Ίδρυση μη κρατικών πανεπιστημίων

Είστε υπέρ ή κατά;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 65)

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,738 μηνύματα.
Θα μου επιτρεψεις να εχω την δικη μου αποψη εφοσον τα ζω τα τελευταια 18 χρονια,δεν περιμενω επιβεβαίωση ...

Επειτα η καραμελα του χαμηλομισθου , υφίστατο σαν δικαιολογια ?
Να βαλουμε και την φοροδιαφυγή λοιπον σε ολους τους κλαδους εφοσον ΟΛΟΙ χαμηλομισθοι θεωρουμαστε ? :hmm:

Ας μην υποτιμάμε νοημοσυνες ,δεν ωφελεί το κοινο συμφερων που ολοι θελουμε ή μηπως να πω οι περισσοτεροι θελουμε πλεον ..
Γνωρίζεις πόσα παίρνεις ένας δάσκαλος σε σχολείο;
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ ήδη το εφαρμόζω, χωρίς προσπάθεια η αλήθεια είναι. Επίσκεψη στον δικηγόρο, κασαδούρα, καμία απόδειξη (δεν έκανε κίνηση αλλά θα την αρνιόμουνα ούτως ή άλλως). Επίσκεψη στον οδοντίατρο, κασαδούρα, καμία απόδειξη, τα ίδια. Η φοροδιαφυγή βασιλεύει. Χωρίς αυτήν, ο πληθωρισμός θα εκτινασότανε σε διαστρικά ύψη.

Που ζεις; Εδώ δεν δίνουν απόδειξη ούτε εξουσιοδοτημένα κέντρα, όπως βιολογικό εργαστήριο για συνταγογραφούμενες εξετάσεις, πρέπει να δώσεις μάχη για να την πάρεις και να έχεις μια επιστροφή από ιδιωτική ασφάλεια.

Αλλά το να ταυτίζεις την παραπαιδεία με τον δημόσιο καθηγητάκο που κάνει κανένα ιδιαιτεράκι και να τον μέμφεσαι από πάνω, it's too much, δεν νομίζεις;
Στον ιδιο τοπο ΑΛΛΑ με διαφορετικη νοοτροπια ,αυτη η διαφορα μας !

Επειδη ειμαι λιγακι ηρεμη δυναμη που λενε ,δεν μπαινω καν στην διαδικασια θα μου κοψετε δεν θα μου κοψετε ...δινω την καρτουλα μου και ειμαστε και οι δυο σε μια υπεροχη σχεση !
Εχω διωξει απο πανω μου αυτη την ψυχοφθορα για εμενα διαδικασια...σιγα μην νευριαζω για κατι που ειμαι καθαρα συνυπευθυνη αλλα ριχνω το μπαλακι στον επαγγελματια και ετσι εγω απαλλάσσομαι ..

Καλη αποφυγη ευθυνων ... :P

Δεν μπαινω καν στην διαδικασια να συζητάω το θεμα απόδειξη εφοσον γι αυτο προωθει η κυβερνηση την καρτα ..

Εσυ λοιπον αγαπητε μου εφοσον εισαι ακομα σε αυτη την νοοτροπια εισαι συν υπευθυνος στη φοροδιαφυγη και στην ιδια κλιμακα με τον γιατρο και ξερεις γιατι ?
Γιατι αν ηταν να πληρωνεις 70 ας πουμε με αποδειξη εσυ επιλεγεις ΧΩΡΙΣ και πληρωνεις 50..τον εαυτουλη σου καλύπτεις...
Ποιος κλεβει ποιον λοιπον ..
Οποτε μην τα παρουσιαζεις οπως θελεις,αστο και εδω φαουλ εισαι για εμενα ..

Ας αλλαξει ο πολιτης ΣΑΝ πολιτης νοοτροπια και θα σου πω μετα αν μπορει να μην κοβει αποδειξη ο εκαστοτε γιατρος ..

Του δινεις εσυ την επιλογη γιατι βολευεσαι και σε αυτο παλι η κυβερνηση εχει ενα μεγαλο μεριδιο οχι ομως οτι εσυ απάλλασσε ..

Εβγαλε απο τις φοροελαφρυνσεις τις εξτρα ιατρικες δαπανες ...γιατι μετα ο ασθενης να ζητσει αποδειξη εφοσον του στερεις το βασικοτερο κινητρο ?
Εβγαλε τις αποδειξεις απο φροντηστηρια ,γιατι λοιπον ο γονεας να μην παει στον ηδη διορισμενο καθηγητη εφοσον του κανει και καλυτερη τιμη απο ενα φροντηστηριο που κοβει θελει δεν θελει ...

Αντι λοιπον να χτυπα επαγγελματιες με δυσβαστακτη φορολογια ας δωσει σε εσενα και στους ομοιος σου κινητρα να ζητας αποδειξη ,γιατι αν ειχες εκπτωση απο τον φορο σου οχι απλός θα του το ζητουσες ,θα το απαιτουσες κιολας ;)
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.
Παιδιά ποια online εξεταστική λέτε και χαιρεστε;
Ακόμα και αν η σύνοδος αν αποφασίσει να υπονομευσει την κατάληψη με παράλληλη εξ αποστάσεως εξεταστική, νομίζετε θα γίνει;

Το πλαίσιο που βγήκε χθες σε εμάς ας πουμε, έχει όρο μέσα που λέει αν αποφασισει η πρυτανεια κάτι τέτοιο, θα κάνουν κατάληψη και στην πρυτανεια

Επίσης αρκετοί καθηγητές είναι εναντίον της online εξεταστικής, πχ παιδαγωγικό βολου, χημικό εκπα κλπ
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.
Είναι επίσημο, το ΟΠΑ ξεκινάει ηλεκτρονικές εξετάσεις την επόμενη εβδομάδα έως 24/2. Στο Site του πανεπιστημίου έχει αναρτηθεί το αναλυτικό πρόγραμμα των εξετάσεων.

Μπράβο στο ΟΠΑ που κάνει στην άκρη τους κομματικούς και ξεκινάει κανονικά τις εξετάσεις.

 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,661 μηνύματα.
Παιδιά ποια online εξεταστική λέτε και χαιρεστε;
Ακόμα και αν η σύνοδος αν αποφασίσει να υπονομευσει την κατάληψη με παράλληλη εξ αποστάσεως εξεταστική, νομίζετε θα γίνει;

Το πλαίσιο που βγήκε χθες σε εμάς ας πουμε, έχει όρο μέσα που λέει αν αποφασισει η πρυτανεια κάτι τέτοιο, θα κάνουν κατάληψη και στην πρυτανεια

Επίσης αρκετοί καθηγητές είναι εναντίον της online εξεταστικής, πχ παιδαγωγικό βολου, χημικό εκπα κλπ
Αυτό έμαθα και για τους ηλεκτρολόγους στην Πάτρα χαμός γίνεται .
Σε εμάς τώρα κάνουν "παράνομη" συνέλευση ( χωρίς να έχει εγκριθεί ) . Έχουν λυσαξει να το κλείσουν , παρ'οτι είχαμε ήδη ψηφίσει στις 2 τελευταίες όχι με μεγάλη διαφορά
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.
Αυτό έμαθα και για τους ηλεκτρολόγους στην Πάτρα χαμός γίνεται .
Σε εμάς τώρα κάνουν "παράνομη" συνέλευση ( χωρίς να έχει εγκριθεί ) . Έχουν λυσαξει να το κλείσουν , παρ'οτι είχαμε ήδη ψηφίσει στις 2 τελευταίες όχι με μεγάλη διαφορά

Καλά ψηφίσατε 2 φορές όχι και θέλουν να το κλείσουν με το ζόρι?? Μιλάμε Δημοκρατία όχι αστεία 🤣🤣.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,738 μηνύματα.
Παιδιά ποια online εξεταστική λέτε και χαιρεστε;
Ακόμα και αν η σύνοδος αν αποφασίσει να υπονομευσει την κατάληψη με παράλληλη εξ αποστάσεως εξεταστική, νομίζετε θα γίνει;

Το πλαίσιο που βγήκε χθες σε εμάς ας πουμε, έχει όρο μέσα που λέει αν αποφασισει η πρυτανεια κάτι τέτοιο, θα κάνουν κατάληψη και στην πρυτανεια

Επίσης αρκετοί καθηγητές είναι εναντίον της online εξεταστικής, πχ παιδαγωγικό βολου, χημικό εκπα κλπ
Έτσι μπράβο.

Αυτό έμαθα και για τους ηλεκτρολόγους στην Πάτρα χαμός γίνεται .
Σε εμάς τώρα κάνουν "παράνομη" συνέλευση ( χωρίς να έχει εγκριθεί ) . Έχουν λυσαξει να το κλείσουν , παρ'οτι είχαμε ήδη ψηφίσει στις 2 τελευταίες όχι με μεγάλη διαφορά
Καλά σας κάνουν. Να το κλείσουν και αν χρειάστει να τους πληρώσετε κιόλας για να το κλείσουν.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,661 μηνύματα.
Καλά ψηφίσατε 2 φορές όχι και θέλουν να το κλείσουν με το ζόρι?? Μιλάμε Δημοκρατία όχι αστεία 🤣🤣.
Είχαν ηρεμήσει μέχρι που ανακοινώθηκε ότι θα γίνουν και διαδικτυακές εξετάσεις, οπότε ποντάρουν στο ότι αυτό θα στρέψει την γνώμη των φοιτητών.
Αν δεν χάσουμε μάθημα δεν με ενδιαφέρει και να το κλείσουν
 

Rene2004

Νεοφερμένος

Η Rene2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Σήμερα είχε η σύγκλητος μας συνέλευση και αποφασίστηκε εξ αποστάσεως εξεταστική από βδομάδα.Βεβαια σήμερα έχουμε και την συνέλευση των φοιτητών,οπότε αναμένουμε και αποτελέσματα από κει.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.
Είχαν ηρεμήσει μέχρι που ανακοινώθηκε ότι θα γίνουν και διαδικτυακές εξετάσεις, οπότε ποντάρουν στο ότι αυτό θα στρέψει την γνώμη των φοιτητών.
Αν δεν χάσουμε μάθημα δεν με ενδιαφέρει και να το κλείσουν

Καλά φίλε δεν έχεις καταλάβει ότι το κάνουν ώστε να χαθεί η εξεταστική?? Νόμιζαν ότι δεν θα γίνουν εξετάσεις καθόλου όμως τώρα που τα πανεπιστήμια θα τις κάνουν ηλεκτρονικά τους χάλασε το πλάνο και έχουν λυσσάξει.

Όπως πολύ σωστά λες και εσύ αυτό που μετράει είναι να μην χαθεί το εξάμηνο καθώς μόνο ταλαιπωρία είναι και τίποτα παραπάνω.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,154 μηνύματα.
Θα ζήσουμε επικές σκηνές με ΕΑΑΚίτες να εισβάλλουν σε εξεταστικές εξ αποστάσεως και να βάζουν τέρμα τα ηχεία.

Σε εμάς ακόμα δεν έγινε τίποτα και μακάρι να μην γίνει. Διαδικτυακά θα γίνει χάος.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,661 μηνύματα.
Καλά φίλε δεν έχεις καταλάβει ότι το κάνουν ώστε να χαθεί η εξεταστική?? Νόμιζαν ότι δεν θα γίνουν εξετάσεις καθόλου όμως τώρα που τα πανεπιστήμια θα τις κάνουν ηλεκτρονικά τους χάλασε το πλάνο και έχουν λυσσάξει.

Όπως πολύ σωστά λες και εσύ αυτό που μετράει είναι να μην χαθεί το εξάμηνο καθώς μόνο ταλαιπωρία είναι και τίποτα παραπάνω.
Σε άλλα τμήματα ίσως αυτός είναι ο σκοπός , και απ'οτι έμαθα πριν λίγο αποφασίστηκε ότι το πανεπιστήμιο Πατρών δεν θα κάνει διαδικτυακές εξετάσεις .
 

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Το πλαίσιο που βγήκε χθες σε εμάς ας πουμε, έχει όρο μέσα που λέει αν αποφασισει η πρυτανεια κάτι τέτοιο, θα κάνουν κατάληψη και στην πρυτανεια
Ουτε η Αλ Καιντα να ήτανε. Δημοκρατικές διαδικασίες αποφασισμνες με ακομη πιο παρωδία απατηλές ψηφοφορίες. Τι ζούμε ! Δεν υπάρχει κράτος μόνο παρακράτος. Στο μεταξυ το πιο γελοίο όλοι αυτοι παριστάνουν τους αριστερούς !!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όπως πολύ σωστά λες και εσύ αυτό που μετράει είναι να μην χαθεί το εξάμηνο καθώς μόνο ταλαιπωρία είναι και τίποτα παραπάνω.
Το αντίθετο. Αυτο που θελουν είναι να χαθει το εξάμηνο για να εδραιώσουν την τρομοκρατία τους αποδεικνύοντας τη δυναμη τους και επαναφέροντας τα ΑΕΙ σε στατους δεκαετίας του '80.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.
ΟΠΑ και ΕΚΠΑ ξεκινούν διαδικτυακές εξετάσεις. Προσωπικά μου ήρθε ενημέρωση στο AUEB Email μου οσο αφορά την διαδικασία αν και το μεταπτυχιακό που είμαι εγω δεν επηρεάστηκε από τις καταλήψεις.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ουτε η Αλ Καιντα να ήτανε. Δημοκρατικές διαδικασίες αποφασισμνες με ακομη πιο παρωδία απατηλές ψηφοφορίες. Τι ζούμε ! Δεν υπάρχει κράτος μόνο παρακράτος. Στο μεταξυ το πιο γελοίο όλοι αυτοι παριστάνουν τους αριστερούς !!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Το αντίθετο. Αυτο που θελουν είναι να χαθει το εξάμηνο για να εδραιώσουν την τρομοκρατία τους αποδεικνύοντας τη δυναμη τους και επαναφέροντας τα ΑΕΙ σε στατους δεκαετίας του '80.

Ξέρω πολύ καλά τι θέλουν, φαίνεται και εδώ μέσα ποιος είναι ο στόχος τους.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,738 μηνύματα.
Έτσι μπράβο. Πάντα λάτρευα την Πάτρα.

μπιπ κ μπιπ στα κολλητάρια της κυβέρνησης και απανταχού χαφιέδες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Έτσι μπράβο. Πάντα λάτρευα την Πάτρα.

μπιπ κ μπιπ στα κολλητάρια της κυβέρνησης και απανταχού χαφιέδες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν η πλειοψηφια των φοιτητών ήθελαν οντως αυτο το μπαχαλο τότε και οι καταληψίες θα δέχονταν τις ψηφιακες ψηφοφορίες προκειμένου να κερδίσουν την Κοινη Γνώμη. Απλά πραγματα. Απατεώνες είναι που παριστάνουν τους αριστερούς και δημοκράτες.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.
Αν η πλειοψηφια των φοιτητών ήθελαν οντως αυτο το μπαχαλο τότε και οι καταληψίες θα δέχονταν τις ψηφιακες ψηφοφορίες προκειμένου να κερδίσουν την Κοινη Γνώμη. Απλά πραγματα. Απατεώνες είναι που παριστάνουν τους αριστερούς και δημοκράτες.
Ας πήγαιναν και οι υπόλοιποι φοιτητές να ψηφίσουν ενεργά κατά της κατάληψης
@Volkswagen Fan εμένα αυτό που μου δείχνει το ότι δεν πάνε, παρόλο που ξέρουν ότι αν δεν πάνε θα βγει κατάληψη, δειχνει και σημαίνει πως ενδομυχα δεν τους νοιάζει που χάνεται η εξεταστική και που έχουν κατάληψη, ίσα ίσα το θέλουν το σιγοντάρουν και αυτοί με την αποχή εν γνώσει τους

Τα 5 έτη σχολή έχουν ενεργούς φοιτητές εντός 5ετιας περίπου 1200 φοιτητές χωρίς μεγαλύτερα εξάμηνα, οι οποίοι και είναι οι άμεσα επηρεαζομενοι/ενδιαφερομενοι καθώς βρίσκονται στο κανονικό τους εξάμηνο

Περα απο αυτους που συνειδητα δεν πανε να ψηφισουν, αν σκεφτείτε τη συμμετοχή υπέρ της κατάληψης αναλογικά είναι τουλάχιστον το 33% έως το 50-60% υπέρ της κατάληψης ως προς το συνολικό πλήθος των ενεργών αυτών φοιτητών 5ετιας. Δλδ εν δυνάμει αν πήγαιναν θα μπορούσαν να αλλάξουν το αποτέλεσμα. Η κίνηση τους το να μην πάνε είναι συνειδητή και γνωρίζουν τι σημαίνει και όμως δεν πάνε, άρα ουσιαστικά δεν έχουν θέμα με την κατάληψη, διότι αν είχαν θα πήγαιναν και θα ψηφιζαν όχι κατάληψη.

Επομένως μιλάμε για μεγάλα ποσοστά υπέρ της κατάληψης και όχι για μειοψηφιες.

Άλλωστε το 20-25% της ΝΔ ως προς τα 10 εκατομ (41% επι των εγκυρων) είναι αντιπροσωπευτικοτερο; Όχι φυσικά. Εκει μιλάμε για 2εκατομ στα 10 και εδώ για 600 άτομα στα 1200-1500 ενεργά ανα σχολη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.
Ας πήγαιναν και οι υπόλοιποι φοιτητές να ψηφίσουν ενεργά κατά της κατάληψης
@Volkswagen Fan εμένα αυτό που μου δείχνει το ότι δεν πάνε, παρόλο που ξέρουν ότι αν δεν πάνε θα βγει κατάληψη, δειχνει και σημαίνει πως ενδομυχα δεν τους νοιάζει που χάνεται η εξεταστική και που έχουν κατάληψη, ίσα ίσα το θέλουν το σιγοντάρουν και αυτοί με την αποχή εν γνώσει τους

Τα 5 έτη σχολή έχουν ενεργούς φοιτητές εντός 5ετιας περίπου 1200 φοιτητές χωρίς μεγαλύτερα εξάμηνα, οι οποίοι και είναι οι άμεσα επηρεαζομενοι/ενδιαφερομενοι καθώς βρίσκονται στο κανονικό τους εξάμηνο

Περα απο αυτους που συνειδητα δεν πανε να ψηφισουν, αν σκεφτείτε τη συμμετοχή υπέρ της κατάληψης αναλογικά είναι τουλάχιστον το 33% έως το 50-60% υπέρ της κατάληψης ως προς το συνολικό πλήθος των ενεργών αυτών φοιτητών 5ετιας. Δλδ εν δυνάμει αν πήγαιναν θα μπορούσαν να αλλάξουν το αποτέλεσμα. Η κίνηση τους το να μην πάνε είναι συνειδητή και γνωρίζουν τι σημαίνει και όμως δεν πάνε, άρα ουσιαστικά δεν έχουν θέμα με την κατάληψη, διότι αν είχαν θα πήγαιναν και θα ψηφιζαν όχι κατάληψη.

Επομένως μιλάμε για μεγάλα ποσοστά υπέρ της κατάληψης και όχι για μειοψηφιες.

Άλλωστε το 20-25% της ΝΔ ως προς τα 10 εκατομ (41% επι των εγκυρων) είναι αντιπροσωπευτικοτερο; Όχι φυσικά. Εκει μιλάμε για 2εκατομ στα 10 και εδώ για 600 άτομα στα 1200-1500 ενεργά ανα σχολη.

Ποια 600 άτομα ανα σχολή μας λες;; Οι φωτογραφίες που ανέβασες από την Παντειο και το ΟΠΑ αφορούν το σύνολο του πανεπιστήμιο και όχι ανα τμήμα. Στην Παντειο ψήφισαν υπέρ της κατάληψης 480 άτομα όταν στο σύνολο το πανεπιστήμιο έχει πάνω από 6.000 ενεργούς φοιτητές σε προπτυχιακό και μεταπτυχιακό επίπεδο. Στο ΟΠΑ ψήφισαν 470 άτομα υπέρ της κατάληψης όταν οι ενεργοί φοιτητές μας ξεπερνούν τους 4.500. Νομίζεις ότι αυτοί ψήφισαν υπέρ της κατάληψης επειδή δεν θέλουν τα ιδιωτικά πανεπιστήμια ;; Προφανώς και όχι, απλά βρήκαν ευκαιρία να χαθεί η εξεταστική με πρόφαση τα ιδιωτικά πανεπιστήμια και για αυτό τον λόγο κάνουν τώρα τις καταλήψεις και όχι τους προηγούμενους μήνες όπου επίσης ήταν γνωστή η έλευση του νομοσχεδίου. Αποκαλούμε δημοκρατικό δικαίωμα το να κλείνουν 150-200 άπλυτοι τα πανεπιστήμια λες και είναι το μαγαζάκι του πατέρα τους μόνο και μόνο για να χαθεί το εξάμηνο.

** Δεν ξέρω πως ψηφίζουν στα υπόλοιπα πανεπιστήμια αλλά στο ΟΠΑ, Παντειο και ΠΑΠΕΙ η ψηφοφορία γίνεται συλλογικά και όχι ανα τμήμα. Επομένως 400 άτομα σε σύνολο 4.000++ φοιτητών είναι απόλυτη μειοψηφία που δυστυχώς έχει την δύναμη να αποφασίσει για το αν λειτουργήσει η όχι το πανεπιστήμιο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,945 μηνύματα.
Παιδιά ποια online εξεταστική λέτε και χαιρεστε;
Ακόμα και αν η σύνοδος αν αποφασίσει να υπονομευσει την κατάληψη με παράλληλη εξ αποστάσεως εξεταστική, νομίζετε θα γίνει;

Το πλαίσιο που βγήκε χθες σε εμάς ας πουμε, έχει όρο μέσα που λέει αν αποφασισει η πρυτανεια κάτι τέτοιο, θα κάνουν κατάληψη και στην πρυτανεια

Επίσης αρκετοί καθηγητές είναι εναντίον της online εξεταστικής, πχ παιδαγωγικό βολου, χημικό εκπα κλπ
No offence αλλα εσυ εισαι 28 χρονων και σπουδαζεις ακομα ρε φιλε? (Υ.Γ πριν απο λιγο γυρισα απο τη γενικη συνελευση της σχολης μου οπου ψηφισα υπερ καταληψης η οποια και νικησε).
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

** Δεν ξέρω πως ψηφίζουν στα υπόλοιπα πανεπιστήμια αλλά στο ΟΠΑ, Παντειο και ΠΑΠΕΙ η ψηφοφορία γίνεται συλλογικά και όχι ανα τμήμα. Επομένως 400 άτομα σε σύνολο 4.000++ φοιτητών είναι απόλυτη μειοψηφία που δυστυχώς έχει την δύναμη να αποφασίσει για το αν λειτουργήσει η όχι το πανεπιστήμιο.
στο τμημα μου ψηφισαν 297 ατομα στο αμφιθεατρο. Ολοι οσοι ηταν σε αλλες σχολες εφυγαν οταν ξεκινησε η ψηφοφορια και οι πορτες εκλεισαν μεχρι να τελειωσει.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top