Αγαπημένος καφές

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας καφές;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 186)
  • Φραπεδιά (η αθάνατη ελληνική παράδοση)

    Ψήφοι: 42 22.6%
  • Φραπόγαλο (η παράδοση σε έκδοση baby)

    Ψήφοι: 13 7.0%
  • Ελληνικός (ή η επιστροφή της χόβολης)

    Ψήφοι: 20 10.8%
  • Ελληνικός διπλός (για διπλή απόλαυση)

    Ψήφοι: 25 13.4%
  • Φίλτρου (η διάφανη απόλαυση)

    Ψήφοι: 29 15.6%
  • Εσπρέσσο (η δύναμη σε ristretto ή lungo)

    Ψήφοι: 17 9.1%
  • Καπουτσίνο (με πολλή πολλή κρέμα ή σαντιγύ)

    Ψήφοι: 38 20.4%
  • Φρεντοτσίνο (τα καινά δαιμόνια ...)

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Εσπρέσσο φρέντο (γιατί είμαστε θερμοί τύποι)

    Ψήφοι: 37 19.9%
  • Καπουτσίνο φρέντο (γιατί έχει ωραίο αφρό)

    Ψήφοι: 38 20.4%
  • Άλλος

    Ψήφοι: 3 1.6%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 13 7.0%

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,548 μηνύματα.
Καπουτσίνο γλυκό, όταν είναι
 

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Ωπ δεν είπα πως αμα τύχει να πιω είναι φυσικά χωρίς ζάχαρη. Ο καφές είναι τοπ χωρίς ζάχαρη 👌

Και επιλέγω συνήθως φρεντο καπουτσίνο σκέτο με γάλα αμυγδάλου και κανέλα.
Και εγώ καμιά φορά αντί για φρέντο εσπρέσσο παίρνω φρέντο καπουτσίνο με γάλα αμυγδάλου. Ποτέ όμως με γάλα κανονικό. Νομίζω ότι αλλοιώνει την γεύση του καφέ. Επίσης, μπορεί να είναι και ιδέα μου, όταν ο καφές έχει κανονικό γάλα δεν σε βοηθάει να ξυπνήσεις τόσο καλά.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,872 μηνύματα.
αλλάξανε τα γούστα μου οι ανάγκες μου και μπέρδεψα τα μπούτια μου.

τώρα που έχω κόψει τη ζάχαρη, δεν μπορώ να πιω φραπέ και νες γενικότερα. μου φαίνεται άθλιος :'(

οπότε πίνω ελληνικό σκέτο ή καπουτσίνο χωρίς ζάχαρη. :morning1:

το καλοκαίρι να δω τι θα κάμω. τι θα πίνω; που θα θέλω ένα παγωμένο φραπέ... :hmm:
 

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
τώρα που έχω κόψει τη ζάχαρη, δεν μπορώ να πιω φραπέ και νες γενικότερα. μου φαίνεται άθλιος :'(

οπότε πίνω ελληνικό σκέτο ή καπουτσίνο χωρίς ζάχαρη. :morning1:
Καλύτερα γιατί γλυτώνεις θερμίδες. Δυστυχώς πολλοί θεωρούν πως με ένα κουταλάκι ζάχαρη στον καθημερινό καφέ τους δεν επιβαρύνουν τον οργανισμό τους.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,872 μηνύματα.
Καλύτερα γιατί γλυτώνεις θερμίδες. Δυστυχώς πολλοί θεωρούν πως με ένα κουταλάκι ζάχαρη στον καθημερινό καφέ τους δεν επιβαρύνουν τον οργανισμό τους.

ε ναι. κάνω διατροφή/δίαιτα.
πρέπει να γίνω μοντέλο μέχρι το καλοκαίρι. :confused:

δεν είναι μόνο οι θερμίδες στην περίπτωσή μου πάντως. είναι τα γεράματα και οι αιματολογικές που έκανα. :cray:
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,575 μηνύματα.
Φρεντο εσπρεσο μετριο απο Μαρτιο μεχρι Νοεμβριο.Τους υπολοιπους μηνες καπουτσινο διπλο μετριο.Τα αλλα ειτε μου φαινονται μιλκσεικ ειτε σκετη πικρα.Επισης,πολυ σπανια παιρνω απο κανα σταρμπακς κατι ροφηματα με καραμελες πιο πολυ για γλυκο παρα για καφε χαχαχα.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,005 μηνύματα.
Εντωμεταξύ πολλοί αντί για λευκή ζάχαρη, βάζουμε μαύρη, αλλά εν τέλει δε πρέπει να έχει και μεγάλη διαφορά στην επίπτωσή της στον οργανισμό
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εντωμεταξύ πολλοί αντί για λευκή ζάχαρη, βάζουμε μαύρη, αλλά εν τέλει δε πρέπει να έχει και μεγάλη διαφορά στην επίπτωσή της στον οργανισμό
η μαυρη ζαχαρη απ οσο μου εχει πει και η διατροφολογος ειναι ελαχιστα καλυτερη απο την λευκη παρολαυτα χρησιμοποιειται απο σους προσεχουν γιατι με μικροτερη ποσοτητα δινει πιο γλυκια γευση
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,005 μηνύματα.
η μαυρη ζαχαρη απ οσο μου εχει πει και η διατροφολογος ειναι ελαχιστα καλυτερη απο την λευκη παρολαυτα χρησιμοποιειται απο σους προσεχουν γιατι με μικροτερη ποσοτητα δινει πιο γλυκια γευση
Ισχύει πιστεύω γιατί και εγώ παρόλο που πίνω μέτριο freddo με μαύρη ζάχαρη, γενικά έχει μια γεύση προς γλυκό
 

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
δοκίμασε φραπέ/νες χωρίς ζάχαρη, με γάλα για αρχή αν και πια δε βάζω ούτε γάλα....
αλλάξανε τα γούστα μου οι ανάγκες μου και μπέρδεψα τα μπούτια μου.

τώρα που έχω κόψει τη ζάχαρη, δεν μπορώ να πιω φραπέ και νες γενικότερα. μου φαίνεται άθλιος :'(

οπότε πίνω ελληνικό σκέτο ή καπουτσίνο χωρίς ζάχαρη. :morning1:

το καλοκαίρι να δω τι θα κάμω. τι θα πίνω; που θα θέλω ένα παγωμένο φραπέ... :hmm:αα
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,005 μηνύματα.
Εγώ στην αρχή ξεκίνησα με γλυκούς freddo και σταδιακά μετρίασα τη ζάχαρη σε μέτριους
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,814 μηνύματα.
Σήμερα πήρα φρέντο εσπρέσσο μετριος από τα coffee island και μετά παρακολούθησα τη αλλαγή της φρουράς στο Σύνταγμα, ο καφές μεν πινοταν αλλά το έβρισκα λίγο νερωμενο. Εγώ προτιμώ από συγκεκριμένα συνοικιακά μαγαζιά που ξέρω ότι έχουν πολύ ωραίο καφέ. Θέλω ο καφές να έχει πλούσιο δυνατό άρωμα/ γεύση και όχι πολύ νερωμενο.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,548 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,356 μηνύματα.
Αν δεν βάλω 4 κουταλιές ζάχαρη δεν πίνεται, τέλος. Είχα δοκιμάσει σκέτο μια φορά και είδα τον Χριστό φαντάρο.
Απο τις τέσσερις κουταλιές στον σκέτο υπάρχει μια άλφα απόσταση...
Τέσσερις κουταλιές...:look:
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μου αρέσουν όλοι (μα όλοι) οι καφέδες. Όταν ανοίγει ο καιρός πίνω φραπέ ή φρέντο εσπρέσσο, όταν έχουμε κρύο νες, γαλλικό και καπουτσίνο. Αλλά η αδυναμία μου είναι η φραπεδάρα, την οποία μπορώ να πιω μόνο αν την έχω κάνει εγώ!
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,356 μηνύματα.
Μου αρέσουν όλοι (μα όλοι) οι καφέδες. Όταν ανοίγει ο καιρός πίνω φραπέ ή φρέντο εσπρέσσο, όταν έχουμε κρύο νες, γαλλικό και καπουτσίνο. Αλλά η αδυναμία μου είναι η φραπεδάρα, την οποία μπορώ να πιω μόνο αν την έχω κάνει εγώ!
Το θέμα είναι με ζάχαρη ή χωρίς; :hmm:

Καφές χωρίς ζάχαρη >>>>
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,664 μηνύματα.
Μου αρέσουν όλοι (μα όλοι) οι καφέδες. Όταν ανοίγει ο καιρός πίνω φραπέ ή φρέντο εσπρέσσο, όταν έχουμε κρύο νες, γαλλικό και καπουτσίνο. Αλλά η αδυναμία μου είναι η φραπεδάρα, την οποία μπορώ να πιω μόνο αν την έχω κάνει εγώ!
Αχ ο φραπές είναι ο καφές που ΔΕΝ μπορώ να πιω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top