Έχουμε το δικαίωμα να εγκαλούμε κάποιον για το βάρος του;

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,529 μηνύματα.
Ναι κι εγώ το κατάλαβα ότι αστειεύονταν πάντως είναι αλήθεια ότι οι νεότεροι προτιμούν τις λεπτές και οι μεγαλύτεροι 30+ τις πιο γεμάτες αυτό έχω δει κ σε μένα κ γενικά .
Μα δεν έχει σχέση το ενα με το άλλο. Οκ ορατή κυτταρίτιδα μπορεί να μην έχω ακομα, αλλα επειδή ψηλωσα και "σχηματίστηκα" απότομα εχω και γω ραγάδες.
Δεν πάει με τα κιλα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ναι κι εγώ το κατάλαβα ότι αστειεύονταν πάντως είναι αλήθεια ότι οι νεότεροι προτιμούν τις λεπτές και οι μεγαλύτεροι 30+ τις πιο γεμάτες αυτό έχω δει κ σε μένα κ γενικά .
Σου την πεφτουν οι 30+ ?
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,529 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μα δεν έχει σχέση το ενα με το άλλο. Οκ ορατή κυτταρίτιδα μπορεί να μην έχω ακομα, αλλα επειδή ψηλωσα και "σχηματίστηκα" απότομα εχω και γω ραγάδες.
Δεν πάει με τα κιλα.
Ναι όλες έχουμε. Άλλες λίγο άλλες πολύ .
Σου την πεφτουν οι 30+ ?
Καλά δεν είμαι και η Ζίζελ.
Ναι έχει τύχει
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,625 μηνύματα.
Νομίζω η ηλικία δεν πάει με τα γούστα σε σώμα.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αυτό που νοιάζεστε όλοι τόσο για την υγεία των υπέρβαρων και όχι όσων πίνουν/καπνίζουν ή τρώνε βλακείες αλλά δεν βάζουν βάρος και το μόνο που τους λέτε είναι "αχ πως τρως και δεν παχαινεις ζηλεύω".
Ποιος είπε ότι νοιάζεται για την υγεία τους; Ο καθένας ότι θέλει ας κάνει στο σώμα του. Αλλά αν κάποιος δικός σου πάρει (ή χάσει) απότομα κιλά δεν θα τον ρωτούσες αν έχει κάποιο θέμα; Συγγνώμη δηλαδή αλλά εγώ τουλάχιστον τέτοιο μουλάρι δεν είμαι. :ermm:
Όσο για τη δεύτερη ατάκα την ακούω μονίμως από υπέρβαρα άτομα που μάλιστα έβγαζαν - και ακόμα βγάζουν - άπλετη χολή σε κόσμο που δεν είναι σαν τους ίδιους.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,625 μηνύματα.
Νίκο, και να εννοούσες αυτό που είπες, μα τον Χριστό, δεν θα μπορούσε με νοιάζει λιγότερο.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ποιος είπε ότι νοιάζεται για την υγεία τους; Ο καθένας ότι θέλει ας κάνει στο σώμα του. Αλλά αν κάποιος δικός σου πάρει (ή χάσει) απότομα κιλά δεν θα τον ρωτούσες αν έχει κάποιο θέμα; Συγγνώμη δηλαδή αλλά εγώ τουλάχιστον τέτοιο μουλάρι δεν είμαι. :ermm:
Όσο για τη δεύτερη ατάκα την ακούω μονίμως από υπέρβαρα άτομα που μάλιστα έβγαζαν - και ακόμα βγάζουν - άπλετη χολή σε κόσμο που δεν είναι σαν τους ίδιους.
Ναι δεν αναφέρομαι σε άτομα της οικογένειας ή φίλοι που θα νοισστουν όντως ξ θα το πουν με τρόπο .
Αλλά σε αυτόν που θα πει την κακία του κ θα την δικαιολογήσει ...


Δεν θα έλεγα ότι αυτή η ατάκα δηλώνει κακία . Για πλάκα και καλοπροαίρετα το λένε . Κι εγώ το έχω πει.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ναι δεν αναφέρομαι σε άτομα της οικογένειας ή φίλοι που θα νοισστουν όντως ξ θα το πουν με τρόπο .
Αλλά σε αυτόν που θα πει την κακία του κ θα την δικαιολογήσει ...


Δεν θα έλεγα ότι αυτή η ατάκα δηλώνει κακία . Για πλάκα και καλοπροαίρετα το λένε . Κι εγώ το έχω πει.
Πολλοί άνθρωποι προσπαθούν να καλύψουν την κακία τους με την ατάκα "εγώ για το καλό σου το λέω" και φυσικά δεν ισχύει. Εννοείται όχι μόνο για αυτό το θέμα.
Ναι δεν το είπα ακριβώς για κακία αλλά ότι σε γενικές γραμμές όλοι θέλουν αν τρώνε μαλακίες να μη τους κάθονται στο σώμα, σιγά το μυστικό. Αλλά δεν μπορώ το άπονη ζωή για όποιον είναι υπέρβαρος τόσες σελίδες γιατί από την άλλη έχω βρεθεί στη θέση εν λόγω άτομα να με κάνουν να νιώσω άσχημα λόγω του κόμπλεξ τους. Και εννοείται δεν ισχύει για μένα μόνο το έχω ακούσει από πολύ κόσμο.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,529 μηνύματα.
Ναι δεν αναφέρομαι σε άτομα της οικογένειας ή φίλοι που θα νοισστουν όντως ξ θα το πουν με τρόπο .
Αλλά σε αυτόν που θα πει την κακία του κ θα την δικαιολογήσει ...


Δεν θα έλεγα ότι αυτή η ατάκα δηλώνει κακία . Για πλάκα και καλοπροαίρετα το λένε . Κι εγώ το έχω πει.
Καλα για πλάκα μπορεί να σε πει και ο αλλος πχ φάλαινα, αλλα δε σημαίνει οτι είναι κιόλας.

Είναι λεπτό το σημείο μεταξύ της προσβολής και της πλάκας. Και φυσικά παίζει ρόλο και σε ποιον την κάνεις, τι σχέση έχετε, ποια είναι τα όρια του κλπ κλπ.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Πολλοί άνθρωποι προσπαθούν να καλύψουν την κακία τους με την ατάκα "εγώ για το καλό σου το λέω" και φυσικά δεν ισχύει. Εννοείται όχι μόνο για αυτό το θέμα.
Ναι δεν το είπα ακριβώς για κακία αλλά ότι σε γενικές γραμμές όλοι θέλουν αν τρώνε μαλακίες να μη τους κάθονται στο σώμα, σιγά το μυστικό. Αλλά δεν μπορώ το άπονη ζωή για όποιον είναι υπέρβαρος τόσες σελίδες γιατί από την άλλη έχω βρεθεί στη θέση εν λόγω άτομα να με κάνουν να νιώσω άσχημα λόγω του κόμπλεξ τους. Και εννοείται δεν ισχύει για μένα μόνο το έχω ακούσει από πολύ κόσμο.
Ναι το κατάλαβσινω έχει τύχει με δύο κοπέλες από την παλιά μου παρέα .
Καλα για πλάκα μπορεί να σε πει και ο αλλος πχ φάλαινα, αλλα δε σημαίνει οτι είναι κιόλας.
Συγκρίνεις το να σου πούνε ότι είσαι φάλαινα με το "ποπο έχεις πολύ καλό μεταβολισμό δε βάζεις γραμμάριο ;!)
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,529 μηνύματα.
Ναι το κατάλαβσινω έχει τύχει με δύο κοπέλες από την παλιά μου παρέα .

Συγκρίνεις το να σου πούνε ότι είσαι φάλαινα με το "ποπο έχεις πολύ καλό μεταβολισμό δε βάζεις γραμμάριο ;!)
Μίλησα για το θέμα της πλάκας γενικότερα. Οταν κάποιος θα πει κάποιον φάλαινα θα γελάσει, γιατί του φαίνεται αστείο. Ομως, αυτός που θα το ακούσει προφανέστατα δε θα γελάσει, γιατί πρόκειται για προσβολή.

Και αυτό μπορούμε να το κοιτάξουμε γενικότερα.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μίλησα για το θέμα της πλάκας γενικότερα. Οταν κάποιος θα πει κάποιον φάλαινα θα γελάσει, γιατί του φαίνεται αστείο. Ομως, αυτός που θα το ακούσει προφανέστατα δε θα γελάσει, γιατί πρόκειται για προσβολή.

Και αυτό μπορούμε να το κοιτάξουμε γενικότερα.
Δεν συγκρίνονται αυτά τα δύο , στην προκειμένη περίπτωση.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,625 μηνύματα.
Εγώ δεν καταλαβαίνω πως μπορεί κάποιος να πει αυτό το πράγμα και να γελάσει; Ούτε σε φίλο μου δεν το έχω πει.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,529 μηνύματα.
Δεν συγκρίνονται αυτά τα δύο , στην προκειμένη περίπτωση.
Μίλησα γενικά και έφερα ενα παράδειγμα.
Το point μου είναι οτι δε γνωρίζουμε τα όρια του αλλου και το λεω εγω που κάνω κατα κόρον πλάκες και προσπαθω να ψυχολογησω τον άλλον πριν τον "πειραξω" για να μην τον προσβάλω.

Ναι το φάλαινα φαντάζει, ευτυχώς, στα αυτιά των περισσότερων απο μας προσβολή. Ομως υπάρχουν και αλλες κρυμμένες προσβολές.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,625 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top