Έχετε πάει σε οίκους ανοχής έτσι για την εμπειρία;

Έχετε πάει σε οίκο ανοχής;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 57)
  • Πάω συχνά!

    Ψήφοι: 3 5.3%
  • Μία φορά μόνο από περιέργεια..

    Ψήφοι: 2 3.5%
  • Καμιά φορά μπορεί.. αν δεν έχω σχέση.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Είμαι γυναίκα/ομοφυλόφιλος/ανήλικος, τι λες τώρα;

    Ψήφοι: 21 36.8%
  • Κουμπάκιας

    Ψήφοι: 3 5.3%
  • Δεν έχω πάει ποτέ.

    Ψήφοι: 28 49.1%

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χμμ....να ρωτησω εγω κατι..?:whistle:
Η μπουρδελοτσαρκα π.χ μετα τα 30(κ πολυ λεω, αλλα ενιγουει) εστω και για πλακα...εχει να προσφερει κατι αλλο?
Καπως ανωριμο φανταζει....
Αν θελει καποιος να διασκεδασει δεν χρειαζεται τσαρκα τετοιου ειδους....λεω εγω τωρα η ξανθια...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,838 μηνύματα.
Όχι, ούτε θα πήγαινα ποτέ αν υπήρχε για gays. :P

Είναι άσχημη η ιδέα του να πηγαίνεις με άτομο που ξέρεις ότι έχει πάει με 100δες πριν από σένα. :/:



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Χμμ....να ρωτησω εγω κατι..?:whistle:
Η μπουρδελοτσαρκα π.χ μετα τα 30(κ πολυ λεω, αλλα ενιγουει) εστω και για πλακα...εχει να προσφερει κατι αλλο?
Καπως ανωριμο φανταζει....
Αν θελει καποιος να διασκεδασει δεν χρειαζεται τσαρκα τετοιου ειδους....λεω εγω τωρα η ξανθια...:whistle:
να σου δωσω ενα παραδειγμα σε αυτο που λες.

εχω εναν φιλο 38 ετων παντρεμενο με δυο παιδια που οποτε ερχεται Αθηνα - βγαινουμε - τα κανουμε ολα ωπα και στο τελος της βραδιας (κατα τις 5 το πρωι) μου λεει - "φιλαρακι θα με πας Αθηνας και μετα θα παμε να φαμε και μετα θα φυγω για Λειβαδια"


οτι κ@υλΩσει στον καθενα δηλαδη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
να σου δωσω ενα παραδειγμα σε αυτο που λες.

εχω εναν φιλο 38 ετων παντρεμενο με δυο παιδια που οποτε ερχεται Αθηνα - βγαινουμε - τα κανουμε ολα ωπα και στο τελος της βραδιας (κατα τις 5 το πρωι) μου λεει - "φιλαρακι θα με πας Αθηνας και μετα θα παμε να φαμε και μετα θα φυγω για Λειβαδια"


οτι κ@υλΩσει στον καθενα δηλαδη

χμ...κατσε γιατι δεν το καταλαβα....στην Αθηνας εχει κατι το ιδιαιτερο???:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
χμ...κατσε γιατι δεν το καταλαβα....στην Αθηνας εχει κατι το ιδιαιτερο???:redface:
πισω απο την βαρβακειο αγορα το βραδυ γινεται κυριολεκτικα της πορνης ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ουπςςς....μα το Δια, δεν ειχα ιδεα!!!:eek:

τι να πω ρε συ....ο φιλος σου π.χ ηθελε να ξεκ@υλωσει. Οκ κατανοητο.
Αυτος που παει στα σπιτακια με τα κοκκινα φωτακια απλα για χαβαλε..να μπει και να βγει, ε αυτο μου κανει καπως χαζο....:redface:
για να μην πω τελειως....
ισως τελικα ο δικος μου τροπος σκεψης να ειναι ακυρος....μπατ δατς ολ αιβ γκοτ, μπαι δι γουει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
ουπςςς....μα το Δια, δεν ειχα ιδεα!!!:eek:

τι να πω ρε συ....ο φιλος σου π.χ ηθελε να ξεκ@υλωσει. Οκ κατανοητο.
Αυτος που παει στα σπιτακια με τα κοκκινα φωτακια απλα για χαβαλε..να μπει και να βγει, ε αυτο μου κανει καπως χαζο....:redface:
για να μην πω τελειως....
ισως τελικα ο δικος μου τροπος σκεψης να ειναι ακυρος....μπατ δατς ολ αιβ γκοτ, μπαι δι γουει!:)
οχι βρε συ, δεν θα ελεγα ακυρος ο τροπος σκεψης σου, απλα μερικοι ανθρωποι βρισκουν αυτον τον τροπο να ξεφυγουν, αλλοι βρισκουν αλλους τροπους, τιποτα αλλο :)

εδω υπαρχει ολοκληρο portal ελληνικο στο internet που μπορεις να μαθεις οτι θες για τα σπιτια αυτα, τους δρομους αυτους, μεχρι και κριτικες εχουν!

δεν το αναφερω εδω για ευνοητους λογους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Χμμ....να ρωτησω εγω κατι..?:whistle:
Η μπουρδελοτσαρκα π.χ μετα τα 30(κ πολυ λεω, αλλα ενιγουει) εστω και για πλακα...εχει να προσφερει κατι αλλο?
Καπως ανωριμο φανταζει....
Αν θελει καποιος να διασκεδασει δεν χρειαζεται τσαρκα τετοιου ειδους....λεω εγω τωρα η ξανθια...:whistle:

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Εννοίοτε είναι ένας τρόπος για μια παρέα ανδρών να θυμηθούν πχ τα φοιτητικά χρόνια. Δεν είναι η αυτή καθ εαυτού επίσκεψη που έχει σημασία ,αλλά η ανάμνηση εποχών ανεμελιάς μέσα από αυτό.
Μην φανταστείς τώρα ότι συμβαίνει κάθε τρεις και λίγο ,ούτε ότι ξεκινά κάποιος επι τούτου.
Απλά στο τσακίρ κέφι και στον χαβαλέ μπορεί να πέσει και αυτή η ιδέα.
Οπως και να το κάνουμε το θεωρώ πολύ λιγότερο ανώδυνο και ανώριμο από το να χώνει κάποιος εκατοντάδες ευρώ σε στριπτιζούδες για να του κουνούν τα στήθη τους στο πρόσωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Απέναντι από το δικαστικό μέγαλο Θεσσαλονίκης, στην οδό Σαπφούς, τον πρώτο χρόνο που έκανα άσκηση, πήγαινα από τα δικαστήρια στο υποθηκοφυλακείο Θεσσαλονίκης και πέρναγα από αυτή την όδο που γράφω πιο πάνω. Ο δρόμος αυτός είναι γεμάτος με παλιά ισόγεια κτίρια με φωτάκια απ' έξω στις ειδόσους. Μου φάνηκε παράξενο, καθώς δεν έτυχε να ξαναπεράσω, και ενώ πέρναγα άκουγα δυνατά μουσική και άντρες να μπαινοβγαίνουν συνέχεια. Ήμουν τόοοοοοοοοοοοοοσο ζώον, που δεν πήγε το μυαλό μου και πάω να μπω να δω επιτέλους τί είναι αυτά τα κτίρια. Μπαίνω μέσα με τον χαρτοφύλακα και χαιρετάω την κυρία που ήτανε στην είσοδο, η οποία με ρώτησε τί ήθελα εκεί... τελικά κατάλαβα περί τίνος πρόκειται (Ντιν! Ντον! πάλι καλά που κατάλαβα έστω και τότε!) και της είπα "τίποτα, ευχαριστώ, γεια σας" και γύρισα να φύγω, και μου φωνάζει "εσύ αν ήθελες θα μορούσες να βγάλεις πολλάααα λεφτάααα"::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Εγώ γιατί είχα την εντύπωση πως στην Αθηνάς όλες είναι γ' διαλογής πόρνες? :hmm::hmm::hmm: Εμφανισιακά πάντως (επειδή τις έχω δει) ανήκουν στην κατηγορία "και δεν τον κόβω καλύτερα????"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ενώ στους οίκους ανοχής είναι "ανώτερες" ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Έχετε πάει σε οίκους ανοχής έτσι για την εμπειρία;
Όχι. :confused:
Λείπει κάτι, το συναίσθημα. :confused:



Ας ακούγεται "ξενέρωτο" ή "μπανάλ", αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι αν δεν υπάρχει συναίσθημα, δέσιμο, έρωτας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Ενώ στους οίκους ανοχής είναι "ανώτερες" ?

Δεν έχει να κάνει με ανωτερότητα αυτό που έγραψα.
Άλλωστε δεν θεωρώ τον εαυτό μου άξιο για να κρίνω μια πόρνη. Μπορεί να κρύβονται πάρα πολλά πίσω από το φαίνεσθαι της επιλογής της.

Αναφερόμουν αποκλειστικά σε εμφάνιση και τιμή. Η γ' διαλογής πόρνες, είναι ασχημούλες και φθηνές και απευθύνονται κατά κύριο λόγο σε αλλοδαπούς που δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα να πληρώσουν κάτι παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Γι αυτό έβαλα το ανώτερες σε εισαγωγικά βασικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Γι αυτό έβαλα το ανώτερες σε εισαγωγικά βασικά...

Οπότε η απάντησή μου είναι αυτή :

Αναφερόμουν αποκλειστικά σε εμφάνιση και τιμή. Η γ' διαλογής πόρνες, είναι ασχημούλες και φθηνές και απευθύνονται κατά κύριο λόγο σε αλλοδαπούς που δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα να πληρώσουν κάτι παραπάνω.

Ας μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν οι πόρνες πολυτελείας (που η "ταρίφα" τους είναι απλησίαστη σε απλούς ανθρώπους), τα call-girls που επίσης γνωρίζω ότι χρεώνουν αρκετά περισσότερα από μία απλή πόρνη, και οι πόρνες που εργάζονται στον δρόμο και όχι σε κάποιο σπίτι. Νομίζω ότι σε αυτή τη κατηγορία ανήκουν οι πόρνες της οδού Αθηνάς.

Άλήθεια χμ.... :confused: εγώ που δι@ολο τα έμαθα όλα αυτά? :hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Άλήθεια χμ.... :confused: εγώ που δι@ολο τα έμαθα όλα αυτά? :hmm::hmm:

Εκει που τα εμαθα και εγω μαλλον... Σιγα, γνωσεις ειναι;... Τοσες ταινιες που υπαρχουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
... είπα "τίποτα, ευχαριστώ, γεια σας" και γύρισα να φύγω, και μου φωνάζει "εσύ αν ήθελες θα μορούσες να βγάλεις πολλάααα λεφτάααα"::whistle:

Χαχα! Οπότε αν ποτέ βαρεθείς την δικηγορία ή θέλεις να βγάλεις πιο πολλά λεφτά βρε αδερφέ, ξέρεις που θα πας! :P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Το σημαντικο με τους οικους ανοχης ειναι οτι εκει οι ιεροδουλες περνανε ολες απο τακτικους υγειονομικους ελεγχους.
Κατι που σε οσες κανουν πεζοδρομιο ξεμπαρκες ΔΕΝ ισχυει.
Κι αυτο ειναι κατι που δυστυχως ξεχνανε παρα πολλοι και το περνανε στο ντουκου.Και τα αφροδισια νοσηματα κανουν παρτυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Έχω ξαναγράψει, στο θέμα "Ζωή χωρίς Σεξ", ότι δεν έχω πάει ποτέ σε οίκο ανοχής, αφού αυτού του είδους το σεξ δεν καλύπτει τις συναισθηματικές, άρα ούτε και τις σωματικές μου ανάγκες. Έχω επίσης αναφέρει πως υπάρχουν και πολιτικοί λόγοι για την άρνησή μου αυτή. Κατά τη γνώμη μου, η μαστροπεία, την οποία κατ' ουσίαν επιβραβεύει η επίσκεψη σε οίκο ανοχής, αποτελεί την χυδαιότερη μορφή εκμετάλλευσης ανθρώπου από άνθρωπο και πιστεύω πως και ο πελάτης γίνεται μέρος αυτής της συναλλαγής.

Θα πει κανείς ότι υπάρχουν άνθρωποι που δεν θα μπορούσαν να ικανοποιήσουν τις γεννετήσιες ορμές τους, λόγω δυσμορφίας ή με όποιον άλλο τρόπο μπορεί να δει κανείς αυτό που στη βιολογία αναφέρεται ως "χαμηλό αναπαραγωγικό δυναμικό". Κατ' αρχήν θα διαφωνήσω. Έχω δει ζευγάρια που είναι η υλοποίηση του μύθου της ωραίας και του τέρατος. Πιστεύω πως κάθε άνθρωπος, έχει τη δική του ομορφιά, αν μπορεί να την ανακαλύψει μέσα του κι ότι για κάθε άνθρωπο υπάρχει το ταίρι του. Η επιδίωξη να καλύψει κανείς τις ανάγκες του με αυτόν τον "εύκολο" τρόπο, δεν δίνει το κίνητρο στους ανθρώπους να ψάξουν για την ομορφιά τους. Ακόμη όμως κι αν κάποιος θεωρητικά δεν μπορούσε με κανέναν τρόπο να βρει ταίρι, μια κοινωνία που δεν θα στηριζόταν στην εκμετάλλευση θα είχε θεσμοθετήσει την Ιερά Πορνεία, όπου τότε πράγματι δεν θα μιλούσαμε για το αρχαιότερο επάγγελμα, αλλά για το αρχαιότερο λειτούργημα.

Κάποιος άλλος θα μπορούσε να πει, ότι πολλές πόρνες δουλεύουν για λογαριασμό τους, άρα δεν ισχύουν οι πολιτικοί λόγοι που έθεσα. Κατ' αρχήν, οι πολιτικοί λόγοι συνεχίζουν να ισχύουν για τον πελάτη, ο οποίος εννοεί να πληρώσει κάποια γυναίκα για να του δώσει τη σημαντικότερη και στενότερη μορφή ανθρώπινης επαφής, χωρίς αυτός να κάνει τίποτε για να την κερδίσει. Αυτό κατά τη γνώμη μου, είναι προσβολή της ανθρώπινης αξιοπρέπειας. ("Μη δώτε τα άγια τοις κυσίν") Επίσης, στην περίπτωση αυτή το ρόλο του μαστροπού παίζει η ίδια η κοινωνία, που διδάσκει σε όλους τους τόνους πως όλα αγοράζονται και πουλιούνται σ' αυτόν τον κόσμο.

Επιπλέον, κρατώ σφιχτά στη μνήμη μου μια συμβουλή του παππού μου: "Γίνε ό,τι θέλεις, όμως ποτέ μη γίνεις φτηνός. Αν επιλέξεις να γίνεις κλέφτης, κλέψε πολλά για να σε λένε Κύριο, αλλιώς θα σε πηδάν στη φυλακή. Αν επιλέξεις να γίνεις πόρνη, γίνε ακριβή, για να σε λένε Κυρία, αλλιώς θα σε λένε πουπάνα". Η φτήνια, όπως και η κακογουστιά, είναι αμάρτημα και δεν θα ήθελα να πάω με μια γυναίκα φτηνή. Η πραγματικά πετυχημένη πόρνη, έχει μόνον ένα πελάτη, αν εννοείτε τι θέλω να πω.

(Εγώ πάντως το όνομα Αγγελοπούλου-Δασκαλάκη δεν το ανέφερα, τα βρώμικα μυαλά σας έκαναν το συνειρμό:P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν εχω παει, γιατι και εγω δεν καλυπτομαι συναισθηματικα, αρα και σωματικα. (αν και με βιζιτα "κυριας" ισως ειναι διαφορετικα τα πραγματα για οσους απο μας που αισθανομαστε ετσι, δε ξερω :P), και δεν μου αρεσει η ιδεα γενικοτερα, οσο και να την εχει εστερνιστει το αλλο ατομο.
Αλλοι ειλικρινεις λογοι, νομιζω δεν υπαρχουν. Αντε εξαιρω το "δεν εχω λεφτα" και το "παω για πλακα, δε μπαινω".

Παντως συμφωνώ για αυτο που αναφερθηκε για την φτηνεια. Αλλα μεχρι εκει. Να μην εισαι φτηνος οσον αφορα την αξιοπρεπεια. Ομως το να κλεψεις πολυ αντι για λιγο για να μη σε πουνε φτηνο, το να πας με πουτανα 1000 ευρω αντι 50, για να μη σε πουν φτηνο, ειναι μεγαλειωδης υποκρισια και κοροιδια προς τον εαυτο μας. Εδω θα κλεψουμε και θα παμε με πορνες (που τα θεωρουμε αμαρτιες), τι θα πουνε οι αλλοι μας μαρανε ; (το ξερω οτι το ελεγε προφανως για εμφαση, απλά μου θυμησε οτι υπαρχουν ατομα που πραγματικα το σκεφτονται ετσι).

Ουτε θα ελεγα οτι η πορνη πολυτελειας ειναι περισσοτερο αξιοπρεπες ατομο, απο η πορνη του δρομου που ισα ισα τα βγαζει περα ενω υπομενει ενα σωρο αθλιοτητες. Ειναι λιγο self-righteous και holier than thougn (metallica rules), να ξεχωριζουμε τους ανθρωπους με τετοιο τροπο. Ειναι πολλοι οι παραγοντες που επηρεαζουν μια κατασταση και ειναι επιπολαιο να κρινουμε βιαστικά κατα τη γνωμη μου.

just my 2 cents
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top