Όχημα ασφαλείας της Ν. Μπακογιάννη συγκρούστηκε με 23χρονο οδηγό μηχανής

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το να κατηγορούμε τον οδηγό αυτοκινήτου κάθε φορά είναι χαζό γιατί την κύρια ευθύνη την έχει ο μοτοσυκλετιστής που επέλεξε να οδηγεί το είδος οχήματος που οδηγεί.
Νομίζω αξίζει να το ξαναβάλουμε αυτό το μαργαριτάρι. @EvanescenceQ πώς σου φαίνεται σαν επιχείρημα;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,842 μηνύματα.
H ξάδελφη του Πολάκη αθωώθηκε άρα οι επιθέσεις εις βάρος της και το λαικό δικαστήριο ήταν απαράδεκτα
Μια χαρά τους τά ριξες σε άλλο σαιτ με τον Κούγια για τα λαικά δικαστήρια... Εκαναν βέβαια πως δεν είδαν το μήνυμά σου. Περιμενεις από τέτοιους αριστερους ψήγματα δημοκρατικότητας;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Νομίζω αξίζει να το ξαναβάλουμε αυτό το μαργαριτάρι. @EvanescenceQ πώς σου φαίνεται σαν επιχείρημα;
Πόσα ατυχήματα πρέπει να γίνουν με πρωταγωνιστές μηχανές για να καταλάβεις ότι είναι σκοτώστρες. Με αυτήν την έννοια το λέω.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
H ξάδελφη του Πολάκη αθωώθηκε άρα οι επιθέσεις εις βάρος της και το λαικό δικαστήριο ήταν απαράδεκτα

Αυτά να τα πεις στους άριστους, καθώς όταν αθωώθηκε έγινε ξαφνικά "η αναισθησιολόγος".
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Νομίζω αξίζει να το ξαναβάλουμε αυτό το μαργαριτάρι. @EvanescenceQ πώς σου φαίνεται σαν επιχείρημα;
Σε ενα τροχαιο σε ενα οποιοδηποτε τροχαιο υπαρχει και υπαιτιοτητα και ευθυνη.Δεν λεμε εξαρχης φταιει κατα κανονα ο μοτοσυκλετιστης ετσι? Να παρουμε το καθε συμβαν και να δουμε ποιος φταιει και γιατι.
Το οτι καποιος οδηγει μοτοσυκλετα δε σημαινει οτι ειναι ο αποκλειστικος υπαιτιος.
Να μην τσουβαλιαζουμε παιδια,αυτη ειναι η γνωμη μου.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Πόσα ατυχήματα πρέπει να γίνουν με πρωταγωνιστές μηχανές για να καταλάβεις ότι είναι σκοτώστρες. Με αυτήν την έννοια το λέω.
με αυτοκινητα δεν εχουμε νεκρους?Φυσικα και εχουμε.
Να μη γινομαστε επικριτες επειδη καποιος επιλεγει τη μοτοσυκλετα.
Και με το αυτοκινητο μπορει να σκοτωθει κανεις.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά, σόρρυ που διακόπτω αλλά δε σκοτώθηκε μόνος του έτσι, απλά το λέω. Έτσι, αν ενδιαφέρει κάποιον.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αυτό πάντως είπε και αυτό επικρότησες, γι' αυτό ρωτάω, θέλω πραγματικά να μου εξηγηθεί η λογική αυτή.
ποια λογικη?Επικροτησα σε αυτο που ειπε οτι
Ποια συγκάλυψη... Κάθε μέρα σκοτώνονται άτομα με μηχανές και το πολύ πολύ να κάνουν μια αναφορα τα ΜΜΕ. Είδηση είναι για τους οικιούς του. Μακροσκοπικά είναι ένα συμβάν που αντίστοιχα γίνονται καθημερινα.


Το έγραψα και πάνω. Η μηχανή δεν συγχωρεί ούτε δικά σου είτε λάθη αλλονών. Αυτόπτης μάρτυρας δεν χρειάζεται καθώς στο σημείο σίγουρα υπάρχουν κάμερες. Θα τα βρούνε δικαστικά ή εξωδικαστικά και αν ευθύνεται ο οδηγός θα πληρώσει η ασφαλιστική.
σε αυτα συμφωνησα οτι τετοια γινονται πολλα ναι ,να εξηγησω γιατι γινονται?Γιατι εχουμε τοσα τροχαια παιδια στην Ελλαδα?
Η μηχανη ναι δε συγχωρει λαθη οπως και το αμαξι δεν συγχωρει λαθη.Εγραψα να μη στοχοποιουμε τους μοτοσυκλετιστες μη με βαζεις οτι συμφωνω με ολα.
Εγραψα που συμφωνησα και γιατι.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
με αυτοκινητα δεν εχουμε νεκρους?Φυσικα και εχουμε.
Να μη γινομαστε επικριτες επειδη καποιος επιλεγει τη μοτοσυκλετα.
Και με το αυτοκινητο μπορει να σκοτωθει κανεις.
Δεν ξέρω κανέναν οδηγό μηχανής που να μην έχει τραυματιστεί σοβαρά έστω και μια φορά. Οδηγούς αυτοκινήτου ξέρω αρκετούς.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δεν ξέρω κανέναν οδηγό μηχανής που να μην έχει τραυματιστεί σοβαρά έστω και μια φορά. Οδηγούς αυτοκινήτου ξέρω αρκετούς.
ενταξει δε θα τσακωθουμε για αυτο.Πιστευω το κυριως θεμα το θιξαμε και πολυ καλα απαντησαμε ολοι.
Φυσικα και τα αυτοκινητα και οι μοτοσυκλετες συνυπαρχουν ας μην στοχοποιουμε τους μεν ή τους δε.
Γινονται ατυχηματα ναι πολλα.
Εκεινο που θα πρεπει να μας κανει να σκεφτουμε ειναι ως ποτε θα κλαιμε θυματα στους δρομους.
Ως ποτε παιδια?
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε @EvanescenceQ πλάκα μου κάνετε; Εδώ ο άλλος είπε ότι κακώς ρίχνουμε την ευθύνη στον οδηγό που τον σκότωσε και πρέπει να τη ρίξουμε στο θύμα επειδή οδηγεί μηχανή. Πάτε καλά; Σοβαρά, πάτε καθόλου καλά;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ρε @EvanescenceQ πλάκα μου κάνετε; Εδώ ο άλλος είπε ότι κακώς ρίχνουμε την ευθύνη στον οδηγό που τον σκότωσε και πρέπει να τη ρίξουμε στο θύμα επειδή οδηγεί μηχανή. Πάτε καλά; Σοβαρά, πάτε καθόλου καλά;
Είπα ότι δεν έχει μόνο αυτός ευθύνη (ηθική).

Αν αύριο πάθω ατύχημα με το αυτοκίνητο και πεθάνω ηθική ευθύνη έχω και εγώ καθώς έχω αυτοκίνητο >20ετίας και τσιγκουνεύομαι να το αλλάξω.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
H ξάδελφη του Πολάκη αθωώθηκε άρα οι επιθέσεις εις βάρος της και το λαικό δικαστήριο ήταν απαράδεκτα

Επηρεάζεται πολύ ο κόσμος.... για οτι μαλακια κάνουν πχ οι αστυνομικοι πρεπει να ευθυνεται ο Υπουργος... λες και αμα ο αλλος ειναι ακαταλληλος και δεν διαβάζει να ξέρει τη δουλειά του.... φταιει ο Χρυσοχοϊδης.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ρε @EvanescenceQ πλάκα μου κάνετε; Εδώ ο άλλος είπε ότι κακώς ρίχνουμε την ευθύνη στον οδηγό που τον σκότωσε και πρέπει να τη ρίξουμε στο θύμα επειδή οδηγεί μηχανή. Πάτε καλά; Σοβαρά, πάτε καθόλου καλά;
ειδες τι απαντησα? να τι απαντησα καλε μου και μην εξαπτεσαι ,δες

απλα ειναι ενα αλλο τρικακι οτι φταιει η κυβερνηση και για αυτο περα απο τα αλλα τραγικα λαθη που της καταλογιζουν καθημερινα.Μιλαμε για εναν οδηγο του αυτοκινητου και για εναν μοτοσυκλετιστη.
Ξερετε ποσα ατυχηματα/δυστυχηματα γινονται καθημερινα?
Δεν αναφερομαι στην κα Μπακογιαννη ουτε υποστηριζω την κυβερνηση αλλα ας δουμε πρωτα εχουμε την τροχαια και φυσικα το δικαστηριο,να αποδοθουν ποινες.Φυσικα αν υπαρχουν και οι οποιες ευθυνες να καταλογιστουν εκει που πρεπει.Αλλα μην ξεχναμε η υποθεση στο Ματι μπηκε στο αρχειο.
Στην Ελλαδα εχουμε ευκολο το ξεκουρελιασμα.
Σε ενα τροχαιο σε ενα οποιοδηποτε τροχαιο υπαρχει και υπαιτιοτητα και ευθυνη.Δεν λεμε εξαρχης φταιει κατα κανονα ο μοτοσυκλετιστης ετσι? Να παρουμε το καθε συμβαν και να δουμε ποιος φταιει και γιατι.
Το οτι καποιος οδηγει μοτοσυκλετα δε σημαινει οτι ειναι ο αποκλειστικος υπαιτιος.
Να μην τσουβαλιαζουμε παιδια,αυτη ειναι η γνωμη μου.
με αυτοκινητα δεν εχουμε νεκρους?Φυσικα και εχουμε.
Να μη γινομαστε επικριτες επειδη καποιος επιλεγει τη μοτοσυκλετα.
Και με το αυτοκινητο μπορει να σκοτωθει κανεις.

σε αυτα συμφωνησα οτι τετοια γινονται πολλα ναι ,να εξηγησω γιατι γινονται?Γιατι εχουμε τοσα τροχαια παιδια στην Ελλαδα?
Η μηχανη ναι δε συγχωρει λαθη οπως και το αμαξι δεν συγχωρει λαθη.Εγραψα να μη στοχοποιουμε τους μοτοσυκλετιστες μη με βαζεις οτι συμφωνω με ολα.
Εγραψα που συμφωνησα και γιατι.
ενταξει δε θα τσακωθουμε για αυτο.Πιστευω το κυριως θεμα το θιξαμε και πολυ καλα απαντησαμε ολοι.
Φυσικα και τα αυτοκινητα και οι μοτοσυκλετες συνυπαρχουν ας μην στοχοποιουμε τους μεν ή τους δε.
Γινονται ατυχηματα ναι πολλα.
Εκεινο που θα πρεπει να μας κανει να σκεφτουμε ειναι ως ποτε θα κλαιμε θυματα στους δρομους.
Ως ποτε παιδια?
Απο ολα αυτα λοιπον εσυ καταλαβες οτι εγω συμφωνησα σε αυτο "κακώς ρίχνουμε την ευθύνη στον οδηγό που τον σκότωσε και πρέπει να τη ρίξουμε στο θύμα επειδή οδηγεί μηχανή."?
Αληθεια ναι?
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι διευκρινίσεις είναι επαρκείς. Συμφωνούμε ότι δε πρέπει να δίνουμε αφειδώς βήμα στο ξέπλυμα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,738 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι πως σύμφωνα με μάρτυρες πέρασε με κόκκινο, τον μάρτυρα τον απείλησε ένας ένστολος (υπαρχει βίντεο) και δεν ακολουθήθηκε η διαδικασία που πρέπει να γίνεται (σύλληψη και αυτόφωρο για ανθρωποκτονία εξ αμελείας). Χάσατε το νόημα όσοι συζητάτε για στατιστικά και αν είναι επικίνδυνο σαν όχημα το μηχανάκι. Το ζήτημα είναι πως όταν πρόκειται για δικό τους άνθρωπο φαίνεται να υπάρχει ασυλία.
 

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Το πρόβλημα του φόρουμ ποιό είναι δεν έχω καταλάβει; Οτι έγινε τροχαίο, οτι στο τροχαίο συμμετείχε αστυνομικός ή οτι ο αστυνομικός ήταν προσωπικό ασφαλείας στελέχους της κυβέρνησης; Υπο συνθήκες ακόμα και αν καταδικαστεί ενας άνθρωπος για ανθρωποκτονία απο αμέλεια ή σωματική βλάβη αμέλεια ακόμα και απλός πολίτης να είναι η ποινή που θα του επιβάλλει το δικαστήριο είναι αμελητέα μερικών μηνών με αναστολή.Τώρα απο εκεί και πέρα το κακό με τα κρατικά οχήματα όλων των υπηρεσιών όχι μονο της ΕΛ.ΑΣ δεν ασφαλίζονται σε κάποια ασφαλιστική εταιρεία ούτε σε κάποιο επικουρικό ταμείο πρέπει να στραφείς κατά του κράτους για να λάβεις αποζημίωση σε διοικητικά δικαστήρια πράγμα που κακώς υφίσταται θα έπρεπε να ασφαλίζονταν τα οχήματα του Δημοσίου με μεικτή ασφάλεια και μάλιστα η ασφάλιση να έιναι κοινοπρακτική απο όλες τις ιδιωτικές ασφαλιστικές εταιρείες. Γιατί υπάρχει τόσος θυμός επειδή είναι αστυνομικός; Ούτε αλλάζει κάτι με το να καρατομηθεί ο Χρυσοχοϊδης για κάτι που δεν ευθύνεται στην τελική θα μπεί άλλος υπουργός μετά διορισμένος απο την κυβέρνηση.Το παιδί δεν γυρίζει πισω κακά τα ψέματα!
 
Τελευταία επεξεργασία:

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,738 μηνύματα.
Η Μπακογιάννη θυμήθηκε μετά από μέρες να ποστάρει για το περιστατικό, γράφει ότι ο 23χρονος είναι βαριά τραυματισμένος (ενώ ο νεαρός είναι εγκεφαλικά νέκρος και θα δωρίσουν τα όργανα του) για να καλύψει ευθύνες αλλά και επειδή ο οδηγός (που ανήκει στην ασφάλεια της) δεν κρατήθηκε όπως έπρεπε.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top