Αγαπημένος καφές

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας καφές;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 186)
  • Φραπεδιά (η αθάνατη ελληνική παράδοση)

    Ψήφοι: 42 22.6%
  • Φραπόγαλο (η παράδοση σε έκδοση baby)

    Ψήφοι: 13 7.0%
  • Ελληνικός (ή η επιστροφή της χόβολης)

    Ψήφοι: 20 10.8%
  • Ελληνικός διπλός (για διπλή απόλαυση)

    Ψήφοι: 25 13.4%
  • Φίλτρου (η διάφανη απόλαυση)

    Ψήφοι: 29 15.6%
  • Εσπρέσσο (η δύναμη σε ristretto ή lungo)

    Ψήφοι: 17 9.1%
  • Καπουτσίνο (με πολλή πολλή κρέμα ή σαντιγύ)

    Ψήφοι: 38 20.4%
  • Φρεντοτσίνο (τα καινά δαιμόνια ...)

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Εσπρέσσο φρέντο (γιατί είμαστε θερμοί τύποι)

    Ψήφοι: 37 19.9%
  • Καπουτσίνο φρέντο (γιατί έχει ωραίο αφρό)

    Ψήφοι: 38 20.4%
  • Άλλος

    Ψήφοι: 3 1.6%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 13 7.0%

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Πολύ γλυκός είναι ο καφές τους. Μια φορά είχα ζητήσει μέτριο φρέντο εσπρέσσο και νόμιζα ότι έπινα γλυκό φρ.εσπρ. και το πέταξα αμέσως
σαν εμενα κι εσυ,εγω μια και μοναδικη φορα παιρνω λεω τι ωραια υποτιθεται φρεντο καπουτσινο ε?
Το ανοιγω βλεπω γαλα λεω που ειναι ο καφες? :hehe:
πινω μια γουλια και ηταν σα γαλα με καφε εφερνε σε κρεμα πιο πολυ και μετα στον καδο:hehe:
κι εχει και πελατεια και απορω πως το πινουν
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Και τα Everest ειναι κορυφη!!
αγαπημενο μερος πρεπει να ημουν θαμωνας για χρονια μετα πηγα στα κοφι αισλαντς
Λοιπον αν δεν εχετε δοκιμασει κρυα σοκολατα απο τα κοφι αισλαντς σας την προτεινω δοκιμαστε τη.
Ακομα και αυτη που πηρα σε ενα καφε ηταν χαλια και του κοφι ηταν καλυτερη.Την απολαμβανεις και αυτο κρατω δεν ειναι μονο ωραια πηρα μια σοκολατα αλλα οτι την απολαμβανεις.Λοιπον δοκιμαστε τη και θα με θυμηθειτε.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
αγαπημενο μερος πρεπει να ημουν θαμωνας για χρονια μετα πηγα στα κοφι αισλαντς
Λοιπον αν δεν εχετε δοκιμασει κρυα σοκολατα απο τα κοφι αισλαντς σας την προτεινω δοκιμαστε τη.
Ακομα και αυτη που πηρα σε ενα καφε ηταν χαλια και του κοφι ηταν καλυτερη.Την απολαμβανεις και αυτο κρατω δεν ειναι μονο ωραια πηρα μια σοκολατα αλλα οτι την απολαμβανεις.Λοιπον δοκιμαστε τη και θα με θυμηθειτε.
Εχω παρει άπειρες φορες και ειναι πολυ καλη, εχει πολυ παγο μεσα και μου αρεσει!! Ειναι σαν γρανίτα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Οχι να ζητούσες εναν καλό καφέ.Φταίει που ζήτησες εναν μέτριο
ντουμπαι ξερω ξερω;)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εχω παρει άπειρες φορες και ειναι πολυ καλη, εχει πολυ παγο μεσα και μου αρεσει!! Ειναι σαν γρανίτα.
ετσι ακριβως!Και κραταει και εχει ωραια γευση.Λοιπον καθε μερα παιρνω μια,γιατι ακριβως μαρεσει.
Συγνωμη τα υπολοιπα καφε απλα δεν προσεχουν τους πελατες τους.
Δεν μπορεις να εχεις καφε και να μην πινεται.Ε θα χασεις πελατες.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
ντουμπαι ξερω ξερω;)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


ετσι ακριβως!Και κραταει και εχει ωραια γευση.Λοιπον καθε μερα παιρνω μια,γιατι ακριβως μαρεσει.
Συγνωμη τα υπολοιπα καφε απλα δεν προσεχουν τους πελατες τους.
Δεν μπορεις να εχεις καφε και να μην πινεται.Ε θα χασεις πελατες.

Εγω να πω την αληθεια φραπε πινω απο everest και σοκολατα απο Coffe Island.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εγω να πω την αληθεια φραπε πινω απο everest και σοκολατα απο Coffe Island.
Σαν εμενα:thumbup:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Α εγώ δεν πίνω φραπέ, φοβάμαι μην θέλω μετά τουαλέτα :/:
εχω τυχει παλια βεβαια να πιω μεχρι 4 φραπεδες την ημερα ηταν το μαστ λογω δουλειας.
Εκει να δεις:hehe:αλλα ευτυχως δεν επαληθευτηκε ο μυθος:hehe:
Βεβαια ενιωθα διαστημοπλοιο :hehe:
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εγώ είμαι σε άρνηση να πιω καφέ πάντως, με βρίσκω μικρό αν και η συντριπτική πλειοψηφία των συνομηλίκων μου πίνει.

Παρ' όλ' αυτά, ειδικά τον χειμώνα, πρέπει να ξεπερνώ και τους Βρετανούς στο τσάι. :P
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εγώ είμαι σε άρνηση να πιω καφέ πάντως, με βρίσκω μικρό αν και η συντριπτική πλειοψηφία των συνομηλίκων μου πίνει.

Παρ' όλ' αυτά, ειδικά τον χειμώνα, πρέπει να ξεπερνώ και τους Βρετανούς στο τσάι. :P
λατρευω το τσαι σε ολες τις εκδοχες πρασινο,μαυρο και με φρουτα της λιπτον,αγαπημενο ροφημα με καφε επισης αλλα κατα διαστηματα μια το ενα μια αλλο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αστιευεσαι φυσικα ε?
Οχι. Κοίτα, όλα παίζουν. Σε άλλους αρέσει και σε άλλους δεν αρέσει. Καλο είναι να μην κρίνουμε πιστεύω και να μην βάζουμε ταμπέλες. Δε νομίζω ότι χρειάζεται να πυροβολούμε τους άλλους επειδή τους αρέσει το Μικελ. Είναι ανάλογα τα γούστα πιστεύω.
Πολύ γλυκός είναι ο καφές τους. Μια φορά είχα ζητήσει μέτριο φρέντο εσπρέσσο και νόμιζα ότι έπινα γλυκό φρ.εσπρ. και το πέταξα αμέσως
Μπορείς να πεις ακριβώς πόση ζάχαρη να σου βάλουν. Απλά ζηλεύεις που τον καλύτερο καφέ τον κάνει μια Λαρισαικη εταιρία, αλλά οκ ξέρουμε τι ζηλιάρηδες είστε. Να περνάτε όμορφα. :thumbup:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Ειστε πλεμπα ολοι ρε, εγω αγοράζω απο Starbucks που ο καφες κανει 5.70€ και οταν ειμαι με φιλους για να το παιξω ταπεινός παμε στο everest.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειστε πλεμπα ολοι ρε, εγω αγοράζω απο Starbucks που ο καφες κανει 5.70€ και οταν ειμαι με φιλους για να το παιξω ταπεινός παμε στο everest.
Φώτη, τα Στάρμπακς είναι για τις φτωχάλες που θέλουν να το παίζουν ιστορία με φραγκοδίφραγκα.
Δεν μπορώ να ακούω μαλακίες περί πλέμπας ενώ δεν πίνεις τουλάχιστον black ivory.
Μην με κάνεις να παω να αγοράσω τα Στάρμπακς και να μην σου σερβίρουν ούτε νερό στο δοχειάκι για τους σκύλους.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Φώτη, τα Στάρμπακς είναι για τις φτωχάλες που θέλουν να το παίζουν ιστορία με φραγκοδίφραγκα.
Δεν μπορώ να ακούω μαλακίες περί πλέμπας ενώ δεν πίνεις τουλάχιστον black ivory.
Μην με κάνεις να παω να αγοράσω τα Στάρμπακς και να μην σου σερβίρουν ούτε νερό στο δοχειάκι για τους σκύλους.
Πλάκα εκανα🤣🤣
Τα Starbucks αν και παω μερικες φορες ο καφες τους ειναι μέτριος. Για εμένα η σειρά πάει έτσι.
•Coffee Island
•Everest
•Starbucks
•Γρηγόρης
• Coffee Berry
•Mikel
•Coffee Lab
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top