Έχετε πάει σε οίκους ανοχής έτσι για την εμπειρία;

Έχετε πάει σε οίκο ανοχής;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 57)
  • Πάω συχνά!

    Ψήφοι: 3 5.3%
  • Μία φορά μόνο από περιέργεια..

    Ψήφοι: 2 3.5%
  • Καμιά φορά μπορεί.. αν δεν έχω σχέση.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Είμαι γυναίκα/ομοφυλόφιλος/ανήλικος, τι λες τώρα;

    Ψήφοι: 21 36.8%
  • Κουμπάκιας

    Ψήφοι: 3 5.3%
  • Δεν έχω πάει ποτέ.

    Ψήφοι: 28 49.1%

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Εγώ πολλές φορές :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Sorry κιόλας για την εμπειρία δεν το κάνεις κάτι μία φορά και αν σου αρέσει συνεχίζεις ή ιδέα μου είναι; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Και εις ανώτερα!Λυπάμαι τις εκάστοτε κοπέλες σου, που μπορει να τις κολλήσεις το Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ!!!! Αλήθεια τι ηλικία έχεις είπαμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Αλήθεια λέω ότι από μικρός δεν ήθελα να τη ζήσω αυτή την εμπειρία. Έτσι δεν το δοκίμασα.Ευτυχώς δεν είχα τους καλοθελητές μεγάλους να με τραβάνε εκεί από πιτσιρίκι.

Δεν είμαι υπερ του θεσμού, αλλά για να υπάρχει πάει να πει οτι έχει και ζήτηση.
Το ζήτημα είναι ότι είναι και επικίνδυνο να κολλήσεις κάτι.Προσοχή φίλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πιστευω οτι οι ιερόδουλες επιτελούν και λίγο λειτούργημα. Σκεφτείτε πόσο περισσότεροι θα ήταν οι βιασμοί αν δεν υπήρχαν οίκοι ανοχής και ιερόδουλες.
Απο κει και πέρα, αν μάθαινα οτι ο φίλος μου έχει πάει και ιδιαίτερα πάνω απο μία φορά (πες η πρώτη είναι για την εμπειρία και δεν το καταδικάζω), θα απογοητευόμουν πάρα πολύ. Αν δε, το μάθαινα για κάποιον δεν θα ήθελα καν να κάνω σχέση μαζί του ποτέ των ποτών.
Παρεπιπτόντως giannisvitara, όπως είδες ο τίτλος σου αλλάχτηκε. Θα σε παρακαλούσα επειδή το έχεις κάνει κι άλλες φορές (μπορεί και να θυμάμαι λάθος) να προσέχεις λίγο τις εκφράσεις σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Δεν έχω πάει, και ούτε θα πάω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Εγώ πιστευω οτι οι ιερόδουλες επιτελούν και λίγο λειτούργημα. Σκεφτείτε πόσο περισσότεροι θα ήταν οι βιασμοί αν δεν υπήρχαν οίκοι ανοχής και ιερόδουλες.
Απο κει και πέρα, αν μάθαινα οτι ο φίλος μου έχει πάει και ιδιαίτερα πάνω απο μία φορά (πες η πρώτη είναι για την εμπειρία και δεν το καταδικάζω), θα απογοητευόμουν πάρα πολύ. Αν δε, το μάθαινα για κάποιον δεν θα ήθελα καν να κάνω σχέση μαζί του ποτέ των ποτών.
Παρεπιπτόντως giannisvitara, όπως είδες ο τίτλος σου αλλάχτηκε. Θα σε παρακαλούσα επειδή το έχεις κάνει κι άλλες φορές (μπορεί και να θυμάμαι λάθος) να προσέχεις λίγο τις εκφράσεις σου. :)

Έχεις δίκιο Michelle. Σίγουρα θα ήταν περισσότεροι οι βιασμοί.

Μακάρι να έδινε και το κράτος μεγαλύτερη σημασία σε όλη αυτή τη διαδικασία.
Όλοι ακούσαμε τώρα στο μουντιάλ πόσα επίσημα έγγραφα έπρεπε να έχουν οι ιερόδουλες στη Γερμανία. Εδώ δεν έχουν όλα αυτά. Ούτε ιατροφαρμακευτική περίθαλψη ούτε τίποτα.

Πάντως η εμπειρία ενός φίλου πριν κάποια χρόνια που μου είπε ότι ήταν το πιο ψυχρό πράγμα που έχει γνωρίσει στη ζωή του με έκανε να χαρώ με την επιλογή μου να μην πάω ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,846 μηνύματα.
Δεν έχω πάει ποτέ ούτε πρόκειται [να κάνω τι άλλωστε; :worry: ;) ]
Αλλά γενικά είμαι κατα σε αυτό που γίνεται. Οι ιερόδουλες είναι δυστηχισμένα άτομα και πολλές φορές, γυναίκες που από οικονομικά προβλήματα αναγκάστηκαν να πάρουν αυτό το δρόμο. :/:

Δε νομίζω να υπάρχει πραγματικά κάποια που να της αρέσει αυτό που κάνει. Πιά άλλωστε θα τις άρεσε να έχει επάγγελμα να πηγαίνει με οποιονδήποτε άντρα [όμορφο - άσχημο - βρώμικο κτλ] που έρχετε και τη πληρώνει; :/:

Αν το δούμε και από θέμα ψυχολογίας, της αλλάζει το τρόπο που βλέπει το σεξ και τη κατασπαράζει ψυχολογικά γιατί το σεξ είναι κάτι παραπάνω από απλή επαφή με έναν ξένο και πόσο μάλλον όταν μπορεί να τον σιχαίνεσαι & το κάνεις αναγκαστικά.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Οι λεγόμενες "πόρνες πολυτελείας" νομίζω οτι μπορούν να αρνηθούν πελάτες, δεν πηγαίνουν με όλους. Μπορεί κ να κάνω λάθος, ας με διορθώσει κάποιος. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Πιά άλλωστε θα τις άρεσε να έχει επάγγελμα να πηγαίνει με οποιονδήποτε άντρα [όμορφο - άσχημο - βρώμικο κτλ] που έρχετε και τη πληρώνει; :/:
Απο οσο εχω ακουσει οι λεγόμενες πολυτελίας έχουν την δυνατότητα να επιλέξουν. Δεν λέω ότι αυτές είναι σε καλλίτερη θέση, αλλά από το τίποτα ... κάτι είναι και αυτο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Michelle άμα πληρώνει ο άλλος δεν μπορούν να αρνηθούν. Κι αν αρνηθούν (που ίσως να το κάνουν κάποιες φορές), τα περισσότερα χρήματα θα τις μεταπείσουν.

Εγώ μια φορά δεν το επιχειρώ ούτε σε πολυτελείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Οι λεγόμενες "πόρνες πολυτελείας" νομίζω οτι μπορούν να αρνηθούν πελάτες, δεν πηγαίνουν με όλους. Μπορεί κ να κάνω λάθος, ας με διορθώσει κάποιος. :)

Αυτές πάντως είναι λίγες. Όπως και σε όλα, έχει να κάνει με την αγορά. Αν είμαι καλός δικηγόρος και έχω μεγάλλη πελατεία, αναλαμβάνω όποιες δίκες θέλω. Αν δεν είμαι καλός δικηγόρος,δεν είμαι "γνωστός", δεν έχω πελατεία, τότε τις αναλαμβάνω όλες για να ζήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Λοιπον, πρωτα παο ολα εγω δεν θελω να παω ποτε. Δεν βρισκω καμια ουσια στο να παω εγω προσοπικα για να ευχαριστιθω κατι, τοσες "πορνες" κυκλοφορουν στα bar οπου κανεις την δουλεια σου πολυ πιο ωραια αμα δεν εχει μια στεθερη σχεση και θες κατι της μιας βραδιας. Ουτε και για εμπειρια θα το εκανα γιατι δεν νομιζω οτι εχει να μου προσφερει τπτ, ποσο μαλλον αν ειναι η πρωτη μου φορα, εκει διαφωνω καθετα με τους γονεις που ειανι της αποψης οτι το παιδι πρεπει να παει "σε γυναικα" για να γινει "αντρας" .
Οστωσω πιστευω οτι οικοι ανοχης πρεπει να υπαρχουν και οτι οντως οι γυναικες αυτες κανουν ενα λειτουργιμα. Περα απο τους βιασμους που αναφερθεικαν, φανταστειτε ποσα ατομα για πολους και διαφορους λογους δεν μπορουν να κανουν μια εξοδο και τουλαχιστων μια στης 5-6 να μπορεσει να φυγει με μια γυναικα απο το bar/club. Αυτος δεν θα πρεπει καπως να βολευτει; Κακα τα ψεματα, ενας αντρας που ειναι ασχημος/χοντρος/αναπειρος κλπ δεν μπορει ευκολα να βρει μια γυναικα, οποτε κατι θα πρεπει να κανει και αυτος. Ισως να παιζει και κατι αλλο το οπιο να μην το σκευτομαι αυτην την στιγμη, αλλα πιστευω οτι οι δυο λογοι που αναφερθεικαν ειναι αρκετα σειμαντικοι.
Συμφωνω με τον Παπακωνσταντινου, "Ευτιχος που υπαρχουν π0υτ@νες"


@BReaTHeR οι νομιμες ιεροδουλες εξεταζονται καθε μερα απο γιατρο, εχουν χαρτια κλπ. Δεν ειναι τοσο φλου τα πραγματα. Βεβαια ποτε δεν ξερεις τι παιζει... μπορει ο αλλος που βγηκε πριν απο 5 λεπτα α την κολισε κατι που θα σου το κολισει και αυτη με την σειρα της.

Οσο για της πορνες πολυτελιας, εκει πια μιλαμε για πορνες οι οπιες περνουν αρκετες χιλιαδες (ισως, αναλογα για τι πολυτελια μιλαμε) για μια νυχτα και οι οπιες ειναι παραπολυ περιζιτιτες, οποτε δεν εχουν αναγκη. Αφτες το κανουν καθαρα για τα λευτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,846 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Αυτος δεν θα πρεπει καπως να βολευτει; Κακα τα ψεματα, ενας αντρας που ειναι ασχημος/χοντρος/αναπειρος κλπ δεν μπορει ευκολα να βρει μια γυναικα, οποτε κατι θα πρεπει να κανει και αυτος. Ισως να παιζει και κατι αλλο το οπιο να μην το σκευτομαι αυτην την στιγμη, αλλα πιστευω οτι οι δυο λογοι που αναφερθεικαν ειναι αρκετα σειμαντικοι.
Μη το βλέπουμε μονόπλευρα μόνο από τη μεριά του άντρα ''και πρέπει να βολευτεί'' κτλ, αλλά και από τη μεριά της γυναίκας η οποία θα πάει με αυτόν τον άσχημο χοντρό κτλ που αν είχε άλλη επιλογή δεν θα το έκανε [αφού η ίδια θα τον θεωρούσε άσχημο].
Αυτός ο άσχημος λοιπόν, μπορεί να βολευτεί με τον αυνανσιμό ή να αγοράσει ένα εργαλείο αυνανισμού [κάπου έχει πάρι το μάτι μου αυτό] ή να πάει με μια γυναίκα που δεν θα είχε πρόβλημα να πάει μαζί του.

Γενικά είμαι κάθετος στην ύπαρξη των ιερόδουλων και δεν θεωρώ κανέναν από τους λόγους που αναφέρθηκαν σοβαρούς ώστε να υπάρχουν κάποιες γυναίκες που χάνουν έτσι την αξιοπρέπειά τους.
''Για να βολευτούν αυτοί που δεν βρίσκουν''
''Για εμπειρία του άντρα''
''Για λιγότερους βιασμούς'' [επειδή υπάρχουν κάποιοι ανώμαλοι θα τη πληρώνει άλλος]

Μη ξεχνάμε πως μιλάμε για ανθρώπους και όχι αντικείμενα που θα βολεύεται ο καθένας για να βγάζει τα απωθημένα του και/ ή να μη ξεσπάει σε άλλους.

Υπάρχουν κάποιες που τους αρέσει;
Πόσες είναι; Μάλλον πρέπει να είναι οι ''πολυτελείας'' πως τις είπατε που λένε και το ''όχι'' αλλά δεν νομίζω πως θα έδινε κάποια το σώμα της μόνο επειδή θέλει σεξ, αλλά επειδή έχει ανάγκη τα λεφτά. Και πόσες είναι αυτές σε ποσοστό, 10-20%;

Εύκολο να λέμε πως είναι αναγκαίο να υπάρχουν γυναίκες που ξεσκίζονται καθημερινά χωρίς να έχουν άλλη επιλογή, από τον κάθενα, που ίσως να μην μπορούν πλέον να χαρούν το σεξ με συναίσθημα, να βρίσκονται σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση και κάθε φορά που θα ακούνε τη λέξη ''π**τ*ν*'' να ντρέπονται για τον εαυτό τους και την χαμένη τους αξιοπρέπεια. <==> Είναι αναγκαίο να υπάρχουν αυτές οι γυναίκες για την εμπειρία κάποιων αντρών /για τους άσχημους που δεν βρίσκουν /για να μειωθούν οι βιασμοί...;


Αν το δούμε και αντίστροφα το θέμα:
Μια γυναίκα που είναι άσχημη /χοντρή /ανάπηρη [και για να μην πολυλογώ, δεν θα την ήθελε λόγο εμφάνισης άντρας στο κρεβάτι του] αυτή τί πρέπει να κάνει; Πώς θα βολευτεί;

Ας μην βάζουμε λοιπόν ως επιχείρημα τον ενεργητικό ρόλο του άντρα στο σεξ ως αναγκαίο για την ύπαρξη των ιερόδουλων.
Κανένα μπράβο δεν θα πείτε για την εμπορευματοποίηση του σεξ στην οποία συνεπάγεται πως είστε υπερ;




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Μια γυναίκα που είναι άσχημη /χοντρή /ανάπηρη [και για να μην πολυλογώ, δεν θα την ήθελε λόγο εμφάνισης άντρας στο κρεβάτι του] αυτή τί πρέπει να κάνει; Πώς θα βολευτεί;
Έρωτα πουλάς
τάζεις γη κι ουρανό
oops, το λένε γαλλικά ζιγκολό.
Όνειρα πουλάς
σε καρδιά και μυαλό
μα δε σε θέλω,
άστο πια ζιγκολό.
Έρωτα πουλάς
και φθηνό ανδρισμό
που την έχεις
την καρδιά ζιγκολό;
:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
@Petros Το ιδιο ειναι να αυνανιζετε η να παρει ενα απο αυτα τα εργαλεια η να εχει μια κουκλα; Δεν λεω οτι οι ιεροδουλες ειναι ευτιχισμενες αλλα για καπιον λογο το κανουν και αυτες. Δεν μπορω να ξερω τον λογο, αλλα φανταζομαι οτι ειναι τα χρηματα. Αν λοιπον δεν ειχανε πελατες τι θα γινοτανε; Ξεχνας ενα συμαντικο θεμα, δεν τις εκμεταλευομαστε, μονες τους αρχισαν αυτο το επαγκελμα (εκτος αν μιλαμε για αυτες που τις φερνουν απο χωρες του πρωΐν ανατολικου μπλοκ που τις βαζουν με το ζορι κλπ, γι αυτο καλυτερα να πηγενετε σε Ελληνιδες οσοι πατε) οποτε ητανε επιλογη τους, και συγουρα εν γνωση του τι γινετε.

Η αξιοπρεπια για σενα μπορει να ειναι κατι το πολυ συμαντικο, ομως μια που κανει αυτο το επαγκελμα συνιδιτωποιημενα μπορει για καπιον λογο να μην την ενδιαφερει αυτο. Μπορει ουτος η αλλος να εχει χαθει καθε αξιοπρεπια της απο πριν γινει ιεροδουλη. Ας περασουμε το θεμα με οσους δεν μπορουν να βρουν γυναικα, την εμπειρια δεν τημ μετραω σαν λογο, αλλα οι βιασμοι δεν σε πειραζουν καθολου; Για φαντασου αυριο να γιρισει η αδερφη σου αυριο στο σπιτι σε χαλια κατασταση και να σου πει οτι την βιασαν. Για σκεψου τι ψυχολογικα θα εχει στην υπολιποι ζωη τη;... Για φαντασου λοιπον να ειχαμε αυτο το πραγμα αυξιμενο κατα καπιο σεβαστο ποσοστο....

Μην ξεχνας ομως οτι οπως ειναι και αυτες ανθρωποι ετσι ειναι και αυτοι που δεν μπορουν να βρουν γυναικα ανθρωποι, αυτοι λοιπον δεν εχουν δικαιωμα στο σεξ;

Δεν μπορω να ξερω αν τους αρεσει και σε τι ποσοστο τους αρεσει αλλα επαναλαμβανω οτι οι περισσοτερες το διαλεξανε μονες τους εν γνωση της καταστης, οποτε οπως και αν εχει δεν μπορει να λεει οτι ειναι δυστιχισμενη και οτι την εκμεταλευονται, τα ηξερε και ομως μπηκε στο επαγκελμα... Και του ξαδερφου μου δεν του αρεσει η δουλεια του και προτιμαει την παλια του αλλα δεν παραπονιετε γιατι αυτος διαλεξε να παει.

Και πιος σου λεει οτι ολες ειναι ετσι οπως το περιγραφεις. Μπορει αυτες να ειναι και μιωνοτιτα, η μιωνοτιτα που βγαινει στα καναλια και παραπονιετε. Μπορει η αλλες να το θεωτουν λειτουργιμα, να αιστανετε οτι προσφερει κατι κανοντας το αυτο και οταν ακουει π0υτ@ν@ να βαζει χερι στον αλλων γιατι το θεωρει λειτουργιμα.

Αν το δουμε αντιστροφα η γνωμ μου ειναι οτι ειναι αδικο οτι αντρες που δεν θα μπορουσαν να ειχανε μια γυναικα στο κρεβατι τους μπορουν να πανε στις ιεροδουλες ενω μια αντιστιχη γυναικα δεν εχει την αντιστιχη επιλογη. Εκτος και αν εχει την οικονομικη δηνατοτιτα να εχει εναν ζιγκολο...

Τι δουλεια εχει η εμπρευματοποιηση του σεξ; Η ιεροδουλες υπαρχουν απο την αρχαια Ελλαδα... (οπου τις σεβονταν απιστευτα ολη η κοινονια..... (σποντα για το σημερα) και ητανε κυριες με Κ κεφαλαιο

Και μην ξεχναμε οτι το Κρατος το επιτρεπει... καπιον λογο θα εχει, και δεν νομιζω να κανει κακο στην κοινονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,846 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
@Petros Το ιδιο ειναι να αυνανιζετε η να παρει ενα απο αυτα τα εργαλεια η να εχει μια κουκλα; Δεν λεω οτι οι ιεροδουλες ειναι ευτιχισμενες αλλα για καπιον λογο το κανουν και αυτες. Δεν μπορω να ξερω τον λογο, αλλα φανταζομαι οτι ειναι τα χρηματα. Αν λοιπον δεν ειχανε πελατες τι θα γινοτανε; Ξεχνας ενα συμαντικο θεμα, δεν τις εκμεταλευομαστε, μονες τους αρχισαν αυτο το επαγκελμα (εκτος αν μιλαμε για αυτες που τις φερνουν απο χωρες του πρωΐν ανατολικου μπλοκ που τις βαζουν με το ζορι κλπ, γι αυτο καλυτερα να πηγενετε σε Ελληνιδες οσοι πατε) οποτε ητανε επιλογη τους, και συγουρα εν γνωση του τι γινετε.

Όπως είπα, είμαι κατα στο να υπάρχουν τέτοιες γυναίκες. Ποιά θεωρείς πιο υγιή ζωή για έναν άνθρωπο, να κάνει σεξ με το σύντροφό της ή να πληρώνεται για να την πέρνει ο καθένας;
Το γεγονός ότι είναι εν γνώση τους δε σημαίνει πως το θέλουν αλλά στη κοινωνία που ζούμε με τόσα οικονιμικά προβλήματα πολλές αναγκάζονται να το κάνουν γιατί οι γυναίκες άλλωστε πέρνουν μικρότερους μισθούς από ότι οι άντρες.
Φυσικά θα υπάρχουν και κάποιες που τους αρέσει αυτό που κάνουν [μόνο οι ''πολυτελείας''] όπου οι άσχημοι όπως είπαμε δεν τους δέχονται αν θέλουν. Και να θέλουν να είναι αυτός δεν είναι λόγος για να θέλω κι εγώ να είναι. «Όλοι οι άνθρωποι γεννιούνται ελεύθεροι και ίσοι στην αξιοπρέπεια και τα δικαιώματα».

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Η αξιοπρεπια για σενα μπορει να ειναι κατι το πολυ συμαντικο, ομως μια που κανει αυτο το επαγκελμα συνιδιτωποιημενα μπορει για καπιον λογο να μην την ενδιαφερει αυτο. Μπορει ουτος η αλλος να εχει χαθει καθε αξιοπρεπια της απο πριν γινει ιεροδουλη. Ας περασουμε το θεμα με οσους δεν μπορουν να βρουν γυναικα, την εμπειρια δεν τημ μετραω σαν λογο, αλλα οι βιασμοι δεν σε πειραζουν καθολου; Για φαντασου αυριο να γιρισει η αδερφη σου αυριο στο σπιτι σε χαλια κατασταση και να σου πει οτι την βιασαν. Για σκεψου τι ψυχολογικα θα εχει στην υπολιποι ζωη τη;... Για φαντασου λοιπον να ειχαμε αυτο το πραγμα αυξιμενο κατα καπιο σεβαστο ποσοστο....
Η αξιοπρέπεια είναι κάτι πολύ σημαντικό τόσο για μένα όσο και για τον καθένα που είναι άνθρωπος, ακόμα και τα ζώα πρέπει να έχουν μια αξιοπρέπεια.
Σιγά μην ορίσω ως λόγο για την ύπαρξη των ιερόδουλων τους βιασμούς. Επειδή θα προτημούσα να μην υπάρχουν ιερόδουλες σημαίνει πως είμαι υπερ των βιασμών ή δεν με ενδιαφέρουν;
Έστω και έτσι, δεν θα βάλω παθητικά άλλους ανθρώπους στη μέση για να εξαλειφθεί αυτό.

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Μην ξεχνας ομως οτι οπως ειναι και αυτες ανθρωποι ετσι ειναι και αυτοι που δεν μπορουν να βρουν γυναικα ανθρωποι, αυτοι λοιπον δεν εχουν δικαιωμα στο σεξ;
Αν δεν υπήρχαν ιερόδουλες δεν θα είχαν δικαιώματα στο σεξ; Ποιός τους το αφέρεσε;
Το λές και μόνος σου πως πρόκειται για άσχημους που δεν τους θέλει καμμία γυναίκα και άρα δεν θα πήγαινε μαζί του ούτε κάποια ιερόδουλη αλλά επειδή είναι ιερόδουλη το κάνει μαζί του αναγκαστικά.


Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Δεν μπορω να ξερω αν τους αρεσει και σε τι ποσοστο τους αρεσει αλλα επαναλαμβανω οτι οι περισσοτερες το διαλεξανε μονες τους εν γνωση της καταστης, οποτε οπως και αν εχει δεν μπορει να λεει οτι ειναι δυστιχισμενη και οτι την εκμεταλευονται, τα ηξερε και ομως μπηκε στο επαγκελμα... Και του ξαδερφου μου δεν του αρεσει η δουλεια του και προτιμαει την παλια του αλλα δεν παραπονιετε γιατι αυτος διαλεξε να παει.
Και επαναλαμβάνω πως αφού το διαλέξανε δεν σημαίνει πως είναι ευτιχισμένες [αφού όπως λες δεν μπορεί να λέει πως είναι δυστιχισμένη]. Ο ξαδελφός σου έχει μια αξιοπρεπη δουλειά και λέει πως δεν του αρέσει, δεν πηδάει καθημερινά καμμιά άσχημη γρια ή τη πιο σιχαμένη γυναίκα του κόσμου.

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Και πιος σου λεει οτι ολες ειναι ετσι οπως το περιγραφεις. Μπορει αυτες να ειναι και μιωνοτιτα, η μιωνοτιτα που βγαινει στα καναλια και παραπονιετε. Μπορει η αλλες να το θεωτουν λειτουργιμα, να αιστανετε οτι προσφερει κατι κανοντας το αυτο και οταν ακουει π0υτ@ν@ να βαζει χερι στον αλλων γιατι το θεωρει λειτουργιμα.
Δεν είπα πως είναι όλες έτσι και επειδή κάποια νομίζει πως προσφέρει δεν είναι λόγος -επαναλαμβάνω- να θέλω να υπάρχουν τέτοιες γυναίκες.
Τι προσφέρει σε σχέση με το τι πετάει την ώρα που το κάνει αυτό;
Ικανοποιεί τις σεξουαλικές ορέξεις του καθένα εκθέτοντας σε κίνδυνο την υγεία της [και ας την ελέγχουν 300 ιατροί], έχοντας κάνει το σεξ καθημερινότητα επαναλαμβανόμενη πράξη έχει χάσει τη μαγεία του στο μυαλό της ενώ χαλάει και τη ψυχολογία της καθώς μόνο καθαρή δεν μπορεί να είναι από αυτό.

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Αν το δουμε αντιστροφα η γνωμ μου ειναι οτι ειναι αδικο οτι αντρες που δεν θα μπορουσαν να ειχανε μια γυναικα στο κρεβατι τους μπορουν να πανε στις ιεροδουλες ενω μια αντιστιχη γυναικα δεν εχει την αντιστιχη επιλογη. Εκτος και αν εχει την οικονομικη δηνατοτιτα να εχει εναν ζιγκολο...

Τι δουλεια εχει η εμπρευματοποιηση του σεξ; Η ιεροδουλες υπαρχουν απο την αρχαια Ελλαδα... (οπου τις σεβονταν απιστευτα ολη η κοινονια..... (σποντα για το σημερα) και ητανε κυριες με Κ κεφαλαιο

Και μην ξεχναμε οτι το Κρατος το επιτρεπει... καπιον λογο θα εχει, και δεν νομιζω να κανει κακο στην κοινονια
Η γυναίκα δεν μπορεί να πάει για τον εξής απλό λόγο: Ποιός άντρας θα πήγαινε με γυναίκα που τη σιχαίνεται; Μάλλον κανένας.

Έχει δουλειά η εμπορευματοποίηση του σεξ και ας υπάρχουν και από τις παλαιοληθικές εποχές.


Τώρα μου βγήκε και η εξής απορία: Μήπως τελικά οι γυναίκες είναι [πάρα πολύ] πιο συγκρατημένες από τους άντρες στο σεξ; :hmm:




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Όπως και σε κάθε άλλη δουλειά υπάρχουν αυτοί που τους αρέσει και αυτοί που δεν τους αρέσει. Υπάρχουν πολλές εκδιδόμενες γυναίκες (και άντρες) που τους αρέσει αυτό που κάνουν.Εξάλλου ειναι και τα λεφτα στη μέση.
Για τους εκδιδόμενους άντρες υπάρχει μια ανατομική δυσκολία. Αν αηδιάσεις με μια γυναίκα δεν είναι εύκολο να κλείσεις τα μάτια και να κάνεις σεξ. Μπορεί να θες αλλά δε γίνεται :) .

Ο Petros μιλησε για αξιοπρέπεια.Με έκανε να σκεφτώ ποσσες γυναίκες (κα αντρες) κάνουν σεξ για μια καλύτερη θέση εργασίας,για μια κληρονομιά, για τα λεφτά γενικότερα. Εγώ βρήκα πολλούς. Και μάλλιστα σήμερα μπορεί και ποιο πολλούς από αυτούς που εκδίδονται κανονικά.
Στην εποχή μας, το σεξ έχει "φτηνήνει" με την ένοια οτι δίνεται πιο εύκολα από άλλες επόχες ,ως κάτι φυσιολογικό.Δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση οδηγεί πολλούς και πολύ πιο εύκολα στο να κάνουν σεξ για λεφτά,δόξα κτλ...
Οι οίκοι ανοχής μας πείραξαν; "εκδιδόμενοι" είναι πολλοί γύρω μας και οι περισσότεροι δε βρίσκονται σε "οίκους".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από DrJ7000:
Όπως και σε κάθε άλλη δουλειά υπάρχουν αυτοί που τους αρέσει και αυτοί που δεν τους αρέσει. Υπάρχουν πολλές εκδιδόμενες γυναίκες (και άντρες) που τους αρέσει αυτό που κάνουν.Εξάλλου ειναι και τα λεφτα στη μέση.
Για τους εκδιδόμενους άντρες υπάρχει μια ανατομική δυσκολία. Αν αηδιάσεις με μια γυναίκα δεν είναι εύκολο να κλείσεις τα μάτια και να κάνεις σεξ. Μπορεί να θες αλλά δε γίνεται :) .

Ο Petros μιλησε για αξιοπρέπεια.Με έκανε να σκεφτώ ποσσες γυναίκες (κα αντρες) κάνουν σεξ για μια καλύτερη θέση εργασίας,για μια κληρονομιά, για τα λεφτά γενικότερα. Εγώ βρήκα πολλούς. Και μάλλιστα σήμερα μπορεί και ποιο πολλούς από αυτούς που εκδίδονται κανονικά.
Στην εποχή μας, το σεξ έχει "φτηνήνει" με την ένοια οτι δίνεται πιο εύκολα από άλλες επόχες ,ως κάτι φυσιολογικό.Δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση οδηγεί πολλούς και πολύ πιο εύκολα στο να κάνουν σεξ για λεφτά,δόξα κτλ...
Οι οίκοι ανοχής μας πείραξαν; "εκδιδόμενοι" είναι πολλοί γύρω μας και οι περισσότεροι δε βρίσκονται σε "οίκους".
+1 :)
Δεν κάνουν τα ράσα τον παπά, που λέει και μια παροιμία.Το τί επάγγελμα κάνει κάποιος δεν έχει σχέση με την αξιοπρέπειά του ως άνθρωπος.
Έτσι κι αλλιώς, το "αρχαιότερο επάγγελμα του κόσμου" για να υπάρχει επί τόσους αιώνες, σε όλες σχεδόν τις κοινωνίες, σε όλες τις ιστορικές περιόδους, κάποιος λόγος θα υπάρχει.
DrJ7000 έχεις δίκιο για τις δυσκολίες των εκδιδόμενων αντρών.Φαντάζομαι το viagra πρέπει να έσωσε καρριέρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
τοσες "πορνες" κυκλοφορουν στα bar οπου κανεις την δουλεια σου πολυ πιο ωραια αμα δεν εχει μια στεθερη σχεση και θες κατι της μιας βραδιας.
Θα διαφωνησω μαζι σου. Αγαπητε μου δλδ αποκλειεται αυτες οι κοπελες να θελουν ακριβως το ιδιο; δηλαδη σεξ της μιας βραδιας; ή μήπως όποια τολμησει να κανει σεξ της μιας βραδιας ειναι πορνη και οποιος αντρας κάνει κάτι τέτοιο είναι "μεγαλος μεγκας" ; :mad: :confused: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top