Όχημα ασφαλείας της Ν. Μπακογιάννη συγκρούστηκε με 23χρονο οδηγό μηχανής

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,765 μηνύματα.
Στο twitter εχει τρενταρει το #Mπακογιαννη και την βρίζουν.

Ποια συγκάλυψη... Κάθε μέρα σκοτώνονται άτομα με μηχανές και το πολύ πολύ να κάνουν μια αναφορα τα ΜΜΕ. Είδηση είναι για τους οικιούς του. Μακροσκοπικά είναι ένα συμβάν που αντίστοιχα γίνονται καθημερινα.
Κιτρινισμος υπάρχει γενικότερα. Άσε μας να τον απολαύσουμε.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Κανείς δε προσάπτει στη Μπακογιάννη ευθύνη για το δυστύχημα. Προσάπτουμε όμως ευθύνες για την καθυστερημένη αντίδρασή
Αντίδραση για ποιο λόγο; Εκπρόσωπος της ΕΛΑΣ είναι;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Στο twitter εχει τρενταρει το #Mπακογιαννη και την βρίζουν.

Ποια συγκάλυψη... Κάθε μέρα σκοτώνονται άτομα με μηχανές και το πολύ πολύ να κάνουν μια αναφορα τα ΜΜΕ. Είδηση είναι για τους οικιούς του. Μακροσκοπικά είναι ένα συμβάν που αντίστοιχα γίνονται καθημερινα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Το έγραψα και πάνω. Η μηχανή δεν συγχωρεί ούτε δικά σου είτε λάθη αλλονών. Αυτόπτης μάρτυρας δεν χρειάζεται καθώς στο σημείο σίγουρα υπάρχουν κάμερες. Θα τα βρούνε δικαστικά ή εξωδικαστικά και αν ευθύνεται ο οδηγός θα πληρώσει η ασφαλιστική.
απλα ειναι ενα αλλο τρικακι οτι φταιει η κυβερνηση και για αυτο περα απο τα αλλα τραγικα λαθη που της καταλογιζουν καθημερινα.Μιλαμε για εναν οδηγο του αυτοκινητου και για εναν μοτοσυκλετιστη.
Ξερετε ποσα ατυχηματα/δυστυχηματα γινονται καθημερινα?





Δεν αναφερομαι στην κα Μπακογιαννη ουτε υποστηριζω την κυβερνηση αλλα ας δουμε πρωτα εχουμε την τροχαια και φυσικα το δικαστηριο,να αποδοθουν ποινες.Φυσικα αν υπαρχουν και οι οποιες ευθυνες να καταλογιστουν εκει που πρεπει.Αλλα μην ξεχναμε η υποθεση στο Ματι μπηκε στο αρχειο.
Στην Ελλαδα εχουμε ευκολο το ξεκουρελιασμα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
απλα ειναι ενα αλλο τρικακι οτι φταιει η κυβερνηση και για αυτο περα απο τα αλλα τραγικα λαθη που της καταλογιζουν καθημερινα.Μιλαμε για εναν οδηγο του αυτοκινητου και για εναν μοτοσυκλετιστη.
Ξερετε ποσα ατυχηματα/δυστυχηματα γινονται καθημερινα?

Προφανώς κανείς δε λέει οτι φταίει για το τροχαίο η μπακογιάννη λολ. Για τη συγκάλυψη λέμε.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
965EEAA6-A10C-4C4D-9240-D5E5871A276D.png
Το #Μπακογιάννη εφυγε από τα τρεντς
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Μ αρέσει που εγώ πήγα και αγόρασα κράνος 😥
Αν και πιστεύω στην μηχανή αν οδηγείς αμυντικά μόνο σε περίπτωση που έρθει ο άλλος κατά πάνω σου μπορείς να πεθάνεις
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,318 μηνύματα.
Μ αρέσει που εγώ πήγα και αγόρασα κράνος 😥
Αν και πιστεύω στην μηχανή αν οδηγείς αμυντικά μόνο σε περίπτωση που έρθει ο άλλος κατά πάνω σου μπορείς να πεθάνεις
Μην το λες ουτε κατα διαννοια.Υπαρχουν και οι λακουβες. :crazy:
Κατα τα αλλα το ΜΟΝΟ που εβαλες μπορεις να το αντικαταστησεις με το παρα πολλες φορες.
 

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Να συγκαλύψει τι ακριβώς ρε παιδιά;
Δεν νομίζω ότι έχει να κερδισει κατι η Ντόρα ανεξάρτητα από το ποιος φταίει.
Αν φταίει ο αστυνομικος προφανως πρέπει να ακολουθηθεί η κλασική διαδικασία όπως σε κάθε τροχαίο.
Ασ μην βάζουμε την πολιτική σε θέματα που δεν έχουν καμια σχέση με αυτήν και ειδικά όταν εχει χαθεί μια ζωή στην άσφαλτο.
Όσο κι αν δεν συμπαθώ το πολιτικό αυτο προσωπο δεν είναι χαζή για να ρισκάρει τη καριέρα της για έναν οδηγό της ασφάλειας της .Αρα αφήστε τη πολιτική αντιπαράθεση σε τέτοιες στιγμές.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δε βάζουμε εμείς την πολιτική σε τέτοια θέματα, η πολιτική παγιδεύεται μόνη της. Ευτυχώς για πολλοστή φορά έχει εσάς να μας λέτε.. δε ξέρω τι ακριβώς μας λέτε, ότι δεν έπρεπε να μάθουμε το ατύχημα; Δεν έπρεπε να γίνει θέμα η αντίδραση της αστυνομίας; Η εγκατάλειψη χτυπημένου ατόμου από υπάλληλο στη Βουλή; Δε ξέρω αλήθεια, δε ξέρω μέχρι πού μπορείτε να φτάσετε πια, δε ξέρω.
 

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Να συγκαλύψει τι ακριβώς ρε παιδιά;
Δεν νομίζω ότι έχει να κερδισει κατι η Ντόρα ανεξάρτητα από το ποιος φταίει.
Αν φταίει ο αστυνομικος προφανως πρέπει να ακολουθηθεί η κλασική διαδικασία όπως σε κάθε τροχαίο.
Ασ μην βάζουμε την πολιτική σε θέματα που δεν έχουν καμια σχέση με αυτήν και ειδικά όταν εχει χαθεί μια ζωή στην άσφαλτο.
Όσο κι αν δεν συμπαθώ το πολιτικό αυτο προσωπο δεν είναι χαζή για να ρισκάρει τη καριέρα της για έναν οδηγό της ασφάλειας της .Αρα αφήστε τη πολιτική αντιπαράθεση σε τέτοιες στιγμές.
Γιατί να αφήσεις μια ωραία τραγωδία να πάει χαμένη, right?
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δε βάζουμε εμείς την πολιτική σε τέτοια θέματα, η πολιτική παγιδεύεται μόνη της. Ευτυχώς για πολλοστή φορά έχει εσάς να μας λέτε.. δε ξέρω τι ακριβώς μας λέτε, ότι δεν έπρεπε να μάθουμε το ατύχημα; Δεν έπρεπε να γίνει θέμα η αντίδραση της αστυνομίας; Η εγκατάλειψη χτυπημένου ατόμου από υπάλληλο στη Βουλή; Δε ξέρω αλήθεια, δε ξέρω μέχρι πού μπορείτε να φτάσετε πια, δε ξέρω.
Το ανέφεραν οι ειδήσεις.



Το ότι εγκατέλειψε το θύμα είναι μια φήμη που δεν ισχύει. Το επιβεβαίωνει και συγγενής του θύματος. Eπίσης το ότι κάποιος φώναζε ότι πέρασε με πράσινο ο οδηγός της μηχανής δεν σημαίνει ότι οντως συνέβει έτσι.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξέρω ξέρω, δε χρειάζεται να επαναλαμβάνεστε, "επειδή γίνεται καταγγελία δε σημαίνει ότι είναι αλήθεια" vol 4

Και ρωτάω, στο σημείο υπάρχουν δεκάδες κάμερες. Γιατί δε δίνουν υλικό; Γιατί πρέπει να χαλάσει ο τόπος για να γίνει αυτό; Όλα στο φως κύριοι, κι ας εκφοβίζουν τα τρολ, όπως έκαναν με την κοπέλα που ανέβασε το πρώτο βίντεο.

Και αφού ο οδηγός δεν εγκατέλειψε το θύμα γιατί δεν τον έχει η αστυνομία ακόμα; Αλλά βέβαια προτιμούσε να διώχνει μάρτυρες.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,765 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ξέρω ξέρω, δε χρειάζεται να επαναλαμβάνεστε, "επειδή γίνεται καταγγελία δε σημαίνει ότι είναι αλήθεια" vol 4

Και ρωτάω, στο σημείο υπάρχουν δεκάδες κάμερες. Γιατί δε δίνουν υλικό; Γιατί πρέπει να χαλάσει ο τόπος για αν γίνει αυτό; Όλα στο φως κύριοι, κι ας λέτε.
Από μια μικρή που έρευνα που έκανα. Το αυτοκίνητο μπήκε στο αντίθετο ρεύμα παράνομα για να μπει στη Βουλή και ήταν σταματημένο. Πριν τη μηχανή ήταν ένα ταξί που έκοψε για να αποφύγει τη σύγκρουση. Ο οδηγός της μηχανής προσπάθησε να κάνει έναν ελιγμό για να αποφύγει την σύγκρουση αλλά δεν τα κατάφερε. Λογικά έτρεχε και ίσως του έκοβε την ορατότητα το ταξί και δεν είχε το υπηρεσιακό της ΕΛΑΣ έγκαιρα.

Θα τα δείξει αύριο ο Ευαγγελάτος με αναλυτικά γραφικά.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,046 μηνύματα.
Το να κατηγορούμε τον οδηγό αυτοκινήτου κάθε φορά είναι χαζό γιατί την κύρια ευθύνη την έχει ο μοτοσυκλετιστής που επέλεξε να οδηγεί το είδος οχήματος που οδηγεί.
Να συλληφθεί πάραυτα ο μοτοσικλετιστής.

αστ.jpg
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Να συλληφθεί πάραυτα ο μοτοσικλετιστής.

View attachment 77451
Μια πρόταση που είχα κάνει στο παρελθόν σε ανάλογο ατύχημα στο στεκι είναι να αυξηθούν τα ασφάλιστρα για τις μηχανές. Να είναι στο επίπεδο των ΙΧ τουλάχιστον λόγω της μηδενικής παθητικής ασφάλεια που έχουν.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,914 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,765 μηνύματα.
Από μια μικρή που έρευνα που έκανα. Το αυτοκίνητο μπήκε στο αντίθετο ρεύμα παράνομα για να μπει στη Βουλή και ήταν σταματημένο. Πριν τη μηχανή ήταν ένα ταξί που έκοψε για να αποφύγει τη σύγκρουση. Ο οδηγός της μηχανής προσπάθησε να κάνει έναν ελιγμό για να αποφύγει την σύγκρουση αλλά δεν τα κατάφερε. Λογικά έτρεχε και ίσως του έκοβε την ορατότητα το ταξί και δεν είχε το υπηρεσιακό της ΕΛΑΣ έγκαιρα.

Θα τα δείξει αύριο ο Ευαγγελάτος με αναλυτικά γραφικά.
Γιατί τους χαλάς το αφήγημα ρε Άκικε;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top