Έχετε κλειστεί ποτέ σε ασανσέρ;

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ήταν από αυτά τα ηλίθια ασανσέρ με τις εξτρά πόρτες που τις κλείνεις μόνος σου κι αν δεν τις κλειδαμπαρώσεις αρνείται να ξεκινήσει. Ε, αυτές δεν έκλειναν ρε γαμώτο. Τέλος πάντων, τις έσπρωξα καλά καλά, βάρεσα και δυο κλοτσιές στο τέλος για το εφέ, πάτησα το 3 και μου έκανε τη χάρη.
Αμ δε :P

Είχαμε πάει πιο πριν με τη μαμά μου στο φυσιοθεραπευτή, κάναμε τη δουλειά μας (βασικά αυτός την έκανε, εγώ απλά στεκόμουν ζαρωμένη σε μια γωνία), τον πληρώσαμε, κατεβήκαμε, κι όπως άκουγα στο αυτοκίνητο τον εξάψαλμο λες και φταίω εγώ που είμαι σαν ορθή γωνία με πόδια, ακούω ένα "ωχ, κάτσε, τα γυαλιά μου πού είναι;". Χωρίς δεύτερη κουβέντα, σαν καλοκουρδισμένο ρομποτάκι, βγήκα από το αυτοκίνητο για να γυρίσω στο ιατρείο.

Όταν μισάνοιξα το εξτρά, άχρηστο, πουκακοχρονονάχει πορτάκι και αντίκρισα τον γκρι τοίχο να με χαιρετάει, η πρώτη μου σκέψη ήταν "Ω ρε πούστη". Εντάξει όμως, δεν πανικοβλήθηκα, ψύχραιμος άνθρωπος είμαι, άλλωστε είναι πέντε η ώρα το απόγευμα μέσα στη μέση της Εθνικής Αμύνης, σε ένα κτίριο που στεγάζει από αφροδισιολόγους μέχρι προπονητές τυφλόμυγας, ο θάλαμος αερίζεται επαρκώς, θα κολλήσω και το δάχτυλό μου στο danger bell, κανείς δεν έχει πεθάνει σε ασανσέρ, σωστά; Όλοι αυτές τις σκέψεις κάνουν, ναι... Τουλάχιστον μέχρι να κλείσουν τα φώτα :D:D

Εκεί περνάς στο mode "επιβίωση". Ορκίζεσαι στα γυαλιά της μάνας σου ότι οι τοίχοι κλείνουν και, μάλιστα, αφού δεν βλέπεις τίποτα πέρα από τη μύτη σου, δεν μπορείς να το επιβεβαιώσεις με καμία πειραματική διαδικασία. Οι τοίχοι κλείνουν μέχρι αποδείξεως του εναντίου και θα συνεχίσουν να κλείνουν μέχρι να πλακώσουν κάθε σου χιλιοστό. Κολλάς το δάχτυλο στο κουδουνάκι και αποδέχεσαι καρτερικά τη μοίρα σου.

Κάνεις και πολλά άλλα ντροπιαστικά πράγματα που ευτυχώς δεν ισχύει εδώ ο αμερικανικός νόμος και δεν έχουμε κάμερες σε κάθε αιωρούμενο κουβούκλιο, όπως να ξαπλώσεις κάτω (με το χέρι εννοείται τεντωμένο στο θαυματουργό κουμπάκι) και να τσιριζεις "Γαμώ τη μάνα σας", "Για ένα γαμημένο ζευγάρι γυαλιά θα πεθάνω" και άλλα τέτοια όμορφα, αλλά κυρίως αναπνέεις γρήγορα, πολύ γρήγορα, πολύ πολύ πολύ γρήγορα και κόβεις το λαιμό σου ότι ο θάλαμος δεν αερίζεται και θα σου σωθεί εντός ολίγων λεπτών το τελευταίο δράμι οξυγόνου.

Για να μην τα πολυλογώ, μια καλή κυρία από τον 4ο μου έσωσε τη ζωή, μου είπε δηλαδή "κλείσε τις πόρτες και ξαναπάτα τον 3ο". Έκλεισα τις πόρτες και ξαναπάτησα τον 3ο.
Δεν έχω νιώσει πιο ηλίθια σε όλη μου τη ζωή.

Η πλάκα είναι ότι από το γραφείο του κυρίου ιατρού πουκακοχρονοναχει δε βγήκε ΚΑΝΕΙΣ να δει ποιος έβαλε έναν ταύρο στον ανελκυστήρα ή γιατί βουίζει όλη η Θεσσαλονίκη. Όταν μπήκα μέσα είχαν σηκωθεί όλοι όρθιοι, η γραμματέας με ρώτησε αν εγώ είχα κλειστεί στο ασανσερ, είπα ναι, μου είπε να ηρεμήσω γιατί έτρεμα σαν τον Άρη στη Γ' εθνική και το μόνο, το ΜΟΝΟ πράγμα που είπε ήταν "κι αυτό το κουδούνι, τα αφτιά μας πήρε".

Τα γυαλιά ήταν στο καναπεδάκι του χώρου αναμονής, ο γιατρός μου εξήγησε τι να κάνω για να βρεθώ αυτή τη φορά στο ισόγειο χωρίς να θρηνήσουμε θύματα κι εγώ πήρα τις σκάλες.


Τέλος πάντων, δεν μπορεί να είμαι η μοναδική ηλίθια σε ολόκληρη Ελλάδα. Ελάτε.... :worry::worry::worry:
Και καλή νέα σχολική χρονιά καλέ!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Πολυ ωραια αφηγηση,αρκετα παραστατικη!Να κλειστω δεν εχει τυχει ποτε(ακομα δηλαδη),αλλα ειναι ο μεγαλυτερος μου φοβος.Μεχρι το γυμνασιο δεν εμπαινα μονη σε ασανσερ εοειδη φοβομουν μην κλειστω και παντα προτιμουσα τις σκαλες.Ακομα και στον 5ο οροφο να ηταν το μερος που ηθελα να παω επαιρνα σκαλες.(τοσος μαζοχισμος).Στο λυκειο ειπα να κανω μια αλλαγη και να παινω ασανσερ μονη.Τις πρωτες φορες ψιλοφοβομουν αλλα μετα το συνηθισα.Παντως ο πανικος δεν αργει να ερθει σε αυτες τις περιπτωσεις εγκλεισμου.Κανεις δεν παιζει να ειναι ψυχραιμος εκεινες τις στιγμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Αυτα τα κωλοσασανσερ με τις χειροκινητες πορτες δεν εχω καταλαβει ακομα γιατι υπαρχουν!!! Μη βαζετε τιποτα στην τελικη , τι θα γινει αν βλεπουμε τον τοιχο; Ημουν και εγω σε μια πολυκατοικια του 60 και πιο πριν μπορει, μπαινω στο ασανσερ να παω στον 6ο, κλεινω τις πορτες, βλεπω δε κουμπωνει καλα η μια, λεω δε πειραζει, τραβαω μια κλωτσια κουμπωνει και ξεκιναω!!! Στην πορεια καπου αναμεσα σε 4ο και 5ο η πορτα ανοιγει και ο κουβας με το σχοινι που με ανεβαζε, σταματαει!! Λεω τι παιχτηκε, και βλεπω οτι απο την κλωτσια ειχε φυγει το δοντακι που κουμπωνει η πορτα και δεν κουμπωνε πια!!! Κλεινουν τα φωτα , βαραω το κουμπι με το κουδουνι, αλλα παιζει να ειχε σταματησει να δουλευει εδω και μια δεκαετια, δεν ακουγοταν τιποτα!!! Βγαζω κινητο, βαζω το φλας να βλεπω, παλι καλα κλειστοφοβικος δεν ειμαι, κοιταω το ταβανι να δω αν ειχε τρυπες να μπαινει αερας!!! Παλι καλα ειχε... Σημα στο κινητο δεν ειχα να παρω να μου ανοιξουν, οποτε αραζα εκει και περιμενα να καταλαβει καποιος τι ειχε παιχτει για να ανοιξει!!! Μετα απο κανα μισαωρο, καταλαβε ενας, πηρε την πυροσβεστικη και ηρθαν και μου ανοιξαν!!! Απο τοτε οποτε ξαναβλεπω ασανσερ απο την περασμενη χιλιετια, παω απο τις σκαλες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,087 μηνύματα.
To είχα πάθει και εγώ αυτό σε ασανσερ με χειροκίνητες πόρτες!! Και το χειρότερο ήταν ότι ήμουν στην πολυκατοικία ενός φίλου μου και ευτυχώς που είχα σήμα και τον πήρα τηλεφωνο να τον ρωτήσω τι να κάνω. Ε και κάπως έτσι έγινα ρεζίλι :redface: απλά ήθελα να ανοίξει η γη να με καταπιεί :D
Από μικρή πάντως είχα ένα θεματάκι με τα ασανσέρ. Όπως η κλεόπ, και εγώ πολύ μικρή,προτιμούσα να ανεβω στον 5ο από τα σκαλιά, παρά από το ασανσερ. Μετά το ξεπέρασα αυτό, πάντως ακόμα και τώρα, πάντα φοβάμαι αν πρεπει να μπω σε ένα μικρό,παλιό ασανσέρ ή,ακόμα και καινούριο είναι, αν κάνει περίεργους ήχους ή αργεί να ξεκινήσει,ανησυχώ :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Εγω δεν εχω θεμα με τα ασανσερ παλι καλα, μπαινω οπου να ναι!!! Αν και ειχα και τις κακες εμπειριες οπως την πιο πανω και αλλη μια φορα, που 2α Γυμνασιου μπηκαμε στο φροντιστηριο αγγλικων στο ασανσερ 10 ατομα και κλειστηκαμε για καμια ωρα, και τελικα μας εδιωξαν απο το φροντιστηριο αφου μας ανοιξαν, γιατι μπηκαν πρωτοσελιδο απο τη μαλακια μας!!! Παρολαυτα μεχρι και σημερα μπουκαρω οπου βρω χωρις ενδοιασμους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 9,970 μηνύματα.
Το καλύτερο είναι να κλειστείς σε ασανσέρ και να διαπιστώσεις ότι μαζί σου υπάρχει και ένα...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Το καλύτερο είναι να κλειστείς σε ασανσέρ και να διαπιστώσεις ότι μαζί σου υπάρχει και ένα...
Ουτε στα θριλερ αυτα !!! Εκτος αμα εισαι στο fear factor
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Aχ πίστευα ο Δίας θα λεγε ότι θα ταν ωραίο να κλειστείς στο ασανσέρ με κοπέλα, κι είπε για το φίδι. :P
Απογοήτευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Aχ πίστευα ο Δίας θα λεγε ότι θα ταν ωραίο να κλειστείς στο ασανσέρ με κοπέλα, κι είπε για το φίδι. :P
Απογοήτευση.

Χαχαχαχαχαχα και εγώ αυτό σκέφτηκα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 9,970 μηνύματα.
Aχ πίστευα ο Δίας θα λεγε ότι θα ταν ωραίο να κλειστείς στο ασανσέρ με κοπέλα, κι είπε για το φίδι. :P
Απογοήτευση.
Χαχαχαχαχαχα και εγώ αυτό σκέφτηκα :P
Συγνώμη βρε κορίτσια που δεν έγραψα αυτό που φαντασιωθήκατε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Σε άλλα μας έχεις συνηθίσει και μας ξάφνιασες όταν είπες για φίδι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Aχ πίστευα ο Δίας θα λεγε ότι θα ταν ωραίο να κλειστείς στο ασανσέρ με κοπέλα, κι είπε για το φίδι. :P
Απογοήτευση.

Χαχαχαχαχαχα και εγώ αυτό σκέφτηκα :P

Σε άλλα μας έχεις συνηθίσει και μας ξάφνιασες όταν είπες για φίδι. :P

Συγνώμη βρε κορίτσια που δεν έγραψα αυτό που φαντασιωθήκατε.
Πάντως ο Δίας εννοούσε άλλο πράγμα όταν είπε για . . . "φίδι" :whistle:
Υπονούμενο ήταν :P:D;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

your_idol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο your_idol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Πάντως ο Δίας εννοούσε άλλο πράγμα όταν είπε για . . . "φίδι" :whistle:
"ορθιο φίδι"= ψιλόλιγνη ωραία κοπέλα!
Την πατήσανε όλοι, βγήκαν από την οροφή του ασανσέρ κι έμεινε αυτός μόνος μαζί της! Σατανικό! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faeton

Νεοφερμένος

Ο faeton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Me τη γυναίκα που παντρεύτηκα και είμαι μαζί της πολλές δεκαετίες όλα άρχισαν όταν βρεθήκαμε μαζί κλεισμενοι σε ασανσέρ λόγω διακοπής ρεύματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Αν έχω να ανέβω κάτω από 3 ορόφους ή δεν κουβαλάω κάτι βαρύ θα προτιμήσω τις σκαλίτσες. Ειδικά σε κάτι ασανσέρ πολυκατοικιών της δεκαετίας του '70 τρέμει η ψυχή μου ρε παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,761 μηνύματα.
Συνέβη κατα την καλοκαιρινη μου προετοιμασια των πανελληνιων στο φροντιστήριο, εγω και 3 φιλοι μου πήραμε για πρώτη φορα το ασανσερ ( προπολεμικο, δεξια αριστερα στο εσωτερικο ειχε κατι αυτοκολλητα με γραμματα του πολυτονικου ) για να πάμε στον 4ο και ξαφνικα ακουσαμε εναν περιεργο θορυβο και αυτο ηταν, εκει μειναμε .Σήμα στο κινητο μονο εγω ειχα, και δεν ειχα κάρτα :P Εν τελει μας ακουσε καποιος καλεσε για βοηθεια μετα απο 2 ωρες! Εκτοτε δεν ξαναμπαινω σε τοσο παλια ασανσερ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Aχ πίστευα ο Δίας θα λεγε ότι θα ταν ωραίο να κλειστείς στο ασανσέρ με κοπέλα, κι είπε για το φίδι. :P
Απογοήτευση.

Living, πραγματικά τώρα, μόλις διάβασα το μήνυμα του Δία, σκέφτηκα ακριβώς αυτό!! Ότι δηλαδή θα έγραφε για "περιπέτειες με το έτερον ήμισυ", ή απλά για περιπέτειες/νέες εμπειρίες με τον ...συμπάσχοντα έτερο κλεισμένο στο ασανσέρ.:P
Πραγματικά η πρώτη σκέψη που έκανα μόλις είδα το post του, ήταν μία πιθανή απάντηση της μορφής:

@Dias says (possible speech) :

Δε καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα στο ενδεχόμενο να κλειστεί κανείς στο ασανσέρ. Πόσο μάλλον, αν έχει και την κατάλληλη... παρέα μαζί του. Ο ανελκυστήρας εκτός από το να μας μεταφέρει στον επιθυμητό όροφο, ενδέχεται να έχει και άλλες, πιο ...πικάντικες "μεταφορικές" χρήσεις. Μπορεί για παράδειγμα, να μας μεταφέρει σε πρωτόγνωρους, άκρως επιθυμητούς ...ηδονικούς προορισμούς. Άλλωστε μία από τις μεγαλύτερες ερωτικές φαντασιώσεις ανδρών και γυναικών, συνοψίζεται στις ερωτικές περιπτύξεις στο ασανσέρ.Τραγούδια, αλλά και ταινίες έχουν σημειώσει κατά καιρούς ιδιαίτερη μνεία στην συγκεκριμένη ερωτική φαντασίωση. Ένας άνδρας, μία γυναίκα (ή και όχι απαραίτητα συμμετοχή απλού... δυαδικού συστήματος) και ο στενός, γεμάτος καθρέφτες (για ευνόητους λόγους) περιορισμένος χώρος ενός ασανσέρ, είναι αρκετά για να πυροδοτήσουν τα ζωώδη σεξουαλικά ένστικτα με τα οποία η φύση μας "πριμοδότησε".

Υ.Γ: Δε χρειάζεται να κλειστείτε απαραίτητα τυχαία στο ασανσέρ. Μπορεί να συμβεί και "κατά λάθος" πατώντας το μικρό κόκκινο κουμπάκι με την αναγραφή 'STOP'...





Πω, πω... Νομίζω ότι έπαθα Δίαση! (πως λέμε ηλίαση;; :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν έχω κλειστεί σε ανσανσέρ και ελπίζω να μη με συμβεί. Γενικά δεν ανέβαινα καν δηλαδή και στον 6ο να είχα να πάω που λέει ο λόγος πήγαινα με τα πόδια. Όταν όμως είχαμε πάει 6ήμερη μας έβαλαν στον 5ο όροφο και επειδή ήμασταν συνέχεια σε φάση αυπνίας κούρασης και ανεβοκατεβαίναμε όλη την ώρα από τη βαρεμάρα το χρησιμοποίησα. :hehe:
Πλέον αν είναι να πάω 3ο όροφο και πάνω μπαίνω σε ανσανσέρ αλλιώς ποδαράκια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Πάω λοιπόν πρώτη μέρα στο πολυϊατρείο των Γιατρών του Κόσμου, ενθουσιασμένη που θα βοηθήσω, και που λέτε είναι στον 3ο όροφο. Γνωστή βαρεμένη με το ανέβασμα σκαλιών, πατάω το μαγικό κουμπάκι να περιμένω το ασανσέρι. Έρχεται το ασανσέρι, μπαίνω μέσα, πώς δεν προσέχω ότι οι πόρτες πρέπει να είναι κλειστές για να ξεκινήσει, ποιος ξέρει τις βάρεσα τόσο δυνατά πίσω μου? Ενιγούει σε κάποια φάση ψιλοανοίγει η μία, κολλάω μεταξύ πρώτου και δεύτερου ορόφου.

Ψιλοκοκαλώνω, ήταν και μικρό το ασανσέρ, ευτυχώς δεν έχω κλειστοφοβία. Μετά τα πρώτα 20 δευτερόλεπτα που σκέφτομαι κάτι ανάμεσα σε "θα πεθάνω", "Κανείς δεν πέθανε ποτέ σε κλεισμένο ασανσέρ", ηρεμώ τελείως, και σκέφτομαι "αν ήμουν ασανσέρ τι θα ήθελα για να πάρω μπρος?" (μην γελάτε). Και βλέπω την πορτίτσα την μία μισάνοιχτη, την κοπανάω, και παίρνει μπρος.
Εντάξει δεν ήταν και το χειρότερο λεπτό της ζωής μου, αλλά αισθάνθηκα λίγο survivor όταν βγήκα με ύφος Κολόμβου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top