• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ανησυχία για την Ευλογιά των Πιθήκων

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,321 μηνύματα.
Ο κοβιντ ήταν επικίνδυνος για τους ηλικιωμένους, η ευλογιά των πιθήκων φαίνεται εντελώς διαφορετική περίπτωση
Ελα μου; Ποσοι νεοι πεθαναν; Για μετρα και οταν τελειωσεις πεσμου οτι ειναι επικινδυνος για τους ηλικιωμενους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν κόψουν και τα όργια θα σταματήσει και εντελώς
Απαραδεχτη .Ξες..δεν ειναι σεξουαλικη αρρωστια.Προσεχε τι λες.Απλα μεταδιδεται και με σεξ λογω πολυ στενης επαφης,αλλα εννοειται δεν χρειαζεται το σεξ για να μεταδωθει.Εκτος αν αυτα τα λες για να καθησυχασεις το αγχος σου,αλλα πληζ μην μεταδισεις φεηκ νιουζ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θέλω να πιστεύω ότι είναι κάτι σαν τον Εμπολα
Το σκεφτηκες πολυ ρε Φωτη; Ξερεις την θνησιμοτητα του Εμπολα; 70% !!!!!!!!!!!!!Εξακολουθεις να θες να ειναι σαν τον εμπολα;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Ξερεις την θνησιμοτητα του Εμπολα; 70% !!!!!!!!!!!!!Εξακολουθεις να θες να ειναι σαν τον εμπολα;
Γενικα ,καλο ειναι να μην ερχομαστε σε επαφη με κανεναν ιο ,ουτε με καποιον που εχει χαμηλη θνησιμοτητα ουτε με καποιο που εχει υψηλη θνησιμοτητα .....στην πρωτη κατηγορια το πολυ πολυ να παραμεινεις αναπηρος (long covid π.χ) και διαφορα προβηλματα σε οργανα ενω στη 2η απλα να πεθανεις

Ακομα δεν μπορω να καταλαβω την λογικη ---> Ας περασω καλα τωρα και απο σεπτεμβρη το ξαναβλεπουμε
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,842 μηνύματα.
Ακομα δεν μπορω να καταλαβω την λογικη ---> Ας περασω καλα τωρα και απο σεπτεμβρη το ξαναβλεπουμε
Η λογική του Έλληνα.
Ούτε εγώ μπορώ να την καταλάβω, κάπου έλεος!
Αυτό το Ότι φάμε, ο τι πιούμε και ο τι αρπάξει ο απαυτός μας και μετά κλεισούρα γιατί όλο το καλοκαίρι βλακιζόμασταν δεν το μπορώ
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Η λογική του Έλληνα.
Ούτε εγώ μπορώ να την καταλάβω, κάπου έλεος!
Αυτό το Ότι φάμε, ο τι πιούμε και ο τι αρπάξει ο απαυτός μας και μετά κλεισούρα γιατί όλο το καλοκαίρι βλακιζόμασταν δεν το μπορώ

Aυτό ονομάζεται έλλειψη ατομικής συνείδησης. :yes:
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,842 μηνύματα.
Aυτό ονομάζεται έλλειψη ατομικής συνείδησης. :yes:
Δεν είναι μόνο ατομικής. Γιατί με αυτές τις πράξεις παίρνουν και άλλους στον λαιμό τους! Εγώ δηλαδή τι είμαι? Είμαι μλκας που προσέχω?
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εισαι στην εξαιρεση τοτε.Διοτι οπως και ειδες και στο λινκ που σου εβαλα απο ιατρικο σαιτ,οπως και ολοι οσοι την εχουμε περασει ξερπουμε οτι ΔΕΝ αφηνει σημαδια,ως ΕΠΙ ΤΟ ΠΛΕΙΣΤΟΝ.Διοτι τοτε θα ειχαμε οι περισσοτεροι ανθρωπι,δενε χουμε.Εσυ ησουν στις εξαιρεσεις..κριμα.
Τελεία.
Η ανεμοβλογιά μου άφησε 1 σημάδι και οσους ξέρω που την έχουν περάσει μικροι έχει αφήσει σημάδια.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Οσο εμεις χαλαρωνουμε , οι επιστημονες μαλωνουν μεταξυ τους για το πως να σχεδιασουν τον πιο σωστο τροπο καμπανιας εμβολιασμυο εναντιας του monkeypox

As monkeypox threat grows, scientists debate best vaccine strategy


Το οποιο δεν ξερουμε τι αποτελεσματικοτητα εχουν τα εμβολια
1654897639709.png
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,842 μηνύματα.
Οσο εμεις χαλαρωνουμε , οι επιστημονες μαλωνουν μεταξυ τους για το πως να σχεδιασουν τον πιο σωστο τροπο καμπανιας εμβολιασμυο εναντιας του monkeypox

As monkeypox threat grows, scientists debate best vaccine strategy


Το οποιο δεν ξερουμε τι αποτελεσματικοτητα εχουν τα εμβολια
View attachment 103696
Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου.
ΚΟΥΡΆΣΤΗΚΑ😡🤬
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου.
ΚΟΥΡΆΣΤΗΚΑ😡🤬
Αναλογα .....εγω ειμαι κουρασμενος που για πρωτη φορα βλεπω οτι η επιστημη εχει μπει στο black list απ τα social media . Πως θα εμπιστευομαι αυριο μεθαυριο τον ιατρο μου ? ή το νοσοκομειο ? Με τι κανονες θα με θεραπευουν , των σοσιαλ μιντια ή της επιστημης ?
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,842 μηνύματα.
Αναλογα .....εγω ειμαι κουρασμενος που για πρωτη φορα βλεπω οτι η επιστημη εχει μπει στο black list απ τα social media . Πως θα εμπιστευομαι αυριο μεθαυριο τον ιατρο μου ? ή το νοσοκομειο ? Με τι κανονες θα με θεραπευουν , των σοσιαλ μιντια ή της επιστημης ?
Δηλαδή θες να μου πεις ότι ΠΑΛΙ θα τρώνε πόρτα όσοι δεν έκαναν το εμβόλιο για μια καινούργια πανδημία? Πάλι τεστ, πάλι μέτρα, πάλι πάλι πάλι....
Εγώ αν γίνει κάτι τέτοιο πάλι από Σεπτέμβρη θα πάρω τα βουνά, για εσάς δεν ξέρω. Αυτήν την κτηνωδία δεν μπορώ να την ξαναζήσω
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Δηλαδή θες να μου πεις ότι ΠΑΛΙ θα τρώνε πόρτα όσοι δεν έκαναν το εμβόλιο για μια καινούργια πανδημία? Πάλι τεστ, πάλι μέτρα, πάλι πάλι πάλι....
Εγώ αν γίνει κάτι τέτοιο πάλι από Σεπτέμβρη θα πάρω τα βουνά, για εσάς δεν ξέρω. Αυτήν την κτηνωδία δεν μπορώ να την ξαναζήσω
Εγώ για αρχή με αυτά που βλέπω στο νοσοκομείο προσωπικά ,έχω φορέσει μασκουλα και δεν βγαίνει καθόλου
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,842 μηνύματα.
Εγώ για αρχή με αυτά που βλέπω στο νοσοκομείο προσωπικά ,έχω φορέσει μασκουλα και δεν βγαίνει καθόλου
Ε δεν γίνεται να κλειστείς σε μια γυάλα... Τι να κάνουμε τώρα? Και εγώ σε αυτήν την φάση ΗΜΟΥΝ , αλλά από το να φοβάμαι και τον ίσκιο μου ...
 

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Εγώ για αρχή με αυτά που βλέπω στο νοσοκομείο προσωπικά ,έχω φορέσει μασκουλα και δεν βγαίνει καθόλου
τι βλεπεις δηλαδη; και πως κολλαει ; γιατι δεν εχω ασχοληθει με το θεμα...με τα σταγονίδια ή αν πιασεις ίδια αντικείμενα;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
τι βλεπεις δηλαδη; και πως κολλαει ; γιατι δεν εχω ασχοληθει με το θεμα...με τα σταγονίδια ή αν πιασεις ίδια αντικείμενα;
Ευλογιά πιθήκων δεν έχω δει ....ακόμα .Αλλα μιλούσα για τον κοβιντ .Ένα καιρό πέταξα την μάσκα και δεν πρόσεχαν καθόλου ,τώρα την ξαναβάζω (ευτυχώς δεν κόλλησα )


Εδώ έχω συμμαζέψει ότι πληροφορίες θέλεις μαζί με την βιβλιογραφία
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,004 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,842 μηνύματα.
τι βλεπεις δηλαδη; και πως κολλαει ; γιατι δεν εχω ασχοληθει με το θεμα...με τα σταγονίδια ή αν πιασεις ίδια αντικείμενα;
Κολλάει από μεγάλα σταγονίδια (αν βήξει ή φτερνιστει ο άλλος πάνω σου) και από επαφή με τα εξανθήματα του. Δηλαδή δύσκολα! Τώρα γιατί μας τρομοκρατούν ΠΑΛΙ δεν μπορώ να καταλάβω! Επίσης μου κάνει εντύπωση που όλα τα κρούσματα παγκοσμίως είναι άντρες και οι περισσότεροι, αν όχι όλοι, είναι ομοφυλόφιλοι. Αυτό δεν εξηγήθηκε
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,004 μηνύματα.
Ευλογιά των πιθήκων: Τα μέτρα που παίρνουν οι χώρες, μαζικός εφοδιασμός με εμβόλια | Liberal.gr

Ισχυρότερο «όπλο» για όλες τις χώρες παραμένει η έγκαιρη διάγνωση της νόσου και η απομόνωση των κρουσμάτων, ώστε να εξαλειφθεί ο κίνδυνος μετάδοσης που προϋποθέτει στενή επαφή.
Το εμβόλιο της δανέζικης φαρμακοβιομηχανίας γνωστό με την ονομασία Imvanex στην ΕΕ και με την ονομασία Jynneos στις Ηνωμένες Πολιτείες είναι εγκεκριμένο για την ευλογιά και η αρμόδια Υπηρεσία του Ευρωπαϊκού Οργανισμού Φαρμάκων ήδη από τις αρχές Ιουνίου διερευνά την επέκταση της ένδειξής του και για την ευλογιά των πιθήκων.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,842 μηνύματα.
Έχετε διανοηθεί ότι έχουμε κάνει 4 εμβόλια σε λιγότερο από έναν χρόνο? Και θα έρθουν τώρα και της ευλογιάς? Οκ....
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,004 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top