Έρωτας, αγάπη ή χρήμα;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes:
λίγο πιο πάνω, οτι δηλ. αν έχεις γεμάτη τσέπη, χλιδάτο αμάξι, ή έστω αμάξι έχεις περισσότερες πιθανότητες ισχύει!
Και τι να το κάνεις όμως; Ποία υποστηρίξη θα έχεις από αυτή την σχέση σε μια δύσκολη στιγμή, πως θα σε βοηθήσει;
Βασικά δεν μου κάνει κάθολου εντύπωση που ισχύει κάτι τέτοιο για τον απλό λόγο γιατί βλέπω ότι κάποιοι οι άντρες νομίζουν σχέση = άπειρο σεξ και οι κάποιες γυναίκες κάνω σεξ για να ζω άνετα .
Ευτύχως που συνεχώς βλέπω ότι αυτη η κατηγορία ανθρώπων είναι αρκετά μικρή....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ θα προτιμούσα κάποιον που να ταιριάζουμε σαν χαρακτήρες και να έχει μια καλή δουλειά,δεν εννοώ πλούσιος αλλά ευκατάστατος.
Δεν θα πήγαινα να παντρευτώ ούτε να κάνω σχέση με κάποιον για τα λεφτά του.
Τωρα δνε με πειράζει το επίπεδο μόρφωσης κτλ αλλά όταν αποφασίσω οτι με κάποιον θέλω να ζήσω μαζί του πρέπει να έχει κάποια θέλω μου, να υπάρζει κατανόηση,ειλικρίνεια,σεβασμός συνενόηση και μετά να έχει μια καλή δουλειά.
Δεν θα μπορώ ο άντρας μου να είναι κατώτερος μου γιατί δυστυχώς δεν θα τον υπολογίζω, θα θέλω και θα απαιτώ να έχω το πάνω χέρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Γενικά θα κάνατε σχέση με κάποιον που σας προσέγγιζε με κάμάκι στον δρόμο ?

Aν είναι λεφτάς, όλες οι περιπτώσεις πάνε περίπατο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Rempeske έχεις ένα κόλλημα με τα λεφτά ή μου φαίνεται? Ξέρεις, κατα πάσα πιθανότητα νομίζεις οτι όλοι κοιτάνε τόσο πολύ το χρήμα γιατί απ'οτι βλέπω το σκέφτεσαι εσύ 24 ώρες το 24 ωρο! Αυθυποβάλλεσαι δηλαδή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Rempeske έχεις ένα κόλλημα με τα λεφτά ή μου φαίνεται?

Μόνο εγώ? Και το υπόλοιπο 99% του κόσμου... :P

Ξέρεις, κατα πάσα πιθανότητα νομίζεις οτι όλοι κοιτάνε τόσο πολύ το χρήμα γιατί απ'οτι βλέπω το σκέφτεσαι εσύ 24 ώρες το 24 ωρο!

Το έχω δει να συμβαίνει τόσες πολλές φορές, που το θεωρώ πιά μαθηματικώς αποδεδειγμένο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Μόνο εγώ? Και το υπόλοιπο 99% του κόσμου... :P



Το έχω δει να συμβαίνει τόσες πολλές φορές, που το θεωρώ πιά μαθηματικώς αποδεδειγμένο...
Ίσως θα πρέπει να μάθεις όμως οτι μαθηματικώς αποδεδειγμένο δεν είναι κάτι που απλά συμβαίνει πολλές φορές (ιδιώς όταν αυτές οι φορές είναι μόνο μεσα στον δικό μας μικρόκοσμο) αλλά όταν κάτι αποδειχτεί οτι συμβαίνει πάντα περά απο κάθε αμφιβολία. Εμένα πάντως δεν με πείθεις όσο και να χτυπιέσαι γιατι το μόνο επιχείρημα που βλέπω απο σένα είναι αυτό: να χτυπιέσαι σε κάθε thread για αυτό που πιστέυεις χωρίς λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
(ιδιώς όταν αυτές οι φορές είναι μόνο μεσα στον δικό μας μικρόκοσμο)

Μικροκοσμός μου, είναι όλοι οι άνθρωποι :P


αλλά όταν κάτι αποδειχτεί οτι συμβαίνει πάντα περά απο κάθε αμφιβολία.

Όντως, δεν αμφιβάλλω ότι συμβαίνει.


Εμένα πάντως δεν με πείθεις

Δεω έχω τέτοια πρόθεση.

Τη ταπεινή μου γνώμη παραθέτω...


το μόνο επιχείρημα που βλέπω απο σένα

Άμα ήμουν ...επιχειρηματίας, θα είχα περισσότερα επιχειρήματα... :P


να χτυπιέσαι σε κάθε thread για αυτό που πιστέυεις χωρίς λόγο.

...Χτυπιέμαι?? :| :exclamati :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όταν για κάτι υπάρχει αντιπαράδειγμα (και έχω υπόψιν μπόλικα αντιπαραδείγματα) τότε δεν είναι μαθηματικώς αποδεδειγμένο οτι ισχύει. Για την ακρίβεια είναι μαθηματικώς αποδεδειγμένο οτι δεν ισχυει, τουλάχιστον όχι πάντα. Τώρα αν εσύ συνεχίζεις να πιστεύεις οτι η γνώμη σου είναι και μαθηματικώς αποδεδειγμένη τότε πάω πάσο. Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι... :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Α ρε μισέλ, μάλλον ο δικός σου μικρόκοσμος είναι καλοφτιαγμένος, γιατί στον δικό μου μικρόκοσμο αλλά και στον μακρόκοσμο τα ποσοστά ίσως δεν είναι 99% αλλά είναι αρκετά υψηλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Βρε παιδιά γιατί τόση απαισιοδοξία...Τόσο άσχημες εμπειρίες έχετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι...

Πιό καλά πτωχός στο πνεύμα, παρά στο πορτοφόλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Πιό καλά πτωχός στο πνεύμα, παρά στο πορτοφόλι...
Φαίνεται απο τις απόψεις σου και τους γύρω σου αυτή η προτίμηση που έχεις... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
τους γύρω σου

Επειδή είμαι λίγο ξανθός, δε το κατάλαβα το τελευταίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Επειδή είμαι λίγο ξανθός, δε το κατάλαβα το τελευταίο...
Ε με τέτοιες απόψεις που έχεις προφανώς οι γύρω σου είναι λίγο ή πολύ "πτωχοι τω πνευματι" και κρίνεις απο αυτούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
προφανώς οι γύρω σου είναι λίγο ή πολύ "πτωχοι τω πνευματι" και κρίνεις απο αυτούς...

Σα δε ντρέπονται, τα τέρατα, που με παρέσυραν αθώο παιδί... :D :hehe: :upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω κι εγώ με Crazyhelen!

p.s. Rempeske να υποθέσω ότι την έκανε με το κότερο ενός ματσωμένου?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

modelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο modelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
οταν η αλλη εχει πολυ χρημα και την παντρευτεις μετα ζεις πολυ διαφορετικα.και η γεωργια βασιλειαδου να ηταν, μια που εχει βιλες σε κιφησια και εκαλη ακινητα στο εξωτερικο αμαξια σειρας S f360 you know...παιζει σε αλλο ταμπλο.αν ειχα να διαλεξω σε αυτην την(γεωργια...) και στην πιο ομορφη και σεξυ αλλα φτωχη θα διαλεγα το μπαζο χωρις δευτερη σκεψη.ευτυχως ομως εχω πολλες επιλογες !! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Rempeske να υποθέσω ότι την έκανε με το κότερο ενός ματσωμένου?

Όχι. Με το τζιπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Επιδή έχω βρεθεί περίπου σε αυτή την θέση δαγκωτό φτωχός, τι να τα κάνω τα λευτά όταν είναι ο άνθρωπος χάλια, θέλω να είμαι ευτυχισμένη και ώς γνωστον τα λευτά δεν φέρνουν την ευτυχία, θάλω να είμαι κοντά μου ψυχικά όχι πορτοφολικά, ο φτωχός είναι μαζί μου ο άλλος θα κοιτάζει για περισσότερα φράγκα, ενώ ο δικός μου θα θέλει περισσότερο εμενα, εξάλου κανείς δεν πέθανε απο φτώχια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
τι ερωτηση ειναι αυτο? το χρημα δεν σου προσφρερει τιποτα εννοειτε ερωτας ....
κ τελικα ξερετε τι καταλαβα οτι το χρημα φερνει δυστηχια τιποτα αλλο:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top