• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ανησυχίες ιατρικής φύσεως

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,683 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πάω σε ιδιώτη γιατρό? Τώρα βάζω λίγο πάγο και αν είναι κατά το απόγευμα θα πάω να βγάλω ακτινογραφίες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αν ήταν σπάσιμο δεν θα μελανιαζε?
Σπασιμο δεν ειναι διοτι αν ηταν θα σε τρελανε στον ποσο σε ελαχιστη μετακινηση.
Κακωση- θλαση μυων μεχρι ελαφρυ ραισμα ειναι, αλλα θελει την ακινητοποιηση του για να περασει γρηγορα και ανωδυνα.
Αν θα πας σε ιδιώτη ορθοπεδικο θα στο ακινητοποιησει χωρις ακτινες ,γιατι δεν εχει ακτινες μονο απο κλινικη εξεταση θα καταλαβει. Ε μετα θα σε στειλει και για ακτινες και παλι πισω.
Οποτε πηγαινε στο νοσοκομειο που τα εχουν ολα και εχουν και την πειρα επεισης.
Τα παιδων εχουν μεγαλη πειρα σε αυτα αλλα εισαι πλεον μεγαλο παιδι και δεν σε δεχεται, οποτε πηγαινε στο ασκληπιείο βουλας που εφημερευει παντα.
Τα νοσοκομειο καταγματων , βουλα, κατ , εχουν τεχνιτες γυψου που κανουν καλιτεχνικη δουλεια.
Τα παιδων δεν εχουν τεχνιτες , τους νάρθηκες τους βαζουν οι ειδικευομενοι και ειναι οτι ναναι
 
Τελευταία επεξεργασία:

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,761 μηνύματα.
σορρυ που στο λεω αλλα καθε μερα λες εχω εκεινο,εχω το αλλο.με ποναει η καρδια μου απο covid,σπαω το ποδι μου γτ παραπατησα.....
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,165 μηνύματα.
σορρυ που στο λεω αλλα καθε μερα λες εχω εκεινο,εχω το αλλο.με ποναει η καρδια μου απο covid,σπαω το ποδι μου γτ παραπατησα.....
Φταίω εγώ που είμαι γκαντεμω άνθρωπε μου? Ότι δεν έπαθα στα 19 μου χρόνια τα έπαθα μέσα σε έναν μήνα...
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Χθες, όπως κατέβαινα τις σκάλες, δεν είδα ότι έχει και άλλα σκαλοπάτια και έπεσα και γύρισε ο αστράγαλος και σήμερα απλά ΥΠΟΦΈΡΩ! Δεν μπορώ να το πατήσω πονάει απίστευτα, έχει πρηστεί λίγο αλλά δεν μελανιασε... Πονάει απίστευτα, δεν μπορείτε να φανταστείτε, ειδικά όταν το σηκώνω για να αλλάξω βήμα με πεθαίνει στον πόνο. Και το κακό είναι ότι είμαι μόνη μου και δεν μπορώ να πάω να βγάλω ακτινογραφίες, πώς θα περπατήσω μέχρι εκεί? Είναι αδύνατον... 5 λεπτά είναι από το σπίτι μου αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να περπατήσω ως εκεί. Παίζει να είναι σπάσιμο ή απλό διάστρεμμα? Ας μη σχολιάσω το γεγονός ότι σκίστηκε όλο το χέρι μου με μία γιγαντιαία γρατζουνιά
Περαστικά σου Εριφύλη! Νομίζω όντως η καλύτερη λύση είναι να καλέσεις το 166.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,165 μηνύματα.
Περαστικά σου Εριφύλη! Νομίζω όντως η καλύτερη λύση είναι να καλέσεις το 166.
Θα περιμένω την κολλητή μου να σχολάσει από την δουλειά να πάμε για ακτινογραφίες το απόγευμα, γιατί οι γονείς μου είναι εκτός Αθηνών... ευχαριστώ!♥️ Πάντως πραγματικά έχω αρχίσει και ανησυχώ με την γκαντεμια που με δέρνει αυτόν τον μήνα . Τόσα χρόνια δεν έχω πάθει απολύτως τίποτα και τον Μάρτη τα έπαθα όλα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,683 μηνύματα.
Φταίω εγώ που είμαι γκαντεμω άνθρωπε μου? Ότι δεν έπαθα στα 19 μου χρόνια τα έπαθα μέσα σε έναν μήνα...
μη κωλώνεις ο ευλειδης σε πειραζει, και εγω πιο μικρος απο σενα μηνα παρα μηνα στα ορθοπεδικα ημουν με διαστρεματα
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,761 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,683 μηνύματα.
Θα περιμένω την κολλητή μου να σχολάσει από την δουλειά να πάμε για ακτινογραφίες το απόγευμα, γιατί οι γονείς μου είναι εκτός Αθηνών... ευχαριστώ!♥️ Πάντως πραγματικά έχω αρχίσει και ανησυχώ με την γκαντεμια που με δέρνει αυτόν τον μήνα . Τόσα χρόνια δεν έχω πάθει απολύτως τίποτα και τον Μάρτη τα έπαθα όλα
ωραια περιμενε την κολλητη για παρεα,,αλλα η κολλητη σου δεν ειναι ασθενοφορο, δεν πρεπει να το πατας ,το κανεις χειροτερο.
εχει εχεις 40 ευρω υπαρχουν και λιμο ασθενοφορα ιδιωτικα που σε πανε πιο γρηγορα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

τι να σου πω αν ειναι ετσι παω πασο.παντως ουτε ο μητσοτακης να ησουνα τετοια ατυχια
γιατι το αποκλειεις?
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,366 μηνύματα.
Θα περιμένω την κολλητή μου να σχολάσει από την δουλειά να πάμε για ακτινογραφίες το απόγευμα, γιατί οι γονείς μου είναι εκτός Αθηνών... ευχαριστώ!♥️ Πάντως πραγματικά έχω αρχίσει και ανησυχώ με την γκαντεμια που με δέρνει αυτόν τον μήνα . Τόσα χρόνια δεν έχω πάθει απολύτως τίποτα και τον Μάρτη τα έπαθα όλα
1647959652801.png


Πέρα απο την πλάκα,εύχομαι περαστικά πάντως. Έχω πάθει παρόμοιο πράγμα αλλά σε δάχτυλο του ποδιού, δεν μπορώ να φανταστώ πως είναι στον αστράγαλο. Ας ελπίσουμε οτι δεν έσπασες τίποτα. Αλλά ατυχήματα/προβλήματα συμβαίνουν,και συχνά απανωτά κάποιες περιόδους,οπότ μην ανησυχείς.
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
View attachment 99308

Πέρα απο την πλάκα,εύχομαι περαστικά πάντως. Έχω πάθει παρόμοιο πράγμα αλλά σε δάχτυλο του ποδιού, δεν μπορώ να φανταστώ πως είναι στον αστράγαλο. Ας ελπίσουμε οτι δεν έσπασες τίποτα. Αλλά ατυχήματα/προβλήματα συμβαίνουν,και συχνά απανωτά κάποιες περιόδους,οπότ μην ανησυχείς.
αλλα παρε κανα φυλαχτο γιατι σε εχει φαει το ματι 😂
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Στραμπουληξα τον αστράγαλο μου πονάει πολύ περπατάω με δυσκολία ... Να πάω στο γιατρό αύριο ? Ή δεν χρειάζεται???
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 789 μηνύματα.
Στραμπουληξα τον αστράγαλο μου πονάει πολύ περπατάω με δυσκολία ... Να πάω στο γιατρό αύριο ? Ή δεν χρειάζεται???
Αν πονας πολύ εννοείται να πας, δεν παιζουμε με αυτά. Μέχρι τότε, όσο μπορείς, προσπάθησε να βάζεις συχνά πάγο για 20-25 λεπτά για να σε ανακουφίσει και να φύγει το πρήξιμο.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Αν πονας πολύ εννοείται να πας, δεν παιζουμε με αυτά. Μέχρι τότε, όσο μπορείς, προσπάθησε να βάζεις συχνά πάγο για 20-25 λεπτά για να σε ανακουφίσει και να φύγει το πρήξιμο.
Ναι έχω βάλει ,μπορώ να το κουνήσω λίγο όμως πονάει ...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,683 μηνύματα.
Στραμπουληξα τον αστράγαλο μου πονάει πολύ περπατάω με δυσκολία ... Να πάω στο γιατρό αύριο ? Ή δεν χρειάζεται???
Εφοσον μπορεις και περπατας δεν ειναι κατι σοβαρο
Θα σου ελεγα να επιδεσεις το ποδι σου με ελαστικο επιδεσμο για μερικες μερες και να μεινεις σπιτι ξαπλα. Παρε και algofren 600 ή Depon 500 για τις ενοχλησεις.
περαστικα σου
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εφοσον μπορεις και περπατας δεν ειναι κατι σοβαρο
Θα σου ελεγα να επιδεσεις το ποδι σου με ελαστικο επιδεσμο για μερικες μερες και να μεινεις σπιτι ξαπλα. Παρε και algofren 600 ή Depon 500 για τις ενοχλησεις.
περαστικα σου
Μπορώ αλλά με δυσκολία ...

Ευχαριστώ πολύ!!!
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 789 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,683 μηνύματα.
Μπορώ αλλά με δυσκολία ...

Ευχαριστώ πολύ!!!
βολεψου τωρα με τον επιδεσμο και την ξεκουραση, κακωση μυων ειναι
αν πας στο νοσοκομειο μπορει να γυρισεις με επιδεσμο μπορει και με γυψο αναλογα τον γιατρο.
αν δεν δεις βελτιωση σε 2 μερες τοτε σιγουρα θα πας.
Εναλαγη ζεστου μπανιου στο ποδι και κρυες κομπρεσες θα βοηθησουν.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
βολεψου τωρα με τον επιδεσμο και την ξεκουραση, κακωση μυων ειναι
αν πας στο νοσοκομειο μπορει να γυρισεις με επιδεσμο μπορει και με γυψο αναλογα τον γιατρο.
αν δεν δεις βελτιωση σε 2 μερες τοτε σιγουρα θα πας.
Εναλαγη ζεστου μπανιου στο ποδι και κρυες κομπρεσες θα βοηθησουν.
Να σαι καλά !
Ναι έχω βάλει πάγο .
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,683 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top