδέεται στο κινητό και το ανάποδο.
Συμβαίνει σε κάποιον άλλο αυτό ή μόνο σε εμένα;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top