• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ανησυχίες ιατρικής φύσεως

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,157 μηνύματα.
Εκεί που χτυπησα.
Ακόμα σε πονάει? Εμένα με πέρασε λίγο αλλά για κάποιον λόγο κουτσαίνω ενώ δεν πονάει... Δεν ξέρω έτσι μου βγαίνει. Και είναι ακόμα λίγο πρησμένο, αλλά ο ορθοπεδικός μου είπε ότι θα περάσει, δεν χρειάζεται ακτινογραφία:/
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ακόμα σε πονάει? Εμένα με πέρασε λίγο αλλά για κάποιον λόγο κουτσαίνω ενώ δεν πονάει... Δεν ξέρω έτσι μου βγαίνει. Και είναι ακόμα λίγο πρησμένο, αλλά ο ορθοπεδικός μου είπε ότι θα περάσει, δεν χρειάζεται ακτινογραφία:/
Ναι ακόμα με πονάει περπατάω κ πονάω . Αποφεύγω να διανύω μεγάλες αποστάσεις.

Δεν πήγα στο γιατρό .
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,157 μηνύματα.
Ναι ακόμα με πονάει περπατάω κ πονάω . Αποφεύγω να διανύω μεγάλες αποστάσεις.

Δεν πήγα στο γιατρό .
Πάρε τηλέφωνο έναν ορθοπεδικό καλού κακού και βάλε πολύ πάγο εμένα έτσι με πέρασε, είναι και πρησμένο? Σε πονάει όλο ή στα πλάγια?
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,157 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,157 μηνύματα.
Μπορώ καλέ αφού περπατάω σου λέω . Απλά πονάει... Δεν νομίζω να χρειαστεί να πάω σε γιατρό .
Ε εντάξει δεν είναι τίποτα, εμένα με πέρασε λίγο αλλά είναι ακόμα πρησμένο στον αστράγαλο:/

Μπορώ καλέ αφού περπατάω σου λέω . Απλά πονάει... Δεν νομίζω να χρειαστεί να πάω σε γιατρό .
Εμένα ακόμα πρησμένο είναι:/
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Εμένα ακόμα πρησμένο είναι:/
Καλά σίγουρα θα είναι πρησμένο για 3-6 εβδομάδες. Εγώ είχα πάθει διάστρεμμα και μόλις άρχισα να περπατάω πήγα για φυσικοθεραπεία να μου δείξει ασκήσεις για το αστράγαλο να γίνει όπως ήταν πριν. Επειδή αφού πάθεις μια φορά διάστρεμμα υπάρχει προδιάθεση να πάθεις ξανά διάστρεμμα στο ίδιο αστράγαλο και δεν ήθελα να το παθω αυτό οπότε για αυτό πήγα για φυσικοθεραπεία. Η φυσικοθεραπευτρια έκανε πολύ καλή δουλειά.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,157 μηνύματα.
Καλά σίγουρα θα είναι πρησμένο για 3-6 εβδομάδες. Εγώ είχα πάθει διάστρεμμα και μόλις άρχισα να περπατάω πήγα για φυσικοθεραπεία να μου δείξει ασκήσεις για το αστράγαλο να γίνει όπως ήταν πριν. Επειδή αφού πάθεις μια φορά διάστρεμμα υπάρχει προδιάθεση να πάθεις ξανά διάστρεμμα στο ίδιο αστράγαλο και δεν ήθελα να το παθω αυτό οπότε για αυτό πήγα για φυσικοθεραπεία. Η φυσικοθεραπευτρια έκανε πολύ καλή δουλειά.
Α όντως? Γιατί εγώ διάβασα ότι το πρήξιμο συνήθως φεύγει σε 3-4 μέρες... Κοίτα εμένα δεν πονάει τώρα όταν το πατάω, νιώθω μια πολύ μικρή ενόχληση μόνο... Απλά στην ποδοκνημική είναι λίγο πρησμένο, να συνεχίσω πάγους και επιδέσμους?
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Α όντως? Γιατί εγώ διάβασα ότι το πρήξιμο συνήθως φεύγει σε 3-4 μέρες... Κοίτα εμένα δεν πονάει τώρα όταν το πατάω, νιώθω μια πολύ μικρή ενόχληση μόνο... Απλά στην ποδοκνημική είναι λίγο πρησμένο, να συνεχίσω πάγους και επιδέσμους?
Ανάλογα με το διάστρεμμα, εσύ μάλλον έπαθες ελαφρύ διάστρεμμα. Οι 3-4 μέρες είναι για να φύγει το μεγάλο πρήξιμο που το έπαθες αλλά θέλει γύρω 3 εβδομάδες να επανέλθει ο αστράγαλος στη αρχική μορφή του.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,157 μηνύματα.
Ανάλογα με το διάστρεμμα, εσύ μάλλον έπαθες ελαφρύ διάστρεμμα. Οι 3-4 μέρες είναι για να φύγει το μεγάλο πρήξιμο που το έπαθες αλλά θέλει γύρω 3 εβδομάδες να επανέλθει ο αστράγαλος στη αρχική μορφή του.
Εσύ όταν έπαθες διάστρεμμα σε πονούσε πολύ? Αν το πατούσες με το χέρι ας πούμε σε πονούσε? Και για πόσες μέρες?
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Εσύ όταν έπαθες διάστρεμμα σε πονούσε πολύ? Αν το πατούσες με το χέρι ας πούμε σε πονούσε? Και για πόσες μέρες?
Μόνο αν το λύγιζα σε διαφορετικές γωνίες το αστράγαλο πονούσε λίγο. Αλλά στις φυσικοθεραπείες που με έβαζε να κάνω διάφορες ασκήσεις, πονούσα πολύ.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,157 μηνύματα.
Μόνο αν το λύγιζα σε διαφορετικές γωνίες το αστράγαλο πονούσε λίγο. Αλλά στις φυσικοθεραπείες που με έβαζε να κάνω διάφορες ασκήσεις, πονούσα πολύ.
Και είχες βάλει νάρθηκα? Ή το θεράπευσες μόνος σου?
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Και είχες βάλει νάρθηκα? Ή το θεράπευσες μόνος σου?
Προπερσι στο λοκνταουν είχα πάει σε κλινική για ακτινογραφίες και μου έβαλε γάζα στο αστράγαλο και μετά από μέρες πήγα ξανά στο ορθοπεδικό και μου έδωσε να φοράω μικρό νάρθηκα.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,157 μηνύματα.
Προπερσι στο λοκνταουν είχα πάει σε κλινική για ακτινογραφίες και μου έβαλε γάζα στο αστράγαλο και μετά από μέρες πήγα ξανά στο ορθοπεδικό και μου έδωσε να φοράω μικρό νάρθηκα.
Εμένα ο ορθοπεδικός μου είπε να μην πάω καν για ακτινογραφίες αφού δεν πονάει:/
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,632 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,157 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top